Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9421 odpowiedzi na ten temat

#2961 Share lukasz0602

lukasz0602

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 07 październik 2011 - 21:18

VAT w rolnictwie

Przegląd? Jaki przegląd?

Chodzi Ci o badanie techniczne pojazdu na Stacji Kontroli Pojazdów? Ja corocznie biorę faktury i odliczam od nich VAT.
Jeżeli chodzi Ci o przegląd gwarancyjny maszyn, ciągników to także możesz odliczyć VAT.

Tak, o to mi chodzi. Ale jeśli mam jeden samochód to nic nie przeszkadza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 13:58
  •  

#2962 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 08 październik 2011 - 09:00

VAT w rolnictwie od osobowego odliczam 60%, bo mam jeden i częściowo używam go prywatnie, podobnie jaki np. media (internet, czy telefon jak byłby jeden na gospodarstwo)

#2963 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6424 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 październik 2011 - 10:59

VAT w rolnictwie stacjonarny telefon 100%
internet 100%
doładowania do simplusa 100%
komórka abonamentowa - nic nie odliczam - prywatna
druga komórka taktak - nic nie odliczam - prywatna

jakby się ktoś pytał to do celów prywatnych internet mam w pracy, stacjonarny telefon potrzebny mi tylko aby mieć internet.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2964 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 08 październik 2011 - 14:25

VAT w rolnictwie Hehe takie wyliczanki, które koledze niewiele pomagają (dlaczego tak odliczasz) :) nie zawsze można net w 100% odliczyć, bo ja raczej nie powiem w US, że jak chce coś skorzystać prywatnie to jadę 20 km do net-caffe, czy idę do kolegi :)

#2965 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6424 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 październik 2011 - 14:52

VAT w rolnictwie nawet jak mi przejrzeliby kompa to net służy do celów związanych z rolnictwem, zawsze przecież mogę mieć dodatkowo iplusa prywatnie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#2966 Share jozmi

jozmi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 08 październik 2011 - 21:44

VAT w rolnictwie Ja tak samo internet i stacjonarny w 100% a komórkę privat. Jakiś czas temu miałem kontrolę i zapytali mnie czy nie używam internetu prywatnie a ja tłumaczę niech Pani zapyta mojej żony(pochodzi z miasta:)) co to znaczy życie prywatne w gospodarstwie?? Więcej pytań o prywatne koszty nie zadawała .

#2967 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6922 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 08 październik 2011 - 21:50

VAT w rolnictwie Przecież internet jest także w telefonie, no nie? ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#2968 Share magic88

magic88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 październik 2011 - 10:20

VAT w rolnictwie witam,
jak uwzględniacie zużyty materiał siewny pochodzący z gospodarstwa, bo należy teoretycznie od niego odprowadzić podatek, jak ten wątek wygląda u was?

#2969 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 09 październik 2011 - 12:11

VAT w rolnictwie To najpierw byś musiał wystawiś fakture ze sam sobie sprzedałeś zboże i tak by wyszło na tyle samo wiec po co to robić?

#2970 Share socha

socha

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 09 październik 2011 - 14:20

VAT w rolnictwie

Las jak najbardziej podciągamy pod działalność rolniczą, wpisz sobie w google ,,definicja DR,, albo coś podobnego. Będziesz tam miał między innymi leśnictwo. I w takim przypadku sprzedając ten surowiec musisz go opodatkować, także możesz ponosić koszty związane z produkcją drewna.

Znalazłem coś takiego:
Działalność rolnicza
Agricultural activity

Definicja

Do działalności rolniczej zaliczamy działalność związaną z uprawą roślin oraz chowem i hodowlą zwierząt, która obejmuje: wszystkie uprawy rolne, warzywnictwo i ogrodnictwo, szkółkarstwo, hodowlę i nasiennictwo roślin rolniczych i ogrodniczych, chów i hodowlę zwierząt (bydła, owiec, kóz, koni, trzody chlewnej, drobiu, pszczół, królików, zwierząt łownych utrzymywanych na rzeź itp.), produkcję surowych nieprzetworzonych produktów zwierzęcych (mleka, jaj konsumpcyjnych i wylęgowych, wełny, miodu itp..) oraz działalność polegającą na utrzymywaniu gruntów rolnych już niewykorzystywanych do celów produkcyjnych według zasad dobrej kultury rolnej przy zachowaniu wymogów ochrony środowiska (zgodnie z normami).

Źródło definicji

Instrukcja dla ankietera do przeprowadzenia badania struktury gospodarstw rolnych w czerwcu 2007 r. (R-SGR).
Miejsce publikacji GUS, Warszawa

No i nic tu o lesie nie ma. Mógłbyś napisać na jakiej podstawie napisałeś, że się las zalicza do działalności rolniczej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2971 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 10 październik 2011 - 21:42

VAT w rolnictwie Chodziło mi o to że w tych definicjach które najczęściej wyskakują w google las i rolnictwo są połączone. No może źle to zinterpretowałem, ale w każdym bądź razie urzędy w sprawach leśnictwa i rolnictwa, w niektórych przypadkach stosują te same przepisy i dlatego pisałem że ta definicja jest wspólna. No i właśnie na tej podstawie w tym przypadku o który pytałeś bodajże 3 twoje posty wcześniej las można zaliczyć do działalności rolniczej.

Edytowany przez damianzbr, 10 październik 2011 - 21:47.

KUPIĘ:                      ----- 460 / 85 R38      18.4 R38 -----                    KUPIĘ KOMPLET 2 szt. 40% - 70% lub lepsze      

#2972 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 12 październik 2011 - 14:54

VAT w rolnictwie A US czepia się wielkości zakupionych maszyn?
Np.chce kupić na 20ha kombajn za 200tys a może i więcej?
Czepiają się takich rzeczy czy nie?

#2973 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 12 październik 2011 - 17:20

VAT w rolnictwie Raczej sie nie czepiaja czegos takiego a nawet jak by sie przyczepili to powiedz im że w przyszłośc masz zamiar powiekszyć gospodarstwo.

#2974 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 12 październik 2011 - 17:51

VAT w rolnictwie US Na 100% się nie czepia. Tylko ARiMR się czepia jeśli kupujesz maszyny z ich pomocą finansową. Ale chyba jest to zrozumiałe, jak mają jakąś kasę do podziału, to muszą to zrobić racjonalnie i wedle realnych potrzeb zainteresowanych a nie ich zachcianek...

Edytowany przez damianzbr, 12 październik 2011 - 17:56.

KUPIĘ:                      ----- 460 / 85 R38      18.4 R38 -----                    KUPIĘ KOMPLET 2 szt. 40% - 70% lub lepsze      

#2975 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 12 październik 2011 - 18:31

VAT w rolnictwie Może ktoś napisać jakie są wytyczne US w sprawie kupna auta na gospodartstwo? Chodzi mi o jakąś osobówkę, kombi, posiadam gospodarstwo z produkcją mleka.

#2976 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 12 październik 2011 - 21:46

VAT w rolnictwie US nie określa -
  • pojazdów samochodowych mających jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą, klasyfikowanych na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van;
  • pojazdów samochodowych mających więcej niż jeden rząd siedzeń, które oddzielone są od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą i u których długość części przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona po podłodze od najdalej wysuniętego punktu podłogi pozwalającego postawić pionową ścianę lub trwałą przegrodę pomiędzy podłogą a sufitem do tylnej krawędzi podłogi, przekracza 50% długości pojazdu; dla obliczenia proporcji, o której mowa w zdaniu poprzednim, długość pojazdu stanowi odległość pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a tylną krawędzią podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona w linii poziomej wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym w pionie od tylnej krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków;
  • pojazdów samochodowych, które mają otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków;
  • pojazdów samochodowych, które posiadają kabinę kierowcy i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu;
  • pojazdów samochodowych będących pojazdami specjalnymi w rozumieniu przepisów prawa o ruchu drogowym o przeznaczeniach wymienionych w załączniku nr 9 do ustawy;
  • pojazdów samochodowych konstrukcyjnie przeznaczonych do przewozu co najmniej 10 osób łącznie z kierowcą - jeżeli z dokumentów wydanych na podstawie przepisów prawa o ruchu drogowym wynika takie przeznaczenie jako pojazd osobowy
  • pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony
....nie określa jako samochód osobowy. Więc jeśli pojazd zakupiony przez ciebie nie spełni w.w. kryteriów, to powinien zaliczać się jako ,,osobówka,,

Edytowany przez damianzbr, 12 październik 2011 - 21:50.

#2977 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 13 październik 2011 - 08:57

VAT w rolnictwie No tak ale w mojej okolicy nagminnie rolnicy kupuja auta typu honda crv - ciekawe jak u nich jest z tymi proporcjami - część osobowa a luk bagażowy...

#2978 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 13 październik 2011 - 16:01

VAT w rolnictwie Czyli auto w tym stylu jak najbardziej się kwalifikuje do kupna?
http://otomoto.pl/ci...y-T1814959.html

I przy okazji ponownie zapytam czy mozna kupować maszyny uzywane?
Powiedzmy że chcę kupić auto ale tak 3-letnie- jest to możliwe na VAT?

#2979 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 13 październik 2011 - 19:41

VAT w rolnictwie Używane jak najbardziej można kupować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2980 Share Rafal2703

Rafal2703

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 17 październik 2011 - 07:30

VAT w rolnictwie witam. Mam pytanie i bardzo byłbym wdzięczny gdyby ktoś dał mi szybko odpowiedź. Jeżeli rolnik na vacie sprzedaje jałówke (np. 5 tyś. zł) rolnikow na vacie to ten co kupuje płaci mu o vat więcej (czyli 5400zl) czy tylko kwotę jaką uzgodniili? I jak jest w przypadku kiedy rolnik na vacie sprzedaje rolnikowi ryczałtowemu? normalnie musi napisac fakture i oddac vat??