1994szymon

Budowa chlewni na głęboką ściułke na ok.100-150 szt.

Polecane posty

Fazi18    0

Ze 100 tyś. to na pewno musisz mieć

I dużo wkładu własnego (robocizna jest droga)

bardziej opłacalna jest produkcja na rusztach i automatach paszowych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Byłem na pewnym seminarium w ODRze i się strasznie nasłuchałem że na ruszcie jest o wiele wiecej chorób niż na ściółce, moze stąd me stanowisko. Poza tym na głeboką ściółkę łatwo przerobić byle wiate w okresie wiosna-jesień i bez problemów można tam trzymać świnki, a na zimę to doskonały garaż/wiata na maszyny. Poza tym mój wuja trzyma świnki na głębokiej (okolo 700 sztuk) i ostatnio zrobił kojce na ruszta to smród jest niesamowity. Tak wali że pół wsi to odczuwa. Tak samo jak brałem prosiaki od rolnika ktory trzymał na zwykłej ściółce, a od rolnika który miał na ruszcie. Te z rusztu strasznie śmierdziały. Ręce musiałem 3 dni ostro myć ! a miałem założone rękawiczki !

 

Co do nawozu - Obornik daje efekty przez 3 lata, a gnojownica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Ja nie będę się spierał co lepsze pod względem zdrowotności ponieważ nie mam porównania ale dorzucę od siebie że przemyślana budowa tuczarni na głębokiej ściółce daje duże możliwości przestawiania się czy inaczej zagospodarowania budynków na inną produkcję ( to co wspomniał Dawid727). Przy odpowiednich dużych kojcach w grupie i wysokim budynku co za tym idzie wysokich bramach wjazdowych - taki budynek praktycznie po skończonym żucie może być magazynem, garażem do dużego sprzętu, przechowalnią a nawet od razu możesz wpuszczać tam bydło mięsne i wiele innych rzeczy.

Radził bym dobrze przemyśleć budowę i stawiać dość wysokie budyni (hale) - praktycznie wtedy są nieograniczone możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

To będzie tylko tuczarnia? Jeżeli nie, to na twoim miejscu zrobiłbym tak: lochy, prosięta i warchlaki na ruszcie a tuczniki na głębokiej ściółce. Ja osobiście bym tak zrobił i nikt ze mną nie musi się zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz3v    4

mario3004 mój kuzyn ma właśnie tak jak piszesz,lochy,prosięta,warchlaki na ruszcie a tuczniki na głębokiej ściółce i jest zadowolony z tego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj