Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kabina w Bizonie

326 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 15:26

Kabina w Bizonie Harnas88 a gdzie ją kupowałeś i ile kosztowała? U naglaka widzę, że wprowadzili nowość, że kabiny nie mają tej dolnej szybki...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kabina w Bizonie Dzisiaj, 11:16
  •  

#242 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 15 marzec 2012 - 12:11

Kabina w Bizonie Ja też ostatnio kupowałem kabinkę do bizona... W zeszłym roku robiłem w niej pierwsze żniwa... (zdj w mojej galerii) i powiem że jestem baaardzo pozytywnie zaskoczony jeżeli chodzi o wentylację (kabina z firmy Szyszka kosztowała mnie 3600zł razem z dostarczeniem na miejsce) można nowiedzieć że 80% żniw robiłem przy kompletnie zamkniętych drzwiach i oknach, jedynie gdy słońce mocniej przygrzało o coś tam otwierałem... Nawiew jest w postaci 2 stopniowej turbiny z 4 wylotami i jak włącze na poz "2" to naprawde ostro daje... Na dzień dzisiejszy więcej mnie nie potrzeba... a komfort w porónaniu kabina-daszek to jak mercedes i maluch... Polecam!

#243 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 11:01

Kabina w Bizonie Ile jest w Koźminie Wlkp firm zajmujących się sprzedażą kabin? Ja już znalazłem 4: Naglak, Szyszka, Rejek i Skowroński... Zna ktoś jeszcze jakąś? Cały czas jestem przed zakupem kabiny i nie wiem czy szukać kto ma najtaniej, czy na co zwrócić uwagę?

#244 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 09:13

Kabina w Bizonie to chyba są wszystkie firmy... Prawda jest taka że kabiny są bardzo podobne do siebie... jednak ja osobiście uważam że najlepsze robią Naglak i Szyszka- są na rynku najdłużej... Jak pisałem wyżej szyszka ma naprawdę solidne wykonanie... Mój wybór był pomiędzy Naglakiem a Szyszką... A wybrałem tą od Szyski dlatego że prawe okno kabiny ma otwierane w kierunku jazdy kombajnu... Taka błachostka:):):) ale sugerowałem się tym że jeżeli będę mieć otwartą szybę i wiatr będzie wiał z przodu to będzie ładne czyste powietrze wlatywało do środka... a jak z tył to plewy będą omijały kabinę... Naglak ma odwrotnie...

#245 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 14:08

Kabina w Bizonie Panczo, dobra uwaga... A Szyszka ma termiczne szyby? Bo zależy mi na tej opcji a na zdjeciach nie widać...

#246 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 10 kwiecień 2012 - 19:03

Kabina w Bizonie a czy wszystkie nowe kabiny mają tę samą wysokość i jaką wysokość ma kombajn z kabiną?

#247 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 19:09

Kabina w Bizonie Jeśli chodzi o wysokość- mój Bizon z kabiną firmy Szyszka ma wysokość 405 cm (jest to również zależne od opon- w swoim mam ruskie).
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#248 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:30

Kabina w Bizonie Kabina z bizonów gigantów pasuje do Z056? też mi by się przydała, bo przez miesiąc po żniwach człowiek te syfy wykaszluje, a na nową troche szkoda kasy :ph34r:
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#249 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 22:00

Kabina w Bizonie Kabina z giganta teoretycznie powinna pasować. Kiedyś też się szczypałem z kupnem kabiny ale po pierwszym sezonie z kabiną i klimą nie żałuję ani złotówki wydanej na te udogodnienie. A nowa kabina to 2 dobre dniówki a więc nie jest tak źle

#250 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 22:17

Kabina w Bizonie kolego
bobytempelton montowałem nową i starą kabinę do supra i uwierz mi niewarta gra świeczki.Daj 2 klocki więcej i masz spokój.Zakładasz podłączasz elektrykę i w pole.A te stare to raczej z kombajnów z rozbiórki co stały pod chmurką.Kupka złomu. Kupy się trzyma jak na kombajnie a zacznij czyścić pod malowanie to same dziury.Montowałem taki złom i gościu stwierdził ze wyszedł jak Zabłocki na mydle.Ja do swojego skleciłem sam trochę kątownika ze złomu i kształtownika płyta osb na dach i blacha i 1000 w kieszeni.Drogie są szyby.z uszczelkami klejone dałem 1000.Ale z kabiną nie ta robota w polu pot po jajach leci ale nie wdychasz tego kurzu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 06:32

Kabina w Bizonie

Panczo, dobra uwaga... A Szyszka ma termiczne szyby? Bo zależy mi na tej opcji a na zdjeciach nie widać...

Nie wiem musiałbyś zadzwonić zapytać... ja się po prostu nie pytałem.. Ale myślę że Szyszka jest na tyle długo na rynku że raczej wprowadzili juz szyby termiczne...

balcerek1 masz całkowitą rację że szkoda roboty...
taka kabina może być bardzo niszczelna i przegnita i kurz i tak będzie się dostawał do środka... a skoro jest to stara konstrukcja to i nawiewy będą o wiele gorsze... Tak więc reasumując-jeśli założy się starą kabinę to nie dosyć że i tak będzie się w kurzu siedzieć to do tego będzie jak w puszce!:):)
U siebie w kabinie jak włącze nawiew na drugi bieg to aż czapka z głowy spada:) naprawde dają rade..!

bobytempelton jak masz kupić starą kabinę za np 1500zł to daj tą kasę na nową a resztę rozłożą Ci na raty... ja tak bynajmniej zrobiłem... Przy odbiorze płaciłem 2 tys a reszte w dwóch ratach i spokój...

#252 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 14:21

Kabina w Bizonie panczo, a co masz w tej kabinie z wyposażenia?

#253 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 21:39

Kabina w Bizonie Kolego
Przemek1988 http://moto.allegro....2254630594.html za tą gościu z termicznymi szybami chcę 4400.Ale musisz się dowiedzieć jaka maja wysokość.Bo jeżeli masz ponad 180 cento wzrostu to d*pa blada bo Naglak Robi chyba na wysokość 176 a Szyszka na 189 ale co do Naglaka nie jestem pewien.Ja kumplowi montowałem z http://moto.allegro....hp?uid=12071351 tylko nie widzę teraz w ofercie ale były tańsze o 5 setek a wysokość miała też 189.Za dowóz brał 250 złoty Przywieźli i z głowy. Nie przejmujesz się niczym czy szyba w czasie jazdy nie pęknie a najdroższa przednia prawie 4 stówki a do Kozenina mam 140 kilosów o obie 280 tak że nie warto było jechać bo w busa nie wsadzi a laweta też 50 zł kosztuje plus 30 litrów ropy także nie warta gra świeczki.Pozdrawiam

Edytowany przez balcerek1, 11 kwiecień 2012 - 21:41.

#254 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 21:50

Kabina w Bizonie 170 cm mi wystarczy ;) Garaż mam 4,15m prześwitu, także też na spokojnie przejdzie. Transport myślę, że wezmę na siebie, bo i tak muszę tam jechać, zapnę przyczepę do auta, to wiele wiecej nie spali, a do Koźmina 100 km w jedną stronę dieselem to nie jest wielki koszt. jak się dobrze zamontuje, to nic się nie uszkodzi ;) Ta co podałeś w pierwszej aukcji to jest od Naglaka prawdopodobnie, tyle że przez pośrednika sprzedawana. W sumie najważniejsze dla mnie są termiczne szyby, okna i drzwi na siłownikach, oraz dobra wentylacja. Oświetlenie sam mogę dołożyć, bo mam lampy halogenowe aktualnie, wiec tylko przełożyć do kabiny, ale jakby były, to by nie szkodziło.

#255 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 06:52

Kabina w Bizonie

panczo, a co masz w tej kabinie z wyposażenia?

Nie mam szyb termicznych tylko zwykłe... Z wyposażenie posiada drzwi na siłowniku gazowym, 4 halogeny robocze+ 1 na wysyp rury, nawiew w postaci turbiny dwubiegowej, roleta przeciwsłoneczna, wycieraczka i to by było na tyle...dodatkowo wewnątrz kompletnie całą kabinę na podłodze wyłożyłem sobie wykładziną chodnikową która nie dość że uszczelnia ewentualne dziury to jeszcze fajnie wygłusza i nadaje poczucie komfortu (jeśli o takim można w ogóle mówić w bizonie:):):)) kabina w środku wygląda prawie tak samo jak ta z linka powyżej (ta z linka to na 100% Naglak)
Za kabinę z takim wyposażeniem dałem we wrześniu 2010r 3650zł razem z przywiezieniem na miejsce... Też uważam że to najlepsze rozwiązanie- zamawiasz i czekasz nie martwiąc się o żadne szczegóły...
po jednym sezonie spędzonym na kombajnie w kabinie powiem krótko... bajka:) i tylko mi żal tych co tłuką się z wiatrem w tęgim jęczmieniu bo po kilkunastu sezonach wiem co to znaczy:)

#256 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 22:02

Kabina w Bizonie Czyli taka o jaką mi chodzi + szyby termiczne. Trzeba się dowiedzieć czy mają i w jakiej cenie i przywieźć do domu ;) Jak kupię, to powiem jaka cena aktualnie jest. Ale to za jakiś miesiąc dopiero będę kupował. Póki co akumulatory jakieś muszę znaleźć...

#257 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 08:55

Kabina w Bizonie Kolego Przemek1988 jak chcesz kupić baterie bo bizona to najlepsze z centry AD tak do 100 amperogodzin tak na wielkość żeby weszły do innego sprzętu.Ja w swojej 56 mam AD 71AH/670A rozruch jak tylko kupiłem z bizonem cztery lata temu i się dziwie ze te pipidówy tak obracają ten motor.Jest zalany płynem i odpalam go średnio co miesiąc nawet zimą i nie używam prostownika.Ja bym Miał kupić to bym kupił http://moto.allegro....2253912260.html albo 110 AH taki jak mam c360.wchodzi do skrzynki bez problemów. Na tych popierdułkach jak mi latem zassał brudu ze zbiornika do do Króćca przed separatorem to go nie odpowietrzałem pompką ręczną tylko na starter i rura.Ja nie reklamuję ale polecam te baterie. posiadam je w każdym sprzęcie w 3 osobówkach Bizonie c360 i w t25 i nie mam problemu z tymi bateriami.Pozdrawiam

#258 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 13:41

Kabina w Bizonie Dogadałem się w sklepie, że jak ktoś będzie wymieniał od ciężarówki na nowe, to te stare jak będą jeszcze możliwe, to je wezmę. W instrukcji obsługi i schemacie elektrycznym piszą, że mają być 165Ah x2szt, bo aktualnie ją się uczę ;)

#259 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2395 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 20:40

Kabina w Bizonie Przemek1988 masz rację w instrukcji tak piszą ale jak masz dobrze ustawione ładowanie to czy 165 czy 80 AH wytrzymają max 6 lat a jak masz ładowanie dupnięte czyli za duże przegotujesz raz i po ptokach.Sąsiad założył dwie 190 i nowy regulator mechaniczny po 3 dniach pracy w polu spuchły i po robocie.Ja przed wyjazdem rano sprawdzę ładowanie Które dochodzi do 29 V a mam elektroniczny regulator napięcia i zamontowałem amperomierz bo na zegarze zespolonym różne cuda pokazuje.Jak elektronik padnie to na amperomierzu idzie wskazówka na ful.Jednego już wykończyłem tak na żniwa 2 w zapasie leża w bizonie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:06

Kabina w Bizonie Dlatego polecam alternator bosch 24v człowiek zapomina o problemie z ładowaniem

Dodaj odpowiedź