Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#7421 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych a jak sytuacja w świętokrzyskim, przy jakim numerze poprawki? bo ja mam numer 11xx i jak narazie całkowita cisza, żadnego odzewu, nawet o przesunięciu terminu, czy to nie dziwne?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 09:39
  •  

#7422 Share wojo123

wojo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 28 grudzień 2011 - 21:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Cześć mam do was pytanie brakuje mi do zielonej listy 10 miejsc jak myslicie załapę się do zielonej proszę o odp???????????????????? :rolleyes:
:P

#7423 Share Pieter1224

Pieter1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 23:18

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych wojo123. Z tego co wiem to wszyscy dostaną. Zartowałem. W woj. lubelskim tak się zapowiada. Nie ma co się spinać.

Edytowany przez Pieter1224, 28 grudzień 2011 - 23:25.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7424 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 00:21

a jak sytuacja w świętokrzyskim, przy jakim numerze poprawki? bo ja mam numer 11xx i jak narazie całkowita cisza, żadnego odzewu, nawet o przesunięciu terminu, czy to nie dziwne?

Kolejność podpisywania wniosków jest zupełnie inna od kolejności na liście.
Mój znajomy 124x umowa podpisana przed świętami.
Numer 45x - umowa tydzień temu podpisana.
Numer 88x - umowa z miesiąc temu podpisana.
Oczywiście świętokrzyskie województwo.

#7425 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:elektronika, systemy mikroprocesorowe, nowoczesne technologie

Napisany 29 grudzień 2011 - 07:46

a jak sytuacja w świętokrzyskim, przy jakim numerze poprawki? bo ja mam numer 11xx i jak narazie całkowita cisza, żadnego odzewu, nawet o przesunięciu terminu, czy to nie dziwne?

nie patrz który masz numer, ja tez jestem ze świętokrzyskiego i miałem wyższy numer od ciebie i już złożyłem wniosek o płatność to zależy od tego jaki wniosek kto prowadzi i oczywiście jak sprawnie napisałeś wniosek, a jesli masz poprawki to jak szybko je uzupełnisz

#7426 Share wedelowy

wedelowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 13:18

Jeżeli miałeś zawyżone ceny to tak, ale jak będzie taki przypadek jak u mnie to co?? Gość Ci powie że ta maszyna jest 10tyś tańsza i co dalej?? Ja też myślałem tak zrobić, ale teraz to już dało mi do myślenia, sam nie wiem co robić :unsure:

Kolego może masz za bardzo zawyżone te ceny? Tzn dana maszyna nawet cennikowo w najbogatszym wyposażeniu nie kosztuje tyle co podałeś? Znajomy do agencji w zestawieniu rzeczowo-finansowym podał właśnie maksymalną cennikową cenę ciągnika, mimo, że na allegro można je znaleźć ponad 20 tyś taniej i na poprawkach niczego się nie przyczepili. A moim zdaniem skoro taki jest cennik to chyba nie koniecznie muszę się targować? Tu proszę o odpowiedź kogoś lepiej poinformowanego.

Co do tych ofert cenowych na maszyny, to chyba nigdzie nie jest napisane, że rolnik ma objechać wszystkich dilerów z maszynami porównać ceny i wybrać najtańszą. To że masz droższą ofertę od dilera X a u dilera Y jest taniej, to chyba agencje nie powinno obchodzić. W końcu jest wolny rynek.

Popieram. Co z tego, że kupie ciągnik 10 tys taniej u dilera, który jest 300 km ode mnie skoro później dużo więcej zapłacę za koszt dojazdu, no i co najważniejsze czas serwisu zapewne się wydłuży co np podczas żniw może okazać się bardzo uciążliwe. No i inną kwestią jest wyposażenie danej maszyny. Z tego co się orientuję na fakturach diler nie podaje wyposażenia np ciągnika, więc rozpiętość cenowa może być naprawdę ogromna. Ale nie wiem czy jest później możliwość tego sprawdzenia przez Agencję.

No teoretycznie tak, ale w takim razie dlaczego czepiają już się w poprawkach...

Moim zdaniem czepiają się na poprawkach żeby później nie było zaskoczenia przy wniosku o płatność. Tak jak wyżej napisałem zapytaj dilera, który wystawił Ci taką ofertę czy "cennikowo" dana maszyna może tyle kosztować.

#7427 Share johndirek

johndirek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 20:26

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych koledzy co trzeba przygotować aby po podpisaniu umowy dorzucić do wniosku jedną maszynkę?( wartość RF się nie zmienia gdyż są to pieniądze z udanych negocjacji)

#7428 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:11

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych z tego co wiem w agencji maja w systemie ceny poszczególnych maszyn, jeśli ta z oferty odbiega nieznacznie nie czepiają się ale jeśli różnica jest znaczna to sprawdzają to i ewentualnie przysyłają poprawki i każą zmienić, podejrzewam że niższa cena nie jest problemem :)

Edytowany przez sebaskorpio, 29 grudzień 2011 - 22:12.

#7429 Share kamil9607

kamil9607

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 22:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak sądzicie, dostanę się na zileną jak jestem ok. 270 miejsc za w mazowieckim? Jest szansa, że dorzucą jeszcze troche kasy?

#7430 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 29 grudzień 2011 - 23:00

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Krótkie pytanie ode mnie: czy przedni TUZ z WOM-em musi stanowić oddzielną pozycję w zestawieniu r-f (podobnie jak ładowacz czołowy) czy może być traktowany jako wyposażenie dodatkowe (podobnie jak obciążniki)?
Prośba o konkretne odpowiedzi od osób dobrze zorientowanych lub tych którzy mieli podobne "przejścia".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7431 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 30 grudzień 2011 - 00:10

Kolego może masz za bardzo zawyżone te ceny? Tzn dana maszyna nawet cennikowo w najbogatszym wyposażeniu nie kosztuje tyle co podałeś? Znajomy do agencji w zestawieniu rzeczowo-finansowym podał właśnie maksymalną cennikową cenę ciągnika, mimo, że na allegro można je znaleźć ponad 20 tyś taniej i na poprawkach niczego się nie przyczepili. A moim zdaniem skoro taki jest cennik to chyba nie koniecznie muszę się targować? Tu proszę o odpowiedź kogoś lepiej poinformowanego.

Popieram. Co z tego, że kupie ciągnik 10 tys taniej u dilera, który jest 300 km ode mnie skoro później dużo więcej zapłacę za koszt dojazdu, no i co najważniejsze czas serwisu zapewne się wydłuży co np podczas żniw może okazać się bardzo uciążliwe. No i inną kwestią jest wyposażenie danej maszyny. Z tego co się orientuję na fakturach diler nie podaje wyposażenia np ciągnika, więc rozpiętość cenowa może być naprawdę ogromna. Ale nie wiem czy jest później możliwość tego sprawdzenia przez Agencję.

Moim zdaniem czepiają się na poprawkach żeby później nie było zaskoczenia przy wniosku o płatność. Tak jak wyżej napisałem zapytaj dilera, który wystawił Ci taką ofertę czy "cennikowo" dana maszyna może tyle kosztować.

No tak posłałem dzisiaj kopie cenników, takie jakie posiada dealer od producenta z wszystkimi cenami wyposażenia i wcale nie były niższe niż na ofercie. Tylko czy przy kontroli sprawdzają wyposażenie? i cenę zgodną z cennikiem

#7432 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 30 grudzień 2011 - 00:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Przy kontroli to sprawdzają chyba tylko tabliczki znamionowe, papiery i tą tablicę informacyjną na budynku (pierwsza rzecz na którą zwracają uwagę podobno :P )

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#7433 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 30 grudzień 2011 - 00:46

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Właśnie żeby o tym nie zapomnieć, :lol: w zeszłym naborze nawet do mnie nie przyjechali na kontrol przed przelaniem kasy :D

#7434 Share sebaskorpio

sebaskorpio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 07:44

Krótkie pytanie ode mnie: czy przedni TUZ z WOM-em musi stanowić oddzielną pozycję w zestawieniu r-f (podobnie jak ładowacz czołowy) czy może być traktowany jako wyposażenie dodatkowe (podobnie jak obciążniki)?
Prośba o konkretne odpowiedzi od osób dobrze zorientowanych lub tych którzy mieli podobne "przejścia".

byłem w agencji w Kielcach i człowiek obok miał podobny dylemat z ładowaczem (chciał go wpisać jako wyposażenie dodatkowe) ale kazali mu ładowacz wpisać jako oddzielną pozycję. Podejrzewam że to może również zależeć od tego co masz na fakturach, jeśli masz tak jak on oddzielną pozycje na fakturze to w zestawieniu też musisz mieć osobno.

#7435 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 30 grudzień 2011 - 09:10

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 12:15.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#7436 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 09:59

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych To, że ładowacz czołowy powinien byc oddzielną pozycja w r-f nie podlega dyskusji - chodzi mi o przedni TUZ - oczywiście jako wyposażenie ciągnika zakupywanego w ramach MGR.
Też raczej skłaniałbym się ku twierdzeniu, że lepiej aby TUZ na f-v nie występował (myślę, że to żaden problem dla dilera). Zastanawia mnie czy kontrolujący nie przyczepią sie do tego. Najpewniejszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie go jako oddzielna pozycja r-f lub przynajmniej jako jeden z parametrów charakteryzujących ciągnik niestety pojawia się problem uzasadnienia jego zakupu - dla mnie raczej nie do przejścia.

Edytowany przez wildagro12, 30 grudzień 2011 - 10:01.

#7437 Share jumpers

jumpers

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 15:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na fakturze przecież nie piszą jakie wyposażenie ma ciągnik, a jeśli piszą to i po co.Ja kupiłem deutza - GS to przy wniosku o płatność prowadzący zadzwonił do mnie abym wziął zaświadczenie od sprzedawcy że TUZ jest w standartowym wyposażeniu tej wersji.A w poprawkach składałem też wyjaśnienie odnośnie wyposażenia i co do wersji -GS jaką kupiłem. Od innego miałem ofertę na której nie pisało w jakiej wersji tylko wyszczególnione wyposażenie a od innego kupiłem.
A poza tym przedni TUZ nie jest narzędziem tylko wyposażeniem ciągnika jak np: klimatyzacja.Umowę podpisuje się na moc i max cenę .

#7438 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 grudzień 2011 - 16:20

To, że ładowacz czołowy powinien byc oddzielną pozycja w r-f nie podlega dyskusji - chodzi mi o przedni TUZ - oczywiście jako wyposażenie ciągnika zakupywanego w ramach MGR.
Też raczej skłaniałbym się ku twierdzeniu, że lepiej aby TUZ na f-v nie występował...

Jak rozliczałem swojego MTZta to nie było że ma siedzenie pneumatyczne że w gratisie dostałem Besterka Herkulesa 501 itp.
Była faktura na ciągnik Belarus/MTZ 952.3 i jego numer ramy/VIN i nic więcej. Po co sobie komplikujecie życie?

Owszem jakbyś nie kupował ciągnika z MGR a dokupywał do posiadanego (wątpie że się da z MGR) to wtedy musi to być na zestawieniu R-F i musi być na fakturze.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#7439 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:45

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Nr jeśli dobrze pamiętam 29xx mazowieckie dziś podpisana umowa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7440 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 30 grudzień 2011 - 21:56

koledzy co trzeba przygotować aby po podpisaniu umowy dorzucić do wniosku jedną maszynkę?( wartość RF się nie zmienia gdyż są to pieniądze z udanych negocjacji)

A kupujesz u tego samego dealera? Bo jeśli tak, to zapytaj dealera czy może tobie sprzedać maszyny z R-F po cenach z R-F a poza wnioskiem, dorzuci tobie "gratis" tą dodatkową maszynę.

Edytowany przez darek195, 30 grudzień 2011 - 21:57.