Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 312 Vario

403 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 14:14

Fendt 312 Vario Jaki uczciwy... Ciekawe jak bys prowadził firme czy bys takie gratisy robił...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 312 Vario Dzisiaj, 19:54
  •  

#262 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 14:19

Fendt 312 Vario korbanek nie ma konkurencji w zakresie obslugi, stad moga brac sie takie anomalia.
bardzo dobrze, ze stracili claasa, za jakis czas zobaczymy czy monopol rzeczywiscie winduje tak cene, czy to cena normalna za tego typu usluge B)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#263 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 14:24

Fendt 312 Vario Z tego co sie dowiedziałem to dealerzy Claasa golą równo i do konca nie wiedza co maja wymieniać. Płaci się za dojazd za robociznę a oleje i filtry nie sa tańsze... Za pewien czas będzie wiadomo jak się wypowie kilku uzytkowników nowych maszyn Claasa

#264 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 10 styczeń 2010 - 14:31

Fendt 312 Vario brzozak2 juz pisalem w temacie ze cena claasa wzrosla na przykladzie ariona o jakies 25 tys w porownaniu ceny od korbanka, podobnie sie ma rzecz z kombajnami.
Mysle ze z usługami na odpowiednim poziomie takze bedzie problem

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#265 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2010 - 14:37

Fendt 312 Vario Firma to moje gospodarstwo zapewniam Cię że nie dolewam wody do mleka ani do "worków ze zbożem kamieni nie wrzucam", a ziemi nie oszuka się wogle. Właśnie o to chodzi o uczciwość. Jeżeli firma nawiązuje z rolnikiem współpracę to nie traktuje go jako partnera ale jak krowę dojną. Kupił drogi sprzęt to bogaty hehe kupił bo wzioł kredyt a teraz doi go bank i jeszcze diler za serwisy. Inna sprawa co to za gwarancja 1 rok śmiechu warte. Co do Classa już nie będzie takich cen jak DHK może za Rok, 2 wynika to jak najbardziej z umów dilerskich.

#266 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 14:38

Fendt 312 Vario taki handel

#267 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2010 - 14:46

Fendt 312 Vario Zobaczymy, jak wszyscy dilerzy zaczną śpiewać, jak się pomoce Unijne skończą. B) Już gdzieś to pisałem, ale dla mnie to będzie swoisty kryzys w tej branży. B) Wtedy będzie dopiero walka o klienta i przetrwanie na rynku.

#268 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 14:48

Fendt 312 Vario Wcale nie bronie i nie o to tu chodzi... Na koszt przegladu czy to u Korbanka czy u dealera innych ma wpływ odległość do rolnika. Nikt za darmo też nie jeździ. Do naszego DFa przegląd nie jest tani, ale jak policzylismy sobie ile kosztuje olej gdzieś w hurtowni, do tego zamienniki filtrów które sa faktycznie nieco tańsze to zostaje kilka goszy "na mydlo". policzyć czas, babranie się w olejach, spuszczanie przelewanie... przyjedzie facet z orginalnymi filtrami i zrobi to jak się nalezy i mam ciągnik serwisowany.

#269 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 14:49

Fendt 312 Vario A ja zgadzam się ze zdaniem @SOKOLA-kupujemy cholernie drogie zabawki (wiem,wiem UNia zwróci ci połowę Dodany obrazek -tak tyle że przy okazji zepsuje innemu cenę) a potem jeszcze cię dodatkowo golą-przecież jeżeli kupujesz auto za ułamek ceny ciągnika dostajesz 2-3 lata gwarancji,często jakiś tam bezpłatny serwis itd.-w ciągniku jakiej by marki nie był dostajesz na polskim rynku wielkie G Dodany obrazek jeżeli chodzi o serwis...

#270 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2010 - 14:59

Fendt 312 Vario Kiedyś gdzieś czytałem, że w tych rozwiniętych rolniczo krajach popularne są programy lojalnościowe dla rolników. Np. rolnikowi opłaca się wstawić stary traktor do dilera, wziąć nowy, bo ma z tego kilka korzyści. Po pierwsze nie musi się martwic ze zbytem ciągnika. Dwa za dodatkową współprace odpalą mu jakieś opcje, bądź darmowy przegląd. Trzy wiążąc się z jednym serwisem wychodzi taniej zrobić przeglądy w kilku maszynach jednocześnie. Jak dla mnie to w naszej Polsce rynek maszyn rolniczych powinien iść w kierunku polepszenia relacji sprzedawcy z kupującym, tzn. większa troska o klienta już po zapłacie kasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share andmar18

andmar18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 15:06

Fendt 312 Vario a co powiecie o polskich ursusach np. 5714 jak jest u nich z cześciami chodzi mi o koszty i czy to są dobre ciągniki

Edytowany przez brzozak2, 10 styczeń 2010 - 15:30.
a czy to jest temat o ursusie 5714????

ursus C330
ursus 3512
farmer F7258 TE
kombajn IHC 321

#272 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 15:08

Fendt 312 Vario Pamiętaj @Bobek o jednym-Polska to kraj wielkich indywidualistów...i cwaniaków też-zauważ że nawet na naszym forum zdarzają się teksty typu : "a pojeżdżę jeszcze trochę ,dobiję i opchnę jakiemuś frajerowi"-z taką mentalnością istnieje w naszym kraju społeczne przyzwolenie na wszelkie tego typu działania-koleś który kogoś orżnął staje się kimś w rodzaju bohatera narodowego-wiesz "człowiek sukcesu" to jest-każdy sprzedaje maszynę co najwyżej po kosztach a do serwisu to już dokłada z własnej kieszeni Dodany obrazek-więc niestety nie wierzę zbytnio w Twoją wizję przyszłości-firmy same z siebie nie zaczną być partnerem rolnika...

#273 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2010 - 16:21

Fendt 312 Vario ale mam fajnego Cielaka!!!!
Na niektóre japońce 5 lat gwarancji jest ( auta). W ciągnikach najczęściej 1 rok czasem na niektóre serie np M deutza 2 lata dla ciekawości na NH 6070 proponowano mi na piśmie 3 letnią gwarancję abym tylko kupił ten ciągnik. Taki jeden przedstawiciel podjeżdżał najczęściej z tekstem że tak gwarancja ma 1 rok ale na podstawie Kulantu ( z niem.kulant rzetelny, uczciwy, uprzejmy, idący na rękę)- takiej ustnej umowy gwarancja wynosi 5 lat na wady fabryczne bądź awarie nie z winy użytkownika. Ten który opowiadał takie bajki został przeniesiony lub sam się przeniósł na inny teren bo z niektórych odwiedzin w gospodarstwach w tym momencie żywy by nie wyszedł, ale też miał parę innych spraw na sumieniu np przywozili sprzęt i często czegoś brakowało , biedniejsze wyposażenie, ludzie kasę płacili i czekali czekali czekali i niedoczekali się w ramach kompromisu mieli płacić dodatkowo za to co miało być w cenie już zapłaconej. Ludzie na ogół oszukani są bardzo uczciwi i wieżą na słowo nie znają mentalności i chwytów marketingowych, wierzą w ludzi i ich uczciwość a tu masz Ci los.
Co do przeglądów w moich zapiskach mam ceny takowych podane przez przedstawiciela i tak przegląd mały w 312 1200 - 1300
duży 3000 zł odległość od serwisu 60 km.

W wielu firmach po zakończeniu okresu gwarancyjnego nie ma takiego pojęcia jak naprawa za to jest pojęcie wymiana.
Mam fajny przykład w 130 konnym maseyu coś było nie tak z elektroniką przyjeżdżali robili kilkukrotnie i płacił rolnik nie zgadzał się na wymianę komputera - 18 tys zł bodajże w końcu gdy już nie było czym robić pękł przyjechał młody chłopaczek widać nie długo w branży pracował zobaczył że właściciele tego ciągnika ledwo koniec z końcem wiążą chata z pustaków nieotynkowana nic nie ogrodzone i ogólnie bieda i chyba zlitował się siedział cały dzień poczyścił styki podokręcał popsikał ciągnik chodzi do dzisiaj ale ten chłopaczek już nigdy więcej u nikogo nie był.

Firma na pewnym etapie nie powinna dalej się rozwijać. Powyżej pewnego pułapu zyski firmy rosną bardzo wolno lub są na niezmienionym poziomie natomiast koszty funkcjonowania bardzo się powiększają płacą oczywiście za to klienci tej firmy. W czasie kryzysu firma albo zadłuża się i wymaga gruntownej restrukturyzacji ( POLICE jak widać h.... ich nie brał) albo ginie śmiercią upadłościową.
Dzisiejsze firmy to korporacje inna nazwa sekty, pracownicy tych firm biorą udział w szkoleniach na których jest im ryta psycha i nie dociera nic oprócz tego że to co ja sprzedaje jest naj.
Cały przemysł i produkcyjny i usługowy skupiony wokół rolnictwa już dzisiaj jest systemem pasożytniczym który w 99% zjada wszelkie pieniądze płynące z UE. Wystarczy spojrzeć na Police jak troszkę się zbuntowaliśmy pasożyt dostał czkawki. Żeby nie było że ciągle buntuje naród dodam że warto się rozwijać i kupować wydajniejsze maszyny (Łatajcie dach póki świeci słonce mówi Marysia z UE)oczywiście należy to robić z głową a szczególnie nie wydawać pochopnie swoich ciężko zarobionych albo pożyczonych pieniędzy. Kryzys dopiero przed nami.

Fent 312 to bardzo dobry ciągnik ma szerokie opony ,maskę i kabinę jak jedzie to tylko świst a na dachu sterczy kogut żeby nie było OT.

#274 Share andmar18

andmar18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 17:47

Fendt 312 Vario A jak jest z dostępem w Polsce do części zamiennych (m.in. filtrów) do ciągnika fendt 311 vario
ursus C330
ursus 3512
farmer F7258 TE
kombajn IHC 321

#275 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 styczeń 2010 - 18:11

Fendt 312 Vario u korbankow sa na miejscu, w hurtowni filtrow pewnie tez sie znajda
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#276 Share fendt

fendt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 19:05

Fendt 312 Vario Nie wiecie czasami czy zmieniły sie ceny fendta 312 vario

#277 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 17 styczeń 2010 - 19:28

Fendt 312 Vario Ceny jakie są takie będą tylko euro może potanieć :)

#278 Share fendt

fendt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 09:49

Fendt 312 Vario Dzieki :)

#279 Share fendt

fendt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 10:17

Fendt 312 Vario Orientujecie sie czy Fendt 312 Vario jest wiekszy czy mniejszy od MF 5465 bo wymiarami sa prawie takie same??.Bo mówią że Fendt jest mniejszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share AdrianFanDeutz

AdrianFanDeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 12:33

Fendt 312 Vario Fendt 312-110km nominalnej - MF 5465-120km nominalnej+20km Power boost(przy mocy maksymalnej)

• Masa minimalna (kg)
    4350 - 5400
  • długość całkowita (mm)
    4150 - 4820
  • rozstaw osi (mm)
    2350 - 2830
  • wysokość całkowita (mm)
    2790 - 2800

info z http://www.korbanek.pl/

Wszystko mówi samo za siebie w rzeczywistości różnice będą na pewno widoczne :D
Fendt będzie sporo mniejszy.