Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renty strukturalne

155 odpowiedzi na ten temat

#121 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4136 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:58

Renty strukturalne Dwóch świadczeń nie możesz brać. Ewentualnie może być tak, że strukturalną bierzesz przez 10 lat a potem z krus. Napewno w żadnym wypadku 2 naraz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renty strukturalne Dzisiaj, 05:58
  •  

#122 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 19:58

Renty strukturalne jaka jest różnica w wysokość świadczeń między najniższą rentą strukturalną a rentą KRUS ? Czy od renty wyliczonej przez ARiMR potrącany jest podatek ?

#123 Share bryl36

bryl36

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:13

Renty strukturalne Renta strukturalna wypłacana będzie za każdy miesiąc, począwszy od miesiąca, w którym rolnik przekazał gospodarstwo rolne i zaprzestał prowadzenia działalności rolniczej, jednakże nie dłużej niż do osiągnięcia 65. roku życia, gdy spełni warunki do otrzymania emerytury z KRUS.

Podstawowa wysokość renty strukturalnej jest obecnie stała i wynosi 1013 zł. Zostanie ona zwiększona o 676 zł, jeżeli wnioskodawca pozostaje w związku małżeńskim, a oboje małżonkowie spełniają wszystkie warunki dla przyznania renty.

a rolnicza emerytura ok 580 zl na reke a z e strukturalnej biora ok 100zl na składke zdrowotna

Edytowany przez bryl36, 14 marzec 2011 - 20:34.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 18:57

Renty strukturalne Witam, dostał już ktoś decyzję odmowna co do renty strukturalnej?

#125 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 09 kwiecień 2011 - 07:42

Renty strukturalne ojciec dostał pozytywną decyzję, a w piątek dostał przelew x3 za styczeń luty i marzec, ja na dniach spodziewam się przelewu z MR

#126 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 kwiecień 2011 - 12:49

Renty strukturalne Ja w zeszłym tygodniu dostałem odmowną.

#127 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5395 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 12:09

Renty strukturalne hej, orientuje sie ktos czy jest jeszcze mozliwosc skladania wnioskow na renty strukturalne w tym roku? slyszalem ze po 2013 ma juz tego nie byc, ale tez nie moge znalezc zadnej informacji na stronie armir o tegorocznym naborze

i jeszcze jedno pytanko
W rozporzadzeniu z 2007 roku jest informacja, ze aby przejac gospodarstwo potrzebne jest wyksztalcenie rolnicze, z kolei z roku 2010 jest wzmianka ze trzeba soba przejmujaca ma 3 lata czasu na zrobienie takich uprawnien. Rozumiem ze obowiazuje rozporzadzenie z 2010 roku tak?

KS Falubaz

#128 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1032 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 12:24

Renty strukturalne Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale obowiązuje rozporządzenie z 2007 i 10, po prostu osoba przejmująca musi takie wykształcenie posiadać, a jeśli nie posiada to mu7si się zobowiązać że w ciągu 3 lat takie wykształcenie uzupełni.

Renta strukturalna wypłacana będzie za każdy miesiąc, począwszy od miesiąca, w którym rolnik przekazał gospodarstwo rolne i zaprzestał prowadzenia działalności rolniczej, jednakże nie dłużej niż do osiągnięcia 65. roku życia, gdy spełni warunki do otrzymania emerytury z KRUS.

Podstawowa wysokość renty strukturalnej jest obecnie stała i wynosi 1013 zł. Zostanie ona zwiększona o 676 zł, jeżeli wnioskodawca pozostaje w związku małżeńskim, a oboje małżonkowie spełniają wszystkie warunki dla przyznania renty.

a rolnicza emerytura ok 580 zl na reke a z e strukturalnej biora ok 100zl na składke zdrowotna

Obecne renty w porównaniu do tych pierwszych to lipa, nie dość że są dużo mniejsze to jeszcze tylko do 65 roku życia, tata u mnie dostał na 10lat, podobnie wójas który na mnie gospodarstwo przepisał.

#129 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5395 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 12:43

Renty strukturalne @st220
wlasnie rozumiem to tak samo jak ty, ale wolalem sie upewnic :P orientuje sie ktos czy jest mozliwosc zrobienia jakiegos szybkiego kursu rolniczego zeby spelnic te warunki, bo studia wybrałem w całkiem innym kierunku?

no dobra, renty sa wstrzymane na ta chwile i szans na nowe nabory raczej nie ma?

KS Falubaz

#130 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10204 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 19 marzec 2012 - 12:59

Renty strukturalne studia podyplomowe to rok czasu,
technik agrobiznesu pomaturalny to 2 lata, są też jakieś kursy - jeśli mnie pamieć nie myli 3 miesięczne.
Sam zrobiłem studia podyplomowe i bardzo sobie chwalę, brat skończył technika i też sobie chwali

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2012 - 13:08

Renty strukturalne

@st220
wlasnie rozumiem to tak samo jak ty, ale wolalem sie upewnic :P orientuje sie ktos czy jest mozliwosc zrobienia jakiegos szybkiego kursu rolniczego zeby spelnic te warunki, bo studia wybrałem w całkiem innym kierunku?

no dobra, renty sa wstrzymane na ta chwile i szans na nowe nabory raczej nie ma?

Znalazłem coś takiego,może Ci to pomoże - http://www.wir.org.p...je_rolnicze.htm

#132 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5395 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 13:37

Renty strukturalne o, dzięki wielkie :)
Studia podyplomowe to jeszcze nie dla mnie, szkoly pomaturalne albo kursy jak najbardziej.

Narazie czekam czy wydarzy sie cos w sprawie rent strukturalnych, ale wątpie ze beda ogloszone jeszcze nabory

KS Falubaz

#133 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2012 - 13:42

Renty strukturalne Do 2013r. mało prawdopodobne, a po 2013r. nie wiadomo co to będzie.

#134 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5395 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 15:24

Renty strukturalne

Na następne konkursy rolnicy będą musieli poczekać aż do 2014 r., gdy powinien się rozpocząć nowy program wspierający restrukturyzację rolnictwa.
Część złożonych wniosków o przyznanie renty strukturalnej będzie automatycznie przekazana do nowego programu „Młody rolnik“, wspierającego wymianę pokoleniową na wsi.

Cytat gdzieś z internetu, nie bardzo rozumiem ostatnie zdanie.

A co do tego co będzie po 2013 gdzies wyczytalem ze wiekszy nacisk bedzie na młodych rolnikow, tzn beda miec wieksze przywileje, ale ile w tym prawdy to nie wiem, okaze sie

KS Falubaz

#135 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2012 - 15:33

Renty strukturalne No w tym cytacie chodzi za pewne o te wnioski z ostatniego naboru, które niby się zakwalifikowały do renty strukturalnej, ale nie starczyło dla nich środków pieniężnych i jak się znajdą pieniądze to ich automatycznie prze niosą do nowego programu.

#136 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4017 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 18:19

Renty strukturalne Odnośnie nauki to od 1 września nie będzie można kończyć 2 letniego technikum rolniczego zaocznie. Pozostaną tylko dzienne technika 3letnie bądź studia.

#137 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 19 marzec 2012 - 18:27

Renty strukturalne a ja własnie chciałem iść do technikum zaocznego od 1 września jak nie technikum to co mi pozostaje jak jestem po zasadniczej zawodowej

#138 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5395 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 18:41

Renty strukturalne @pawel~
to chodzi o wszystkie szkoły zaoczne czy tylko o technika? co ze szkolami pomaturalnymi, tez do likwidacji?

KS Falubaz

#139 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4017 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 23:37

Renty strukturalne Sprecyzuję: są teraz szkoły dające możliwośc zdobycia tytułu technik rolnik - oczywiście po zdaniu egzaminu państwowego. Do 1 września można było ukończyć je w trybie zaocznym w czasie 2 lat, warunkiem przyjęcia do takiej szkoły było okazanie świadectwa maturalnego. Po 1 września zostaną one zlikwidowane i z tego co wiem będą tylko trzyletnie technika rolnicze dzienne. Po szkole zawodowej jest praktycznie tylko jedno sensowne wyjście: iść do liceum zaocznie (nie wiem czy tej możliwości owe rozporządzenie również nie zlikwiduje...) żeby zdobyć maturę a potem albo czekać aż minister zmieni rozporządzenie albo.... iść na studia.

Wg mnie owe zmiany tworzone są w celu ograniczenia wykorzystywania funduszy typu Młody Rolnik przez osoby które mają wywalone na rolnictwo, chcą jedynie zwinąć kasę, co na sprzęt to na sprzęt a reszte zainwestować np w samochód. Sam znam przypadki: tatuś ma 12ha i pracuje gdzieś tam, synek na studiach - informatyka. Wzięli kasę, zakupią jakiś tam sprzęt drobny lub prasę, resztę dostanie synek na autko. Po 5 latach ziemia pójdzie w dzierżawę, prasa do sprzedania i po temacie.

Edytowany przez pawelol111, 19 marzec 2012 - 23:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 08:57

Renty strukturalne Wszystko pięknie tylko studia podyplomowe trwają np. na SGGW 7 miesięcy "rolnictwo dla absolwentów studiów nierolniczych", przyjmując, że spora część ma studia wyższe bo uczelni prywatnych jest od "ciut ciut" to nie wiem czy im ten sposób na ograniczenie MR zadziała... Pozdrawiam