Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9014 odpowiedzi na ten temat

#2161 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 11:46

VAT w rolnictwie Yacent - daj znać jak Ci coś ciekawego w oko wpadnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 00:56
  •  

#2162 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 16:07

VAT w rolnictwie paul190 jeszcze nie masz zaswiadczenia z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu????
ja dostałem w wtorek tydzien temu od razu jak system dostali i wklepali mnie w ich systemie
i od razu o płatność złożyłem

słyszałeś ze oni mają czas 4 miesiące na rozpatrzenie wniosku o MR??? bo ja sie troche zdziwiłem :)

#2163 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 24 styczeń 2011 - 20:45

VAT w rolnictwie Koledzy, mam pytanie: Kiedy człowiek staje się w świetle prawa rolnikiem ? Tak naprawdę to rolnik jest nie wiadomo kim,działalność gospodarcza to nie jest(jak by była to od daty rejestracji ).Są różne przepisy które Nas dotyczą :KRUS, podatek rolny ,VAT ,dopłaty obszarowe itd. i itp.Całość wydaje się być nie spujna .Każdy ma prawo wziąć w użyczenie pole,zasiać zboże, sprzedać np. na rynku.Jeśli to zrobił, czy stał się rolnikiem ?

#2164 Share paul190

paul190

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 23:17

VAT w rolnictwie

paul190 jeszcze nie masz zaswiadczenia z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu????
ja dostałem w wtorek tydzien temu od razu jak system dostali i wklepali mnie w ich systemie
i od razu o płatność złożyłem

słyszałeś ze oni mają czas 4 miesiące na rozpatrzenie wniosku o MR??? bo ja sie troche zdziwiłem :)

Lukaszz110 - na szczęście nie potrzebuję ubezpieczenia w KRUS (mam dobrą pracę i nie mam zamiaru jej zmieniać) - żona była w piątek w KRUS-ie złożyła papiery, a że mamy małego smyka w domu, to nie czekaliśmy. Umówieni jesteśmy na wtorek po odbiór dokumentów z KRUS (czyli jutro) i pewnie do końca tygodnia złożymy wniosek o płatność. Ze wszystkimi inwestycjami jedynie VAT nas będzie trzymał.

Koledzy, mam pytanie: Kiedy człowiek staje się w świetle prawa rolnikiem ? Tak naprawdę to rolnik jest nie wiadomo kim,działalność gospodarcza to nie jest(jak by była to od daty rejestracji ).Są różne przepisy które Nas dotyczą :KRUS, podatek rolny ,VAT ,dopłaty obszarowe itd. i itp.Całość wydaje się być nie spujna .Każdy ma prawo wziąć w użyczenie pole,zasiać zboże, sprzedać np. na rynku.Jeśli to zrobił, czy stał się rolnikiem ?

Dywagacje raczej nie w tym temacie – na pewno możesz założyć nowy temat i myślę, że wielu mądrych będzie się chciało w tym temacie wypowiedzieć.

#2165 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 08:07

VAT w rolnictwie paul yacenty mamy podobne problemy z tym ze ja przejąłem część gospodarstwa 27 listopada 2010
wiedziałem o projekcie zmian i cierpliwie czekałem a mogłem sprzedac zboze w grudniu na 20 tys i było by po sprawie
w moim US rozmawiałe z kierownik od Vatu i powiedziała mi zebym sie tym obrotem nie przejmował bo i tak tego nie sprawdzają przy kontroli bo nie są w stanie sprawdzić czy np nie sprzedałeś sąsiadom czy np na targowisku zboza lub ziemniaków na 20 tys w pojedynczych transakcjach do 1 tys
wiec jak tu juz wczesniej ktos pisał kupujesz druczki w papierniczym wypisujesz co tam miałes do sprzedania i robisz z tych fikcyjnych sprzedaży ewidencje i po sprawie nikt ci nie udowodni ze naprawde tego nie sprzedałeś
gorzej w waszym przypadku bo u was nie ma jak nagiąć prawa ze względu na datę aktu not.
interpretacje z US powinniscie miec na pismie bo jak przejdziecie na Vat a potem przy kontroli wyjdzie ze nie mieliscie takiego prawa to urzednik pewnie sie wyprze ze wprowadził was w błąd
ale ponoc sprawa jest rozwojowa i jest szansa ze jeszcze zmienią ten zapis w tym roku tak słyszałem

#2166 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 09:13

VAT w rolnictwie 1) Jakie dane muszą byc na pieczątce? Czy musi być tam też regon?
2) Jak bede coś kupował to musze cie podbijać na fakturze pieczątką, czy tylko na tych fakturach co ja bede wystawiał?
3) Czy na fakturach musi być regon czy wystarczy tylko nip?

Edytowany przez poosa21, 25 styczeń 2011 - 09:36.

#2167 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 09:51

VAT w rolnictwie rolnik nie musi mieć pieczątki możesz ją sobie wyrobić dla własnej wygody

#2168 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 16:52

VAT w rolnictwie koledzy mam ok 25ha gleby i nie posiadam hodowli, warto mi byloby przechodzi, nawet gdybym nie robil grubszych zakupow?(MR i MGR w trakcie) takze min. za te 52tys bede cos kupowal...
i jak to jest z tego co czytalem tu, to musialbym okazac te rachunki na 20tys rozchodow, ale z tej racji ze jestem MR to na siebie nic nie mam, a skoro cale gosp jest przepisywane na mnie to czy nie wystarcza rozchody ojca z tego samego gospodarstwa? i mowiliscie ze jest na to sposob jesli sie przepisuje to wtedy przejsc na Vat, zamiar ten musialbym zglosic od razu przy przepisywaniu czy mam na to jakis czas??

#2169 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:50

VAT w rolnictwie Przyłączam sie do pytanka Brykal
czy ktoś coś moze już słyszał bo tak sie niecierpliwie ze no
wszystko spowodowało przytrzymanie decyzji o rencie bo gdybym akt zrobił na starym roku to można by było zrobić jak użytkownik Pandanus mówi i jakoś by wyszło a tak cięko
dajcie od razu znać jak ktos sie czegos dowie ciekawego :)
bo sprawa warta świeczki i szkoda żeby przeszła koło nosa

#2170 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:00

VAT w rolnictwie Jest pisane - idzicie dopytac w swoich US, z prawa jakie mamy obecnie niestety to nie wynika, jedna z ksiegowych które pytałem bardzo dużo będzie zależeć od interpretacji konkretnego US pod który się podlega

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2171 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:12

VAT w rolnictwie

1) Jakie dane muszą byc na pieczątce? Czy musi być tam też regon?
2) Jak bede coś kupował to musze cie podbijać na fakturze pieczątką, czy tylko na tych fakturach co ja bede wystawiał?
3) Czy na fakturach musi być regon czy wystarczy tylko nip?

wystarczy nip, ja mam nazwe, gosp rolne, imię i nazwisko, adres i nip, tel :) nie musisz podbijać.

#2172 Share wiki21

wiki21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:24

VAT w rolnictwie mam pytanie jak wystawiacie fakturę jeśli sprzedajecie tucznika na wbc.?

Edytowany przez wiki21, 25 styczeń 2011 - 21:31.

#2173 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:05

VAT w rolnictwie Na razie sprawa w US wygląda tak że jeżeli przejąłeś gospodarstwo po 31.12.2010 to musisz czekać do 01.01.2012 i nie da się nic zrobić bo nie da się udowodnić dochodu 20tyś w roku poprzednim jak nie miałeś gospodarstwa. Nadzieja tylko w zmianie przepisów ale na razie nic o tym nie wiadomo.

Edytowany przez polek1919, 25 styczeń 2011 - 22:09.

#2174 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:10

VAT w rolnictwie i faktury poprzedniego wlasciciela gosp. nic nie dadza?!

#2175 Share szadam

szadam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 23:28

VAT w rolnictwie Witam,
Mam taki problem, może ktoś się orientuje.

Będąc na VAT-cie kupuje samochodzik w atrakcyjne cenie, po niedługim czasie chce go sprzedać oczywiście z zyskiem. Czy mogę to zrobić będąc ubezpieczony w KRUS-ie?? Czy będę musiał zapłacić podatek dochodowy czy coś takiego?? Wiem, że po pół roku mogę go bez problemu sprzedać.

Drugi problem. Jestem ubezpieczony w KRUS-ie, jestem VAT-owcem i chce sprzedać coś co nie jest związane z moim gospodarstwem, np. Zrobiłem niezłe zdjęcie i chce je sprzedać. Mogę napisać fakturę na to?
Chce oczywiście żeby wszystko było legalnie.

Pozdrawiam
Adam

#2176 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 00:02

VAT w rolnictwie [quote name='Brykal' timestamp='1295989827' post='640480']
i faktury poprzedniego wlasciciela gosp. nic nie dadza?!
[/quote

Kierownik US powiedział że nic nie dadzą. Na razie nie ma żadnej furtki.

#2177 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 26 styczeń 2011 - 11:15

VAT w rolnictwie

mam pytanie jak wystawiacie fakturę jeśli sprzedajecie tucznika na wbc.?

Ja czekam na rozliczenie mięsności z zakładu (przysyłają pocztą).Na jego podstawie wypisuję fakturę(na rozliczeniu mam wszystko:kg,cenę, wartość netto;sam wyliczam vat i wartość brutto).Fakturę wysyłam i czekam na podpisaną kopię.

#2178 Share karol6130

karol6130

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów
  • Zainteresowania:jak każdy polak wszystko

Napisany 26 styczeń 2011 - 14:17

VAT w rolnictwie A czy będąc na vacie można sobie odliczać vat od raty kredytu lub też od całego kredytu

Edytowany przez karol6130, 26 styczeń 2011 - 14:20.

#2179 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 14:57

VAT w rolnictwie W kredycie nie nasz VAT.Jest on w cenie towaru,na który wziąłeś kredyt.Tak więc VAT już wcześniej został odliczony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2180 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 15:17