Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warto zostać rolnikiem ??

699 odpowiedzi na ten temat

#141 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 16:42

Warto zostać rolnikiem ?? @wito nie nastawiaj sie na zastepce ojca bo cos nie wypali i co poczniesz? szukaj czegos innego i jak ojcec bedzie odchodzil to sie tam pokrec jakos ojciec moze wplynie na to zebys byl zastepca. Ale jak bedziesz sie nastawial tylko na to to cieko to widze jak nie wypali...
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Warto zostać rolnikiem ?? Dzisiaj, 11:08
  •  

#142 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 16:42

Warto zostać rolnikiem ?? A powiedzcie jak jest ze znalezieniem pracy po studiach rolniczych ?? Niekoniecznie na gospodarstwie ...

#143 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 23:02

Warto zostać rolnikiem ?? To zależy...jak to mawiał pewien profesor, czy będziesz się uczył czy studiował ;)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 16:10

Warto zostać rolnikiem ?? To zapytam tak .
Czy idzie znaleźć pracę po studiach rolniczych ? 365/365 oczywiście . Ale ucząc się nie studiując ;) ;)+

#145 Share miecho123

miecho123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 16:40

Warto zostać rolnikiem ?? Z tego co wiem większość nie pracuje w zawodzie. Ale staraj się Wito, może zaliczysz się do grupy szczęśliwców. ;)

#146 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 16:42

Warto zostać rolnikiem ?? @Wito
Jasne że tak, tyle że nie będzie zależało to głównie od studiów tylko od Ciebie, Twoich znajomości, układów, itp. Znam ludzi z rewelacyjnym wykształceniem którzy nie mają pracy, a z drugiej strony jak jeszcze nic nie skończyłem to miałem gro ofert za niegłupie pieniądze na niegłupich warunkach, z tym że musiałbym sie przeprowadzić a to nie wchodziło w gre niestety ;) Wiecie co robi najbardziej wykształcony pracownik w pewnym oddziale arimr? Wpisuje cyferki w tabelki ;) I wcale nie znaczy to że nie warto studiować, bo warto, można sie wiele nauczyć, nie tylko w sensie jakiejś tam wiedzy ale i zachowań, sytuacji, rozwiązywania problemów, bla bla bla... Czy studia rolnicze? Jak ktoś lubi, bo po co sie zarzynać 5 lat na filologii czy innym marketingu jak nas to wogóle nie interesuje?

#147 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 17:20

Warto zostać rolnikiem ?? To jest właśnie trochę bez sensu . Bo i tak w większości przypadków się one nie przydają . Mam sąsiada który nawet matury nie zdał . A teraz on ma swoją małą firmę żona przedszkole i się im powodzi ... Więc już sam nie wiem czy wybierać kierunek który mnie interesuje jak i tak będzie ciężko o pracę ...

#148 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 17:32

Warto zostać rolnikiem ?? To co chcesz robić w wieku 19 lat?

#149 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 17:43

Warto zostać rolnikiem ?? Nie chodzi mi o to żeby w ogóle nie pójść na studia . Tylko na inny kierunek . Ale zawsze chciałem i nadal chcę iść na jakiś rolniczy . Tylko że potem jest ciężko z robotą . A interesuje mnie rolnictwo , a w szczególności hodowla bydła ...

#150 Share miecho123

miecho123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 17:49

Warto zostać rolnikiem ?? Jeżeli interesujesz się rolnictwem to studiuj rolnictwo, lepiej uczyć się tego co człowiek lubi niż zakuwać na przymus. Papier jest papier niestety. W dzisiejszych czasach pełno mamy maślanych "mgr" i nic na to nie poradzimy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 19 listopad 2009 - 18:23

To zależy...jak to mawiał pewien profesor, czy będziesz się uczył czy studiował ;)

Mój wykładowca np mówi że studiuje się całe życie.
Ja poszedłem na rolnictwo i po 1,5 miesiąca nic ciekawego nie było a jak popatrzę na to czego uczą się 2-3 rok rolnictwa to nie żałuję że tu jestem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#152 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 19 listopad 2009 - 19:14

Nie chodzi mi o to żeby w ogóle nie pójść na studia . Tylko na inny kierunek . Ale zawsze chciałem i nadal chcę iść na jakiś rolniczy . Tylko że potem jest ciężko z robotą . A interesuje mnie rolnictwo , a w szczególności hodowla bydła ...

Jeśli jesteś kumaty z biologi,, czy chemii to po maturze idź na zootechnikę, nie wiem jak u Ciebie ale w moim regione potrzeba ludzi po tym zawodzie i to nie tylko w weterynarii, ale i różnych firmach paszowych, czy zaopatrujących rolnictwo.

#153 Share pawelll48

pawelll48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:Głównie interesuję się Ursusami, a także wszystkim co związane z Polskim rolnictwem i Polską wsią:)

Napisany 23 listopad 2009 - 16:14

Warto zostać rolnikiem ?? Chcę abyście mi powiedzieli co będzie lepsze:
A więc tak bardzo uwielbiam rolnictwo,ale problemem jest iż mam zbyt mało ha(zaledwie 6,5 rolne 1,5 nieużytki) by być z zawodu rolnikiem.Rodzice polecają mi iść do Częstochowy do Szkoły Mundurowej (Kierunek Strażak)ale ta praca mnie na pewno nie będzie tak satysfakcjonowała jak rolnictwo.Mam plany w przyszłości po ukończeniu szkoły pracować zawodowo i być rolnikiem tzw."Po pracy" i rozwijać je,aktualnie mam 14 lat i namawiam tatę, aby kupił na początek Ursus'a C-385/902/912 a potem całe sprzęty i zabrał pole na dzierżawę od sąsiada (nie ma komu przepisać jest w podeszłym wieku i zapalenia oraz techniki do rolnictwa niema (typowy leń)ma on tak samo jak ja w jednej długości 6,5 ha oraz dzierżawę od dwóch kolejnych sąsiadów po 3,5 łącznie by było 20ha ),żeby jak dorosnę mógł mieć większe szanse na rozwój gospodarstwa.
Zostało mi teraz wybrać:
-czy iść do zawodowej pracy
-czy też zostać rolnikiem( co w prost uwielbiam)
Z góry dzięki za odpowiedzi :D

Pozdrawiam Paweł

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)

5 lat minęło :P

#154 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 16:26

Warto zostać rolnikiem ?? Narazie nie myśl o tym. Moge Cie zapewnić ze przez kilka lat duzo może sie zmienić. Ja też w twoim wieku miałem pełno planów i co roku je zmieniałem. Twój tata może sie rozwijać i jak moze to niech bierze zieme w dzierzawe. A co do twoich planów to na dzis nic nie wiadomo. Za kilka lat to nawet gospodarstwa 100ha moga miec problem z utrzymaniem sie a co dopiero takie co maja poniżej 30. Narazie sie ucz i tyle. Wyrób sobie jakiegoś technika i w razie w po szkole jak nie będziesz chciał sie uczyć masz jakiś zawód itd. Na moje plany zostaw do 3gim i wtedy myśl.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#155 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 23 listopad 2009 - 19:28

Warto zostać rolnikiem ?? Temat rzeka, i tak właśnie jest- oj chłopaki ładnie się rozpisaliście :)
Widzę, że przeważają opinie "na nie" hmm... tylko jakby się tak zastanowić to to jest forum rolnicze, i myślę,że każdy obecny tu user czy nie user to gospodarstwo ma, no prawie każdy :) więc skąd u Was tyle negatywizmu?, skoro tak myślicie, to rzuccie to wszystko w pi*du i droga wolna do "lepszego życia". Jasne, wiem, że się tak nie da, trzeba za coś spłacać kredyt, i wrzucić coś do garka, więc potraktujcie to jako przenośnię. Napisałem to tylko aby uświadomić co niektórym z Was moi mili, że zawód rolnik jest Polsce i światu potrzebny, ktoś musi zasuwać żeby drugi mógł zjeść, a, że to nam przypadło w udziale... można płakać i robić, albo robić i być ze swojej pracy dumnym :D lub jak wcześniej napisałem- w pi*du :)

PS. Nie wyssałem tego z palca, pracuję i jestem z tego dumny :)

#156 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 listopad 2009 - 20:57

Chcę abyście mi powiedzieli co będzie lepsze:
A więc tak bardzo uwielbiam rolnictwo,ale problemem jest iż mam zbyt mało ha(zaledwie 6,5 rolne 1,5 nieużytki) by być z zawodu rolnikiem.Rodzice polecają mi iść do Częstochowy do Szkoły Mundurowej (Kierunek Strażak)ale ta praca mnie na pewno nie będzie tak satysfakcjonowała jak rolnictwo.Mam plany w przyszłości po ukończeniu szkoły pracować zawodowo i być rolnikiem tzw."Po pracy" i rozwijać je,aktualnie mam 14 lat i namawiam tatę, aby kupił na początek Ursus'a C-385/902/912 a potem całe sprzęty i zabrał pole na dzierżawę od sąsiada (nie ma komu przepisać jest w podeszłym wieku i zapalenia oraz techniki do rolnictwa niema (typowy leń)ma on tak samo jak ja w jednej długości 6,5 ha oraz dzierżawę od dwóch kolejnych sąsiadów po 3,5 łącznie by było 20ha ),żeby jak dorosnę mógł mieć większe szanse na rozwój gospodarstwa.
Zostało mi teraz wybrać:
-czy iść do zawodowej pracy
-czy też zostać rolnikiem( co w prost uwielbiam)
Z góry dzięki za odpowiedzi :D

Pozdrawiam Paweł

Najlepiej ja pójdziesz do pracy a po pracy będziesz mógł prowadzić gospodarstwo w mojej okolicy prawie wszyscy tak robią

#157 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 23 listopad 2009 - 22:24

Warto zostać rolnikiem ?? A czytałem że zootechnik zarabia grosze i strasznie odpowiedzialna ta praca . Nie mówię że inne nie są , ale ta akurat jest strasznie odpowiedzialna , bo jak np. padnie krowa to od razu na bruk ... Co o tym sądzicie ??

Pozdrawiam

#158 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 11:16

Warto zostać rolnikiem ?? Jeśli zootechnik zarabia grosze to rolnik zarabia nędzne grosze o ile w ogóle zarabia. Poza tym zootechnik ma takie coś zwane urlopem o czym rolnik może sobie tylko pomarzyć.

#159 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 16:41

Warto zostać rolnikiem ?? Napisałem że słyszałem , a nie że tak twierdze . :( Wiem że żadna praca nie dorówna pracy rolnika , ale szukam alternatywy w razie co plan się nie powiedzie . To co powiecie jak to jest z tą odpowiedzialnością i pensją zootechnika ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 24 listopad 2009 - 17:37

Warto zostać rolnikiem ?? Akurat odpowiedzialnosc to cos ciekawego w tym zawodzie tylko musisz sie uczyc. Powiedzmy że pracujesz w jakiejs firmie zajmujacej sie sprzedaza paszy, sam decydujesz o wszystkich proporcjach i np opracujesz jakaś pasze okaze sie że jest bardzo dobra, jest na nia popyt dostajesz na pewno premie... Z zarobkami nie wiem jak jest ale na pewno nie jest źle...
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)