Polecane posty

akernolat    26
mlodyhef    214

Z tego źródła powyżej wynika, że jednak ponad 10.000 dostanie. Powoli można rozglądać się za promocjami na wódkę ;) Oczywiście z degustacją trzeba poczekać do oficjalki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Fakt. Nie doczytałem tego. To nie pozostaje nic jak tylko czekać. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

te 23 to już chyba jakoś teraz ma być informacja... ale najważniejsze informacjew raczej bedą luty i marzec:p a Ty freetaxi obstawiasz, że ile osób z zielonej listy się wykruszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS1    0

Na tą chwilę w grę wchodzi bardziej te 34 mln euro. Tak jak jest napisane w tej uchwale Komitetu Monitorującego. 

 

Z poniższego cytatu wynika że raczej nic nie jest jeszcze pewne , a info dot. tych 34 mln to raczej początek a nie koniec procedury przesunięcia ...

 

Z uzasadnienia proponowanej zmiany str.3 :

 

 

"We wrześniu 2014 r Polska wnioskowała o przesunięcie środków w wysokości 23 mln euro na to działanie , co pozwoliłoby na przyznanie pomocy ok.920 wnioskodawcom . Zmiana Programu w tym zakresie nie jest jeszcze zakończona . Obecnie wnioskuje się o zwiększenie budżetu działania o kolejne 34 mln euro , dzięki czemu będzie możliwe udzielenie wsparcia kolejnym wnioskodawcom (co najmniej 1300 )"

Zał do Uchwały dot. realokacji.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie wiem trudno powiedzieć ile osób się wykruszy. Oczywiście nie jest to oficjalna informacja ale wszystko ku temu wskazuje. Proponuję pozytywnie się nastawić. Do rozliczenia starej perspektywy finansowej już niedaleko. 

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Czytajac tą uchwałe mozna wnioskować ze jeszcze duza część rolników moze dostac MR? Kasy z róznych programów zostało sporo ale czy jest mozliwośc przesuniecia na MR tego. I wogole kiedy Polska musi sie na dobre ostatecznie rozliczyc z PROW 2007-2013?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek_A    4

Fajnie, po tym przesunięciu załapię się na żółtą listę :)

 

Mam pytanie. ANR robi przetarg na działkę znajdującą się między dwóma działkami które mają być przepisane na mnie. Mam ochotę ją kupić i czy jeżeli ją teraz kupię to będę mógł potem ten zakup wliczyć do rozliczenia się z MR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będziesz mógł bo według rozporządzenia kosztami kwalifikowalnymi można uznać inwestycje udokumentowane od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Aczkolwiek radzę, żebyś poczekał do oficjalnej informacji a dopiero potem brał się za zakupy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek_A    4

freetaxi dzięki, agencja powinna Ci honorarium płacić z udzielanie się w temacie.

 

A z zakupem jeszcze się wstrzymam do następnego przetargu, niech zejdą jeszcze 10% i za taką cene to mi po 5 latach dopłaty spłacą to bagienko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

Witam, przejąłem gospodarstwo rolne wraz z budynkami umową darowizny. Teście wymówili służebność polegającą na korzystaniu z budynku gospodarczego do produkcji  zwierzęcej. Ja w PRG mam tylko produkcję roślinną. Miałem dziś tel z arimr i kazała aby teściowie złożyli oświadczenie o nie prowadzeniu działalności gospodarczej, co jest nie zgodne z prawdą ponieważ w części budynku przeznaczonym dla bydła hodują opasy. Co mam zrobić aby mogli utrzymywać zwierzęta w moich budynkach ponieważ ja bym nie chciał do chwili rozliczenia MR mieć do czynienia z bydłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Agencja to niech mi szybko wnioski o zmiany założeń biznesplanu i wnioski o płatność akceptuje a zapłatą zajmą się klienci :) Kolego Mariuszs22 nie wiem co Ci doradzić. Nie lepiej sobie nie komplikować sprawy i przepisać te zwierzęta na siebie?

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Czy jesli mam wykształcenie wyższe inne niz rolnicze i zrobie kurs kwalifikacja R.3 Prowadzenie produkcji rolniczej to bede miał wymagane kwalifikacje na Młodego Rolnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

A masz w miarę potwierdzoną informację odnośnie tych 23 mln? 

 

uchwała nr 95 Komitetu Monitorującego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    16

Czy jesli mam wykształcenie wyższe inne niz rolnicze i zrobie kurs kwalifikacja R.3 Prowadzenie produkcji rolniczej to bede miał wymagane kwalifikacje na Młodego Rolnika?

ja na taki wlaśnie chodzę. wystarczy, tylko trzeba zdać egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Kase dostałem 29 lutego 2012 roku, czas na rozliczenie kończy mi się 1 marca tego roku i to jest niedziela, dzisiaj z ANR dostałem wstępne info (jutro dostane pewne bo przywiozą z lublina operaty szacunkowe na luty) że akt notarialny na działkę deklarowaną w biznesplanie będe mógł podpisać 27 lutego i to jest piątek. Jeżeli to będzie godzina poranna i notariusz będzie w Lublinie a nie Włodawie to mam szanse rozliczyć MR, czy po niedzieli składać zmiane na Opryskiwacz, a ziemie brać na kredyt? (Wolałbym odwrotnie, ziemie na MR, a opryskiwacz na MGR ale cóż, takie życie :(  )

 

Radze wam jeśli chcecie kupić ziemie od ANR z pierwokupu to musi wam się kończyć umowa co najmniej rok wcześniej przed czasem rozliczenia żeby spokojnie zdążyć.

PS. Mam nadzieje że rozliczę tego MR bo jak nie to będe mega złyyyyy, gdyż jak do tej pory to on jest dla mnie tylko wrzodem na d....e i wieeeelką blokadą w rozwoju gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czyli mamy 23 mln + 34 mln. Oby wszystko poszło w dobrym kierunku. Kolego Jacek radziłbym na początku sprawdzić sobie dokładnie datę wpływu premii na konto bo od tego czasu masz 3 lata na wydatkowanie.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

to 23 i 34 mln  i ze starczy na 10000 tys wnioskow to juz jest pewna informacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nic nie jest pewne ale wszystko wskazuje na to, że środków dołożą. Pożyjemy, zobaczymy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Czyli mamy 23 mln + 34 mln. Oby wszystko poszło w dobrym kierunku. Kolego Jacek radziłbym na początku sprawdzić sobie dokładnie datę wpływu premii na konto bo od tego czasu masz 3 lata na wydatkowanie.

No własnie napisałem 29 luty 2012 rok przestępny mam przelew z arimr, a na pismie od agencji mam 1 marca 2015 czas na dostarczenie dokumentów i to jest niedziela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati15196    2

jak by to byla prawda z tymi przesunieciami to bylo by ok. ja jestem na liscie 10404 i ciekawe czy sie zalapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marasp    7

No własnie napisałem 29 luty 2012 rok przestępny mam przelew z arimr, a na pismie od agencji mam 1 marca 2015 czas na dostarczenie dokumentówarrow-10x10.png i to jest niedziela

 

jeśli to jest niedziela to prawdopodobnie będziesz mógł złożyć dokumenty też i w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszs22    0

freetaxi  a może by teściowie złożyli te oświadczenia, że w ramach służebności nie prowadzą działalności bo myślę że im chodziło o tą służebność, a potem byśmy napisali umowę dzierżawy na część budynku do produkcji zwierzęcej tak żeby to było w razie kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

komisja ma czas na zatwierdzenie tych 23 milionów do 24 stycznia, jutro jest ostatnie posiedzenie przed 24 także już powinno być coś wiadomo. A na te 34 milony ma kolejne 4 miesiące na zatwierdzenie. Tak wyczytałem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj