tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Taurus83    889
14 godzin temu, SOKAN napisał:

Jest drogi w stosunku do mauzera. Jest ciężki i trudno się go przestawia. Jest wysoki i trzeba użyć drabiny do zalania czy czerpania. Zamiast dziury wycinać to montujesz zawór tródrożny do opryskiwacza, do tego parę metrów węża i opryskiwacz sam zasysa. Najlepsze rozwiązanie. Nie trzeba się bawić z kablami, pompami itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

To się zgadza że jest w stosunku do mauzera drogi. Ale jak z jednej cysterny będzie ok  20 mauzerów, to mnie to trochę zastanawia czy nie będzie to trochę pogmatwane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
jak myslicie lac rsm 32 na żyto i kawalek pszezyta przed zapowiadanymi mrozami bo na totalnym piachu juz obsechlo. przyjdzie mroz to bede walczyl z obornikiem i sam nie wiem . dodam zestem z wschodniej lubelszczyzny

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
1 godzinę temu, robi57362 napisał:

jak myslicie lac rsm 32 na żyto i kawalek pszezyta przed zapowiadanymi mrozami bo na totalnym piachu juz obsechlo. przyjdzie mroz to bede walczyl z obornikiem i sam nie wiem . dodam zestem z wschodniej lubelszczyzny

Dołączę się do pytania bo właśnie nie wiem co robić dzisiaj po suchszych kawałkach mógłbym polać ale te przymrozki na weekend.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
ja rozlalem pierwszy raz. i jestem zadwolony koleiny zrobilem tylko na kilkunastu metrach

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262
11 godzin temu, SOKAN napisał:

To się zgadza że jest w stosunku do mauzera drogi. Ale jak z jednej cysterny będzie ok  20 mauzerów, to mnie to trochę zastanawia czy nie będzie to trochę pogmatwane.

Dla mnie to porażka trzymać całą cysternę w mauzerach. Im mniej zbiorników tym lepiej, wiadomo mniej to miejsca zajmuje i napełnianie wygodniejsze bo pompy nie ciągasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Jak przywożą wam całą cysternę to one mają jakieś pomny które podadzą rsm wyżej niż swoje lustro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
10 godzin temu, SOKAN napisał:

Jak przywożą wam całą cysternę to one mają jakieś pomny które podadzą rsm wyżej niż swoje lustro?

Nigdy nie brałem całej cysterny ale z samymi cysternami jako takimi mam styczność. Każda ma jakiś system pompowania. Mają pompę lub kompresor do wypychania. Ale gdzieś na zdjęciu na AF widziałem jak motopompą rozpompowywano.

 

12 godzin temu, Tomek90 napisał:

Dla mnie to porażka trzymać całą cysternę w mauzerach. Im mniej zbiorników tym lepiej, wiadomo mniej to miejsca zajmuje i napełnianie wygodniejsze bo pompy nie ciągasz. 

Ja na początku trzymałem w mauzerach ale idz pan w ... po 2 latach rdza zjada kosze, palety drewniane się rozsypują. Teraz mam dwie beczki po 5m3 jedna na 32 a druga na rozcieńczony 28 i z głowy. Podpinam się opryskiwacz i w chwilę mam pełen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myjecie po każdym użyciu rsm opryskiwacz od środka? Bo w instrukcji obsługi opryskiwacza tak zalecają, bo rsm wpływa niby niekorzystnie na trwałość podzespołów.  A jak jest mróz to trochę ciężki temat myć go od środka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Ja myję bo zazwyczaj zaraz po idzie jakiś oprysk, ale teraz np umyłem i z powrotem nalałem bo zapowiadają ujemne temp a nie chce Mi się rozkręcać znowu wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262

Nie ma sensu myć, rozejdzie się po całym baniaku to nie narobi szkód. Ważne tylko przed wjazdem w pole puścić niech wyjdzie z przewodów jak nie ma cyrkulacji cieczy opryskiwacz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598
Dnia 14.03.2018 o 07:25, griga napisał:

Ja na początku trzymałem w mauzerach ale idz pan w ... po 2 latach rdza zjada kosze, palety drewniane się rozsypują. Teraz mam dwie beczki po 5m3 jedna na 32 a druga na rozcieńczony 28 i z głowy. Podpinam się opryskiwacz i w chwilę mam pełen

trzeba było kupić na palecie metalowej i najlepiej w siatce z pręta a nie z rurek. wtedy posłużyłyby bardzo długo. 


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
4 godziny temu, Tomek90 napisał:

Nie ma sensu myć, rozejdzie się po całym baniaku to nie narobi szkód. Ważne tylko przed wjazdem w pole puścić niech wyjdzie z przewodów jak nie ma cyrkulacji cieczy opryskiwacz. 

Dokładnie, w przewodach najwyżej zostanie. Kiedyś tak przypalilem kukurydzę. Ale nie wiele, jakieś 10 metrów długości i zostały takie żółte trójkąty przy drodze.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080
Miałem te na palecie metalowej i RSM rozlany na ocynk wiesz jak działa. Teraz mam na plastikowych wiekszosc i są ok ale i tak wole trzymać w dużym zbiorniku. A co do mycia to nie wiem jak Wy ale My na koniec lania wlewamy na polu zbiornik wody pluczacej około 100l wiec to co zostaje to juz tylko popluczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

niestety jak się rozleje po zbiorniku to od razu ruda wychodzi na ocynk, który i tak nie jest najlepszej jakości, bo sam z siebie wychodzi na łączeniach, spawach. Ja staram się go nie ochlapać a jak coś więcej kapnie to myję go lekko myjka i na razie jest OK. Palety plastikowe są dobre, bo na azot nie reagują, ale też są delikatne tak samo jak drewniane, lubią pękać jak się źle podjedzie, zwłaszcza w niskich temp. W dodatku są przeważnie osadzone w siatce z rurek, a wiadomo rurka w środku jest pusta, więc wystarczy mała dziurka, gdzie dostaje się cieć i potem gnije po kolei od środka. Więć najlepsza opcja wg mnie to metalowa paleta i siatka z pręta. 


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Oprywskiwacz krukowiak sterownik bravo180 zacząłem wczoraj przygode z RSM, po pierwszych działkach coś mi nie pasowało więc szybko przeliczyłem hektary i rozlewa blisko 10 % więcej niż ustawiłem...czemu? jeszcze nie sprawdziłem czy w zimie nie przestawiła się średnica koła ale wątpie bo nigdy takie cos nie miało miejsca..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rozlewałem dziś rsm. W poniedziałek mam zamiar kończyć na dalszych działkach. Pytanie czy rsm który został mi w opryskiwaczu i w całym układzie nie zamarznie mi do tego czasu. Dziś w nocy jutro i w poniedziałek mają być cały czas mrozy do -12. Spuścić ten rsm i zalać opryskiwacz jakimś płynem czy nic się nie stanie a rsm zadziała jak płyn chłodniczy? Nie mam jakiegoś ciepłego pomieszczenia i opryskiwacz stoi cały czas pod wiatą? Jest zalany rsm 26 z siarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
nic nie spuszczaj 26 z siarka napewno ci nie zamarznie . zreszta 32 tez nie zamarznie co najwyżej skrystalizuje sie

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Popieram przedmówcę :) dobrze radzi, co do rsm 32 to jakby się skrystalizował to może zapychać duszę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193
Panowie mam 4 mauzery rsmu 32 przywiezione przed mrozami a teraz po mrozie w jednym 10cm na dole chyba sie skrystalizowal bo jest bialo i wlasnie czemu tylko w jednym a w reszcie nie? cos tu oszukane moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj