Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych

168 odpowiedzi na ten temat

#41 Share damian67

damian67

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 16:33

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych Nie opłaca sie kupywac takich ciągników o takiej mocy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych Dzisiaj, 02:18
  •  

#42 Share Rolnik122894

Rolnik122894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Komputery, Mechanika, Elektryka iii Dziewczyny

Napisany 15 kwiecień 2010 - 16:38

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych A dlaczego nie opłaca?? Przecież jak ktoś ma 5ha to nie będzie odrazu kupował JD czy NH.
-U-R-S-U-S- ciągniki z duszą ...

#43 Share Krzesinek

Krzesinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 16:47

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych Widać jeśli ktoś zadaje takowe pytanie ma w planach takowy ciągnik kupić, więc stwierdzenie, że nie opłaca się kupić jest marną odpowiedzią. Pamiętajmy, że to właśnie tym ciągnikom mamy to co mamy teraz. To one budowały swego czasu Polską gospodarkę a i nie tylko Polską.

No cóż, zwrócić uwagę należy na wszystko. Dobrze gdy są w miarę opony, elementy typu skrzynia, silnik, tylny most, plecak, pochwy są oryginalne, świadczyć to może np. o tym, że ciągnik nie był wywracany, rozrywany itd. Trzeba słuchać, oglądać, pojeździć na każdym przełożeniu, zarówno w terenie jak i na asfalcie, właczyć wyłączyć wałek, przyjrzeć się czy miał kiedyś TURa czy nie, sprawdzić dokumentację, luzy itp. :)

#44 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 17:04

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych Radzę unikać ciągników wypicowanych na sprzedaż, niech on będzie troszkę mniej urodziwy ale niech wszystko działa jak należy :)

#45 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 15 kwiecień 2010 - 17:06

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych Kolega @Krzesinek wymienił już prawie wszystko więc ja dopisze abyś sprawdził czy nie ma wycieków,zarówno w silniku jak i pompie,oczywiście mała przegazówa jak zachowuje się przy większych obrotach czy szybko na nie wchodiz znaczy"niezamula" czy nie dymi jak stara lokomotywa,wnętrze świadczy czy gościu dbał o niego no i stan blacharki czy stał pod chmurką czy był garażowany :)
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#46 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 15 kwiecień 2010 - 18:00

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych Powinieneś się zaopatrzyć w kilka manometrów: do ciśnienia smarowania w silniku, do ciśnienia sprężania w tulejach cylindrowych oraz do ciśnienia hydrauliki. Wymiarów gwintów w tej chwili Ci nie podam, bo po prostu nie pamiętam. Ciśnienie sprężania w powinno się kształtować w granicach 25-30kg/cm2, oleju 0.55MPa - 5.5bar na wysokich obrotach, oraz w hydraulice 140bar - 14MPa przy 2200obr. Oczywiście pomiary te powinny być wykonywane na ciepłym silniku. Należy dokonać próbnego przejazdu na każdym z przełożeń. Przy ruszaniu pod górę sprawdzić czy sprzęgło ma jakiś poślizg. Kiedy rozpędzasz się np. na 5 puść gwałtowniej sprzęgło, aby sprawdzić luz międzyzębny koła talerzowego względem wałka atakującego. Wydany dźwięk powie Ci wszystko. Uruchom także WOM i sprawdź czy należycie działa. Po takiej jeździe obejrzyj cały ciągnik w poszukiwaniu przecieków oraz spawów. Po takich oględzinach powinieneś cieszyć się sprzętem po jego zakupie. :)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#47 Share Krzesinek

Krzesinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 18:23

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych Zwróć uwagę jeszcze na blokadę. :)

#48 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 15 kwiecień 2010 - 18:49

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych Powinna wchodzić i wyskakiwać. Jeżeli nie wyskakuje, to do wymiany sprężyna w okienku po prawym akumulatorem stojąc z tyłu ciągnika. Jeżeli nie wchodzi to zapewne coś ze sprzęgłem kłowym albo widełkami. Jeżeli wchodzi ciężko, to musi się dotrzeć, jak będziesz jej często używał. Jeżeli ktoś założył sprzęgło kłowe inaczej niż przed składaniem(frezy) będzie chodzić ciężej. :)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#49 Share ursek

ursek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 19:43

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych a jak moge sprawdzić czy silnik jest dobry jaki ma dym lecieć itp?

#50 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 15 kwiecień 2010 - 20:14

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych Dym to najlepiej żaden. Przy przegazowaniu ma prawo polecieć lekki ciemny dymek ale na stałych już nie może. Patrz na wycieki spod koła pasowego klawiatury skrzyni itd. No i sprzęgło też bo to zawsze dodatkowa robota.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 20:18

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych koledzy a może najpierw pasowało by zapytac o przedział cenowy? bo z takimi wymaganiami to i na placu w składnicy nie jeden ciągnik by odpadł a co dopiero wysłużone c330 czy t 25 takie żeczy to ja bym sprawdzał w co najwyżej 5 letnim ciągniku do 1000mth, żeby znajśc ideał to trzeba miec farta i trafic na traktorek który więcej lat stał w garażu niż pracował a i napewno cena takiego będzie astronomiczna, postawcie się na miejscu gościa który sprzedaje ciągnik sam miałem c330 od nowości nic mu nie brakowało tylko 3 i 6 wyskakiwało i czasami jak ktoś obcy wsiadł i mocno wajchą szarpał to jeszcze 1 i 4 się zakleszczało, pomogła wymiana drążka. Ciapek był z 84r. sprzedaliśmy go w 2004r wyceniliśmy go na 11,5tys. raz przyjechał gośc wyoglądał wszystko zeszło mu z 3 godz. jeździł z godz. w te i spowrotem wysprawdzał dosłownie wszysto dodam ze 30 była jeden sezon po kapitalce silnika, gościwi nie spodobała się ta skrzynia musieliśmy odkręcic mu pokrywe wszysto było ok. gośc zajoł nam a z dobre pól dnia i powiedział że się odezwie, slad po nim zaginoł. zadzwoniliśmy po handlerza przyjechał facet obeszedł ciapka do okoła i wypłacił 11,5tys nawet nie zapalał go! później jak z nim rozmawialiśmy to tylko wymienił ten drążek i ciapek miał już wszystko z biegami ok. i co to za robota z takim handlem jak ten pierwszy? pozwolili byście sobie na takie cos jak by ktos obcy bobrował wam ciągnik na podwurku? co można sprawdzic to można ale bez przesady i cudów nie ma co się spodziewac po 30 letnich maszynach bo i nowe zetory czy inne dymia a pronary mają 3,5atmosfery na silniku i jest git i jeszcze długo będzie pracował, ja nigdy nie kupowałem używki ciągnika chociaż mam zamiar, do tej pory zawsze braliśmy same nówki ale takie jak wy stawiacie kryteria to żaden nie spełni, pozdrawiam Przemek1025a.

#52 Share Bonfarms

Bonfarms

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 20:47

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych Owszem ale po sprawdzeniu wszystkich podzespołów, i znalezieniu usterek można po negocjować z sprzedającym i kupić za lepszą cenę :)

#53 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 20:54

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych Należy się dowiedzieć co ten traktor wcześniej robił, w jakich warunkach opracował, jaki "operator" na nim jeździł itp. Jeśli traktor mało pracował, robił lekie rzeczy i był szanowany, to też nie będzie mocno wyeksploatowany. Najlepiej kupować z wiarygodnego źródła, od pewnego sprzedawcy. Oczywiście przyłączam się też do wypowiedzi kolegów powyżej.

#54 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 15 kwiecień 2010 - 21:07

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych chyba każdy wie na ile jego sprzęt stac i ile może opuści cennę, moim zdaniem to przedewszystkim trzeba patrzec na takie żeczy jak blok czy nie pęknięty nie spawany, głowica, skrzynia, to co naprawde kosztuje kupe kasy, nie mówie żeby kupywac wraka całego urzyganego bez chamulcy, zgnitego, na łysych i popenkanych kapciach, luzu w kierownicy 2 obroty i dobrze się zapierac żeby obrucic, zresztą co kto woli kupic ciapka za 6tys i powoli dołożyc do niego drugie tyle czy dac 15tys i wszystko ok. tylko że i ten najlepszy może zawieśc, złośliwośc żeczy martwych! dupnie silnik i żeby dobrze zrobic trzeba z min. 3tys dołożyc?

#55 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 16 kwiecień 2010 - 06:35

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych -sprawdzić podnośnik trzymanie podpiąć jakiś ciężar i zobaczyć po jakim czasie puszcza
-hamulce
- stan chłodnicy -po uruchomieniu niema prawa być bombelków powietrza -gazowania oraz czy nie cieknie
- czy zwolnice nie tz huczą
- jak pisano OGUMIENIE TYŁ kniecznie bo inaczej wydatek do ok 1500zł
zwrócić uwagę jesli niemozesz sprawdzić ciśnienia oleju -czy nie gasnie i zaswieca się równo po odpaleniu i zgaszeniu (kontrolka oleju oraz ładowania - podpięte kontrolki równolegle)

-dobrze aby nie był malowany -zakurzony świetnie widać przecieki
- praca równa na niskich obrotach -niema tz efektu przyspieszania i zwalniania
- cóz spalanie lekki dymek na obrotach wysokich -pompy raczej nie sprawdzisz odrazu

KONIECZNIE PRÓBA W POLU przy orce lub kultywator !!! czy się nie przegrzewa

KONIECZNIE OKRES RĘKOJMY NA PIŚMIE -sprawdzenie np 2 tygodnie spisane w 2 egzemplarzach z adnotację zwrotu pełnej gotówki

Dobrze by było aby miał prawo rejestracji-rejestrowany

JA BYM wybrał 30-stkę -bo np remont hamólców to dopiero paranoja -takie jest moje zdanie

#56 Share kacpero12k

kacpero12k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 11:42

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych witam! dzisiaj wybieram sie po ursusa c 330 i chciałbym zapytac na co zwracac uwage zeby niekupic złomu

#57 Share kopczenko

kopczenko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 12:08

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych ja proponuje sprawdzic luzy na tylnich kolach, czy nie cieknie na kola hamulce.
koszty ewentualnej wymiany zwolnicy i lozysk hmm nie sa takie male.
wybita oś przednia tez troche roboty.
przejechac sie trzeba najlepiej po asfalcie posluchac skrzynie czy wyje skrzynia czy zwolnice.
my jak kupowalismy to akurat gosc w pole mial jechac orac to zabralismy sie poprubowalismy i bylo wiadomo jak w polu idzie - wiadomo nie zawsze u kazdego tak mozna popróbowac.
cisnienie oleju mozna sprawdzic za duzo roboty nie ma, watpie zeby ktos pozwolil sobie tak sprawdzac cisnienie na cylindrach B)

#58 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 31 sierpień 2010 - 17:20

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych wystarczy poszukać, kilka razy ten temat był
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

#59 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 19:12

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych Ja jak jechałem oglądać swego to tak luz na tyłach spojrzałem raz i wiedziałem że jest ok jak dziadek o niego dbałłłł jedyne co zrobiłem to tylne łożyska i simering na zwolnicy co było widoczne i musze luzy na kierownicy zlikwidować ot koszty kosmiczne niecałe 20. A mój ciap jest z 76 ale silnik z 85 i dla mnie to w niczym nie przeszkadza dostałem nowe aku. Położyłem lakiery i tera zobaczymy jak na zimę będzie się orało B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 03 marzec 2011 - 00:44

Pomoc w zakupie C-330 i pochodnych napęd dokupić tura założyć jakąś kabinkę z ogrzewaniem klimą radiem i traktor jak sie patrzy
a teraz za taką średnią 30 to więcej niż 15 tys to nie ma co dawać :D
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI