Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zrobić kabine

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pat26

pat26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja,wętkarstwo

Napisany 08 grudzień 2010 - 19:05

Jak zrobić kabine Witam i mam pytanie czy ktoś już robił kabine do mtz-eta , jak tak co z czego ,jakie szyby.Prosze o jakieś podpowiedzi lub projekty (rysunki). B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak zrobić kabine Dzisiaj, 20:42
  •  

#2 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 19:08

Jak zrobić kabine a nie lepiej kupić nową i zależy jeszcze czy chcesz robić małą czy dużą kabinę ale mi się zdaje że to niema sensu robić na własną rękę lepiej już kupić nową za te 3800 i mieć głowę spokojną

#3 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 19:55

Jak zrobić kabine No na allegro też czasami zdarza się że ktoś sprzedaje oryginalne kabinki. Zrobienie nowej dobrej od podstaw to jedna trochę zachodu. No i żeby nie wyglądała jak kupa. No chyba że taką z przednią szybą słupkami i daszkiem. Kiedyś widziałem samoróbkę. Ktoś robił ją chyba z różnych skrawków blachy. A to jakiś trójkąt przynitowany a to prostokąt mniejszy większy, szybki boczne malutkie, prędzej nadawały by się jako otwory strzelnicze w wozie bojowym. Zdaje się że niedawno ten użytkownik miał na sprzedaż kabinkę od mtz miał kabinę
Zapytaj czy nadal jest
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#4 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 08 grudzień 2010 - 19:56

Jak zrobić kabine Mam takie samo zdanie, a przemawiają o tym następujące rzeczy:
1. Jest dużo roboty nad zrobieniem samej ramy, o reszcie nie wspominając,
2. Jeśli zrobisz takową kabinę nie masz gwarancji że będzie ona cicha i szczelna,
3. Dużo jeżdżenia po np. szyby i inne...
Wiem że każdy kombinuje jak może bo chyba u każdego jest krucho z kasą, ale to jest rzecz która jest naprawdę trudna do zrobienia (no chyba zechcesz ,,żeby aby była'').Jeśli chcesz taką zrobić nie zakazuje, ale z góry mówię że może pójść nie po twojej myśli.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#5 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 20:01

Jak zrobić kabine @gelo707 ten allegrowicz (jeżeli o tego chodzi) miał kabine dużą oryginalną z MTZ-ta za 3600 ale to i tak zbyt wysoka cena jak za używkę to już lepiej dołożyć te 4 stówki czy tam mniej i kupic nową i mieć święty spokój

#6 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 20:03

Jak zrobić kabine A te małe sportowe Cię nie interesują? Są dużo tańsze raczej tak do 1tyś, choć pewnie trzeba by razem z błotnikami
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#7 Share wloda

wloda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i motoryzacja

Napisany 08 grudzień 2010 - 20:14

Jak zrobić kabine

Witam i mam pytanie czy ktoś już robił kabine do mtz-eta , jak tak co z czego ,jakie szyby.Prosze o jakieś podpowiedzi lub projekty (rysunki). ;)

kup se takom jak do c 360
PRONAR 1025_________URSUSc360__________MTZ 82_______bizon______i nowy zakup Massey ferguson 7256_________i wiele innych

#8 Share pat26

pat26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja,wętkarstwo

Napisany 08 grudzień 2010 - 20:34

Jak zrobić kabine Ja miałemem taką starą małą z plandeką na dachu i była przeżarta rdzą i połowy szyb nie ma .Widziałem na AF samoróbke coś wpodobie jak w ursusie i zastanawiałem się czy nie wstawić od ursusa albo zetora ,tylko by były małe przeróbki z przednią szybą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share wloda

wloda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i motoryzacja

Napisany 09 grudzień 2010 - 20:53

Jak zrobić kabine ale dasz te 3 tys i masz z tapicerkom itp :lol: ;) :P
PRONAR 1025_________URSUSc360__________MTZ 82_______bizon______i nowy zakup Massey ferguson 7256_________i wiele innych

#10 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 08:57

Jak zrobić kabine zamiast samemu robić od podstaw taniej kupić od innego ciągnika i przerobić np taką
albo taką

#11 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 grudzień 2010 - 15:38

Jak zrobić kabine

ale dasz te 3 tys i masz z tapicerkom itp :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Kolego, alt Ci się zepsuł?

Co do tematu, to pomyślcie sobie jaka satysfakcja by Was ogarnęła gdybyście sami stworzyli lepszą kabinę niż oryginalna, a poza tym jaki szacunek na wiosce...

#12 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 15:51

Jak zrobić kabine Pomysł ciekawy ze zrobieniem kabiny we własnym zakresie. Ale będą problemy ze spasowaniem szyb, z drzwiami, itp.. Szczelność tej kabiny.

Kabinę, akurat wolałbym chyba kupić :rolleyes: ...ktoś kto zrobił ich już kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt, wie jakich błędów unikać, jak to robić. I ma urządzonka do tego :rolleyes:

Profile, blacha, szyby, uszczelki, tapicerka, lusterka, oświetlenie, zamki zawiasy, itd.. duuużo tego, i musi to być dokładnie zrobione.

#13 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 19:37

Jak zrobić kabine Kabinę lepiej kup gotową.
Ja już trzeci dzień robie tylną ramkę otwieraną do kabiny czeskiej z rur.
Tutaj gościu zrobił kabinę do 40"tki
http://www.youtube.com/user/e1leex#p/a/u/0/9fApojSYL_4

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 grudzień 2010 - 19:45

Jak zrobić kabine Ja z tatą zrobiliśmy kabinę do kombajnu, nawet ładnie nam to wyszło, prawie jak oryginał, fakt ze jest to prostsza konstrukcja jak do ciągnika bo w kombajnie są trzy strony i wszystko proste, ale jaka satysfakcja ze się zrobiło samemu kabinę. Moim zdaniem jeśli masz trochę więcej pojęcia i wyobraźni, możesz się podjąć takiej budowy.

#15 Share Piotrek2405

Piotrek2405

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 21:24

Jak zrobić kabine Osobiście proponowałbym kupić kabinę niż ją robić. Nie orientuje się jakim dysponujesz sprzętem do wykonania czegoś takiego ale kabina wymaga dużej precyzji każdego szczegółu. Dodatkowo w oryginalnej kabinie masz szyby z atestem i nawet dla własnego bezpieczeństwa lepiej zainwestować w coś takiego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 16 grudzień 2010 - 12:34

Jak zrobić kabine Ta oryginalna kabina to żaden majstersztyk! Wszystko jest do zrobienia! Miałem oryginalną kwadratową kabinę do sprzedania. Wziąłem za nią 1000 zł. A co do szyb - u nas jest firma, której dajesz szablon i za tydzień masz gotową szybę.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Dodaj odpowiedź