Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak i nawożenie [połączone]

11308 odpowiedzi na ten temat

#2341 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 06 luty 2013 - 17:46

Rzepak i nawożenie [połączone] Kolego @adrenalina czy postawiłeś siatkę tzw. leśną (autostradowa) czy zwykłą ogrodzeniową?
Czy długo już Ją masz bo u mnie podejrzewam że by zginęła pewnie razem ze słupkami.
Czy pod siatką dałeś też coś czy nic???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak i nawożenie [połączone] Dzisiaj, 05:58
  •  

#2342 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 06 luty 2013 - 17:54

Rzepak i nawożenie [połączone] Dzięki chłopaki za odpowiedzi :D na AF zawsze można polegać :D

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#2343 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 07 luty 2013 - 20:18

Rzepak i nawożenie [połączone] Kolego @Tespis17 siatke mam juz 3 rok pole bylo oborane pługiem lesnym slupki wkopywalem na 50cm w bruzdzie siatka lesna z dolu male oczka i gróby drut na dzika po zalozeniu siatki w bruzdzie przysypalem ziemia i niema szans ze ktos ja ukradnie chyba ze jakis desperat.Wczoraj bylem ogladac i niema sladow zniszczenia przez zwierzaki.Odrodzenie 15 ha w 3 osoby zajelo nam 5 dni.Pozdro

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2344 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 07 luty 2013 - 20:41

Rzepak i nawożenie [połączone] Niewiem jak dziki ale mam sarny i nie widzi mi się grodzić siatką problem z pryskaniem żeby nie zaczepić czy koszeniem bo nie cofniesz do tyłu zabardzo przy pierwszym przyjezdzie. Do tego sam koszt postawienia jeszcze przy 10ha to może się opłaca i jesli przy lesie. Ty masz to na szczelnie zrobione, jęsli tak to co brama/furtka jest??

#2345 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 08 luty 2013 - 11:32

Rzepak i nawożenie [połączone] Zrobiona jest brama 5 metrowa aby wszystko sie zmiescilo. z pryskaniem niema problemu masz sciezki i nimi jedziesz wiec nie zachaczysz chyba ze ktos nieuwaza to jego problem tak samo z koszeniem wiekszy poprzeczniak i niema problemu z nawracaniem.Koszt postawienia na 10 ha wyniesie okolo 5 tys zlotych + praca.Wiec to nie sa żadne koszty przy cenach zboza .POzdrawiam

#2346 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 08 luty 2013 - 14:15

Rzepak i nawożenie [połączone] To ty masz jedno pole a w moim przypadku ja mam kilka lub nawet kilkanaście działek mniejszych a sarny do rzepaku lecą jak muchy do gówna, tym bardziej że w okolicy lasy a rzepak mam tylko ja i sasiad ;[

Edytowany przez Wojtek987, 08 luty 2013 - 14:16.

#2347 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 08 luty 2013 - 14:35

Rzepak i nawożenie [połączone] Dzięki kolego za odpowiedz @Adrenalina.
Gdybym miał jeszcze jakieś pytania dotyczące samego montażu zwrócę się o pomoc do Ciebie kolego.
Sarnami to bym się tak nie przejmował- rzepak odbije. Rok temu jak pryskałem to jedna mi nawet przez lance przeskoczyła. Ja mam akurat w jednym kawałku 30h. Sprawdzałem koszt moim zdaniem nie jest aż taki wysoki.
Martwi mnie jednak to że potrzepywałbym pisemnej zgody sąsiadów. Z jednej strony mam Skarb Państwa z drugiej strony mam nowobogackiego który na polu się wcale nie pokazuję. Tu byłby największy problem.

Edytowany przez tespis17, 08 luty 2013 - 14:40.

#2348 Share dudas83

dudas83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 08 luty 2013 - 18:19

Rzepak i nawożenie [połączone] Witam pierwsze siewy nawozu juz sie zaczynają w moim rejonie kuj-pom gm.Kcynia PUH Chemirol juz siali, kiedy wy zaczynacie ?

#2349 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 08 luty 2013 - 18:39

Rzepak i nawożenie [połączone] ja posiałem w zeszłym tygodniu a w przyszłym planuję kosić :D :lol: Bo jak to inaczej skomentować. Co poradzić napalonych nie brakuje najwidoczniej :)

#2350 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 08 luty 2013 - 19:50

Witam pierwsze siewy nawozu juz sie zaczynają w moim rejonie kuj-pom gm.Kcynia PUH Chemirol juz siali, kiedy wy zaczynacie ?

przed 1 marca to raczej nie azot, być może kizeryt, potas, wapno lub jeszcze coś innego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2351 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 08 luty 2013 - 19:56

Rzepak i nawożenie [połączone] ja zaczynam od początku marca, zależnie od pogody
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#2352 Share klauss

klauss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 10 luty 2013 - 19:33

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja też od początku marca planuje, oczywiście jeżeli będą nadawać odwilż. Saletrosan na pierwszy żut a na dwógi saletrzak

#2353 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 10 luty 2013 - 19:58

ja posiałem w zeszłym tygodniu a w przyszłym planuję kosić :D :lol: Bo jak to inaczej skomentować. Co poradzić napalonych nie brakuje najwidoczniej :)

Ty siedz i czekaj aż wegetacja ruszy ;)

#2354 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 10 luty 2013 - 20:53

Rzepak i nawożenie [połączone] Właśnie tak robię. A swoją drogą to naprawdę nie mogę się doczekać jak co niektórzy zaczną siać nawozy, być może wtedy nie będą mieli czasu i wchodząc na agrofoto będzie szansa że nie będę musiał czytać postów które z rozsądkiem mają tyle wspólnego co piernik z wiatrakiem.

#2355 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 10 luty 2013 - 20:58

Rzepak i nawożenie [połączone] U mnie nawóz bedzie czekać na rzepak, a u ciebie rzepak na nawóz hmm ciekawe kto wyjdzie na tym lepiej :D Jak teraz rzucają potas to nie widzę w tym nic dziwnego ;)

#2356 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 10 luty 2013 - 21:28

Rzepak i nawożenie [połączone] Prościej bo widzę czytasz ale nie do końca. Tylko zauważ że nie wszyscy piszą o potasie co niektórzy chcą siać azot już teraz. Ja potasu nie sieję tylko azot w postaci saletry anwil. I chyba racjonalne jest że z tym nawozem nie ma co się spieszyć bo rozklada się szybko i tak naprawdę wskazane jest aby został zastosowany w momenie ruszenia wiosennej wegetacji, tak by do minimum zredukować straty azotu. Powiem inaczej nawet gdybym siał saletrosan czy siarczan amonu to i tak przebieg pogody i jej prognozy nie przemawiają żeby taki zabieg wykonać w najbliższym czasie a co dopiero już. A tak odnośnie plonu rzepaku to jescze nie miałem powodu do narzekań, stosując takie nawożenie i w takich terminach..

#2357 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 10 luty 2013 - 21:39

Rzepak i nawożenie [połączone] A kto tu mówi że azot już rzuca, i to niby ja nie czytam do końca. Chłopaki mówią że z początkiem marca zalerznie od pogody będą probwać wjeżdzać. Ciekawie mówisz że jak ruszy wegetacja, jeden dzień rzepak poczeka na azot to już jest spadek w plonie, a druga sprawa to nie każdy wjedzie ciągnikiem jak puści ziemia, przynajmniej u nas są takie kawałki że jak w masło wjeżdzasz miejscami z pierwsza dawka, a bywa że i na drugi rzut są takie sytuacje.

#2358 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 10 luty 2013 - 22:14

Rzepak i nawożenie [połączone] Każdy ma inną teorie kiedy zastosować pierwszą dawke, w zeszłym roku wjechałem w pole 5 marca, zaliczyłem dwie wpadki, sąsiedzi mówili ze to za wcześnie i oni wjechali ponad tydzień później. Ale w czasie żniw sie okazało ze to ja miałem racje.

#2359 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 10 luty 2013 - 22:18

Rzepak i nawożenie [połączone] To że początkiem marca o ile pogoda pozwoli to się zgadzam,ale niektórzy chcieli by już sypać i to ich dotyczą moje powyższe posty. Co do wjazdu w pole to nie mam takich problemów że z niego nie wyjadę. Pytanie jest takie czy należy żałować tych co mają takie problemy. Jeśli mają pola położone niżej, blisko rzeki,podmokłe tereny itd to naprawdę im wspólczuję i rozumiem ich problemy i ból. Ale jeśli nie płacą spółki wodnej (choć czasami opłacanie też nic nie wnosi) i oczekują melioracji lub zaorali wszystkie mozliwe rowy, krzaki, drogi kierując się pazernością to tkich nie żałuję ani trochę i niech się duszą w sosie własnym jak im mało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2360 Share Pawel1990

Pawel1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 11 luty 2013 - 16:55

Rzepak i nawożenie [połączone] Ja powiem tak. każdy ma swoją rację. Ja siałem w tamtym roku saletrosan 28 lutego przy temperaturze ok -6C po wcześniejszych roztopach dało sie wjechac bo był przymrozek, potem zaczeło puszczać i zanim ziemia całkiem rozmarzła była połowa marca ( zmarzło na 80cm), miałem problem z zabiegiem na chowacza bo takie bloto było, pryskałem po przymrozku marcowym zeby sie nie utopić. inni wtedy myśleli o azocie bo myśleli że z początkiem marca sie da... i d*p...
we żniwa sie to zweryfikowało. ja miałem 3,6t z rzepaku który był w stanie powiedzmy hm... opłakanym inni 2 t z rzepaku który był podobny. przy podobnej klasie gleby i zbliżonej ochronie...
Trzeba sprawdzać prognozy i obserwować co sie dzieje:)