Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9277 odpowiedzi na ten temat

#1681 Share alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 19 maj 2010 - 19:31

Co z tą Pol... Fabryką No nic Panowie, w takim razie wyłączam się z tej rozmowy. Szkoda, że nie potraficie czegoś tak prostego pojąć. Myślałem, że mój poprzedni post coś wniesie, ale nie ma szans. Jeżeli obruszacie się i nie macie przy okazji racji, że nie chcę podać kilku spraw, to chyba nie ma co liczyć na rozszerzenie tego tematu. Jedynie dwaj użytkownicy przeprowadzili ze mną normalną rozmowę na PW. Nie przeszkadzam w dalszych rozmowach, ale chętnie będę ten temat odwiedzać :rolleyes:
@kluch369, może nie skomentuję Twojej wypowiedzi, bo też niej wynika, że nie pojmujesz sedna sprawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 15:04
  •  

#1682 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 19 maj 2010 - 22:33

Co z tą Pol... Fabryką kolego sam taką atmosferę nakręcasz... powiedz sam czy to że jesteście w posiadaniu z inymi kolegami informacji których ursus narazie nie chce upublicznić nie jest obiawem kompletnej głupoty pracowników owej firmy ja to wogule świadczy o ursusie

#1683 Share alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 maj 2010 - 07:06

Co z tą Pol... Fabryką Błąd - obiektywnie patrząc na sprawę, to Wam tak bardzo zależy na tych informacjach i próbujecie je wyciągnąć. W związku z różnymi metodami atmosfera rozmowy jest jaka jest. W takim razie stawiam pytanie: Czy wycieczka, o której możecie przeczytać na stronie internetowej jest też złym ruchem? Rozumiem, że najlepiej jak Wy byście się tam znaleźli, ale niestety nie wszyscy mają możliwość.

#1684 Share cypekr

cypekr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 maj 2010 - 10:50

Co z tą Pol... Fabryką Psychologicznie rozpatrując Twój przypadek- swoimi postami stworzyłeś złudne wrażenie, jako byś był posiadaczem wyjątkowych, tajemniczych, rewolucyjnych wręcz informacji, a teraz posty innych użytkowników, abyś wyjawił nieco ze swoich bujnych wyobrażeń łechtają Twoją skrzywioną psychikę...
Odpowiadając w Twoim stylu, napisałbym że i tak połowy z mojego posta nie zrozumiesz, ale powinna Ci wystarczyć świadomość, że to TY na tym forum masz problem, a nie pozostali...

#1685 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 20 maj 2010 - 10:51

Co z tą Pol... Fabryką To samo mogę napisać o Tobie, jeśli nie docierają do Ciebie pewne słowa. Na wycieczkę nie mógłbym sobie pozwolić, ponieważ nie ten profil i ogólnie to szkołę średnią mam za sobą.
Czy to też jest takie dziwne według Ciebie, że niektórzy użytkownicy tego portalu chcieliby znać te tajne informacje? Przecież tu znajdują się zagorzali sympatycy tej marki, więc czego można było się spodziewać. Sam narobiłeś im apetytu, pisząc, że znasz 'tajemnicze informacje'. Trzeba było zachować dla siebie ten fakt, że coś wiesz i byłby spokój :D
A jeszcze co do tej wycieczki, to dali wam się przejechać tym 5524? :rolleyes:

#1686 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 20 maj 2010 - 15:17

Co z tą Pol... Fabryką Nie rozumiem dlaczego tak naskocyliście na @alek162 .
On był w Ursusie i poprostu napisał,że wie coś ale niestety nie może się tym podzielić, po to abyśmy dalej kibicowali Ursusowi i śledzili jego przyszłość bo zapowiada się bardzo ciekawie i Ursus jeszcze dużo moze i pokarze w Bednarach.
Ja tak to zrozumiałem.

Bardzo fajny ten sadownik @cypekr ,wiadomo potrzebne są jakieś małe zmiany ale głównie kosmetyczne np lusterka,czy tłumnik ale i tak bardzo pozytywnie

#1687 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 20 maj 2010 - 15:39

Co z tą Pol... Fabryką Dziś przeczytałem sobie wywiad z prezesem Słonowskim zamieszczony w tygodniku Rolniczym (dostępny na stronie Ursusa) i wyciągnąłem takie oto wnioski. Otóż jak firma która ledwo co zipie ma pieniądze na pensje rozwój i nowe inwestycje? Ano tak że sprzedała (albo sprzeda) działki na której jest usadowiona deweloperom za niebagatelne kwoty a sama się przeniesie na inną działkę i tam powstanie hala montażowa (nie produkcyjna!) Ursusa. Wiadomo jakie są ceny gruntów pod budownictwo mieszkaniowe w Warszawie. :rolleyes: Dalej wnioskuję że ciągniki Ursusa nie będą się znacząco różniły od ciągników Farmtraca czy choćby Farmera. Pronar jest w innej lidze ponieważ sam produkuje podzespoły do swoich ciągników. Który system lepszy nie wiem. Jednak system oparty na różnych dostawcach niesie ryzyko w dostawach i kosztach cenowych. Generalnie Ursus w tej chwili bazuje na marce i o ile jego nowe wyroby nie stracą renomy z powodu np. usterek lub wadliwie działających dilerów lub serwisu z pewnością z powyższymi markami będą konkurować. Oby tylko poziom cenowy tych ciągników nie przyprawiał ludzi o palpitację serca (co było wyraźnie widac na Targach Kieleckich gdzie wyskoczyli z cenami z kosmosu). Opłacalność w rolnictwie dramatycznie spada kończą się także fundusze strukturalne na lata 2007-2013. Także optymizm Pana Prezesa może być trochę na wyrost.

#1688 Share alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 20 maj 2010 - 15:56

Co z tą Pol... Fabryką Hala niekoniecznie może powstać w Warszawie, co mnie trochę martwi. Możliwe, że będą to jakieś okolice Mielca.
Pytaliśmy czy będzie można się przejechać, ale nie wiem czemu w tym akurat dniu, kiedy tam byliśmy nie można było. Powiedziano nam, że innym razem powinno się udać :rolleyes: Przy następnej okazji zamierzamy z kolegą @marcin04 wybrać się tam trochę wcześniej niż teraz, bo 4 godziny nie były wystarczające, aby wszystko na spokojnie obejrzeć.

#1689 Share cheniek

cheniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 maj 2010 - 17:03

Co z tą Pol... Fabryką http://www.ursus.com...galeria/533.jpg

#1690 Share wojnest

wojnest

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 20 maj 2010 - 22:35

Co z tą Pol... Fabryką Kolego alek162:
w ostatnim wywiadzie właśnie w tygodnku rolniczym prezes Słonowski powiedział że hala będzie w Ursusie, dzielnica proponuje działkę 1.5 km od obecnej hali więc nie w Mielcu.
Kolego wolowik:
w jednym z poprzednich wywiadów prezes Słonowski powiedział że będzie budowa nowej hali ze względu na koszty utrzymania obecnej(w praktyce dało by się wdrożyć montaż w systemie SKD w starej hali), po drugie na pytanie o los starej hali odpowiedział że hala należy do Bumaru i właśnie ta firma zdecyduje co z nią zrobić, wątpię żeby Bumar sprzedał ją deweloperowi. Prezes powiedział także że budowę halę sfinansują odpowiednie instytucje więc prawdapodobnie oprócz pieniędzy z UE, Ursus dostanie pieniądze od ARiMR.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1691 Share cypekr

cypekr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 21 maj 2010 - 08:03

Co z tą Pol... Fabryką I kolejny Ursusik z photoshopa;)
Dodany obrazek

#1692 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 21 maj 2010 - 08:33

Co z tą Pol... Fabryką @wojnest teraz wszystko układa się w logiczną całość. Otóż dlaczego Warfama nie kupiła Ursusa? Bo działki pod Ursusem były więcej warte niż zaoferowali z Warfamy. W pewnym punkcie była mowa o tym że nie można prznieść produkcji Ursusa z Warszawy co niechybnie zrobiłaby Warfama przenosząc produkcję i sprzedajća działki zarobiliby więcej niż na produkcji w Ursusie. Urząd dzielnicy Ursus już od dawna planuje na działkach Ursusa deweloperkę zresztą można o tym przeczytać w odpowiednich wątkach (mógłbym przytoczyć ale modowie nie będą na to patrzeć przychylnym okiem :rolleyes: ) Utrzymanie starej hali może być tańsze niż budowa nowej chociaż może i mają rację. Najbardziej martwi mnie że na razie podstawą działania Ursusa nie jest produkcja ciągników tylko roszady wewnętrzne ( Nowa hala za pieniądze z Unii, sprzedaż działek spod obecnej fabryki, produkcja i projektowanie prototypów, szukanie poddostawców)> te działania nie są skupione na podstawowej działalności czyli produkcja i sprzedaż dobrych ciągników. Ale może coś się zmieni. :D

#1693 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 21 maj 2010 - 15:19

Co z tą Pol... Fabryką <link> Zobaczcie ten nowy cennik, czy mi się tylko wydaje czy ceny są niższe :rolleyes: ?

#1694 Share pawelll48

pawelll48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:Głównie interesuję się Ursusami, a także wszystkim co związane z Polskim rolnictwem i Polską wsią:)

Napisany 21 maj 2010 - 18:30

Co z tą Pol... Fabryką Też mi się tak wydaję...
To chyba dobry cennik ja za takie ciągniki??

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)

5 lat minęło :P

#1695 Share misiulek

misiulek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 22 maj 2010 - 15:50

Co z tą Pol... Fabryką Cennik jest już przynajmniej do przyjęcia, ale Ursus powinien wziąć się za swoje maszyny, na Mazowszu sporo dilerów pozbywa się ursusów, bo zainteresowanie duże nie jest, kupi tylko "patryjota", albo przychodzi popatrzeć...

Zauważcie sami, że ceny idą w górę i wygra ten, kto daje jak najwięcej za jak najmniejszą cenę, a obecnie w tym przedziale to daje chyba tylko Fartrack.

#1696 Share alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 22 maj 2010 - 17:49

Co z tą Pol... Fabryką Dobrze @wojnest, że to Ty tam byłeś i pytałeś. Nie znasz zasady, że teraz jest tak, a zaraz może być inaczej? Odsyłam Cię do lektury tego tematu.

#1697 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 23 maj 2010 - 21:57

Co z tą Pol... Fabryką Ursus powinien znów skooperować się z zetorem, tak jak to miało miejsce wtedy, gdy przekazano ursusowi licencję na produkcję zetora 4011 pod marką ursus i wtedy, gdy wspólnymi siłami od 1968-1993roku istniała współpraca w dziedzinie produkcji ciężkich modeli ciągników, chyba najlepszych produktów ursusa, które kiedykolwiek powstały.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#1698 Share MANIEK21071995

MANIEK21071995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 maj 2010 - 13:05

Co z tą Pol... Fabryką  zgadzam się   ,ze współpraca ursusa z zetorem była udana ale powiedzcie dlaczego Zetor nie sprzedal fabryk  Belarus itd  bo w naszym kraju :) chcą wszystko zniszczyć wszystkoco nasze polskie może nie najlepsze ale nasze  i naprawa prosta i wszystko  .... A teraz ciągnik tlyko do serwisu a kiedyś 385 to naprawił młotkiem śrubokrętem i paroma kluczami  mam nadzieję ,że te ciągniki będą miały dusze jak te stare ale to nie będzie to samo  ;) ten ryk silnika już sie nie powtórzy 

#1699 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 25 maj 2010 - 15:15

Co z tą Pol... Fabryką MANIEK21071995 i tu się z tobą nie zgodzę, gdyż nie dawno widziałem ogłoszenie nawet filmy na youtube, były pokazane hale zetora w których już nie produkują ciągników i były na sprzedaż. Gdyby ursus i zetor zaczęli robić razem ciągniki to kto wie, może by znów odniosły sukces jak 40 lat temu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1700 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 maj 2010 - 15:29

Co z tą Pol... Fabryką Maniek, świat zapier**ala do przodu i nie ma czasu na zabawe w stare silniki które ciągną jak smoki bo maja ryk. Jestem patriotą ale nie idiotą i kupiłbym ursusa gdy zaoferuje full wypas za cene mniejszą od zachodnich. Bo narazie ceny i tak mają lipne na aktualnie produkowane modele. przestarzały bubel za full kasy.. Ja tylko wierze ze te najnowsze bedą dorównywać chociaż do NH nie mówie o Fendt ale chociaż NH
Mój Wladimirec podbija świat

Dodaj odpowiedź