Skocz do zawartości

Zdjęcie

żyto ozime Jak uprawiać

1670 odpowiedzi na ten temat

#281 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 16:40

żyto ozime Jak uprawiać Co lepiej dać w drugiej dawce saletrzak czy saletrę amonową? W pierwszej zastosowałem saletrzak tydzień temu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
żyto ozime Jak uprawiać Dzisiaj, 03:27
  •  

#282 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 17:53

żyto ozime Jak uprawiać ta sama forma azotu, tylko saletrzak potrzebuje więcej wilgoci do rozpuszczenia granul

#283 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 13:25

żyto ozime Jak uprawiać

Kolego Milaneral1
PiastOracz ma swoje zasady i te twoje 10% było niczym nie uzasadnione i przyznając je nie byłeś koleżeński w stosunku co do mojej osoby i niestety nie było to dla mnie motywujące. Najpierw ucz -> wymagaj -> a potem stosuj kary. Chcesz sam wiedzieć więcej i zadbać o ten temat - to wiesz co zrobić.

Kolego Milaneral1
PiastOracz ma swoje zasady i te twoje 10% było niczym nie uzasadnione i przyznając je nie byłeś koleżeński w stosunku co do mojej osoby i niestety nie było to dla mnie motywujące. Najpierw ucz -> wymagaj -> a potem stosuj kary. Chcesz sam wiedzieć więcej i zadbać o ten temat - to wiesz co zrobić.

No bez przesady po to w dziale Produkcja Roślinna na samej górze nad tematami są najważniejsze informacje aby z nich korzystać. Jest tam taka błahostka"
Coś dla nowych użytkowników AF

http://www.agrofoto....zytkownikow-af/

Można się tam wszystkiego dowiedzieć a nie obwiniać moda o to, że wypełnia swoje obowiązki.

Także Szukałem wskazówek techniczny do korzystania i niestety ich na forum nie znalazłem

Buło jakoś mało skuteczne albo wcale nie występowało

Edytowany przez warzywkopl, 26 marzec 2012 - 13:26.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 17:04

żyto ozime Jak uprawiać Masz racje ten PiastOracz to dziwny i niekumaty gość, bo nie rozumie tak bardzo obrazowego tekstu napisanego i zamieszczonego specjalnie dla nowych użytkowników wraz z multimedialną prezentacją gdzie nacisnąć jak odpowiedzieć, gdy się chce cytować itd. Zresztą identyczna prezentacja multimedialna jest zamieszczona odnośnie umieszczania fotografii. Dla mnie jest to niezrozumiałe, jak można tego nie zrozumieć. Popieram kolegę. Ciekawe czy PiastOracz ma podstawówkę skończoną bo czytać ze zrozumieniem chyba nie potrafi? A to takie wszystko proste.

Czy dwa identyczne teksty w jednym poście to można zamieszczać / wklejać według regulaminu? Bo wydaje mi się, że w #215 ktoś to zrobił.

A jak żyto u ciebie dobrze przezimowało?

Edytowany przez PiastOracz, 26 marzec 2012 - 18:32.

#285 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 26 marzec 2012 - 19:27

żyto ozime Jak uprawiać Koledzy mam Pytanie. Jutro chcę zrobić oprysk na pszenżyto siarczanem magnezu + mocznik.
Czy mogę wykonać teraz taki oprysk ??
Czy temperatury nocą po niżej zera nie przeszkadzają??
Czy do takiej mieszanki muszę zastosować dysze do RSM czy standardowe rozpylacze mogą być??.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

#286 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 19:50

żyto ozime Jak uprawiać Oprysk robisz na standardowych rozpylaczach, a co do przymrozków, to zaszkodzić nie zaszkodzą, ale skuteczność działania nawozów może być mniejsza

#287 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 26 marzec 2012 - 19:56

żyto ozime Jak uprawiać

Czy dwa identyczne teksty w jednym poście to można zamieszczać / wklejać według regulaminu? Bo wydaje mi się, że w #215 ktoś to zrobił.

Nigdzie nie ma że nie można ;) po za tym zapewne to zwykły błąd i wklejenie tego samego dwa razy albo i nie tylko tak wywaliło

a co do przymrozków, to zaszkodzić nie zaszkodzą

zaszkodzą, oprysk zwalczający chwasty osłabia także roślinę plonotwórczą co powoduje, że przymrozek jest dla niej groźniejszy

Edytowany przez Lukasz1987, 26 marzec 2012 - 20:04.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#288 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2012 - 20:15

żyto ozime Jak uprawiać Właśnie udowodniłeś, że nie czytasz postów, a odpowiadasz i pouczasz innych. Chyba, że czytasz, a ich nie rozumiesz. @TomaszNowak nigdzie nie napisał że to jest oprysk herbicydowy "na chwaty", a miał na myśli "oprysk na pszenżyto siarczanem magnezu + mocznik" - dokarmianie dolistne.

#289 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 20:22

żyto ozime Jak uprawiać mocznik i siarka też osłabi bo nie umiejętnie zastosowana je podpali, odpowiedziałem na post redka ;) jakbyś nie zauważył... no chyba że tego nie rozumiesz
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#290 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2012 - 20:34

żyto ozime Jak uprawiać @redek odpowiadał na post @TomaszNowak! I podkreślam nie było tam mowy, o opryskach na chwasty. Więc Ty czegoś nie rozumiesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 20:35

żyto ozime Jak uprawiać ehh a niech ci będzie bo nie zaśniesz

#292 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2012 - 20:39

żyto ozime Jak uprawiać Ja nie mam z tym problemu, tylko nie lubię jak ktoś mi mówi, że się mylę, jak mam rację. Pozdrawiam.

#293 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 21:46

żyto ozime Jak uprawiać Kolego Lukasz jak podpali nie będzie plantacji bo spłonie ,a jak popali to troszkę listeczki pożółkną. ;) .Panowie nie przekomażać się o detale bo pałą w łeb.Aha i szanować starszych na tym forum.u których wiedza z zakresu produkcji roślinnej nie musi iść w parze z tą odnośnie poruszania sie po tym np forum .Pozdrawiam wszystkich.

#294 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 07:37

żyto ozime Jak uprawiać u nas się mówi podpali ;) a znaczy to samo co popali

Aha i szanować starszych na tym forum.

Muszę powiedzieć Ojcu że jak siedzi na forum to może robić co chce bo ma wiedzę na temat hodowli :blink: Także nikt na niewygodne jego pytania odpowiadać nie będzie mógł

Edytowany przez Lukasz1987, 27 marzec 2012 - 07:37.

#295 Share warzywkopl

warzywkopl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 09:51

żyto ozime Jak uprawiać

Masz racje ten PiastOracz to dziwny i niekumaty gość, bo nie rozumie tak bardzo obrazowego tekstu napisanego i zamieszczonego specjalnie dla nowych użytkowników wraz z multimedialną prezentacją gdzie nacisnąć jak odpowiedzieć, gdy się chce cytować itd. Zresztą identyczna prezentacja multimedialna jest zamieszczona odnośnie umieszczania fotografii. Dla mnie jest to niezrozumiałe, jak można tego nie zrozumieć. Popieram kolegę. Ciekawe czy PiastOracz ma podstawówkę skończoną bo czytać ze zrozumieniem chyba nie potrafi? A to takie wszystko proste.

Nie wiem w jakim celu taką wypowiedzią robisz z siebie błazna ale to już twoja sprawa. Tym bardziej nie rozumiem po co starasz się usilnie przedstawić ludziom że specjalnie dla ciebie powinni zrobić obrazkowy tekst mający przedstawiać zasady panujące na forum? Tym bardziej że jakoś jesteś w stanie zacytować post. Fotografia nie mają przyklejonego tekstu jak je wstawić to zrobili prezentację. No chyba że dla ciebie trzeba zrobić taką w której będzie obrazek pokazujący przekreślone cytowanie poprzedzającego postu. Tyle że zaraz 99,99% userów poczuje się urażonych, iż robi się z nich idiotów takimi prezentacjami. Użalasz się nad sobą jakby się nie wiadomo co stało. Ludzie złamałem regulamin bo mi się nie chciało przeczytać tego co jest przygotowane dla nowych użytkowników forum a zły moderator mnie ukarał. Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Co ma do tego twoje wykształcenie to już całkiem nie mam zielonego pojęcia.Typowo sarkastyczny oraz ironiczny teks mający pokazać jaki to ja jestem naj i musicie się do mnie dostosować.
Zastanawiające jest to, że anonimowe logowanie sobie ustawiłeś i żadna prezentacja specjalnie dla ciebie nie była potrzebna

Aha i szanować starszych na tym forum.u których wiedza z zakresu produkcji roślinnej nie musi iść w parze z tą odnośnie poruszania sie po tym np forum .Pozdrawiam wszystkich.

To znaczy że jak już mam wnuki i jeden poszedł już do 1 komunii to znaczy że nikt nie może zwrócić mi uwagi? Czy takie prawo daje mi prowadzenie u siebie szkoleń z zakresu nowoczesnych upraw szklarniowych?

Edytowany przez warzywkopl, 27 marzec 2012 - 09:52.

#296 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 14:54

żyto ozime Jak uprawiać A co wy byście zastosowali na słabej ziemi na żyto saletrzak czy saletrę.(w drugiej dawce w pierwszej był dany saletrzak)

#297 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 15:11

żyto ozime Jak uprawiać Ja dałbym mocznik (uwzględniając korekty na jego specyficzne wymagania odnośnie temperatury tzn- inne niż saletra), ale to zależy jak łan wygląda i kiedy była zastosowana I dawka N na wiosnę.

#298 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 18:49

żyto ozime Jak uprawiać Łan wygląda bardzo słabo pierwszą dawkę dałem 17marca.

#299 Share PiastOracz

PiastOracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 18:57

żyto ozime Jak uprawiać To lepiej zastosować saletrę (bo musisz szybko zareagować) i zasilić rośliny dodatkowo opryskiem (azot + mikro).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share wlascicielziemski1

wlascicielziemski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 19:47

żyto ozime Jak uprawiać Teraz to już i tak szybko nie zareaguje bo przecież drugą dawkę daje się dopiero w fazie strzelania w źdźbło. Nie mam możliwości zastosowania oprysków. pozostają mi tylko nawozy w postaci granul.
ps dzięki za opinie!