karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

90210grzesiu    167

Znam rolników którzy mają po 400 000 zł sprzedaży i są na rr. 

Edytowano przez 90210grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jestem na vat 8 lat, sam się rozliczam, kontrolę miałem nie jedną i nigdy nie miałem problemów z us.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Niby czemu przy sprzedaży rocznej 20 000?

Bo po niżej nie przyjmują 😄 zresztą to logiczne podziel to przez 12 to ile na miesiąc jest, nawet dolicz dopłaty to z czego tu przeżyć . Co innego jakby doliczyć etat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Naprawdę co jeden to lepszy

nie ma żadnego minimalnego progu żeby być na vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

powiem tym panom zadowolonym na wacie że wy nawet tego policzyć nie umiecie

jak zarobicie 2 ooo na ha to różnica na wacie a na ryczałcie wynosi około  1 cukiereka 😀

zakładając że  taki masa uprawia 300 ha to jest do przodu albo do tyłu 2 kg. cukierków rozliczając to uczciwie

jak pokombinuje to jest do przodu więcej  cukierków , ale może przekombinować i mu papierki zostaną tylko

ryczałtowiec jak sprzeda za 100 000 to mu dopłacą 7 000 watu

watowcowi średnio te 7 000 też  się należy ale on tych 7 000 nie chce tylko tyle ile wydał na wat i wtedy pokazuje faktury i gra się toczy haha jak więcej wydał na wat na tą 100 000 sprzedaż to mu dopłacą a jak mniej to on dopłaci

ryczłtowiec te 7 000 ma w kieszeni ale z tych 7 000 watu co mu dali musi sobie ten wat zapłacić który wydał żeby wyprodukował ten towar za który dostał te 100 000

tak po chłopsku wam tłumaczę bo widzę słabo niektórym myślenie wychodzi haha

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Tłumaczysz jak kretyn na jakiś cukierkach ze nie wiadomo o co ci chodzi , chyba tylko takie bystrzaki jak ty rozumieją 

licxydz tylko jedna stronę. Ten na VAT poniesie mniejszy koszt uzyskania tego samego plonu i tego samego nakładu co ryczałtowiec 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, masa24 napisał:

Naprawdę co jeden to lepszy

nie ma żadnego minimalnego progu żeby być na vat

jak by progu nie było to by słupy inwestowały na potęge

przykład

taki masa podjezdza po sklep z browarem łapie 5 potencjalnych watowców i ich rejestruje potem im kaze podpisować faktury żeby mu było jeszcze lepiej być watowcem na zasadach ogólnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Jakie faktury mieliby niby podpisywac?

ty rozumiesz co się do ciebie mówi? Nie ma w rolnictwie minimalnego progu ani jakiegoś Górnego progu przychody od którego jest nakaz bycia na vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, masa24 napisał:

Tłumaczysz jak kretyn na jakiś cukierkach ze nie wiadomo o co ci chodzi , chyba tylko takie bystrzaki jak ty rozumieją 

licxydz tylko jedna stronę. Ten na VAT poniesie mniejszy koszt uzyskania tego samego plonu i tego samego nakładu co ryczałtowiec 

jak jeszcze tego nie rozumiesz to o czym gadać ????

właśnie o to chodzi żeby sobie każdy to policzył , bo to takie oczywiste nie jest i u każdego będzie inaczej i nie dlatego że jeden jest watowcem a drugi ryczałtowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211
57 minut temu, ordynator napisał:

powiem tym panom zadowolonym na wacie że wy nawet tego policzyć nie umiecie

jak zarobicie 2 ooo na ha to różnica na wacie a na ryczałcie wynosi około  1 cukiereka 😀

zakładając że  taki masa uprawia 300 ha to jest do przodu albo do tyłu 2 kg. cukierków rozliczając to uczciwie

jak pokombinuje to jest do przodu więcej  cukierków , ale może przekombinować i mu papierki zostaną tylko

ryczałtowiec jak sprzeda za 100 000 to mu dopłacą 7 000 watu

watowcowi średnio te 7 000 też  się należy ale on tych 7 000 nie chce tylko tyle ile wydał na wat i wtedy pokazuje faktury i gra się toczy haha jak więcej wydał na wat na tą 100 000 sprzedaż to mu dopłacą a jak mniej to on dopłaci

ryczłtowiec te 7 000 ma w kieszeni ale z tych 7 000 watu co mu dali musi sobie ten wat zapłacić który wydał żeby wyprodukował ten towar za który dostał te 100 000

tak po chłopsku wam tłumaczę bo widzę słabo niektórym myślenie wychodzi haha

 

 

to policz sobie 2 ostatnie lata i ryczałtowiec i vatowiec kupili tyle samo nawozu i tyle samo zainwestowali w pole - kto na tym lepiej wyszedł 

kolego nie liczysz też tego że vatowiec może mieć dopołaty o 23 %  większe ( inwestując np w maszyny) biorąc 100 tys dopłat masz bonusa bo inwestujesz 123 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
27 minut temu, masa24 napisał:

Jakie faktury mieliby niby podpisywac?

ty rozumiesz co się do ciebie mówi? Nie ma w rolnictwie minimalnego progu ani jakiegoś Górnego progu przychody od którego jest nakaz bycia na vat

minimalny próg nie na nakaz bycia na wacie , a na wole przejscia na wat

jak by progu nie było to by fakturami zamiast marihuany handlowali haha

tak niby robili do niedawna , ale teraz zwrot watu dostaniesz jak następny watowiec go  zapłaci haha panimaju  ???

może jaśniej 😀

łapiesz bezdomnego zawozisz go do urzędu skarbowego robisz z niego watowca piszesz fakture na 100 ton zboża bezdomny podpisuje , ty masz 70 000 potencjalnych dochodów i 3 500 watu a bezdomny dach nad głową podczas podróży do Urzedu skarbowego haha

możesz fakture upisać z ryczałtowcem ale jemu trzeba nie dosyć że zapłacić na konto to jeszcze wat zapłacićić  bo by dołożył do operacji bo bank charytatywnie nie pracuje , z watowcem zrobiłbyś za piwo transakcje której nikt nie widział i stąd pomysł na próg żeby stać się watowcem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Ty jesteś kretynem naprawdę ? Jakbym miał 70000 dochodu to miałbym 3500 vatu ale do zapłacenia. Kompletnie mylisz pojęcia człowieku. 
3500 zwrotu to miałby bezdomny który to kupił ode mnie. Ale nie miałby zwrotu na konto dopóki sam by w danym miesiącu noe miał sprzedaży .

nie ma żadnego progu !!! Ile razy mam to powtarzać ? 
czy do ciebie dociera ze VAT ma sens   Przy inwestycjach ? Ciagle tylko rozpatrujesz za ile nawozy za ile sprzedaż . Jakbyś klapki na oczach miał. Chcesz inwestować jesteś na VAT i masz z tego tytułu korzyści . Dbasz o sprzęt i dużo go masz to masz korzyści . Masz pare hektarów nic noe inwestujesz nie masz korzyści . Jasne ? Czy jak to prościej mam ci wytlumaczyc?

Edytowano przez masa24
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
1 godzinę temu, masa24 napisał:

Tłumaczysz jak kretyn na jakiś cukierkach ze nie wiadomo o co ci chodzi , chyba tylko takie bystrzaki jak ty rozumieją 

licxydz tylko jedna stronę. Ten na VAT poniesie mniejszy koszt uzyskania tego samego plonu i tego samego nakładu co ryczałtowiec 

Źle to liczysz , Vatowiec i RR koszt maja taki sam , gdy sprzedają Vatowiec ma netto+5% a RR netto+7% i na koniec Vatowcowi pozostaje do rozliczenia VAT który ma albo na plus albo na minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, krzysztof1987 napisał:

to policz sobie 2 ostatnie lata i ryczałtowiec i vatowiec kupili tyle samo nawozu i tyle samo zainwestowali w pole - kto na tym lepiej wyszedł 

kolego nie liczysz też tego że vatowiec może mieć dopołaty o 23 %  większe ( inwestując np w maszyny) biorąc 100 tys dopłat masz bonusa bo inwestujesz 123 tys 

to kto lepiej na tym wyszedł nie zależy ile dał nawozu , no może trochę zależy  , ważne ile zebrał i po ile sprzedał

ja wam wytłumacze co ma watowiec wspolnego z maszynami i inwestcjami , bo widzę pojęcie zerowe a każdy inwestor przechodzi na wat

kupując za dotacje albo kredyt za miliona dostajesz zwrotu 230 000 i cieszysz michę bo te 230 000 zwrócili

jak dotacja to z góry wiadomo że 300 000 przepłaciłeś za inwestycje albo więcej haha

jak kredyt to te 230 000 za***rdoli bank przez lata haha

ale w pierwszym roku fizycznie je zwracają , ta inwestycja o te 230 000 jest tańsza to fakt  , ale tak to jest policzone że będąc na wacie przez kolejne lata te 230 000 zwrócisz bo tego miliona kredytu musisz spłacić a żeby spłacić to musisz w końcu zarobić a jak zarobisz to zapłacisz podatek

jak sobie który zapomni o tym że brał miliona kredytu to mu urząd skarbowy przypomni haha ,  robi to przeważnie w 5 roku po inwestycji , o tym pamiętać bo jak jeszcze który zakombinuje przez te 5 lat następnego miliona to jak go zawezwią do US po 5 latach  to sraka murowana !!

mozesz trochę oszukać wymieniając się fakturami z ryczałtowcem i o tym tu paplacie np. do kosztów wybierasz faktury z wysokim watem a do dochodu z najnizszym  i to tak wygląda w realu że syn watowiec byki poi ropa a tata na ryczałcie młóci 200 kg żyta z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
16 minut temu, strzechu napisał:

Źle to liczysz , Vatowiec i RR koszt maja taki sam , gdy sprzedają Vatowiec ma netto+5% a RR netto+7% i na koniec Vatowcowi pozostaje do rozliczenia VAT który ma albo na plus albo na minus

Nie maja kosztu takiego samego bo vatowiec ma realny koszt w cenie netto ryczałtowiec w cenie brutto. Nic nie jarzysz

a ty ordynator to co piszesz to jest cyrk i brak słów bo pojęcia wogole nie masz . Wiec jak vatowiec robi inwestycje to przepłacił a jak ryczałtowiec kupuje ten sam ciągnik np to nie przepłaca ? 😄

prxeplaca to ten co kupuje bez dotacji i vatu bo ceny maszyn dla każdego są takie same , podniesione o jakiś procent właśnie z powodu dotacji. Wiec kupując bez prow jesteś w d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211
8 minut temu, ordynator napisał:

to kto lepiej na tym wyszedł nie zależy ile dał nawozu , no może trochę zależy  , ważne ile zebrał i po ile sprzedał

ja wam wytłumacze co ma watowiec wspolnego z maszynami i inwestcjami , bo widzę pojęcie zerowe a każdy inwestor przechodzi na wat

kupując za dotacje albo kredyt za miliona dostajesz zwrotu 230 000 i cieszysz michę bo te 230 000 zwrócili

jak dotacja to z góry wiadomo że 300 000 przepłaciłeś za inwestycje albo więcej haha

jak kredyt to te 230 000 za***rdoli bank przez lata haha

ale w pierwszym roku fizycznie je zwracają , ta inwestycja o te 230 000 jest tańsza to fakt  , ale tak to jest policzone że będąc na wacie przez kolejne lata te 230 000 zwrócisz bo tego miliona kredytu musisz spłacić a żeby spłacić to musisz w końcu zarobić a jak zarobisz to zapłacisz podatek

jak sobie który zapomni o tym że brał miliona kredytu to mu urząd skarbowy przypomni haha ,  robi to przeważnie w 5 roku po inwestycji , o tym pamiętać bo jak jeszcze który zakombinuje przez te 5 lat następnego miliona to jak go zawezwią do US po 5 latach  to sraka murowana !!

mozesz trochę oszukać wymieniając się fakturami z ryczałtowcem i o tym tu paplacie np. do kosztów wybierasz faktury z wysokim watem a do dochodu z najnizszym  i to tak wygląda w realu że syn watowiec byki poi ropa a tata na ryczałcie młóci 200 kg żyta z hektara

 w suszy kolego chodziło mi o to że i vatowiec i ryczałt tyle samo kasy wsadzili w pole ale vatowiec odliczył sobie vat a ryczałtowiec nie przyszła susza plonu nie było rycałtowiec kasy nie ma bo zwrotu rr nie dostał a vatowiec nie sprzedał plonu ale zwrot dostał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, masa24 napisał:

Ty jesteś kretynem naprawdę ? Jakbym miał 70000 dochodu to miałbym 3500 vatu ale do zapłacenia. Kompletnie mylisz pojęcia człowieku. 
3500 zwrotu to miałby bezdomny który to kupił ode mnie. Ale nie miałby zwrotu na konto dopóki sam by w danym miesiącu noe miał sprzedaży .

nie ma żadnego progu !!! Ile razy mam to powtarzać ? 
czy do ciebie dociera ze VAT ma sens   Przy inwestycjach ? Ciagle tylko rozpatrujesz za ile nawozy za ile sprzedaż . Jakbyś klapki na oczach miał. Chcesz inwestować jesteś na VAT i masz z tego tytułu korzyści . Dbasz o sprzęt i dużo go masz to masz korzyści . Masz pare hektarów nic noe inwestujesz nie masz korzyści . Jasne ? Czy jak to prościej mam ci wytlumaczyc?

Ale qwa tępy !!mowu tu o fikcyjnej transakcji !! bezdomnemu ..uja zrobią  tobie faktycznie  watu nie zwrócą ale dochód masz legalny ,  próg na pewno jest ale  nie przymusowy ale na własną wole podatnika

tzn idziesz do skarbówki że chcesz się rozliczać na zasadach ogólnych , skarbówka pokaz faktury masz próg =jesteś nasz !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, krzysztof1987 napisał:

 w suszy kolego chodziło mi o to że i vatowiec i ryczałt tyle samo kasy wsadzili w pole ale vatowiec odliczył sobie vat a ryczałtowiec nie przyszła susza plonu nie było rycałtowiec kasy nie ma bo zwrotu rr nie dostał a vatowiec nie sprzedał plonu ale zwrot dostał 

faktycznie podczas suszy watowiec ma lepiej haha   ciekawe jak podczas przymrozku wychodzi na wacie 😀

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254
18 minut temu, masa24 napisał:

Nie maja kosztu takiego samego bo vatowiec ma realny koszt w cenie netto ryczałtowiec w cenie brutto. Nic nie jarzysz

 

Przykro mi to Ty nie jarzysz - jak ostatnio kupowałeś ropę czy nawóz to płaciłeś cenę netto czy brutto ? Jak sprzedawałeś to dostałeś cenę netto czy brutto?

Wszystko brutto było prawda? Kupiłeś na ha za 2000zł brutto , sprzedałeś za 3000zł brutto . W kieszeni masz 1000zł

To teraz wypełniasz deklarację i rozliczasz się z VATu. i masz ten VAT albo naliczony albo należny.

I wtedy wiesz ile zarobiłeś... prościej się nie da wytłumaczyć

 

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, masa24 napisał:

Nie maja kosztu takiego samego bo vatowiec ma realny koszt w cenie netto ryczałtowiec w cenie brutto. Nic nie jarzysz

a ty ordynator to co piszesz to jest cyrk i brak słów bo pojęcia wogole nie masz . Wiec jak vatowiec robi inwestycje to przepłacił a jak ryczałtowiec kupuje ten sam ciągnik np to nie przepłaca ? 😄

prxeplaca to ten co kupuje bez dotacji i vatu bo ceny maszyn dla każdego są takie same , podniesione o jakiś procent właśnie z powodu dotacji. Wiec kupując bez prow jesteś w d*pie.

Tam było napisane że jak watowiec robi inwestycje z dotacji to na starcie cena wyższa za inwestycje a jak robi to jeszcze na kredyt to więcej do tej inwestycji w przyszłości dopłaci niż dostał dotacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

ordynator możesz powiedzieć mi po co niby miałby byc dla mnie ten fikcyjny dochód ?😃 myślałem ze ty walki na vacie chcesz kręcić na figurantach a ty fikcyjny dochód zrobiłeś tylko nie wiem po co mi to ?

Ordynator fachowcu na zasadach ogólnych to rozlicza się podatek dochodowy 😃już ci się miesza

 

strzechu fizycznie realnie płace cenę netto za saletrę środki ochrony, wiec koszt uzyskania danego plonu mam niższy !! Kosz uzyskania przychodu będę miał niższy niż ryczałtowiec i każdy biznesplan to wykazuje. Koszt vatowca to cena netto koszt ryczałtowca brutto. Prościej nie da się wytłumaczyć .to czy VAT będę miał na plusie czy na minusie wpływają również rzeczy nie związane bezpośrednio z produkcja . Ale mój koszt jest niższy !!! Płacąc o 100 na tonie saletry stać mnie zapłacić za dzierzawe 100 zł więcej niż ryczałtowiec ponieważ mam niższy koszt uzyskania przychodu.

Robiąc inwestycje mam pule vatu który pokrywa mi VAT z mojej sprzedaży i jeszcze zostaje .

6 minut temu, ordynator napisał:

Tam było napisane że jak watowiec robi inwestycje z dotacji to na starcie cena wyższa za inwestycje a jak robi to jeszcze na kredyt to więcej do tej inwestycji w przyszłości dopłaci niż dostał dotacji

Niby ma być na starcie cena wyższa za inwestycje? Oświeć mnie

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Kupujesz za 1mln netto , sprzedajesz za 2mln netto

zakupy VAT- 150tys   sprzedaz VAT 100tys

zysk =

ja liczę 2,1-1,15 +<rozliczenie VAT> = 0,95+0,05= 1mln

a Ty błędnie liczysz 2mln-1mln +rozliczenie VAT = 1,05mln

Nie masz żadnych niższych kosztów

 

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Przecież w tym co napisałeś to sam liczysz VAT dwa razy . Skoro w rachunkach ujmujesz najpierw ten VAT 100 i 150 i dodajesz go do tych milionów netto to jak możesz potem rozliczać go jeszcze raz ???

prswodkowo jest zysk netto - koszt netto i dopiero rozliczenie VAT osobno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj