Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trójbelkowy agregat podorywkowy

151 odpowiedzi na ten temat

#61 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 01 luty 2011 - 17:53

Trójbelkowy agregat podorywkowy Fajną robotę robi. Xerion miał lekki poślizg, a Case Steiger chyba go ciągał na 40cm :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Trójbelkowy agregat podorywkowy Dzisiaj, 01:48
  •  

#62 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2011 - 18:41

Trójbelkowy agregat podorywkowy On ma 4 belki. Dodany obrazek

#63 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 luty 2011 - 21:15

Trójbelkowy agregat podorywkowy a tam 3 czy 4, kiedy ilosc lap przypadajacych na metr bardzo przyblizona jest do wczesniej wymienianych.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#64 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2011 - 21:21

Trójbelkowy agregat podorywkowy Vario to jest dopiero zawodnik klasy profi. Dodany obrazek

#65 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 05 luty 2011 - 21:34

Trójbelkowy agregat podorywkowy Czy ktoś używa Kongskilde Delta Flex 4m? Jakie są Wasze opinie o tym kultywatorze. Warto zakupić, czy też za te pieniądze (80tys netto) szukać coś innego?

#66 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 10 luty 2011 - 23:32

Trójbelkowy agregat podorywkowy To zapytam inaczej:
Kto może się wypowiedziec na temat zalet i wad trójbelkowego i czwórbelkowego agrgatu. Np. wspomniany Delta Flex i Quadro Klockerlinga.

#67 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2011 - 01:42

Trójbelkowy agregat podorywkowy poczytajcie ten temat, mialem kongskilde na testach, ogolnie nie wypadly pomyslnie :lol: .

kockerling podobnie zbudowany do mojego karata, takze to co pasuje mozna tez mu przypiac.

zeby pisac o zaletach czy wadach to musisz najpierw powiedziec wzgledem czego? bo jest delikatna roznica porownujac go z plugiem, 8 belkowym agregatem, talerzowka z gleboszem, 4 belkowym agregatem gdzie 2 belki zajmuje kompaktowa brona talerzowa, brona lopatkowa, itd. :) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#68 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 20 luty 2011 - 21:43

Trójbelkowy agregat podorywkowy Kongskilde miałem w sumie 2 dni na podwórku. 4m. Jednak robiłem nim płytko, 15cm po wcześniej talerzownym ściernisku. Jakie wrażenia? Hmm fajna maszyna, tyle tylko, że warto byłoby sprawdzić jak to wygłądałoby na większej głębokości. Na tych 15 cm pracowałem ciągnikiem 130 KM z prędkością 8 km/h. Na lekkiej ziemi szło.
Jednakże rozmawiałem ostatnio z dealerem Horscha (na razie telefonicznie) i stwierdził, że do ciągnika 200KM to raczej 3m, bo 4m przy głębokiej uprawie na ciężkiej ziemi z odpowiednią prędkością nie pójdzie. Proponował Tigera 3m.
No i jest jeszcze różnica w cenie: Delta Flex 4m 80tys zł, Kockerling Quadro 33tys euro, Horsch Tiger 3m 24 tys euro. Wszystkie ceny netto.
Pytania mam jeszcze takie:
Czy takim agregatem pojadę po kukurydzy na ziarno (przystawka z podcinaczem, jednak trochę łodyg jest po dzikach)?
J.w., tyle tylko, że po gorczycy sianej jako poplon (uprawa pod zasiewy zimowe)?

#69 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 luty 2011 - 22:30

Trójbelkowy agregat podorywkowy jak chcesz po qq na ziarno robic to tiger mt powinien sobie poradzic.

#70 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 20 luty 2011 - 22:50

Trójbelkowy agregat podorywkowy Hmmm, myślę nad maszyną uniwersalną. Na razie po qq talerzówka bez wału i agregat siewny z broną wirnikową. Nieźle, ale płytko...

Edytowany przez Jarecki21, 20 luty 2011 - 23:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 21 luty 2011 - 15:20

Trójbelkowy agregat podorywkowy pod zboza nie ma potrzeby uprawiac gleboko.

#72 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 11:39

Trójbelkowy agregat podorywkowy Pod zboża rzeczywiście nie ma potrzeby robić głęboko. Ostatnio orałem trochę ziemi, która ciągle była uprawiana właśnie takimi kultywatorami. Szło dużo lżej niz na porównywanych ziemiach na moich kawałkach, które takie kultywatora nie widziały.
Kultywator ma być alternatywą dla pługa, ale też ma być przewidziany do głębszej uprawy. Plan jest taki: w jednym roku kultywator, w drugim pług i na zmianę. Po qq pod pszenicę racej dalej talerzówka, bo klutywator pewnie będzie się zapychał, ale napewno spóbuję.
Na placu boju pozostał Horsch Terrano 4FXi wspomniane wcześniej Kongskilde. Cena się robi porównywalna. Wiem, że do głębokiej uprawy to z Horscha raczej Tiger, ale mi zależy bardziej na 4m. Ciągnik do tego 200KM na oponach 710 z tyłu.

#73 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 14:45

Trójbelkowy agregat podorywkowy Prosiłbym jeszcze o informacje na ile ha starczają elementy robocze w Kongskilde, Horsch i ewentualnie w innych kultywatorach tego typu.

#74 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, uprawa uproszczona i bezorkowa!

Napisany 23 marzec 2011 - 16:36

Trójbelkowy agregat podorywkowy Terano FX ma takie same zęby jak Tiger - tylko jedną belkię mniej także zarówno to i to masz do głębokiej uprawy! - FG to tylko do max 20cm można posadzić/ Planujesz wersję zawieszaną czy ciągnioną?

#75 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 23:28

Trójbelkowy agregat podorywkowy Wersja półzawieszana. Aktualnie stawiam bardziej na Horscha. Mógłby koś jeszcze podpowiedziec jaki wał wybrac na mozaiki i na ciężkie warunki? Z Horscha rozważam RollFlex lub DoubleDisc packer. Mozna podejrzec tutaj:
http://www.horsch.co...action=products

#76 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 22:02

Trójbelkowy agregat podorywkowy Bardzo ciekawy temat. Szczególnie spodobał mi się filmik Koeckerlinga. Dobrze, że wszyscy podkreślają ile te maszyny potrzebują mocy. My kupiliśmy Koeckerlinga Vario 3m rok temu. Współpracuje z MX170 do płytkiej podorywki. Testowaliśmy go kolejno z JD 7730, Pumą 195, Pumą 210 i Magnum 250. Dopiero Magnum sobie dawał radę. Jednak poszliśmy na kompromis i Puma 215 jest już zamówiona. Sprzęt jest naprawdę bardzo fajny - wysokiej jakości wykonanie i perfekcyjnie wymieszana ziemia.

#77 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2011 - 22:23

Trójbelkowy agregat podorywkowy Vario 3m ma 23 łapy, więc nie dziwne, że potrzeba mocy... Do głębokiej pracy to dobrze, jak na łapę przypada 10KM. Dodany obrazek

Ja miałem problem uciągnąć 12 łap na 15 cm po burakach ciągnikiem 120KM. Dodany obrazek

#78 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 22:40

Trójbelkowy agregat podorywkowy bob ale nie porownuj zapotrzebowania na moc w maszynie, ktora ma rozstaw lap np. co 30 cm z taka co ma 10. takze ilosc lap ilosci nie rowna.

z tym vario puma bedzie smigala elegancko.

#79 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2011 - 22:48

Trójbelkowy agregat podorywkowy Może i tak... jednak ja nie ryłem bardzo głęboko, a w Vario pozostałe belki nie dają już takiego oporu jak przednie. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 23:00

Trójbelkowy agregat podorywkowy nom. moim zdaniem ta moc bedzie wystarczajaca, zeby agregat pracowal w kazdych warunkach bardzo dobrze B) .