Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

15426 odpowiedzi na ten temat

#681 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 24 grudzień 2010 - 19:07

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Kosztorys musisz mieć

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Dzisiaj, 11:42
  •  

#682 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 19:12

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych jak jest w końcu z tym vatem przejść trzeba , już w momencie składania wniosku , czy można po tym jak wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie ;) i zostanie podpisana umowa bo zasadniczo po co mi przechodzić na vat jak mój wniosek zostanie np odrzucony

#683 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 24 grudzień 2010 - 19:39

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Na VAT możesz przejść później...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#684 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 24 grudzień 2010 - 19:41

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych DejmondSamWDolinie
Moim zdaniem to można zapłacić 2 tyś ale jak agencja już zwróci kase. Naiwni ludzie że mu tyle kasy płacą ;) my zapłaciliśmy tysiaka i była jedna poprawka :) , poprostu gościu szuka niekumatych ludzi co ich za rączke poprowadzi ale za ile :) dziwie mu się że on ma klientów :D

#685 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3739 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 24 grudzień 2010 - 19:47

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych z ta cena 9tys to wielkie przegiecie !!!!!!!!!!!!!!!!!!! człowieku do tych wniosków nie trezba geniusza ktos w miare kumaty po liceum da rade to zrobic w ciagu jednego pełnego dnia. A ze kilka raz pózniej sie przejedziesz do arimr z poprawka które sa nieuniknione chocbys nie wiem co robił i kto robił zawsze sie znajda jakies duperele. !!!!!! ;)

#686 Share jumar7

jumar7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka, internet, podróże

Napisany 25 grudzień 2010 - 07:37

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Czytam forum i ręce opadają. Dziwie sie że ludzie mają tak małą wiedzę na temat programu w którym chcą uczestniczyc. Dziwię się ze niektórzy użytkownicy wprowadzają innych w błąd. Najbardziej mylące wypowiedzi są na temat wyliczania esu. Piszą że jesli zwierzęta zjadają zboża to ich się nie liczy w esu - nie prawda w esu liczy się elementy potencjalnie towarowe - a zboże jest potencjalnie towarowe. nie liczy się jedynie tzw. roślin pastewnych czyli wg arimr np. traw, koniczyny, lucerny itd( w tabeli do esu są wypisane pochyłą czcionką), ale tylko wtedy jeśli bedzie wykorzystana jako pasza.Jeśli uprawiamy coś czego nie ma w tabeli esu i nie wykorzystujemy tego jako pasze - sprzedajemy wtedy trzeba wyliczyć do w gva. Co do GVA to nie jest jakiś problem. Jesli wypełniacie wersje interaktywną to ona automatycznie przenosi uprawy z tabeli o strukturze upraw do gva. Poźniej dla każdej uprawy (nazwa automatycznie dodana u góry tabeli)wyliczacie gva - wpisujecie cene skupu - można sprawdzić w necie, cena taka sama przez cały okres planowania, koszty ziarna do siewu, usługi, nawozy, opryski. To automatycznie przenosi się na ostatnią strone prg i tam uzupełniamy takie dane jak inne nawozy, olej napędowy, koszty części serwisu i jescze kilka innych opłat. Najważniejsze zeby we wszystkich tych wyliczeniach przyjąć jedną stałą cenę za produkt np. zboże, czy olej przez cały czas planowania ma tą samą cenę. Co do mleczarzy to faktycznie gva i esu nie mają w chwili obecnej zadnego znaczenia (trudno jest aby wiele osób miało tą sama kwote mleczną - zawsze różni sie chociaz o litr, a esu liczy się tylko aby wskazać ze jest 4 esu - ale może lepiej wypełnić gva bo zawsze zasady punktowania mogą zmienieć - a po za tym wykazujesz ze operacja wpłynie na wzrost gva i czyli jest ekonomicznie pożyteczna.

#687 Share nowicjusz22

nowicjusz22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 09:58

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych mam pytanie odnosnie MGR jak to jest faktycznie, czy ja dobrze mysle, a wiec tak nie mam srodków własnych wiec musze wziąsc kredyt na 300 tys z banku no i ok bo go dostane, ale czy to tak wygląda rzeczywiscie jestem w ONW wiec teoretycznie zwracają mi 60% tak to to jest 180000 tak? teraz bede na vacie wiec z 300 tys zwrotu dostane ze 80000 tak?to z tego co wynika mam splacone tego kredytu 260000 tys tak? to teoreycznie zostaje mi do spłaty 40tys? tak prosze powiedzcie jak to jets bo nie chce sie zarznąc

#688 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 10:03

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Napisałeś trochę niezbyt jasno... Rozumiem że chcesz zrobić zakupy na 300 tys brutto, więc sprawa wygląda tak:

300 000 - 23% = 231 000 zł
231 000 + 23% = 284 130 zł

Jak widzisz wyżej kwotę podatku oblicza się od kwoty netto a nie od kwoty brutto bo wychodzą inne wartości... Twój przykład kupujesz sprzęt za kwotę 300 tys brutto i nie odejmujesz od tego 23% podatku tylko musisz ten vat dodać do swojej wartości netto (szkoda że jej nie podałeś) ale z wyliczeń wynika że jest to kwota około 245 tys złotych netto...

Wiec 245 tys netto jest kwotą twoich zakupów więc:

245 000 + 23% = 301 350 zł brutto wiec zwrot VAT'u wynosi 301 350 - 245 000 = 56 350 zł

245 000 - 60% (dofinansowanie na MGR)= 98 tys i tyle musisz dołożyć ze swojej kieszeni ponieważ unia zwróci ci 147 tys...

Więc kredytu bierzesz 300 tys brutto z tego unia zwraca tobie 147 tys zł a US zwróci tobie kwotę 56 350 zł więc razem dostaniesz zwrot w kwocie 203 350 zł czyli z swojej kieszeni zapłacisz około 98 tys złotych...

Oczywiście nie musisz zaciągać kredytu na kwotę 300 tys brutto wystarczy się dogadać z daelerem że zapłacisz swoją część czuli te 98 tys a resztę jak dostaniesz zwrot podatku i dofinansowania...

Najlepiej podaj dokładnie kwotę netto twoich zakupów wtedy się policzy dokładnie do twojej kwoty...

[quote name='"jumar7"]Dziwię się ze niektórzy użytkownicy wprowadzają innych w błąd. Najbardziej mylące wypowiedzi są na temat wyliczania esu. Piszą że jesli zwierzęta zjadają zboża to ich się nie liczy w esu - nie prawda w esu liczy się elementy potencjalnie towarowe - a zboże jest potencjalnie towarowe. nie liczy się jedynie tzw. roślin pastewnych czyli wg arimr np. traw' date=' koniczyny, lucerny itd( w tabeli do esu są wypisane pochyłą czcionką), ale tylko wtedy jeśli bedzie wykorzystana jako pasza.[/quote']

Myślę że takie stwierdzenie obliczania ESU wzięło się z pkt. 3 który mówi:

"Rośliny paszowe mogą być uwzględnione w Tabeli SGM "2004", jeżeli są przeznaczone na sprzedaż. Np. w przypadku prowadzenia produkcji zwierzęcej (np. bydło mleczne), rośliny paszowe mogą być uwzględnione w Tabeli SGM "2004", jeżeli są przeznaczone na sprzedaż a rolnik posiada dowody sprzedaży (np. faktury umowy)."

Sprawdziłem i rzeczywiście jak mówisz rośliny pastewne są napisane pochyłą czcionką... Mam nadzieje, że twoja wiedza jest potwierdzona przez urzędników ARiMR bo dużo ludziom teraz rozjaśniłeś sytuację...

#689 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 10:10

mam pytanie odnosnie MGR jak to jest faktycznie, czy ja dobrze mysle, a wiec tak nie mam srodków własnych wiec musze wziąsc kredyt na 300 tys z banku no i ok bo go dostane, ale czy to tak wygląda rzeczywiscie jestem w ONW wiec teoretycznie zwracają mi 60% tak to to jest 180000 tak? teraz bede na vacie wiec z 300 tys zwrotu dostane ze 80000 tak?to z tego co wynika mam splacone tego kredytu 260000 tys tak? to teoreycznie zostaje mi do spłaty 40tys? tak prosze powiedzcie jak to jets bo nie chce sie zarznąc

300000 brutto = ok246000 netto

246000 - 60% z 246000 = ok 98400 zł do spłaty

#690 Share nowicjusz22

nowicjusz22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 10:19

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych dzieki, aha to czyli agencja daje zwrot od ceny netto zakuponycz maszyn nie od ceny brutto jeszcze raz dzieki za informacje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 10:35

Myślę że takie stwierdzenie obliczania ESU wzięło się z pkt. 3 który mówi:

"Rośliny paszowe mogą być uwzględnione w Tabeli SGM "2004", jeżeli są przeznaczone na sprzedaż. Np. w przypadku prowadzenia produkcji zwierzęcej (np. bydło mleczne), rośliny paszowe mogą być uwzględnione w Tabeli SGM "2004", jeżeli są przeznaczone na sprzedaż a rolnik posiada dowody sprzedaży (np. faktury umowy)."

Sprawdziłem i rzeczywiście jak mówisz rośliny pastewne są napisane pochyłą czcionką... Mam nadzieje, że twoja wiedza jest potwierdzona przez urzędników ARiMR bo dużo ludziom teraz rozjaśniłeś sytuację... Pozdrawiam

Potwierdzeniem może być nasz wniosek.

W Agencji nie czepiali się że całe hektary są w ESU a mamy produkcję Świń, do ESU wciagnęliśmy tylko stany średnie produkcji zwierzęcej z tabeli 3.4 PRG. Tak nam poleciła Pani, która prowadziła naszą sprawę w rozpatrywaniu wniosku w naborze z 2009r. a co do pasz, to dopytywałem co i jak np.: z mieszanką, czy ona może być w ESU, powiedziała w ten sposób: "Mają panowie faktury za tuczniki??" ja z ojcem odpowiedzieliśmy że TAK to ona powiedziała wtedy że Mieszanka ma być w ESU.

jakby ktoś pytał to woj. śląskie.
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#692 Share nowicjusz22

nowicjusz22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 11:14

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Napisałeś trochę niezbyt jasno... Rozumiem że chcesz zrobić zakupy na 300 tys brutto, więc sprawa wygląda tak:

300 000 - 23% = 231 000 zł
231 000 + 23% = 284 130 zł

Jak widzisz wyżej kwotę podatku oblicza się od kwoty netto a nie od kwoty brutto bo wychodzą inne wartości... Twój przykład kupujesz sprzęt za kwotę 300 tys brutto i nie odejmujesz od tego 23% podatku tylko musisz ten vat dodać do swojej wartości netto (szkoda że jej nie podałeś) ale z wyliczeń wynika że jest to kwota około 245 tys złotych netto...

Wiec 245 tys netto jest kwotą twoich zakupów więc:

245 000 + 23% = 301 350 zł brutto wiec zwrot VAT'u wynosi 301 350 - 245 000 = 56 350 zł

245 000 - 60% (dofinansowanie na MGR)= 98 tys i tyle musisz dołożyć ze swojej kieszeni ponieważ unia zwróci ci 147 tys...

Więc kredytu bierzesz 300 tys brutto z tego unia zwraca tobie 147 tys zł a US zwróci tobie kwotę 56 350 zł więc razem dostaniesz zwrot w kwocie 203 350 zł czyli z swojej kieszeni zapłacisz około 98 tys złotych...

Oczywiście nie musisz zaciągać kredytu na kwotę 300 tys brutto wystarczy się dogadać z daelerem że zapłacisz swoją część czuli te 98 tys a resztę jak dostaniesz zwrot podatku i dofinansowania...

Najlepiej podaj dokładnie kwotę netto twoich zakupów wtedy się policzy dokładnie do twojej kwoty... Pozdrawiam
]mam zamiar kupic nowy ciągnik 100-120km odlądałem sie za casem u daelera nie byłem ale orientowałem sie to wychodzi gdzies tak netto ze 160tys do tego pług i agregat uprawosiewny ale priorytetem jest ten ciągnik jakbym poszedł na max na 300tys to by wystarczyło. pytałem bo nie wiedziałem do konca jak to sie oblicza. a mam takie pytanko do ciebie jakbys ty to zrobił? mozna sie u daelera ugadac odnosnie kredytowania ciągnika jest korzystniejsze?

#693 Share mats91

mats91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 12:42

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Jak wyliczyć stany średnie produkcji zwierzęcej i kiedy się to oblicza.

#694 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 12:55

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Stany średnie wychodzą ci w planowaniu obrotu stada w tabelach 3.4 i 3.5 w Planie Rozwoju Gospodarstwa. jest to jedna z ostatnich kolumn tych tabel.

Pozdrawiam ;)

Aha ale trzeba pamiętać że same się to wylicza tylko w wersji interaktywnej...

#695 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 25 grudzień 2010 - 13:13

Czytam forum i ręce opadają. Dziwie sie że ludzie mają tak małą wiedzę na temat programu w którym chcą uczestniczyc. Dziwię się ze niektórzy użytkownicy wprowadzają innych w błąd. Najbardziej mylące wypowiedzi są na temat wyliczania esu. Piszą że jesli zwierzęta zjadają zboża to ich się nie liczy w esu - nie prawda w esu liczy się elementy potencjalnie towarowe - a zboże jest potencjalnie towarowe. nie liczy się jedynie tzw. roślin pastewnych czyli wg arimr np. traw, koniczyny, lucerny itd( w tabeli do esu są wypisane pochyłą czcionką), ale tylko wtedy jeśli bedzie wykorzystana jako pasza.Jeśli uprawiamy coś czego nie ma w tabeli esu i nie wykorzystujemy tego jako pasze - sprzedajemy wtedy trzeba wyliczyć do w gva. Co do GVA to nie jest jakiś problem. Jesli wypełniacie wersje interaktywną to ona automatycznie przenosi uprawy z tabeli o strukturze upraw do gva. Poźniej dla każdej uprawy (nazwa automatycznie dodana u góry tabeli)wyliczacie gva - wpisujecie cene skupu - można sprawdzić w necie, cena taka sama przez cały okres planowania, koszty ziarna do siewu, usługi, nawozy, opryski. To automatycznie przenosi się na ostatnią strone prg i tam uzupełniamy takie dane jak inne nawozy, olej napędowy, koszty części serwisu i jescze kilka innych opłat. Najważniejsze zeby we wszystkich tych wyliczeniach przyjąć jedną stałą cenę za produkt np. zboże, czy olej przez cały czas planowania ma tą samą cenę. Co do mleczarzy to faktycznie gva i esu nie mają w chwili obecnej zadnego znaczenia (trudno jest aby wiele osób miało tą sama kwote mleczną - zawsze różni sie chociaz o litr, a esu liczy się tylko aby wskazać ze jest 4 esu - ale może lepiej wypełnić gva bo zawsze zasady punktowania mogą zmienieć - a po za tym wykazujesz ze operacja wpłynie na wzrost gva i czyli jest ekonomicznie pożyteczna.

Z zeszłym roku wszystkie zboża były zaliczane do ESU (oczywiście qq i łąki nie) mimo produkcji mleka, nawet trzeba dokupić zboża, a żadnego problemu ze strony agencji nie było ;) Zapewne teraz też tak zrobimy

#696 Share mats91

mats91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 13:28

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mogę sobie sam wyliczyć wyliczyć stany średnie produkcji zwierzęcej i może ktoś podać stronę do wyliczenia podobno w wersji interaktywnej.

#697 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 25 grudzień 2010 - 16:06

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych Mógłby ktoś powiedzieć jakie są wymagania przy kontroli Powiatowego lekarza weterynarii? Przy krowach oczywiście :mellow: Z góry dzięki

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#698 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 16:15

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych odnajdz w necie liste kontrolna spiwet , jest to lista ktora wypelnia powiatowy przy kontroli bodajze 3 druki

#699 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 16:25

Mogę sobie sam wyliczyć wyliczyć stany średnie produkcji zwierzęcej i może ktoś podać stronę do wyliczenia podobno w wersji interaktywnej.

Na stornie ARiMR w dokumentach jest do pobrania PRG i jest on w wersji *.pdf oraz *.xml musisz pobrać tą drugą wersję, przetwarzaną przez Excela lub inny Arkusz kalkulacyjny, tam jest Tabela 3.4 i tam sie oblicza stany średnie, zresztą jakbyś pomyślał i miał już wszystkie dokumenty i czytał instrukcje to byś wiedział że PRG to Plan Rozwoju Gospodarstwa.

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share lucas29

lucas29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja

Napisany 25 grudzień 2010 - 17:32

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych szkoda tylko ze niektórzy się nie znaja innych w błąd wprowadzają. Kolego danield28 jak można się dogadać z dilerem jak agencja do wniosku o płatność wymaga potwierdzeń przelewu