Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#9361 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 11:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych najlepsze jest to, iż źródło zarówno w TopAgrar i Tygodniku Rolniczym jest to samo (Zofia Szalczyk), z tym ministrem jestem skłonny uwierzyć, że Wielkopolska otrzyma 180mln zł z puli 74mln euro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 20:19
  •  

#9362 Share major1310

major1310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 19:02

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych czyli w mazowieckim zielona lista sięgnie numeru 5500 tak?

#9363 Share kami

kami

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 19:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych oby troche dalej bo strace i tak nadużytą cierpliwośc ;D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9364 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 20:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych z tego co pamiętam to przy podziale 100mln euro na niezaspokojone województwa w mazowieckim dochodziło ok 1100 wniosków, ale teraz jeśli będzie dodatkowy nabór i jeszcze Wielkopolska zgarnie ponad 50% to wszystko jest możliwe

#9365 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 21:21

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Ktoś utwardzał kostką podwórko? Mam kilka pytań. poproszę o kontakt na priv.

#9366 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 10:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych W TAP dokładnie jest mowa o prawie 81 mln euro... Pozdrawiam

#9367 Share janek91

janek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo motoryzacja sport

Napisany 08 listopad 2012 - 11:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych witam przyszły mi poprawki gdyż mam podane 5 krów jako krowy mleczne a mam małą kwotę i nie oddaję mleka tylko na własne potrzeby i co zrobić aby nie zmienić na mamki gdyż wtedy nie osiągnę wymaganego esu.. co robić ???

#9368 Share arturwloszczowa

arturwloszczowa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 11:49

witam przyszły mi poprawki gdyż mam podane 5 krów jako krowy mleczne a mam małą kwotę i nie oddaję mleka tylko na własne potrzeby i co zrobić aby nie zmienić na mamki gdyż wtedy nie osiągnę wymaganego esu.. co robić ???

wszystko zależy od prowadzącego wniosek ,myślę że prowadzący zrobi wszystko żebyś wyleciał na białą liste.

#9369 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 20:13

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Brał ktoś z was w ostatnim naborze dwie przyczepy po 10 t każda. Jeśli tak to na jaki areał i jak bardzo restrykcyjnie podchodzili do przyznawania dwóch przyczep na raz ??

#9370 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 20:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych czy mam szanse na drugi nowy ciągnik dodam że w pierwszym etapie był brany ciągnik 106 km teraz bym przystartował na drugi 70 km na 21 ha własne plus dzierżawy ale te są na gębe.Pytam się dlatego i czy wogóle ma to sens gdyż musiał bym pisac podanie o zmiane maszyn na rzecz ciągnika plus oferta plus zestawieni rzeczowo finansowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9371 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 07:56

czy mam szanse na drugi nowy ciągnik dodam że w pierwszym etapie był brany ciągnik 106 km teraz bym przystartował na drugi 70 km na 21 ha własne plus dzierżawy ale te są na gębe.Pytam się dlatego i czy wogóle ma to sens gdyż musiał bym pisac podanie o zmiane maszyn na rzecz ciągnika plus oferta plus zestawieni rzeczowo finansowe.

Na podobną liczbę ha wzięłem dwa ciągniki jeden 100 KM a drugi 85 KM teraz jak chcialem 3 wziąć 120 KM to za dużo wychodzi na ha i musiałbym jeden sprzedać (100 KM) tak mi w agencji powiedzieli. A co do zmiany maszyn ie jest to wiele roboty, podanie, oferty i zestawienie i podobno zawsze przechodzi, ja też będę na dniach to załatwiał.

#9372 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 14:20

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych nie wiem czy agrobiznes to obiektywne źródło informacji, ale z wyrwanych z kontekstu słów Kalemby wynikało, iż w przyszłym roku zostaną ogłoszone nabory na modernizację, różnicowanie i mikroprzedsiębiorstwa, ale tylko w województwach, gdzie są na to jeszcze środki w kopertach;] jak to wskazał minister, Podkarpackie zgarnia obecnie 53,3mln zł, a po wykrzesaniu dodatkowych środków będzie to 91,5mln zł

#9373 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 09 listopad 2012 - 16:49

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych i dla mnie to jest wkur..ce bo dla takiego podkarpackiego gdzie są z reguły małe gospodarstwa i silne ich rozdrobnienie to i koperta straczyła to jeszcze nabór zrobili a jak się okazało że za dużo chętnych to jeszcze dodali ok.40mln,a dla takich mazur i warmii to ani słowem nie wspominaja może dadzą pare groszy aby ta biała lista się troche ruszyła i nic więcej i to pewnie z wielką łaską. tak samo z podlaskim najbiedniejsze województwa a pomocy zero. bo nawet wielkopolska już dawno wyczerpała limit pomocy na MGR a dostanie 180mln to jest naprawde frustrujące i nieprawiedliwe a jak kogoś uraziłem to przepraszam ale mam głównie pretensje do tych co tak dzielą kase

#9374 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 09 listopad 2012 - 17:22

czy mam szanse na drugi nowy ciągnik dodam że w pierwszym etapie był brany ciągnik 106 km teraz bym przystartował na drugi 70 km na 21 ha własne plus dzierżawy ale te są na gębe.Pytam się dlatego i czy wogóle ma to sens gdyż musiał bym pisac podanie o zmiane maszyn na rzecz ciągnika plus oferta plus zestawieni rzeczowo finansowe.

Na podobną liczbę ha wzięłem dwa ciągniki jeden 100 KM a drugi 85 KM teraz jak chcialem 3 wziąć 120 KM to za dużo wychodzi na ha i musiałbym jeden sprzedać (100 KM) tak mi w agencji powiedzieli. A co do zmiany maszyn ie jest to wiele roboty, podanie, oferty i zestawienie i podobno zawsze przechodzi, ja też będę na dniach to załatwiał.

Heh kombinujecie jak tylko się da ;p szanse macie jakieś napewno ale mniejsze bo np z pomocy korzystacie drugi lub trzeci raz a taki co korzysta pierwszy raz ma wieksze szanse

#9375 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 19:01

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kolego rolnikursus ja w województwie mazowieckim byłem na ok 1100 miejsu i już dawno jestem po podpisaniu umowy i realizacji pierwszego etapu, realizuję własnie drugi więc mniejszych szans nie miałem.

#9376 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 10 listopad 2012 - 14:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dodatkowa kasa jest dzielona tak samo jak wcześniej, czyli na koperty wojewódzkie i wg mnie jest to najbardziej sprawiedliwe. Zasady podziału tych środków zostały zatwierdzone przez ministerstwo po konsultacjach z samorządowcami, odr-ami, izbami rolniczymi w 2007 roku. Zasada jest taka że są dwa kryteria brane do podziału puli - pierwsze ilość gospodarstw w danym województwie o ESU co najmniej 4 (waga 80%) oraz powierzchnia użytków rolnych w danym województwie - waga 20%, więc skala procentowa podziału kasy może się trochę nieznacznie zmieniać (ilość gospodarstw o co najmniej 4 ESU może wzrastać lub maleć w danym województwie). Zmiana tych zasad byłaby trochę niesprawiedliwa, bo w trakcie gry zasad się nie zmienia. Będzie nowy budżet to można zmienić zasady. Jaka byłaby sprawiedliwość jeśli dołożono by np. dla Mazowsza a dla Wielkopolski nie. Osobiście uważam, że wszyscy którzy obecnie są na białych listach się załapią. W 2013r. będą musieli zakontraktować wszystkie środki więc przesunięć z innych działań będzie sporo, trochę rolników zrezygnuje z niektórych zakupów, po kontrolach też pewnie jakaś kasa wróci do puli.

Edytowany przez jumar7, 10 listopad 2012 - 14:07.

#9377 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 16:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych to czyli reasumując te województwa gdzie środków starczyło odbędzie się nowy nabór natomist tam gdzie ich zabrakło dołożą kase do białych list jednak na nowy nabór nie ma co liczyc w tych województwach tak? (wyjątek wielkopolska)

to czyli reasumując te województwa gdzie środków starczyło odbędzie się nowy nabór natomist tam gdzie ich zabrakło dołożą kase do białych list jednak na nowy nabór nie ma co liczyc w tych województwach tak? (wyjątek wielkopolska)

#9378 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 10 listopad 2012 - 17:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na ten temat nie chcę się wypowiadać bo dopóki nie ma rozporządzenia to mogą zrobić różnie. Myślę że tam gdzie na białych listach jest dużo osób naboru nie będzie, chociaż może zrobią wszędzie, aby pod koniec 2013 roku nie okazało się że po przesunięciach pozostała jeszcze jakaś pula. Najbardziej mnie denerwuje to, że na pewno niektórzy rolnicy skorzystają z usług firm robiących wnioski, w wielu przypadkach zapłacą grube tysiące, a później okaże się że kasy braknie i dofinansowania nie dostaną. Wniosek można naprawdę zrobić samemu, a jak już nie ma wyjścia to udać się do odr-u gdzie to kosztuje kilkaset złotych a nie kilka tysięcy. Ja osobiście (nie jestem doradcą rolniczym) robiłem wniosek kilku znajomym i wszyscy którzy załapali się na zieloną dofinansowanie dostali. Czasami były jakieś poprawki, ale to jakieś drobnostki. Jak zobaczyłem wniosek niby od doradcy rolniczego to się za głowę złapałem, 87 pkt. na liście do poprawek.

#9379 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 18:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a gdyby została jakaś kwota po przesunięciach to wtedy ta kwota wraca do budżetu UE,czy pozostaje dalej u nas?bo jak ma wrócić to lepiej przyjąć więcej wniosków a pieniądze i tak dojdą z PROW 2014-2020 sęk w tym że wtedy trzeba by było dłużej czekać na rozpatrzenie tego wniosku, ale jak są przepisy to nie wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9380 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 18:09

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych zgodnie z zasadą n+2 środki muszą zostać wykorzystane do 2015 roku, ale aby było to praktycznie wykonalne wszystkie środki powinny zostać rozdysponowane (wypłacone) do końca 2013 roku