Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#10181 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 06:47

na 5 lat dzierżawa to tylko do agencji, od osób prywatnych na 10 lat, odnośnie Zusu faktycznie pomyliłem się, w Krusie trzeba być przez rok, ale MR zobowiązuje się samodzielnie prowadzić gospodarstwo przez 5 lat, dlatego umowa o pracę nie wchodzi w grę

Jeżeli ktoś prowadziłby 15ha gospodarstwo to według mnie mógłby spokojnie pracować na etacie i prowadzić gospodarstwo. Ale nie wiem jak agencja się do tego ustosunkuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 07:08
  •  

#10182 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 16 kwiecień 2014 - 06:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Gospodarstwo prowadzić i na etacie? No chyba nie przy krowach mlecznych no chyba że jeszcze ktoś będzie pomagał, bo przy odpowiedniej strukturze zasiewów można spokojnie 20 mlecznych trzymać a co za tym idzie już trochę chodzenia jest.

#10183 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 07:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) moim zdaniem to wszystko da się wytłumaczyć:) przecież samodzielne pracowanie to także zarządzanie:) więc nie musimy własnoręcznie pracować, może mieć do tego pracownika, albo tłumaczyć się że jest się młodym, spać nie trzeba a pole uprawia się nocą:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#10184 Share ciupek

ciupek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 08:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jest projekt nowego PROW.
http://www.minrol.go...-lata-2014-2020
Np. przy MGR wymagana wielkość ekonomiczna gospodarstwa to 6tys. euro i max 250tys. A nie 15tys. jak pisano. I można starać się wspólnie pieniądze (wtedy min. to 15 tys. euro). [czuję że coś mieszam :P]
Młody rolnik - strona 129. Wielkość ekonomiczna gospodarstwa ma się zawierać w przedziale 10 - 100tys. euro. Dzierżawa tylko od Państwa (ARR) lub Jednostek samorządu terytorialnego. Kwota wsparcia do 100tys. Szczerze to nie doszukałem się wymogu ubezpieczenia w KRUSie, choć to akurat może z mojej ignorancji wynikać.
Dla tych co nie mają dużych gospodarstw i nie chcą rezygnować z Pracy na etacie ciekawą propozycją wydaje się być program "Restrukturyzacja małych gospodarstw".

Edytowany przez ciupek, 16 kwiecień 2014 - 09:12.

#10185 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 09:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Znajomy dostal MR i po roku mogl pojsc normalnie do pracy na etat.

#10186 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 kwiecień 2014 - 09:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie 4 esu trzeba osiagnac w ciagu 5 lat?? czy do 3 lat

#10187 Share Nickk

Nickk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 09:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich serdecznie,

czy jeśli jestem studentem dziennym (I rok) oraz jednocześnie uczęszczam na zaoczny kurs kwalifikacyjny (technik rolnik), to czy mogę się teraz ubiegać o otrzymanie pomocy z Młodego Rolnika? Gospodarstwo będę mógł przejąć w lutym 2016 roku.

Z góry dziękuję za pomoc

#10188 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 10:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeżeli gospodarstwo możesz przejąć dopiero w 2016 to musisz ubiegać się o premię w następnym naborze, nie w tym, który będzie ogłoszony w tym roku.

#10189 Share Strazak76

Strazak76

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 15:25

Jest projekt nowego PROW.
http://www.minrol.go...-lata-2014-2020
Np. przy MGR wymagana wielkość ekonomiczna gospodarstwa to 6tys. euro i max 250tys. A nie 15tys. jak pisano. I można starać się wspólnie pieniądze (wtedy min. to 15 tys. euro). [czuję że coś mieszam :P]
Młody rolnik - strona 129. Wielkość ekonomiczna gospodarstwa ma się zawierać w przedziale 10 - 100tys. euro. Dzierżawa tylko od Państwa (ARR) lub Jednostek samorządu terytorialnego. Kwota wsparcia do 100tys. Szczerze to nie doszukałem się wymogu ubezpieczenia w KRUSie, choć to akurat może z mojej ignorancji wynikać.
Dla tych co nie mają dużych gospodarstw i nie chcą rezygnować z Pracy na etacie ciekawą propozycją wydaje się być program "Restrukturyzacja małych gospodarstw".

To co podałeś to jest PROW 2014-20 a większość pisze tu o naborze który będzie w tym roku i zasady będą troszeczkę inne ze starego PROWU 7-13 lekko zmodyfikowane

#10190 Share efelinka

efelinka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 17:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy prawdą jest że osoby, bez wykształcenia rolniczego nie będą mogły w tegorocznym naborze składać wniosków?
Czy prawdą jest, że przepisy o uzupełnieniu wykształcenia nie będą obowiązywały w 2014 roku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10191 Share ciupek

ciupek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 17:30

To co podałeś to jest PROW 2014-20 a większość pisze tu o naborze który będzie w tym roku i zasady będą troszeczkę inne ze starego PROWU 7-13 lekko zmodyfikowane

Dlatego podałem tą informację czysto informacyjnie. Pojawiła się świeża informacja na stronie ministerstwa więc przejrzalem ją i podzieliłem się com wyczytał.
Co nie przeszkadza chyba niczemu, szczególnie jeśli zwrócimy uwagę na tytuł wątku.

#10192 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 17:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) siostra przepisze mi pole na mr i chcę tez od niej kupić za premię jak to zrobić poprawnie prawnie

#10193 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 16 kwiecień 2014 - 18:17

Czy prawdą jest że osoby, bez wykształcenia rolniczego nie będą mogły w tegorocznym naborze składać wniosków?
Czy prawdą jest, że przepisy o uzupełnieniu wykształcenia nie będą obowiązywały w 2014 roku?

Sam nie mam wykształcenia rolniczego jestem dopiero w trakcie robienia (2 kl. Tech) i w tym roku składam wniosek. Także jeśli nie masz wykształcenia rolniczego a chcesz wziąć premię to musisz uzupełnić szkołę w ciągu 3 lat ;) Co do drugiego pytania już nie znam odpowiedzi.

#10194 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 23:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Własnoręcznie napisałem pismo zaadresowane do Ministra Rolnictwa w sprawie zmian jakie będą wprowadzone w zasadach ubiegania się o Młodego Rolnika, otrzymałem już odp, także na piśmie, z której jasno wynika, że zmianią się glównie 2 rzeczy:

- wielkość premii (podwyższenie do 100 tys)
- wprowadzony zostanie system punktowy (z minimalną ilością punktów - 7)

W naborze tegorocznym na pewno nie zostanie zniesiony obowiązek opłacania skłądek w KRUS przez min rok od podpisania umowy, oraz to że rolnik będzie miał czas na uzupełnienie wykształcenia (sam skończę szkołę dopiero w styczniu)

Jezeli ktoś będzie potrzebowałm, mogę podrzucić skan pisma.

#10195 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 07:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) podeślij na paktofonikas@wp.pl

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#10196 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 14:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wyślij na rysboch@gmail.com z góry dzieki

#10197 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 16:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.portalspo...dzis,99716.html

#10198 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 17 kwiecień 2014 - 17:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to będzie trzeba oglądać agrobiznes :)

#10199 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 18:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego @mlooody możesz podesłać jeszcze na blondynek2004@gmail.com będę wdzięczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10200 Share zyher

zyher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 19:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mógłbyś też wysłać na dikembo_15@o2.pl ? Dziękuję z góry.