Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#5041 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 21:58

VAT w rolnictwie

Pierwsze slysze aby potrzebna byla do tego kasa fiskalna. Wystawia sie fakture ze stawka zw. Poza tym nie wiem czy to ja nie rozumiem czy wy ale przecież nikt nie powiedział że nie można wystawić osobie fizycznej czy tez ryczaltowcowi faktury.

http://interpretacje...443-158-11-5-jn do podusi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 00:07
  •  

#5042 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 08 listopad 2012 - 22:36

VAT w rolnictwie Czasami lepiej za dużo nie czytać i żyć w błogiej nieświadomości :) . W skali kraju to pewnie parę setek chłopa kwalifikuje się do zamknięcia .

#5043 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 14:05

VAT w rolnictwie witam sprzedaje ciągnik rolniczy wyprodukowany w 1997r ojciec zakupił go w 2005r od roku jestem na zasadach ogólnych sprzedaje go rolnikowi ryczałtowemu musze wystawić fakturę i odprowadzić podatek vat?

#5044 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 listopad 2012 - 16:28

VAT w rolnictwie było!!

Jeżeli nabyłeś go od ojca (darowizna, przekazanie gospodarstwa, sprzedał Ci go) przed przejściem na VAT to sprzedajesz go wystawiając fakturę VAT ze stawką ZW.
Jeżeli wbijesz na fakturze wartość wyższą niż opisywaną kilka wątków wyżej .......
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5045 Share endzit

endzit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 14:10

VAT w rolnictwie

Wystawiając fakturę za sprzedaną krowę datę na fakturze muszę wpisać tę samą co wpisaną w przemieszczeniu do ARiMR czy może być tydzień późniejsza?

Termin na wytawienie faktury to 7 dni od daty sprzedaży.

#5046 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 15:27

VAT w rolnictwie Dzięki ;)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#5047 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 11 listopad 2012 - 17:31

VAT w rolnictwie Prawdopodobnie przecieka mi piec c.o. i trzeba będzie kupić coś nowego a wiadomo, że cena za w miarę dobry piec zaczyna się od 2tys.zł czyli vatu trochę jest w tym, da się to jakoś wziąć na fakturę i odliczyć se VAT, macie jakieś pomysły ja to zakombinować aby U.S.się nie czepiał ?
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#5048 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 11 listopad 2012 - 18:34

VAT w rolnictwie

jeśli przekroczy się limit sprzedaży nieudokumentowanej (na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych) wynoszący w pierwszym roku 20tys. zł oraz 40tys. zł w kolejnych latach (od 2013 roku limit ten zostanie wyrównany i w każdym roku wyniesie 20ys. zł)

A ten "pierwszy rok" to który:ten po przejściu na vat, czy ten w którym nastąpiła pierwsza taka sprzedaż?(taka czyli ze stawką zw.)

#5049 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 20:23

VAT w rolnictwie

piec c.o. i trzeba będzie kupić coś nowego , da się to jakoś wziąć na fakturę i odliczyć se VAT, macie jakieś pomysły ja to zakombinować aby U.S.się nie czepiał ?

No nie wiem ja z miesiąc temu też kupowałem piec. Od producenta, więc sie dogadałem że biorę bez faktury, czyli po cenie netto i dostałem do niego kartę gwarancyjną+ ręczną notatkę o kwocie. Też kombinuję z watem jak sie da, ale na piec to jakoś nie mam pomysłu.

#5050 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 20:32

VAT w rolnictwie pierwszy rok prowadzenia działalności (czyli ten, w którym nastąpiła rejestracja), chociaż nowelizacja ustawy przewiduje ograniczenie limitu w kolejnych latach również do 40tys zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5051 Share mindel24

mindel24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 21:03

VAT w rolnictwie rolnik nie musi mieć żadnej głupiej kasy fiskalnej wy nie jesteście przedsiebiocą

#5052 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 21:40

VAT w rolnictwie Rolnik ryczatowy na mocy par.2 pkt 1 rozporzadzenia Min. Fin. z dn.. 26.07.2010 r w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas jest zwolniony z obowiązku ewidencji sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej, ale rolnik vatowiec jest normalnym podatnikiem w rozumieniu ustawy vat i tak jak przedsiebiorcę , obowiazują go limity.
Do tego limitu wlicza się tylko sprzedaż na rzecz os. fizycznych i rolników ryczałtowych dokonywana przez vatowca( rolnika), nie wlicza sie towarów (usług) sprzedawanych "na fakturę" podatnikom vat

#5053 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 11 listopad 2012 - 22:23

VAT w rolnictwie rozumiem, iż forum służy do mieszania w głowach, ale już moglibyście przestać http://interpretacje...443-158-11-5-jn
dla jasności do limitu wlicza się sprzedaż na rzecz osób fizycznych ale wyłącznie nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, mam istotne pytanie czy po skasowaniu limitu istnieje obowiązek rejestrowania za pomocą kasy sprzedaży usług rolniczych, które są zwolnione z obowiązku rejestrowania (czy to jest zwolnienie przedmiotowe z obowiązku eweidencjonowania)?

#5054 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 16 listopad 2012 - 08:30

VAT w rolnictwie Witam, chce wystawic fakture rr za zakup prosiaków i mam problem. Co wpisac w kolumnie oznaczenie (opis) klasy lub jakości produktów? Czy w nazwie wpisac tylko prosiaki? NIe wiem jeszcze jak to jest z tymi funduszami promocji mam tam wpisac fundusz promocji miesa wieprzowego i czy ta kwote gdzies wogole trzeba wpłacic?

#5055 Share BigBull

BigBull

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Handel bydłem

Napisany 17 listopad 2012 - 14:40

VAT w rolnictwie Witam forumowiczów chciałbym wejść w VAT i chciałbym się dowiedzieć jakie są teraz wymogi i ile się płaci KRUS-u?

Z góry dziękuje

#5056 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 15:29

VAT w rolnictwie @jaro86 musisz wskazać tylko nazwę produktu, jednostkę miary i ilość, czyli prosiaki x szt http://www.vat.pl/va...ktury-vat-8240/

@BigBull nie ma zasadniczo żadnych dodatkowych warunków jeśli prowadzisz działalność rolniczą to rezygnujesz ze zwolnienia składając VAT-R wpłacasz 170zł i możesz korzystać z dobrodziejstw bycia podatnikiem vat czynnym, forma rozliczania się z vat nie ma nic wspólnego z KRUS, ZUS, PIT ani ze zwrotem podatku akcyzowego

#5057 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 17 listopad 2012 - 15:32

VAT w rolnictwie wysokosc skladki sie nie zmienia. a co do wymogow idziesz do urzedu skarbowego skladasz odpowiedni formularz i jesli sie nie myle to od kolejnego miesiaca jestes juz na vat, pozniej co miesiac lub co kwartal rozliczasz sie z podatku skladajac deklaracje do us

#5058 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 16:46

VAT w rolnictwie Orientuje się ktoś czy jest jakaś różnica w cenie rozliczania się przez księgową miesięcznie a kwartalnie?
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#5059 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 17:50

VAT w rolnictwie raczej różnica wystąpi, gdyż rozliczanie kwartalne wiąże się z koniecznością złożenia mniejszej liczby deklaracji, chociaż od października można je bez podpisu elektronicznego przesyłać za pośrednictwem internetu, także zasadniczo rozliczanie kwartalne powinno być tańsze, jedna z moich księgowych proponowała stawkę 80zł od deklaracji za rozliczenie vat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5060 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 17:55

VAT w rolnictwie

@jaro86 musisz wskazać tylko nazwę produktu, jednostkę miary i ilość, czyli prosiaki x szt http://www.vat.pl/va...ktury-vat-8240/

Kissmy - nawet w tym co podałeś jest napisane o klasie lub jakości.

Szósty punkt -jednostkę miary i ilość nabytych produktów rolnych oraz oznaczenie (opis) klasy lub jakości tych produktów;

Ja wpisuję - Klasa I - dla świętego spokoju.