Skocz do zawartości

Zdjęcie

claas mercator jak ustawić klepisko

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 86tomek

86tomek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 luty 2011 - 10:49

claas mercator jak ustawić klepisko Witam mam problem z ustawieniem klepiska przyznam ze z mojej winy bo zdemontowałem a nie spojrzałem jak było ustawione . Chodzi mi głównie o ustawienie szczeliny ma wlocie i wylocie tylko na wlocie od czego odmierzyć szczelinę od klepiska czy od tego takiego ruchomego przyrządu przedłużające klepisko z takimi drutami przyspawanymi równolegle do cepów .proszę o podpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
claas mercator jak ustawić klepisko Dzisiaj, 18:05
  •  

#2 Share sawo10

sawo10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 27 luty 2011 - 11:02

claas mercator jak ustawić klepisko Tu masz napisane http://www.agrofoto....ss-mercator-70/

Podobny temat, prosimy o zamkniecie.

#3 Share 86tomek

86tomek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 luty 2011 - 17:05

claas mercator jak ustawić klepisko Tak przejrzałem tą stronę tylko że tam piszą o klapach przymykających klepisko a mi chodzi o to coś przed klepiskiem taka blacha z trzema prętami przyspawanymi wygląda to jak część przedłużenia z przodu klepiska i chodzi mi czy od tego czegoś mierzyć szczelinę wlotu czy od 1 płaskownika na klepisku

#4 Share pawel929

pawel929

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 20:44

claas mercator jak ustawić klepisko cze :A ja u siebie w messidorze (to samo co mercator) (gdy korbke ta pod siedzieniem mialem na 2 dziurce od gory) ustawiałem na pierwszym płaskowniku tz miedzy tym plaskownikiem na klepisku a cepem na wejściu cos koło 15mm a na wyjsciu(oststni plaskownik na klepisku) chyyba koło 5mm. robilem to za pomaca kawałka preta 15mm i 5 mm i wymucał bardzo dobrze a jak by co to miałem jeszcze mozliwosc podciagniecia na raczce pod siedzieniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share CETOR

CETOR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 31 lipiec 2011 - 17:51

claas mercator jak ustawić klepisko Witam mam dziś do zaoferowania POLSKIE instrukcje obsługi do kombajnów CLAAS:
-Mercator
-Mercator 50
-Mercator 60
-Mercator 70
-Mercator 75
-Mercator S

Instrukcje zawierają wiele fachowych porad oraz ciekawostek dotyczących obsługi-
Twojego kombajnu !!!

Instrukcja to niewielki koszt a na przykład:
-złe ustawienie sit może nas przy dzisiejszych cenach zboża o wiele więcej kosztować.
-nieodpowiednia obsługa,zastosowanie nie odpowiednich środków smarnych lub olejów może doprowadzić do poważnej usterki (duże koszta finansowe,strata cennego czasu podczas żniw)

Ustaw oraz obsługuj swój kombajn prawidłowo według instrukcji- a nie będziesz wiedział
co to znaczy nawet AWARIA KOMBAJNU !!!

Instrukcje podzielone są na działy:

-Wskazówki ogólne
-Przed uruchomieniem
-Regulacje podstawowe i omłot
-Tabele (tabele:sit ,omłotu,środków smarnych,przeglądów)
-Jak młócić każde rodzaj zboża (z jakimi ustawieniami)
-Silniki
-Dane Techniczne

Instrukcja są w języku POLSKIM wersjach książkowych mają po 150 stron, są w formacie A5, zawiera szczegółowe rysunki i ilustracje.

Posiadamy w ofercie również katalogi części do powyższych modeli kombajnów !!!
Katalogi mają po 300-400 stron i zawierają wiele fachowych ilustracji oraz numery katalogowe wszystkich części. Katalogi są bardzo przydatne podczas każdej naprawy !!!

pozdrawiam

KONTAKT

E-mail:INSTRUKCJEROLNICZE@INTERIA.PL
Tel.516370377

Edytowany przez CETOR, 24 styczeń 2013 - 23:46.

#6 Share 110866

110866

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 12:30

claas mercator jak ustawić klepisko witam a może ktoś podpowie.czy do wyjęcia klepiska trzeba wyjmować przenośnik pochyły,bo ja podniosłem wytrząsacze odkręciłem śruby mocujące klepisko i dalej mi nie chce wyjść,bo trzyma się na kłosowniku ,i myślę że musowo wyjąć przenośnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Karo23

Karo23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 18 styczeń 2014 - 22:32

claas mercator jak ustawić klepisko Dobrze myślisz
110866 też to właśnie przerabiam, pare dni temu zabrałem się do gruntownego przeglądu, i nie ma innej rady. Bynajmniej u mnie rama klepiska jest połączona z kłosownikiem którego inaczej nie wyjmiesz. Po zdjęciu przenośnika pochyłego jest łatwy dostęp do wszystkiego.

Edytowany przez Karo23, 18 styczeń 2014 - 22:35.

Dodaj odpowiedź