Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROW-nie chca dac ciagnika

74 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kamil9607

kamil9607

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 15:24

PROW-nie chca dac ciagnika Ja mam dwie c330, jednegą c360, 914 i czteroletniego zetora forterre 9641.
Jak sądzicie dostałbym NH TD5020 72km albo TD5010 60km na ok. 35ha?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROW-nie chca dac ciagnika Dzisiaj, 08:39
  •  

#42 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 15:27

PROW-nie chca dac ciagnika Ja mam takie pytanie. Czy jak bym teraz kupił ciągnik za gotówkę to czy mogę go wpisać do wniosku który dopiero będę składał?

#43 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 16:03

PROW-nie chca dac ciagnika Jak na 35 h trochę zadużo tych ciągników i km w sumie nawet nie wiem po co ci nsatepny jak byś te ursusy sprzedał to może.

Prow ma pomagac ludziom któzy nie mają kasy na sprzęt jak byś wcześniej kupil to wychodzi że pomoc ci niepotrzebna. Mogę się mylic. Przy zakupie na Prow jstnieją pewne procedury jak porównanie ofert itd, pozatym jstnieje możliwośc że wniosek nie przejdzie i kasy nie dostaniesz.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share kamil9607

kamil9607

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 16:23

PROW-nie chca dac ciagnika pomyliłem się moge wpisać tylko forterre, 914 i c330

#45 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 16:26

PROW-nie chca dac ciagnika wnioskuje po ilosci ciagnikow ze masz duza hodowle?

#46 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 17:38

Ja mam takie pytanie. Czy jak bym teraz kupił ciągnik za gotówkę to czy mogę go wpisać do wniosku który dopiero będę składał?

Jedynie możesz wziąć w leasing i przerobić leasing na pożyczkę jak będziesz bliski podpisania lub po podpisaniu umowy.
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#47 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 19:04

PROW-nie chca dac ciagnika Witam ja mam 26 hektarów i chciałbym wziąć najmocniejszego zetora forterre (125 km) Teraz mam zetora 7245 HS (65km). Ostatnio kupiłem pola z dużymi górami. I agregat 4,5 metra. Czy jest to możliwe żebym dostał taki ciągnik bo słyszałem że jak ma się duże góry to można dostać silniejszy oraz czy liczą się dzierżawy i ile trzeba czekać od złożenia wniosku

#48 Share thomek

thomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 20:49

Witam ja mam 26 hektarów i chciałbym wziąć najmocniejszego zetora forterre (125 km) Teraz mam zetora 7245 HS (65km). Ostatnio kupiłem pola z dużymi górami. I agregat 4,5 metra. Czy jest to możliwe żebym dostał taki ciągnik bo słyszałem że jak ma się duże góry to można dostać silniejszy oraz czy liczą się dzierżawy i ile trzeba czekać od złożenia wniosku

dzierżawy muszą być co najmniej na 5lat od momentu wypłaty dotacji, w praktyce 5lat+ rozpatrywanie wniosku 1rok razem= ok 6lat dzierżawy zawartej w formie pisemnej,myślę żę jak byś dostał tego zetora na 26 ha

#49 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 marzec 2010 - 21:10

PROW-nie chca dac ciagnika 5 lat od otrzymania ostatniej płatności wg mnie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#50 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 17:17

PROW-nie chca dac ciagnika A żeby dostać coś na PROW trzeba być na VAT-cie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kamil9607

kamil9607

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 18:56

PROW-nie chca dac ciagnika hodowli akurat nie mam, ale 914 więcej stoji w naprawie niż jeżdzi, a najczęściej trzy traktory na raz się używa

#52 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 19:00

A żeby dostać coś na PROW trzeba być na VAT-cie?

nie trzeba, ale wtedy Vat od maszyn doplacasz dilerowi z wlasnej kieszeni i nie dostaniesz go z powrotem.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#53 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 19:15

PROW-nie chca dac ciagnika Dofinansowanie z uni nie tylko prow liczone jest do ceny netto. Przy modernizacji gospodarstwa opłaca sie przejśc na vat.

#54 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 19:37

PROW-nie chca dac ciagnika nie tylko przy modernizacji :blink: do kazdej czesci jaka kupisz dostaniesz fakture i odlicza ci vat :huh: ale za to przy sprzedazy np. mleka dostaniesz mniejsza wyplate...

#55 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 21:42

PROW-nie chca dac ciagnika Vat na mleko czy zboże to 3 % i o tyle pomniejszona jest kwota jaką sie otrzymuje. Na zakup np maszyn jest 22 % jesli ktos dużó inwestuje rachunek jest chyba prosty. Ale chyba odbiegamy od tematu.

#56 Share ryszrol

ryszrol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 18:49

PROW-nie chca dac ciagnika mam pytanko miał ktoś z was już kontrolę z ARMIR w sprawie PROWu

bo słyszałem że mierzą budynki inwentarskie i muszą się parametry budynku zgadzać co do centymetra

#57 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 18:56

PROW-nie chca dac ciagnika ja slyszalem ze tylko tak musi byc jak sie buduje np. obore na dofinansowanie, to wszystko musi byc idealnie wymierzone, nie wiem jak z kupnem maszyn.

@hubertuss, a jak zwracaja vat to chyba 19%, zgadza sie??

#58 Share Mariusz650

Mariusz650

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 19:41

Ja mam dwie c330, jednegą c360, 914 i czteroletniego zetora forterre 9641.
Jak sądzicie dostałbym NH TD5020 72km albo TD5010 60km na ok. 35ha?

A czy te wszystkie ciągniki są zarejestrowane na ciebie, czy jesteś ich właścicielem? Jeśli ciągnik ma więcej niż 15 lat to agencja nie bierze go pod uwagę. Więc w twoim przypadku proponował bym nie wpisywać do wniosku ciągników które mają więcej niż 15 lat.

Ja mam takie pytanie. Czy jak bym teraz kupił ciągnik za gotówkę to czy mogę go wpisać do wniosku który dopiero będę składał?

Jeśli się dogadasz ze sprzedającym że on nie wystawi na ten ciągnik faktury z dniem jego zakupu tylko dopiero po podpisaniu umowy przez ciebie lub po ogłoszeniu kolejności rozpatrywania wniosków kiedy już będzie wiadomo czy się załapałeś czy nie to można trochę pokombinować ale to musisz dogadać z dilerem, bo jeśli mu teraz przelejesz gotówkę to on będzie musiał ci ją zwrócić i dopiero po wystawieniu faktury znowu mu ją przelejesz, a to dlatego że przy zakupach powyżej 10 tyś cała suma musi być zapłacona przelewem a data przelewu nie może być wcześniejsza niż data wystawienia faktury.

Witam ja mam 26 hektarów i chciałbym wziąć najmocniejszego zetora forterre (125 km) Teraz mam zetora 7245 HS (65km). Ostatnio kupiłem pola z dużymi górami. I agregat 4,5 metra. Czy jest to możliwe żebym dostał taki ciągnik bo słyszałem że jak ma się duże góry to można dostać silniejszy oraz czy liczą się dzierżawy i ile trzeba czekać od złożenia wniosku

Dzierżawy liczą się jeśli bierzesz na nie dopłaty i taka umowa dzierżawy musi być spisana z datą z przed złożenia wniosku o dopłaty bezpośrednie na tą ziemię. Więc jeśli pierwszy wniosek o dopłaty składałeś w 2004 roku na tą dzierżawioną ziemię to jeśli chcesz na nią wziąć maszyny na PROW to umowa musi być minimum do 2015 roku.
Jeśli ktoś nie bierze dopłat na ziemie dzierżawioną a chce ją dopisać do wniosku żeby dostać większe maszyny to w umowie dzierżawy musi napisać że czynszem za dzierżawę jest dopłata jeśli się tego nie napisze to ta osoba która bierze dopłatę a nie obrabia ziemi prawdopodobnie będzie musiała zwracać dopłaty.

#59 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 10 marzec 2010 - 20:17

PROW-nie chca dac ciagnika witam czy majac ciagnik 82 i 30 KM powyrzej 15 lat i 11 h ziemi moge starac sie o ciagnik 50-80 KM pod prow dla mleczarzy lub zwykly prow?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kaim33

kaim33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 20:20

PROW-nie chca dac ciagnika Ja też chciałbym zasięgnąć opinii ekspertów. A więc mam gospodarstwo o powierzchni ok 10 ha + dzierżawy(30 ha) na które nie biore dopłat(nie mam spisanych umów, ale da się to załatwić), prowadze hodowlę zwierzęcą(bydło opasowe i tuczniki 15 macior w cyklu zamkniętym obecnie na stanie 200 sztuk)bydła nie jest dużo ok 20 sztuk ale w tym roku mam nadzieję zacząć budować nową oborę na ok 50 sztuk + cielęta. Chciałbym złożyć wniosek o dofinansowanie na ciągnik ok 100-120 km z turem(prawdopodobnie) i kilka maszyn a mianowicie pług, agregat ścierniskowy, prasę rolującą jeszcze nie wiem dokładnie. Jestem z województwa śląskiego, pola górki, gliniaste. Najbardziej boję się ewentualnej kontroli bo nie wiem czy moja stara obora przejdzie jest za blisko domu(15 m) jest w niej za mało miejsca na taką ilość byków. Ciągniki które posiadam obecnie to Zetory 7711(1989r.), 5320 (2001r.)i MF 225(1987r.) i nieopłacany C-330. Czy jest możliwe aby rozpatrzono pozytywie mój wniosek? ;)