Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

1641 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 06 marzec 2014 - 21:24

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] No właśnie nie miałem luzem żadnego żeby sprawdzić jakie jest nastawione ciśnienie bo może jak mówisz trzeba ustawić niższe żeby przy tym książkowym odbiło. A może samo to że ustawione było na oleju napędowym a olej hydrauliczny ma inną gęstość. Miałem nawet pomysł żeby sprawdzić zaworek podpinając go pod wyjście hydrauliki zewnętrznej do innego ciągnika ale trzeba by to wpiąć na trójniku razem z zegarem
Dzisiaj wyjąłem zaworek i popuściłem o pół obrotu i dalej nie odbija. Może kiedyś znowu spróbuję jak się nerwowo wyciszę :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dzisiaj, 03:07
  •  

#1122 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 23:19

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Ciśnienie jest w instrukcji traktora

Ciśnienie "odbijania" i ciśnienie zaworu bezpieczeństwa tak, ale nie masz podane ile powinien mieć ustawione suwak, może oryginalnie było mniej jak 110bar żeby dźwignię odbiło przy tych 125-130bar.

Polecam napary z melisy na wyciszenie, ewentualnie jakaś kąpiel w melisie w skrajnych przypadkach :lol:

#1123 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 07 marzec 2014 - 18:38

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Suwaki mają 90 - 110 bar na odskoku. No i instrukcja podaje, że na zimnym oleju może nie działać.
Tylko że stare suwaki będą mieć problemy z odbijaniem, bo kulki są juz wyrobione i powierzchnie po których chodzą

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#1124 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 21:58

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] No to za duże ciśnienie mi ustawił. Ja gdzieś w książce czytałem, że powinno odbić coś około 110 bar. Jak kiedyś znów to rozbiorę to może pojadę i niech mi ustawi na 80 bar. Dzisiaj założyłem siłownik wspomagający to chcę trochę obniżyć ciśnienie na rozdzielaczu bo juz nie będzie takie duże potrzebne.
Jak kiedyś ustawiałem ciśnienie przy MTZ-cie i nie miałem ciśnieniomierza to wkręcałem zawór dopóki dźwignia nie odbiła na wolnych obrotach. Później jak zdobyłem zegar i zmierzyłem to było dokładnie 110bar. Dziwi mnie tylko to że przy tym niskim ciśnieniu jak podnosiłem coś ciężkiego to doszło do pewnego momentu i dźwignia odbijała i nie dało się juz dalej podnieść nawet trzymając dźwignię ręką a jak ciśnienie podniosłem to ten sam agregat podnosi do samego końca i dopiero dźwignia odbija.

Edytowany przez mani51, 07 marzec 2014 - 22:02.

#1125 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 22:24

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] W książce jest napisane ale ciśnienie w układzie a nie na konkretnym suwaku i pewnie dlatego ten błąd... A co do podnoszenia to zachowywało się tak ze względu na "geometrię" ramion, punktów zaczepienia i siłownika... Po prostu jak cięgła były na dole to miało lżej a czym wyżej ciężej, chociaż mam wrażenie, że władek na dole ma ciężej a czym wyżej tym lżej. Tyle, że władek ma inaczej siłownik niż MTZ.
Załączam ciekawy link co do tematu hydrauliki:
http://www.artom.com.pl/In/002.htm

#1126 Share eryk94

eryk94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 22:24

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Panowie jaki ole używacie do podnośnika bo ja Hipol ?

#1127 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 22:43

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Ja mam tedex 20w50 taki jak w silniku.

#1128 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 08:27

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] I znowu się zacznie.
Książka przewiduje do hydrauliki olej silnikowy i sporo osób sobie chwali takie rozwiązanie pod warunkiem że nie podpinasz do ciągnika przyczepy z kiprem którą będziesz ciągał też jakimś innym ciągnikiem typu ursus gdzie hydraulika jest na przekładniowym oleju.
W takim wypadku absolutnie nie można wlać silnikowego bo w obydwu ciągnikach olej do wymiany po jakimś czasie. tylko najlepiej przekładniowy.
Na swojej skórze przekonałem się jednak, że najlepiej podnośnik działa na oleju hydraulicznym. Pewnej wiosny zapiąłem siewnik zbożowy i ledwo go podniósł a w hydraulice miałem przekładniowy wymieszany z hydraulicznym. Wkurzyłem się, opróżniłem cały układ łącznie z siłownikiem i zalałem czystym hydraulicznym i dużo lepiej podnosił ten sam siewnik.

#1129 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 20:58

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam, właśnie tak jest, że w książce zalecają olej silnikowy, no ale człowiek właśnie lubi eksperymęnty, a i czasem sytuacja po prostu zmusza i tak to już jest, no i z tym wywrotem przyczep to też słuszna racja :rolleyes: Pozdrawiam.

#1130 Share eryk94

eryk94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 22:09

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A używał ktoś kiedyś olej hydrauliczny agrol l-hl 46 ? bo mam zamiar użyć go do hydrauliki :)

pozdrawiam użytkowników władka :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 22:43

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Witam ,ja obecnie używam hl68 jest trochę gęstszy od hl46, a dlatego go wlałem do IWANA bo kupiłem więcej do kombajnu ,a że mi zostało to wyminiłem zaraz i w traktorze :huh: Pozdrawiam.

Edytowany przez wieslaw16, 13 marzec 2014 - 22:44.

#1132 Share eryk94

eryk94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 08:36

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] A jak się sprawuje ten hl68 ??? warto było użyć go do władka ?

#1133 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 09:17

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Moim zdaniem jest podobnej gestosci co silnikowy, a ruska hydraulika lubi gestszy olej, nie leci wtedy tak :)

KPK Kumurun Team

#1134 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 10:47

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Tylko hydrauliczny nie zmienia tak gęstości przy zmianie temperatury, zwłaszcza wyższej, co innego przekładniowy i silnikowy. Więc wydajność hydrauliki nie zmienia się po dłuższej ciężkiej pracy.
A jak ma coś cieknąc to po rozgrzaniu i tak będzie.

#1135 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 17 marzec 2014 - 18:37

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Zamierzam kupić rozdzielacz mtz do władka, jaki będzie dobry? Przerabiam tura z linki na siłownik. Towarzysze, pomożecie? Proszę o linki lub opis

#1136 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 19:16

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Każdy będzie dobry tylko będziesz musiał zrobić mały przelew z jednego otworu żeby nie gotował oleju. Chyba że uda Ci się trafić na rozdzielacz z białoruśki rolniczej to tam powinien być już kanalik wewnątrz którym olej wraca do zbiornika. Jak znam życie to pewnie i tak w sklepie zrobią wielkie oczy i koniec końcem wcisną Ci zwykły od MTZ ta.

#1137 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 19:43

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Dodany obrazek

#1138 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 19:50

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Tu masz w miarę dobrych pieniądzach "pisze że nowy"

http://tablica.pl/of...html#2f1aef7411

#1139 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 20:07

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Najlepiej jak znajdziesz rozdzielacz z zaślepionym otworem który zaznaczyłem czerwona strzałką. Inaczej z tego otworu będzie trzeba zrobić jakimś wężykiem przelew do zbiornika.

Taki jak kolega podał wyżej powinien być idealny

Załączone miniaturki

• 2_max.jpg

Edytowany przez mani51, 17 marzec 2014 - 20:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 21:00

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone] Nie zawsze to oznacza dobry, jesli mozna to tzreba zajrzec pod ten korek i jesli sie nie myle to powinny tam byc widoczne 2 otworki, wtedy mamy do czynienia z rozdzielaczem 'nie wspolpracujacym z regulatorem silowym' Wuj ostatnio kupowal do MTZ, to pytali czy ma regulator pod siedzeniem. A jesli do samego Tura, to moze rozdzielacz bezzatrzaskowy od bialoruski, znacznie wygodniejszy.
One sa oznaczone symbolami np. 3/4 222 lub 1/2 xxx itp...
Gdzies bylo rozszyfrowanie tych symboli, tylko nie pamietam czy na naszym forum, czy gdzies indziej.

KPK Kumurun Team