Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

575 odpowiedzi na ten temat

#201 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 19 kwiecień 2014 - 08:11

Opryskiwacz Biardzki [połączone] teraz maja gięte ramy i wysokie wieżyczki, mnie ona nie potrzebna taka wysoka, kiedyś sobie zapomniałem i przy wjeździe do garażu zahaczyłem, oczywiście delikatnie :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz Biardzki [połączone] Dzisiaj, 11:45
  •  

#202 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2118 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 19 kwiecień 2014 - 08:27

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

MAM PROBLEM. a dokładnie wujek, kupił opryskiwacz tej firmy 600l, 12m, rozdzielacz DURO 3 sekcyjny i pompa biardzkiego 120l wspolpracuje z C 360 3p i problem lezy w tym ze za chiny zadna wydajnosc sie nie zgadza z tabela, zeszlismy juz nawet do min 2 at. i nadal wylatuje 400l... przezucilismy na zolte koncowki to 300l ale tak nie moze byc;/ co oze byc nie tak? a jest wgl mozliwosc ze wymienia na inny opryskiwacz? PILNE PROSZE

rozdzielacz.
Miałem ten sam problem , wydajność 400-450l/ha , Piotr S tutaj z forum mi powiedział bym zmienił rozdzielacz.
Zmieniłem i teraz na niebieskich dyszach przy 3atm i jak jadę 4 biegiem C-330 1200-1600 obrotów wypryskuje mi 280-300l cieczy na /ha.
Tak sobie na pokretle ustawiłem.

#203 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 10:02

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Mam 400l Biardzkiego, teraz rozpoczął trzeci sezon. Wczoraj pękła membrana powietrzna, i zaczął pryskać pulsacyjnie. Ale to jest normalne zużycie eksploatacyjne. Wadą są ramiona, a raczej bardzo miękki profil, w którym mają się zatrzymywać lance po rozłożeniu. U mnie się już tak wytarł, że jadąc pod lub z górki lance się składają. Największa wada to końcówki. Po sezonie powinny być już wszystkie wyrzucone. Pryskają jak chcą. W tym roku zmieniłem na ceramiczne. Najgorsze są te końcówki do RSM-u. Jedne leją, z drugich kapie, a kilka niemalże pryska - i tych kilka sztuk w tym roku załatwiło mi pszenżyto - ładnie przypaliło. Na przyszły sezon na pewno do wymiany.
Niemniej ten opryskiwacz jest lepszy od poprzedniego rzemiosła jaki posiadałem. Większe wymogi chyba należy oczekiwać od tych droższych sprzętów. W końcu ten opryskiwacz jest wart tyle co komplet dobrych końcówek i głowiczek - a może i mniej ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share ernestproxima90

ernestproxima90

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Technika maszyn rolniczych

Napisany 19 kwiecień 2014 - 14:53

Opryskiwacz Biardzki [połączone] u mnie mf 255 pracuje z niebieskim 600l i 15 lance i jestem zadowolony

#205 Share farmer360

farmer360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 19:40

Opryskiwacz Biardzki [połączone] u mnie za 2 zlote to bosmana sobie kupie a te zwykle tyle kosztuja to jeden badziew szkoda nerwow zalozylem ceramiczne dwustrumieniowki i do rsm ceramike plus filtry liniowe az sie chce teraz psikac a przedtem co roz wyskakiwalem i szczoteczka do zebow czyscilem szlak mnie malo nietrafil wlozylem 2 kola i mam problem zglowy na dlugie lata

#206 Share balandos

balandos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 16:59

Opryskiwacz Biardzki [połączone] mam zamiar zakupić opryskiwacz który polecacie? 600 litrów lub 800 litrów belka 15 metrowa myślałem nad takimi i nie wiem którego producenta wybrać
http://allegro.pl/op...4161173256.html
http://allegro.pl/op...4089564787.html
http://allegro.pl/op...4104517669.html
http://allegro.pl/op...4132565318.html
http://allegro.pl/op...4127276848.html

#207 Share farmer360

farmer360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 07:50

Opryskiwacz Biardzki [połączone] wedlug mnie najlepiej wyglada biardzki 600lit naprzyklad 3 ha na raz nieopryskasz lepiej miec troche
zapasu wziołbym 800li jeżeli siejesz rzepak to tylko z dużą wieżyczką i najlepiej jak są podnoszone lance chydraulicznie czsami w rzepaku trzeba podniesc bo rzepak niezawsze jest równy a zwłaszcza gdy pryskasz na sklejanie bo chodzenie w takim nie jest łatwe. Ja mam biardzkiego 800l 15 m lanca chydrauliczznie podnoszony wysoka wieżyczka jestem zadowolony kupilem w tolmecie na allegro dalem w ubieglym roku 5150zl Kolega też u nich kupił mówił że 3 stówki utargowal .Ważna też jest rama gięta nierwie rzepaku. Stabilizacja jak dobrze wypośrodkujesz działa dobrze .Jedynie ta śruba którą dokręcasz środek stabilizacji jest plaska i lance się przesuwają wystarczy jej zrobić stożek dokręcic i jest ok.Tyle na temat tego opryskiwacza .Pozdrawiam.

dzwigam go sześdzieśiatką i daje rade

#208 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 00:25

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Panowie możecie sie pochwalić (kiedy za ile i jaki kupiliscie opryskiwacz biardzkiego)
Ja zamawiałem w kielcach na targach a potwierdzenie z danymi wysłałem e-mile 15 marca i jeszcze do mnie nie dotarł (przyczepiany 1500l 15belka na pełnym hydropaku za 30tyś)

#209 Share balandos

balandos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 18:33

Opryskiwacz Biardzki [połączone] a nie lepiej same przerobić ten który mam kupić beczkę 800 litrów za 70 zł dorobic ramę lance przeżucić i je przedłużyc i by mnie kosztowało około 2000zł

#210 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 07 maj 2014 - 12:58

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Koledzy planuje zakupic biardzkiego 400l i 12m lance mialby pracowac na 30ha. Chciałbym zapytac jakiego kupic, ponieważ jest dodatkowe wyposażenie do wyboru:

Standard kosztuje: 2580zł i do tego:

100zł za potrójne koncówki
700zł za siłownik ( nie wiem o co chodzi)
400zł za zawór stałocisnieniowy (?)
500zł za stabilizacje hydrauliczną

Co według was warto dobrac z wyposazenia dodatkowego ? Czy moze nie wybierac nic i kupic opcje standardową z pojedynczymi koncówkami za 2580zł ? PRosze o rade. Pozdrtawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Burn001

Burn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 07 maj 2014 - 16:16

Opryskiwacz Biardzki [połączone] W tych czasach nie kupuje się opryskiwacza z pojedynczymi końcówkami, a co do tej dopłaty do potrójnych to chyba ktoś chce cię orżnąć bo o ile dobrze wiem to one są w standardzie w tej firmie. Te 700 zł jest za siłownik do podnoszenia lanc (podobno bardzo przydatne w rzepaku). Często zamykasz pojedyncze sekcje? Jeśli tak warto dopłacić do do stałociśnieniowego rozdzielacza. Przy tej szerokości belki nie bawił bym się w hydrauliczne poziomowanie belki chyba że naprawdę Masz bardzo górzyste pola.

#212 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 07 maj 2014 - 16:36

Opryskiwacz Biardzki [połączone] a ja na 30 ha radził bym 600l i 15 metrów

#213 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 08 maj 2014 - 10:22

Opryskiwacz Biardzki [połączone] panowie a dlaczego wszyscy pryskają niebieskimi końcówkami ja pryskam na żółtych bo przy niebieskich za dużo cieczy wychodzi, wiem już ktoś tutaj o tym pisał ale przy żółtych jest dobrze i tak robię czy efekty takiego pryskania będą gorsze o co chodzi z tymi kolorami,dodam że ciśnienie mam około 3at. prędkośc 6km/h

#214 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 08 maj 2014 - 12:08

Opryskiwacz Biardzki [połączone] zelży jak zalecają na środkach najczęściej średnio kropliste i to są własnie niebieskie.

#215 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 08 maj 2014 - 12:33

Opryskiwacz Biardzki [połączone] zgadza się niebieskie są średniokropliste ale prze tych na 1ha wyjdzie mi z 350l i nie wiem co z tym zrobic żeby zmniejszyc ilośc,czy stosowanie żółtych do Lintur+Apyros może ograniczyc działanie bo w tym roku nie za bardzo chwasty mi poginęły w pszenżycie

Edytowany przez KOSTEK12, 08 maj 2014 - 13:29.

#216 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 08 maj 2014 - 14:03

Opryskiwacz Biardzki [połączone] możesz zmniejszyć ciśnienie, możesz zwiększyć obroty i ująć ciśnienia

#217 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 785 postów

Napisany 08 maj 2014 - 14:10

Opryskiwacz Biardzki [połączone] U mnie na niebieskich końcówkach 3 atm. i 6km/h wychodzi ok. 250l. i prawie idealnie z tabelką wiec albo coś masz z prędkoscia nie tak albo z zegarem na opryskiwaczu .

#218 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 676 postów

Napisany 08 maj 2014 - 16:28

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Ja zrobiłem raz zabieg Zeusem na żółtych końcówkach. Efekty do d..y. Pierwsza sprawa to sitka wewnętrzne są niedostosowane do tych dysz, co skutkowało ciągłym zapychaniem dysz. Druga sprawa to mgiełka bardzo podatna na znoszenie oraz prądy powietrza od powierzchni gleby (zapomniałem jak się nazywa to zjawisko). W każdym razie następowało podbicie oprysku do góry mimo bezwietrznej pogody.
Na niebieskich spokojnie idzie robić 250l/ha.
Co do postu kolegi zdzichu124 - to na 30ha ja bym zastanowił się nad ciąganym np 1500l - kwestia jakie są pola.

#219 Share zdzichu124

zdzichu124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 08 maj 2014 - 18:39

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Czyli brac z potrojnymi koncowkami i warto doplacic do zaworu cisnieniowego i na tym koniec. Jest mozliwosc obslugi opryskiwacza z kabiny? Czy trzeba recznie otwierac? A co do pojemnosci to sie zastanawiam. 30ha wszystko w kukurydzy, czyli 4 opryski w sezonie, co daje 120ha wypryskanych rocznie. Ten 400l bedzie za maly?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share hoodoowca

hoodoowca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 465 postów

Napisany 08 maj 2014 - 19:18

Opryskiwacz Biardzki [połączone] Na 30 ha 15 m 800l i zawór stałociśnieniowy ja kupiłem taki za 4500.

Dodaj odpowiedź