Skocz do zawartości

Zdjęcie

tandem czy dwuosiowa?

101 odpowiedzi na ten temat

#81 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 22:39

tandem czy dwuosiowa? Nie robi, bo
- nie byłoby czym ciągnąć, chodzi o uciąg w warunkach polowych bez dociążenia ciągnika i opory toczenia na uwrotach
- jest masa takich przyczep ciężarowych o zdecydowanie większej wytrzymałości, a porównywalnej cenie z produktami do ciągników.
Tak na marginesie, to jeśli zainteresowani tandemami nabędą je, to obowiązkowo podpinać hamulce (głupi i lekceważący nawyk jeżdżenia bez hamulców). Taki tandem przy hamowaniu na ostrym zakręcie wywróci ciągnik w mgnieniu oka.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
tandem czy dwuosiowa? Dzisiaj, 01:32
  •  

#82 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 07 marzec 2010 - 22:48

tandem czy dwuosiowa? Tandem jest wg. mnie dużo lepszy przede wszystkim dlatego, że ma się dużo większą kontrolę podczas cofania z taką przyczepą, szczególnie gdy jest nasypana do pełna ziarnem. Przyczepy z osią skrętną w takich wypadkach szczególnie gdy cofa się do garażu z wyższym progiem sprawiają nieraz nie miłe niespodzianki (tj. zaczep się skręca i trzeba się prostować, szczególnie wtedy gdy jest wąsko). Na tandemie jest inaczej rozłożony ciężar co znacznie poprawia przyczepność ciągnika do podłoża, więc praktycznie prawie cała moc wykorzystywana jest na pchanie/ciągnięcie przyczepy. No i tandem ma ten plus, że jak ci nawali któraś opona to w najgorszym razie jesteś w stanie jechać dalej(oczywiście pod warunkiem, że przyczepa nie jest przeładowana, a także towar musi być w miarę równo rozłożony) jeśli nie ma innego wyjścia bo cały czas podpiera się na 3 stosunkowo blisko położonych kołach. Jedyną wg. mnie wadą tandemów jest to że raczej nie ryzykował bym wywracać takiego na bok gdy jest załadowany do pełna ziarnem, no i wymaga przede wszystkim ciągnika o odpowiedniej masie własnej, bo tu nie możesz sobie pozwolić na zarzynanie c360 przy przyczepie o ładowności 10 t.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

#83 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 22:51

tandem czy dwuosiowa? Pociagniesz 360 przyczepe o ladownosci 10 ton zaladowana do pelna po polu ?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#84 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 07 marzec 2010 - 22:54

tandem czy dwuosiowa? Po polu nie, ale na szosie daje radę, choć naprawdę, aż żal na to patrzeć :blink:

#85 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 23:05

tandem czy dwuosiowa? Zwykła 10 tonówka też wymaga odpowiedniego ciągnika, nie tylko tandem czy tridem.

Edytowany przez andrzej2110, 17 marzec 2010 - 22:06.
Cytowanie poprzedniego posta

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#86 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 23:07

tandem czy dwuosiowa? Ja to wiem, sąsiad już niestety nie..., ale w sumie to trochę zboczyliśmy z tematu.

#87 Share janek90

janek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,muzyka,motoryzacja,sport

Napisany 10 marzec 2010 - 16:21

tandem czy dwuosiowa? Marcel a jak ci sie sprawuje ta przyczepka? a czy masa Johnego z turem bez obciaznikow bedzie odpowiednia do tandemu 7 ton?

#88 Share Marcel

Marcel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 20:44

tandem czy dwuosiowa? sprawuje się super mam jeszcze dwie przyczepy d-47 badziew cała pogięta okazyjnie używana oraz stary model teraz to jest cynkomet T-169/2. Najlepsza jest tandem

#89 Share eo1

eo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 21:37

tandem czy dwuosiowa? Panowie jak myślicie? JD 5100 R bez problemów pociągnie 12 tonówkę Wieltona na tandemie?
"Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty"

#90 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 21:44

tandem czy dwuosiowa? Moim zadaniem pociągnie ale jazda nie będzie zbyt komfortowa ,ten ciągnik jest po prostu za lekki..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share eo1

eo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 22:01

tandem czy dwuosiowa? Już zamówiłem PRC-2/W12. Na początku chciałem 10-cio tonówą z tym że 12-to tonowa waży 200 kg więcej, więc dużej róznicy nie ma. Przyczepę potrzebuję do wywożenia zrębek z lasu. W tym wypadku tandem podobno jest najlepszy (tak twierdzą pracownicy ZUL-i). Też się obawiałem że mój ciągnik będzie za lekki. W Wieltonie twierdzą ,że jak założe na TUZ obciążnik 900-1000 kg to wszystko będzie w najlepszym porządku.
"Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty"

#92 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 09:37

tandem czy dwuosiowa? jak Chcesz wozić zrębki to nie widzę problemu przecież one nie są ciężkie :( to możesz brać nawet i 6 t i zastosować odpowiednie nadstawki. Tak mają w zakładzie zetor 45 km i przyczepa 6 t z potrójnymi bortami to wcale nie ma obciążenia :(

#93 Share huta64

huta64

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 marzec 2010 - 21:31

tandem czy dwuosiowa? mam do sprzedania rozrzutnik obornika warfama tandem ładowność 6 ton pionowe wałki rok produkcji 2000 cena do negocjacji proszę o kontakt698918935

#94 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 23:37

tandem czy dwuosiowa? a co sądzicie o czymś takim http://www.pronar.pl...3_1_silo__.html
przyczepka była by do T5060 z przodu on ma jakieś 600kg obciążenia, zastosowanie do QQ na pryzmę i zborze nic więcej :)

#95 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 04 luty 2011 - 23:39

tandem czy dwuosiowa? A jak ma się ilość osi do uciągu?
Np: jeśli przyczepa ma 2 osie zamiast 1 to oprócz tego że mniej lgnie w ziemi to lżej czy ciężej ją uciągnąć?

#96 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 17 luty 2011 - 01:19

tandem czy dwuosiowa? Rolnik1111 teoretycznie czym mniej kół, tym mniejsze tarcie to i mniejszy opór czyli łatwiejszy uciąg. Ale to tylko teoria i w do dadku potrzebowali byśmy odpowiednio twardej i gładkiej nawierzchni, opona musiała by też być optymalnie twarda, gładka. Czyli w praktyce może wyjść różnie. Chociażby to lgnięcie o którym wspomniałeś, na pewno to zjawisko będzie mniej odczuwalne z 2 osiami niż jedną.

#97 Share YanYsz

YanYsz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 09:44

tandem czy dwuosiowa? EEE stare ale się wypowiem po tym co tu wyczytałem;)
TANDEM - tylko tandem do transportu zboża na DOWOLNĄ odległość traktorem.
Jest cała masa zalet a tylko jedna wada: konieczność właściwego doboru traktora do przyczepy:)
Swoją opinię wypracowałem poprzez przewiezienie jakichś 10 000 ton takimi przyczepami zarówno po błotnistych polach jak i asfaltówkami, nie raz dystanse po 50 km.
Najważniejsze w tandemie to opony - muszą być jak najszersze:D
Tandem z nadstawkami do zielonek i kukurydzy nie może być na resorach, musi być sztywny bo się wypier... na miękkim terenie;)
Dobór optymalny traktora:
Tandem 8 ton - traktor 80KM
Tandem 12 ton- traktor 120KM
Tandem 16 ton- traktor 160KM
itd...
Ja najwięcej jeździłem z przyczepami skorupowymi 16 - 18. Ciągałem je traktorami od 140 do 210KM.
To jak powinna być zrobiona taka przyczepa widać tu: http://www.richard-w...lk_rootcrop.pdf

#98 Share leszek19621

leszek19621

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 19:09

tandem czy dwuosiowa? Witam.Mam pytanie do użytkowników tandemów : tandem na resorach czy na sztywnym, wachliwym zawieszeniu?

Połączony

Edytowany przez MAT912, 17 grudzień 2012 - 19:17.

#99 Share matek1810

matek1810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 09:19

tandem czy dwuosiowa? a jak się pracuje tandemem z amortyzowanym zaczepem??. zaczep na podkładkach gumowych ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 10:14

tandem czy dwuosiowa? Mam taki w Wiletonce zaczep. Ładnie, nic nie wali, nie stuka.