Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Danny12334    0

Witam, mam problem z wilgocią w chlewni, szczególnie teraz w zimę. Co można zrobić by jej się pozbyć??? Mam zamontowane wywietrzniki nad każdą komorą ale mało pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Ja mam to samo w porodówce w tuczarni już nie bo jest wyższa a poza tym to normalna różnica temperatur na zewnątrz -10 a w środku +25 to musi jakoś się skroplić najczęściej kominami lub na oknach, odpadające parapety z zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zamontuj wentylacje wymuszoną. Tu masz o niej temat. http://www.agrofoto.pl/forum/topic/12550-wentylacja-w-chlewni/page__fromsearch__1


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja załącza mi się automatycznie w zależności jak ustawie albo co jakiś czas albo gdy temperatura osiągnie ileś tam stopni każda buchta jest oddzielona murkiem i jest strop na gorze trzymam słomę wentylacje zakładali mi fachowcy nie robiłem jej sam wydajności wentylatorów nie pamiętam zbyt dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

To nie jest wina wentylacji, tylko słabej izolacji termicznej budynku. Ocieplenie na pewno by pomogło szczególnie stropu, bo słoma na nim to żadna izolacja, ale to spory koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Zgadzam się słoma to mierna izolacja mam na starej chlewni a na nowej płyty recitel pianka sprasowana powlekana pcv i aluminium i tam nie ma skraplania koszt jest ale komfort tez kiedyś założę choc ze 3 cm. tam gdzie nie mam pod stropem i będzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Nawet jak będzie ta pianka powlekana folią aluminiową to i tak może się skraplać bo wynika to z różnicy temperatur i najlepsza wentylacja tu nie pomoże. Chlewnia musiała by być odgrzewana i wentylowana jednocześnie żeby całkowicie wyeliminować skraplanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

I tu się nie zgodzę u mnie wogole się nie skrapla fakt obsada jest odpowiednia i temperatura tez oraz wentylacja automatyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

I tu się nie zgodzę u mnie wogole się nie skrapla fakt obsada jest odpowiednia i temperatura tez oraz wentylacja automatyczna

Panowie na ile procent proponujecie ustawić wentylację w chlewni gdzie jest 140 szt waga ok. 50 kg, 120m2 i jeden wentylator o obwodzie 60 cm . Temp akt. 21-22 st. moim zdaniem trochę za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Wentylację ustawiaj zawsze tak, by pilnowała zadanej temperatury, 22 'C to optymalna temperatura dla warchlaków 50kg. MInimalna wynosi 19'C, ale trzeba się liczyć ze zwiększonym zużyciem paszy. Jednakże przy zimowej wilgoci lepiej byłoby obniżyć temp. na 21'C, bedzie większa wymiana powietrza.

 

Przykładowo u mnie w budynku 420m2, strop zaizolowany wełna 15cm, ściany pustak silikat bez ocieplenia, obsadzie 430szt w wadze 50kg mam temperaturę 21"C. wentylator fi 83cm pracuje na 10-30%mocy. Pary dużo nie ma, zaraz za wlotami powietrza znika, skrapla się jedynie na ścianach.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj