piszczo123

łyżka podsiębierna do trolla

Polecane posty

piszczo123    0

Witam.

koledzy potrzebuję pomocy. Chciałbym wykorzystać mojego trola do kopania dołów. Przy moim ładowaczu nie mam fabrycznej łyżki podsiębiernej. Jeżeli ktoś z was posiada taką łyżkę wraz z ramionami i siłownikiem prosiłbym o pomierzenie. Potrzebuję wymiary ramion trzymających siłownik do zamykania łyżki, oraz długość cięgła które ją zamyka.

Byłbym wdzięczny za odpowiedź na forum bądź na mail: mwrona27@o2.pl

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Na zdjęciu masz wszystkie wymiary. Powodzenia.

Mój setny post!

Edytowano przez szczepek2

Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081

A może ktoś ma do sprzedania taką kompletną łyżkę?? Jeśli tak to proszę o kontakt na priv-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

no jakoś w wakacje widziałem taką na allegro.pl do kupienia, praktycznie nie miała rysek, fabrycznie pomalowana.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

widziałem ostatnio u nas w gazecie współczesnej (podlaskie )ogłoszenia o sprzedaży takowych łyżek. cena około 1500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Panowie-nie chciałbym być niemiły ale ta łyżka do Trolla to taka jedna wielka kpina.Jej szerokość to z tego co pamiętam raptem 28 cm do tego dochodzi złe wyprofilowanie ,brak "noży" po bokach łyżki i raptem dwa do tego półokrągłe "ząbki"-nadaje się to tak sobie do kopania.Piszę o tym nie z czystej złośliwości ale po prostu mam porównanie (właśnie Trolem z taką łyżką sporo pracowałem i np. do wyciągania kamieni to już kompletna porażka jest) z łyżką w moim ładowaczu-Mikrusie od Waryńskiego-tutaj widać że łychę projektowali fachowcy a nie amatorzy jak w Trollu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

ja się nie znam bo widziałem ją w mojej okolicy u jednego gościa który i tak rowy czyści cyklopem a nie trolem a ma tę łyżkę.

Ogólnie 1500 PLN za łyżkę to przesada - ta co ja widziałem była za 350 czy 450PLN i więcej nie warto dawać bo trol do kopania niezbyt się nadaje (kumpel ma z widłami i też średnio go lubi bo do najwydajniejszych to ten sprzęt nie należy).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081

Ja potrzebuję takiej łyżki na max rok a później cały troll do sprzedania. Muszę zrobić parę drobnych robót w gospodarstwie. Chciał bym wydać tak do ok 1000zł za całość czyli łyżka z mocowaniami plus siłownik. Na razie wszystko co znalazłem było bardzo daleko ode Mnie ale mam czas do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pold20    0

Witam, odświeżę temat, mogłby ktoś jeszcze raz dokładnie pomierzyć taką łyżke i wrzucić wymiary tutaj albo ewentualnie Ci co sami robili te łyzki niech by je tu pokazali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj