Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#13681 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 12 lipiec 2014 - 20:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No ja też z prawie 21 hektarami w opolskim tylko około 11pkt.za pole Powiedzcie mi co to za rolnik który ma 10hektarów i to jeszcze kiepskich ziem i on dostanie za to dużo punktów?? Ja mam na siebie narazie przepisane 21 ha klasy 2-4 i z tego można gospodarzyć. Według mnie ten podział na województwa jest beznadziejny. Ale to tylko moje zdanie i wielu ludziom tu obecnym pewnie się to niespodoba

Edytowany przez Macius, 12 lipiec 2014 - 20:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 04:50
  •  

#13682 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 21:07

w zachodniopomorskim z 20 ha i bezrobociem 25% + 4 pkt za wykształcenie ma się 14 pkt... bez wykształcenia 10 pkt

to dopiero zaporowa punktacja... zachodniopomorskie w tym naborze obejdzie się smakiem...

Gdybym był złośliwy to powiedziałbym że PSL nie chce wspierać premią cudzoziemców którzy chyba w tym województwie nakupili najwięcej ziemi . :rolleyes:

Powiedzcie mi co to za rolnik który ma 10hektarów i to jeszcze kiepskich ziem i on dostanie za to dużo punktów?? Ja mam na siebie narazie przepisane 21 ha klasy 2-4 i z tego można gospodarzyć.

A dlaczego uważasz że zasługujesz na premię bardziej ze swoimi 21 ha niż ten co ma 5 ha warzyw w Sandomierzu (w tym 2 ha pod osłonami ?

#13683 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 21:08

No ja też z prawie 21 hektarami w opolskim tylko około 11pkt.za pole Powiedzcie mi co to za rolnik który ma 10hektarów i to jeszcze kiepskich ziem i on dostanie za to dużo punktów?? Ja mam na siebie narazie przepisane 21 ha klasy 2-4 i z tego można gospodarzyć. Według mnie ten podział na województwa jest beznadziejny. Ale to tylko moje zdanie i wielu ludziom tu obecnym pewnie się to niespodoba

Podział jest jaki jest jak tu ktoś zauważył wcześniej. Ale nie rozumiem co miałeś na myśli? Fajnie, że masz takie dobre ziemie i sporo, ale to nic nie znaczy, kompletnie nic. Ktoś kto ma te 10ha tych słabych ziem może rozpocząć hodowlę bydła mlecznego, kupi sobie za premię z 15 dobrych jałówek, cześć stada przejmnie po ojcu, wyremontuje budynki i będzie produkował jeszcze może jeszcze więcej na rynek niż Ty. I z tych 21 i z tych 10 można gospodarzyć. Jeśli ktoś chce to niech gospodarzy, żyjemy w wolnym kraju. Nie daj powinie mu się noga to wejdą inni.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#13684 Share przemo93pl

przemo93pl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:Film/sport/motoryzacja /rolnictwo

Napisany 12 lipiec 2014 - 21:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ile bende miał za bezrobocie woj mazowieckie powiat płoński sorry że zawracam tym głowe ale jajkoś nie ogarniam tego?

#13685 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 12 lipiec 2014 - 21:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale chodziło mi o to że masa jest takich że mąją przykładowo 10 ha i jeszcze pracują poza swoim gospodarstwem

#13686 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 21:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wydaje mi się że piszemy o produkcji roślinnej.
też wydaje mi się że pieniądze powinny trafić po równo do każdego województwa.... a nie tak jak jest wg obecnych zasad do województw o najniższej średniej powierzchni.

nawet te pkt za bezrobocie są przyznawane wg dziwnej zasady, w odniesieniu do powiatów w województwie, a nie w Polsce - totalny bezsens ponieważ zazwyczaj województwa o wiekszej średniej pow mają najwyższe bezrobocie.

może w następnym naborze ktoś przypomni sobie o gospodarstwach 15-20 ha w zachodniopomorskim, bo teraz są kompletnie bez szans.

Edytowany przez szymon0, 12 lipiec 2014 - 21:23.

#13687 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 21:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Przemo93pl coś ok. 3,45 pkt

#13688 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 21:34

wydaje mi się że piszemy o produkcji roślinnej.

nawet te pkt za bezrobocie są przyznawane wg dziwnej zasady, w odniesieniu do powiatów w województwie, a nie w Polsce - totalny bezsens ponieważ zazwyczaj województwa o wiekszej średniej pow mają najwyższe bezrobocie.

a dlaczego tylko produkcji roślinnej ? ten co hoduje zwierzęta i kupuje pasze to gorszy rolnik któremu
nie należy się premia ?

sposób obliczania pkt za bezrobocie też się Wam nie podoba ? czyli rozumiem że Ty w swoim 20 ha gospodarstwie w zachodniopomorskim stworzysz więcej miejsc pracy niż sadownik/ogrodnik w świętokrzyskim czy mazowieckim ?

Powtórzę jeszcze raz kryteria są jakie są , nigdy nie da się zadowolić wszystkich. Przykro mi że tym razem trafiło akurat na Was .

#13689 Share ssman7

ssman7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 21:34

No ja też z prawie 21 hektarami w opolskim tylko około 11pkt.za pole Powiedzcie mi co to za rolnik który ma 10hektarów i to jeszcze kiepskich ziem i on dostanie za to dużo punktów?? Ja mam na siebie narazie przepisane 21 ha klasy 2-4 i z tego można gospodarzyć. Według mnie ten podział na województwa jest beznadziejny. Ale to tylko moje zdanie i wielu ludziom tu obecnym pewnie się to niespodoba

Maciuś ja do Ciebie naprawdę nic nie mam ale pytasz co to za rolnik co ma 10ha... a Ty masz raptem 20. i to do 4 kl jak piszesz
Ja mam 10ha ale akurat II klasy i jakiś tam skrawek IIIa... więc mi nie pisz, że gleba brunatna na lessie to jakiś szmelc :D Nie moja wina, że w Polsce zachodniej i północnej było najwięcej pgr-ów i tam są największe średnie woj... wg. Ciebie sprawiedliwe było by patrzenie tylko na ha w skali kraju? To te najmniejsze woj nic by nie złapały... To taki sam rolnik jak Ty i też się chce rozwijać i żyć z pracy na roli zwłaszcza, ze to jego pasja od 15 lat.

#13690 Share PS1

PS1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 21:45

ale chodziło mi o to że masa jest takich że mąją przykładowo 10 ha i jeszcze pracują poza swoim gospodarstwem

podaj argumenty dlaczego oni na premię nie zasługują ? bo mnie się wydaje że oni ją bardziej zauważą niż Ty na 21 ha

To taki sam rolnik jak Ty i też się chce rozwijać i żyć z pracy na roli zwłaszcza, ze to jego pasja od 15 lat.

To może najlepiej byłoby gdyby głównym kryterium dla przyznania premii była "pasja"?
I oczywiście obowiązkowa przynależność do młodzieżówki PSL- u !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13691 Share instas

instas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 22:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) .

#13692 Share wernicjusz

wernicjusz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 22:06

Maciuś ja do Ciebie naprawdę nic nie mam ale pytasz co to za rolnik co ma 10ha... a Ty masz raptem 20. i to do 4 kl jak piszesz
Ja mam 10ha ale akurat II klasy i jakiś tam skrawek IIIa... więc mi nie pisz, że gleba brunatna na lessie to jakiś szmelc :D Nie moja wina, że w Polsce zachodniej i północnej było najwięcej pgr-ów i tam są największe średnie woj... wg. Ciebie sprawiedliwe było by patrzenie tylko na ha w skali kraju? To te najmniejsze woj nic by nie złapały... To taki sam rolnik jak Ty i też się chce rozwijać i żyć z pracy na roli zwłaszcza, ze to jego pasja od 15 lat.

Nie sposób się z tym nie zgodzić.
Co to za różnica czy mam 10 czy 20 ha jak i tak za 100 tysiaków kupie lex'a :D

#13693 Share przemo93pl

przemo93pl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów
  • Zainteresowania:Film/sport/motoryzacja /rolnictwo

Napisany 12 lipiec 2014 - 22:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzieki 'k0b' za podliczenie

#13694 Share katarzynakrol

katarzynakrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 22:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ciekawe czy coś jeszcze dołoźą do puli:-) oby jak najwięcej

#13695 Share szymon0

szymon0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 22:32

a dlaczego tylko produkcji roślinnej ? ten co hoduje zwierzęta i kupuje pasze to gorszy rolnik któremu
nie należy się premia ?

dla potrzeb porównania przyjmuję produkcję tylko roślinną (tak jest łatwiej)
gospodarstwo 20 ha w zachodniopomorskim i innym województwie ma takie same warunki, zakładając taką samą klasę ziemi, dlaczego więc większość środków ma być przekazane rolnikom którzy mają po 10 ha w uprzywilejowanych województwach, a ci z 20 ha z innch nie mają szans?

oczywiście najlepiej by było gdyby dostali wszyscy, ale jeżeli już ktoś ma dostać to lepiej niech to będzie osoba z 15-20 ha niż 10 ha

sposób obliczania pkt za bezrobocie też się Wam nie podoba ? czyli rozumiem że Ty w swoim 20 ha gospodarstwie w zachodniopomorskim stworzysz więcej miejsc pracy niż sadownik/ogrodnik w świętokrzyskim czy mazowieckim ?

stworze dokładnie tyle samo, widzę, że łapiesz mój tok myślenia, te gospodarstwa nie różnią się niczym, dlaczego więc punktowo jedne mają przywileje a inne nie?

ktoś wymyślił kryterium bezrobocia, ciekawi mnie tylko dlaczego we WSZYSTKICH województwach średnia pkt za bezrobocie będzie dokładnie 2.5 pkt? skoro województwa różnią się i to znacznie pod względem tegoż bezrobocia, dlaczego więc nie premiować regionów z większym bezrobociem? bo chyba taki był zamysł.

o ile mogę pracować w sąsiednim powiecie dojeżdżając, to w innym województwie już nie.

czy ktoś może spróbować odgadnąć dlaczego bezrobocie nie jest punktowane w skali kraju tylko województwa?

podaj argumenty dlaczego oni na premię nie zasługują ? bo mnie się wydaje że oni ją bardziej zauważą niż Ty na 21 ha

to może ty wyjaśnij dlaczego ktoś z 10 ha ma dostać a ten z 21 ha już nie.

mój argument za tym 21 ha to średnia powierzchnia gospodarstwa w Niemczech i francji - ok 45ha
Żeby konkurować musimy wspierać gospodarstwa, które mają taki potencjał, a nie mikrogospodarstwa po 10 ha, które nawet po wpompowaniu dużych pieniędzy nie wytrzymają konkurencji na przestrzeni 10 lat.

Edytowany przez szymon0, 12 lipiec 2014 - 22:33.

#13696 Share zyher

zyher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 22:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ludzie skończcie już albo załóżcie osobny temat na te przepychanki. Wiadomo - każdy chce dostać, ale takie pisanie "ja powinienem dostać bo..." nic nie zmienia, nie chce się już tego czytać. Macie wizję jak poprawić polskie rolnictwo, jak znaleźć i wspomóc najbardziej potrzebujących, jak wyeliminować z dofinansowania tych waszych kombinatorów - fajnie, ale pisanie w tym temacie niewiele pomoże. Zostawcie miejsce na jakieś konkretne wypowiedzi na temat MR.

#13697 Share jimmy871

jimmy871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 22:54

Ciekawe czy coś jeszcze dołoźą do puli:-) oby jak najwięcej

Koleżanka Katarzyna zapomina że już "nasze" 800mln jest powymiatane z pod dywanów ministerstwa co zresztą ministerstwo rolnictwa poczytuje sobie za ogromny sukces.

#13698 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 23:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) macius ojciec ci przepisal ale i tak bedzie myslal i robil za ciebie:)
lepszy taki z 5 ha ktory ma leb na karku i bedzie potrafil polaczyc prace na roli z jakimis innym biznesem, niz jelop zapatrzony w hektary i ciagnacy od kredytu do kredytu
albo lepszy taki z 5 ha ktory bedzie podejmowal wszelkie decyzje, niz pozorant z 20 , ktory kazda decyzje bedzie uzgadnial z ojcem albo matka

Edytowany przez masa24, 13 lipiec 2014 - 00:09.

#13699 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 06:00

Koleżanka Katarzyna zapomina że już "nasze" 800mln jest powymiatane z pod dywanów ministerstwa co zresztą ministerstwo rolnictwa poczytuje sobie za ogromny sukces.

teraz to już 920mln, w sumie to PSL potrafi robić różne cuda przed wyborami, więc różnie może być

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13700 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 06:36

macius ojciec ci przepisal ale i tak bedzie myslal i robil za ciebie:)
lepszy taki z 5 ha ktory ma leb na karku i bedzie potrafil polaczyc prace na roli z jakimis innym biznesem, niz jelop zapatrzony w hektary i ciagnacy od kredytu do kredytu
albo lepszy taki z 5 ha ktory bedzie podejmowal wszelkie decyzje, niz pozorant z 20 , ktory kazda decyzje bedzie uzgadnial z ojcem albo matka

Koleś w wieku 18-25 lat najczęściej wie jak zaorać i zasiać ale często nie wie kiedy. Zanim dojdzie się do dobrych wyników nie raz się trzeba oparzyć. Praktyka się liczy a konsultacja z kimś bardziej doświadczonym nie zaszkodzi. Ogólnie krytyka niepotrzebna. Każdy ma prawo do biznesów, kredytów itp. Wolność Tomku w swoim domku!