Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa obory na opasy.

262 odpowiedzi na ten temat

#261 Share ursus16341997

ursus16341997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła

Napisany 23 kwiecień 2017 - 08:25

Budowa obory na opasy.

Witam mam zamiar przerobić oborę po świniach na bydło na opas na uwięzi zgrarnicz obornika linowy stanowiska stół paszowy ponieważ pod bydło luzem nie mam  miejsca żeby zrobić okulik a do składowiska obornika mam 300 m wieć mam takie sanie samoróbki kiprowane a zgarniacz przecież na sanie mi wyrzuci obornik mam 20 m oborę długą, Co o tym sądzie  na moim profilu są fotki obory więc zobaczycie.Z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa obory na opasy. Dzisiaj, 00:31
  •  

#262 Share petroszz

petroszz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 28 maj 2017 - 17:44

Budowa obory na opasy.

Witam.

Aktualnie przygotowuję się do budowy obory na opasy.   I mam takie pytanie bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Mianowicie czy jeśli obora jest na głębokiej ściółce to czy wymagane są odcieki w posadzce na płynne nieczystości z powstałego obornika?  Takie pytanie zrodziło się w głowie kilka dni temu kiedy przypomniałem sobie że jak kilka lat temu pisał ojciec wniosek na maszyny to typ który pisał wniosek wspominał że mimo głębokiej ściółki powinny być szamba nie wielkiej pojemności i kanały z pod każdego kojca odprowadzające płynne nieczystości z każdego kojca do zbiorników zbiorczych.  Wtedy ustaliliśmy że jak ktoś się przyczepi wtedy będziemy coś działać. W ostateczności, nikt nie pytał o to przy kontroli po otrzymaniu sprzętu.  jak to jest faktycznie? W warunkach dobrostanu zwierząt  nic o tym nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#263 Share inoxdeere87

inoxdeere87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 maj 2017 - 13:17

Budowa obory na opasy. Pewien nie jestem ale wg mnie prawnie to raczej możesz tego uniknąc z tymże skoro zamierzasz budować już nowy obiekt i wystarcza ci funduszy to ja dla świętego spokoju bym to zrobił,a tym samym zyskał bardzo dobry nawóz w płynie.