Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przechowywanie wysłodków buraczanych

68 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Deutz610

Deutz610

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 16:59

Przechowywanie wysłodków buraczanych Tematy połączone.

Chciał bym się dowiedzieć wszystkiego co przechowywania wysłodków mokrych,ponieważ zamówiłem na za tydzień 28ton i to mój pierwszy raz z mokrymi,do tej pory stosowałem suche.
Czy pod spód trzeba dać folię czy nie ,może ktoś się orientuje na jakiej długości i szerokości wysypie te wysłodki -ile foli potrzeba do przykrycia tych 28 ton?

Edytowany przez KRISTOFORn, 05 listopad 2013 - 17:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przechowywanie wysłodków buraczanych Dzisiaj, 03:37
  •  

#62 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 22:18

Przechowywanie wysłodków buraczanych Ja miałem 24,5t pod spod dałem folie szer. jakieś 4.5m a długość ok.12m podaje dane "na oko" bo dawałem resztki foli jakie udało mi sie znaleźć ale następnym razem zrobię szerszą. Wysłodki ugniatałem ciągnikiem.

#63 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 22:52

Przechowywanie wysłodków buraczanych Od ziemi wysłodki się nie zepsują, najważniejsze by były ciepłe w pryźmie ostatecznej, czyli po przewiezieniu i wiele się nie zepsuje, ugnieść od góry wierzchnią warstwę, jak suche nalać wody przykryć szczelnie folią i tyle.
@gal jak wjechaliście na wysłodki traktorem? nie potrafię zrozumieć... Bliźniaki miałeś?

Edytowany przez bobytempelton, 05 listopad 2013 - 22:52.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#64 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 20:41

Przechowywanie wysłodków buraczanych Wjeżdżałem na pryzmę po szerokości do połowy pryzmy tylko przednimi kołami, nie ugniotło się równo jak kukurydza ale na prawdę widać było różnice przed ugniataniem a po. Tylko trochę się rozchodziły na obydwu końcach.

#65 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 21:17

Przechowywanie wysłodków buraczanych Parę lat temu, jak weszły wysłodki o zawartości 20% suchej masy (wcześniej były 10%), też wjechałem ciągnikiem na pryzmę (no może nie do końca ciągnikiem bo dla niektórych T-25 to nie ciągnik). Przodem boki ugniatałem, grzbietem pryzmy też jeździłem ale tylko "jednymi koleinami". Strachu trochę było bo gdyby usiadł to cała pryzma rozpierdzielona. W następnych latach wysłodki też miały 20% s.m.(na papierze) ale ruskiem się wjechać nie dało. W tym roku były 15% s.m. ale nawet nie próbowałem wjeżdżać - z jednej naczepy ciekła woda... Wysłodki składuję bezpośrednio na ziemi, najlepiej trawie, formuję pryzmę, depczę. przykrywam folią po kiszonce z kukurydzy i dość lekko przykrywam ziemią. Przechowują się dobrze i są skarmiane nawet jeszcze latem...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#66 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 21:35

Przechowywanie wysłodków buraczanych Ja się nawet nie zastanawiałem nad jej zawartością, po prostu z sąsiedniej wsi się zaoferował że przywiezie bo kiedyś już woził. Przywiózł je patelnia to musieliśmy trochę widłami pomóc bo się nie chciały zsunąć. Wysłodki na pryzmie parowały, nie wiem czy tak powinno być, kolor miały biały. Tak wgl. to pierwszy raz na oczy je widziałem zobaczymy co o będzie jak je otworze.

#67 Share leszko27

leszko27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 18:05

Przechowywanie wysłodków buraczanych a co sie stanie jeżeli je udeptałem na pryxmie i nie przykryłem niczym??
czy takie się nadadzą do skarmiania??

#68 Share wiki868

wiki868

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:11

Przechowywanie wysłodków buraczanych

Ja słyszałem, że można ubić dobrze i porządnie posolić i na to wystarczy plandeka, żeby od śniegu osłonić

Po co solić? Ci mądrzy to wiedzą że sól obciąża wątrobę krów. Także bezsensu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#69 Share innaperspektywa

innaperspektywa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 luty 2014 - 08:27

Przechowywanie wysłodków buraczanych Owszem obciążają, ale tez przecież po coś wymyślili sól w postaci lizawki solnej by krowy mogły uzupełniać niedobory sodu i chloru. Także wszystko z umiarem.