Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka z żyta

352 odpowiedzi na ten temat

#321 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 31 styczeń 2016 - 15:31

Kiszonka z żyta

Nie. Powiedział że nie można owijac żyta sznurkiem i dlatego on sieka w pryzme albo wynajmuje prasę z siatką .

Powiedz mu, że niech się leczy na nogi, bo na głowę to już za późno. :-D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka z żyta Dzisiaj, 01:27
  •  

#322 Share mercator75

mercator75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 17:04

Kiszonka z żyta Dziękuje Panowie za wytłumaczenie sytuacji .

#323 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 styczeń 2016 - 18:00

Kiszonka z żyta

Panowie mam pytanie odnośnie tego czy można żyto owijac prasa z sznurkiem ? Robię od 3 lat kiszonke z żyta i zawsze prasowal mi sąsiad prasa metal fach z siatką ale z racji tego że wiadomo jak to jest po sąsiedzku. i nadszedł czas aby sobie zakupić prasę i szukam prasy najlepiej John Deere 550 z sznurkiem wiadomo kwestia pieniędzy i czy to nie szkodzi jak Bede owijac bele sznurkiem zamiast siatki Bo dowiedzialem się że nie można żyta owijac sznurkiem . jaka waszą jest opinia ?

kupiłes prase na sznurek to ci dobrzy koledzy robią wode z mózgu  :D

#324 Share RolnikMati

RolnikMati

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 09 luty 2016 - 15:43

Kiszonka z żyta Panowie czy jest jakaś różnica pomiędzy kiszonką z żyta zbieraną prosto z pnia a taķą w bele lub przyczepą ? Chodzi mi o to że jedna jest podsuszona a druga nie. Jak jest z pobieraniem przez zwierzęta,jakością zakiszania? Czy to tylko kwestia kto jakim sprzętem dysponuje? Kwestie kosztów pomińmy. Czekam na podpowiedź

#325 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 09 luty 2016 - 19:39

Kiszonka z żyta

No pewnie że jest :) Im bardziej jest suche tym krowy lepiej jedzą, ma lepszy zapach, nie gniję. Tylko jak to maj ciężko trafić z ładną pogodą by to przesuszyć. Zawsze ciałem orkanem z pnia i połowę kiszonki wywalałem bo grzała się i krowy nie chciały tego jeść. Od kiedy mam prasę tnę kosiarka rotacyjną  przesuszam ok. 5 dni i beluję. 

#326 Share RolnikMati

RolnikMati

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 10 luty 2016 - 23:14

Kiszonka z żyta

inni coś dopowiedzą? :)

#327 Share huliszek1990

huliszek1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 08:23

Kiszonka z żyta

Jak najlepiej zrobic kiszonke z zyta? Mam 3ha i nie wiem czy w bele czy na pryzmie... Moze cos doradzicie?

#328 Share rolnik90_01

rolnik90_01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 08:42

Kiszonka z żyta

To już zależy od twych możliwości sprzętowych. W pryzmę lepiej by było dać sieczkę. Cała roślina lepiej się zakisi w beli. Chodzi o ugniecenie. 

#329 Share Daniels28

Daniels28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 08:46

Kiszonka z żyta jak masz mozliwosc to tylko pryzma. kiedys robilismy w bele tylko prasa bez nozy to trudno bylo rozdawac i troche sie psulo. teraz robimy w pryzme przyczepa samozbierajaca i jest dobrze. material jest pociety, latwo sie rozdaje i mniej sie psuje.

#330 Share huliszek1990

huliszek1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 11:36

Kiszonka z żyta

Myslalem nad pryzma, a od ziemi cos trzeba połozyc? Jaki najlepszy termin na sciecie zyta i czy trzeba przerzucac skoszone zeby podeschło? Jakis zakiszacz? Generalnie dobry towar dla opasow? Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share staryyyyrolnik

staryyyyrolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 17:01

Kiszonka z żyta witam. mam zamiar w tym roku zrobic kiszonke z zyta i tu moje pytania: chcę zrobic to tak. kosze rotacyjna i chcialem zapytać gdzie moge dostac takie dystanse czy jak to się fachowo nazywa? długo
jak długo po skoszeniu powinna leżeć na polu (chcę to zebrać samozbierajaca) ? i gdzie najlepiej zamówić folię? po jakim czasie można to skarmiac? prosze o szybką odpowiedź :) muszę zrobić ma kiszonke bo strasznie gęste :/ za wszystkie odpowiedzi z gory dziękuję :)

#332 Share Janusz342

Janusz342

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 19:43

Kiszonka z żyta

2 dni jak poleży to wystarczy jak ładnie to przewracarką rozbijesz ja tak robię i ładnie leży w belach a i kiedyś w pryzmie też spoko leżała :) a mam pytanie dajesz folię pod spód pryzm? miałem problemy z pryzmami często że boki strasznie gniły coś poradzicie? nie tyczy się qq i żyta ;) 

#333 Share krupson

krupson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 05 maj 2016 - 14:31

Kiszonka z żyta koledzy i mozna zaplacic za żyto do ściecia i zbelowania we wlasnym zakresie cena za bele

#334 Share Stannis

Stannis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 maj 2016 - 21:31

Kiszonka z żyta

Witam ja w tym roku myślę nad robieniem kiszonki z żyta gdyż zamierzam zrobić sobie trochę zaplecza z paszą żeby nie powtórzyła się sytuacja z zeszłego roku. Mam posiane ok 5ha żyta i ok 1-2ha przeznaczyłbym na kiszonkę w bele i mam pytanie ile tak średnio wychodzi z hektara i czy bez rozbijania pokosów tylko pierwszego dnia skosić 1-2 dni poleży później zgrabić i znowu 1-2 dni by leżało i później prasować, czy w ten sposób mniej więcej równo się przesuszy i czy będzie dobra. Mam późne żyto więc jeszcze mam ponad tydzień do zastanowienia się zanim urośnie do odpowiedniej wysokości  a i będę kosił rotacyjną.

Edytowany przez Stannis, 09 maj 2016 - 21:32.

#335 Share jasiuhonda

jasiuhonda

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 10 maj 2016 - 06:24

Kiszonka z żyta

witam ja z rownych 2 ha mialem 82 bale 120 na 120. kosiem w srode a w sobote presowalem i owijalem. przesuszone bylo slabo ale zapowiadali deszcze wiec nie czekalem. Zeby byla dobra kiszonka i duzo tego bylo trzeba szybko zasiac i gesto, ja sialem na czwartej klasie na poczatku wrzesnia wysiew 240kg na ha.

#336 Share Stannis

Stannis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 10 maj 2016 - 21:09

Kiszonka z żyta

82 bele to sporo ale u mnie tyle nie będzie bo nie mam tak gęsto posianego, jak u mnie będzie 30 bel z 1 ha to się będę cieszył. U mnie w najbliższej okolicy nikt nie robi żyta w kiszonkę, ja w tym roku będę musiał zrobić bo każdy będzie łapał łąki ile się da.

#337 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 11 wrzesień 2016 - 12:40

Kiszonka z żyta Panowie a co sadzicie o życie z wyką ozimą aby zrobić z tego belem
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#338 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 09:56

Kiszonka z żyta

Czy żyto syntetyczne albo hybrydowe można zasiać drugi raz na kiszonkę?

#339 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 18 wrzesień 2016 - 15:07

Kiszonka z żyta

Witam . Może odświeżę temat . Zamierzam pierwszy raz zasiać żyto na kiszonke i mam kilka pytań . Czy to będzie dobry pomysł aby zasiać mieszankę żyto 150kg i wyki 30kg czy może to jest zły pomysł i lepiej zasiać żyto z pszenżytem i może jęczmieniem albo zrezygnować z mieszanki i zasiać samo żyto tylko gęściej ? Ile kg siejecie żyta na hektar ? W jakiej fazie kosicie swoje żyta ? I jaki plon uzyskujecie chodzi mi o ilość bel z hektara

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 22 wrzesień 2016 - 18:34

Kiszonka z żyta

zyto  z wyką  bardzo  dobre    miałem  w tym roku  z wyką  i  bez  to  z Wyką  jest  o wiele  lepsze 

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje