roni9411

Zębata pompa hydrauliczna brak jakiejkolwiek reakcji

Polecane posty

roni9411    30

Witam, 3 dni temu pracowałem ciągnikiem do samego końca bez żadnych zastrzeżeń. Dziś po odpaleniu nie działa kierownica i ogólnie cała hydraulika, pompa nie chciała zaciągnąć oleju bo była zapowietrzona, tzn jakby przez dwa dni zleciał cały olej z powrotem do zbiornika i zostalo powietrze. Do pompy dochodzą 3 węże, ssący, na orbitrol i na tylny podnośnik. Po odkręceniu węży od orbitrola czy tuzu strzela powietrzem z olejem, ale nie chciała się odpowietrzyć. Pompa zwykła zębata na wielowpuście. W filtrze po odkręceniu olej był. Filtr z 400 mtg ma , od jakiegoś czasu zaobserwowałem że czasem po odpaleniu ciągnika dłużej gasla kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni. Pompa typie tandem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Oczywiście że jest. 

Mógł pójść któryś uszczelniacz w pompie który odpowiada za utrzymanie oleju po zgaszeniu ciągnika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

No ale jeśli filtr by był przy pchany to podczas pracy powinien zauważyć że hydraulika słabnie albo coś w tym stylu. A tu z dnia na dzień taki problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8060
11 godzin temu, roni9411 napisał:

od jakiegoś czasu zaobserwowałem że czasem po odpaleniu ciągnika dłużej gasla kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni. Pompa typie tandem. 

Pompa kaput. 😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj