Lukaszjarm

Tabela wysiewu Rauch ZSB 900

Polecane posty

Lukaszjarm    4

witam ma ktos z was tabele wysiewu nawozow do siewnika rauch zsb 900 .

albo jak ustawic siewnik na 400 kg saletry na ch przy predkosci 8km/h i 15m szerokosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Tego nie znajdziesz, trzeba sobie samemu robić tabele wysiewu.

Demontujesz tarcze wysiewające, bierzesz jakieś rynny (na zdjęciu dwie małe)i na postoju otwierasz zasuwe na czas minuty na daną pozycję np. 5, 10, 15 lub jakąkolwiek chcesz. Pod rynną najlepiej worek od nawozu przytrzymać, po minucie ważysz ile zleciało i tak najlepiej z każdą pozycją zasuwy. Ile zleci nawozu w ciągu minuty tyle rozsiejesz jadąc 8 km/h i majac obroty wałka 540 obr/min na odcinku 133,44 metrów na szerokość 15 metrów, co daje 2001,6 metrów kwadratowych.

 

Tak się też złożyło że dziś akurat taki pomiar robiłem, ale robiłem mocznika a nie saletry a pomiary będą raczej nieco inne.

ustawieniu zasuwy/ilość nawozu wysiana w 1 minucie

5/3,5

10/13,5

15/28,5

 

Choć waga była dziesiętna a rozsiewacz sporo używany to wynik nawet bym potraktował +/- 0,5kg

Przenosząc na wykres myślałem że będzie to prosta linia a rzeczywiście okazała sie parabolą, tzn. niejednostajnie zwiększana dawka.

 

Prędkość ciągnika też mierzyłem, na odcinku 50 mertów mierzyłem czas przejazdu na drugim i trzecim biegu. na drugim biegu czas wyniusł 25 sekund a na 3 biegu 18 sekund czyli z przelicznika <100m/sec = 360km/h> wyliczyłem że na 2 biegu jechałem 7,2km/h a na 3 biegu 9,7km/h, obroty silnika te same czyli 1600obr/min aby uzyskać odpowiednie obroty wałka.

post-10470-126938223827_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komsim    1

mam takie tabele mogę pomóc pisz na gg :)

swoją drogą jest dla mnie za ciężki raczej odsprzedam mimo świetnego stanu... ogółem nie zły nawet sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Tez poszukuje tych tabeli wysiewu, ewentualnie całej instrukcji obsługi. Wspomoże ktoś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj