adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

@MF675ursus Spytałem się, bo jest w fazie testów w c3150. Ale wiem, chodzi o c3120 hl, do którego teoretycznie też powinna być wersja Vigus, bo to przen. napędu jest uniwersalne od 120 do 160 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

W fazie testów czyli gdzie? Na targach, w reklamach i szumnych zapowiedziach?

Czy tak jak w większości coś jest, a zaraz nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VitoldSzarek    10
54 minuty temu, akmaly napisał:

W fazie testów czyli gdzie? Na targach, w reklamach i szumnych zapowiedziach?

Czy tak jak w większości coś jest, a zaraz nie ma:)

Dokladnie coś jest, a zaraz nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, już spieszę z odpowiedzią. Otóż jest na testach w Instytucie Badawczym, w Poznaniu albo Szczecinie, o ile się nie mylę. Informację o tym podali przedstawiciele na zapowiedzi stoiska Ursusa w Kielcach w marcu. Jest filmik na YT z tego. Ale nie powiedzieli w tym filmie dokładnie o mieście. Bo o tym było w jakimś artykule, no chyba że doznałem Deja Vu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1457

Sory @MARTINEZUrsus, ale według zapowiedzi przedstawicieli Ursusa (w tym samego prezesa) na pewnych targach, to Vigus od roku jeździ po polach. Nie uwierzę, puki nie zobaczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@MF675ursus A o tym też była mowa, ale chyba, o ile się nie mylę, w 2017 roku. Faktycznie, tak mówił prezes, ale teraz niedawno, jakieś kilka miesięcy temu, zapowiedź została nowa podana na wprowadzenie Vigusa w 2019 roku.

Ale to tak na marginesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1457

Tak, w 2017 zapowiadali na 2018, w 2018 na 2019- ciekawe jaki termin wprowadzenia Vigusa na rynek podadzą na następnym Agrotechu? ;) 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Z tego co ja pamiętam to w 2017 mówili o vigusie że w 2019 a w 2018 miał być c3150 bez vigusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

A jest już C3150 na ZF w sprzedaży? Podobno miał być od maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lukig Tak, już powinien być, bo na olx były ogłoszenia od dealerów. Jak chcesz więcej szczegółów, to musisz odwiedzić autoryzowany punkt sprzedaży Ursusa, to diler Ci powie na pewno.

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Adrian_URSUS_1999 To ogłoszenie z Zakrzewa już jest nieaktualne. Pewnie ludzie się rzucili na tego dilera i widzieli ten ciągnik na placu, byli chętni. Także nie wiem, z czego się śmiejesz. 

Ps A są w ogóle pierwsi rolnicy z tym sprzętem u Ciebie w okolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie śmieje, po prostu uważam, że większość Twoich postów za zabawne. Się bardziej napaliłeś na wszystko co związane z URSUSEM niż ja. Jeszcze nie tak dawno cieszyłem się, że mam blisko siebie dilera marki Ursus, teraz to praktycznie nic takiego. Stoi jeden ciągnik i nic więcej. (Chyba C-385), który jest tam ponad pół roku... (aż sprawdzałem czy przypadkiem nie zniknął ten diler z listy sprzedawców na stronie "URSUSA") 

Co do ciągnika 150KM czy to ZF czy Vigusa mam mieszane uczucia czy to ma sens... czekam na efekt końcowy... 
Po pierwsze -  nie wiedzę sensu we wprowadzaniu jednego ciągnika o mocy 150KM - powinna wyjść seria zawierająca co najmniej trzy moce i szereg opcji dla klientów o różnych wymogach (a nie tylko tych podstawowych).
Po drugie - to co do tej pory zaprezentowali to chyba jakieś kpiny z ich strony... Te prototypy wyglądają jakby konstruktorzy, którzy je projektują uczyli się dopiero swojego fachu xD 

...i kolejny fakt ogólnie dotyczący producenta z Lublina - ta firma idzie na ilość nie na jakość oraz na zysk kosztem "ciemnych" klientów (to się też tyczy mnie), którzy łapią się na ich piękne obietnice. @MARTINEZUrsus ty uważasz pewnie, że jestem jakimś anty fanem marki? Otóż tu ja Cię zadziwię nie, nie jestem. Ja jestem anty fanem holdingu, który nabył prawa do loga tej wspaniałej marki, budowanej przez WIEK renomy, sympatii i zamiłowania ludzi. Oni nie tylko nabyli w posiadanie logo, ale i nas - klientów. Trochę taki rodzaj spadku. A ja nie będę wspierał w przyszłości jako młody rolnik takiego kogoś kto liczy, że się złapie na tanie chwyty reklamowe typu "powrót legendy" czy "POLSKA MOC" oraz samo logo URSUSA... Jeżeli jakość oraz ich polityka się poprawi to wtedy mogę bez problemu powrócić do rozmów w tym temacie.

PS. Ciekawi  mnie to czy jakby znalazła się jakaś marka/inwestor z dobrym zapleczem technologicznym chcący produkować ciągniki oraz jakieś tam maszyny pod logiem niedźwiadka czy polmot by sprzedał,  no powiedzmy za jakieś 80-100mln złotych 100% praw do tego loga? (pamiętajmy że oni kupili je tylko za 8,1mln) 
Mi się wydaję, żeby tego nie uczynili. Bo jakby mieli sprzedawać znów pod poprzednim logiem to by zbankrutowali ;) Nie byliby po prostu tacy atrakcyjni jak teraz są ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

@Adrian_URSUS_1999 dobrze to napisałeś, pamiętam twoje posty dwa czy trzy lata do tyłu, i byłeś taki sam jak kolega Martinez, oczywiście bez obrazy proszę. Teraz kolega Martinez przejął pałeczkę, co by ursus nie zrobił to pieje psalmy pochwalne. Może i jemu przejdzie kiedyś zachwyt,a na to miejsce wejdzie realne chłodne myślenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem wobec swoich wcześniejszych wypowiedzi obiektywny. Były po prostu głupie i dziecinne. Taka prawda. Nawet teraz pewnie zdarza mi się pisać głupoty 😂 Złapałem się wówczas właśnie na ich piękne reklamy i słowa. Teraz wszystko to co obiecują traktuję z dystansem. MOŻE KIEDYŚ POWRÓCI PRAWDZIWA LEGENDA. 💪
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

Czy głupie i dziecinne? Myślę że nie, każdy z nas ma do starego ursusa sentyment, i chciałby żeby one nadal jeździły po polach. Wtedy kiedy pisałeś swoje posty nowy ursus dopiero raczkował, więc i my wszyscy myśleliśmy że będzie od razu nie wiadomo co, teraz fakt pokazywania o chwilę prototypow które nigdy nie wejdą do produkcji pozostawia co najmniej niesmak.... Ale szacunek dla ciebie że mimo młodego wieku jesteś sam w stanie krytycznie ocenić swoje wcześniejsze posty, szacunek

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Adrian_URSUS_1999 Bardzo ładnie napisana wypowiedź. To Twoja jedyna, która w inny sposób do mnie dotarła. Jeżeli chodzi o jakość, to co masz na myśli? Bo jakość produktów ich jest dobra. Pewnie chodzi o to, w jaki sposób podchodzą do klienta. Owszem, tu się powinni zmienić cholernie, bo ja myślałem, że już zobaczę w akcji nowego c3150, ale póki co nikt go nie ma, a miał być w maju.

Co do obecnego właściciela, który nabył markę Ursus, to absolutnie nie podważam Twojego zdania, ale ja osobiście nie mam nic przeciwko temu, żeby ten właściciel się nie zmieniał, bo to już będzie za dużo kombinacji, a ta marka na to nie zasługuje. Dobrze, że jest, ale dużo brakuje do perfekcji. Ja widzę, że dążą do wielu rzeczy, ale faktycznie, nie widać za bardzo efektów. Dlatego chciałbym, żeby się jeszcze te zapowiedzi zmieniły, bo również jest to dla mnie drażniące, i póki co powinno wystarczyć, z mojego punktu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Jakość ich jest dobra ? Weź się człowieku nie ośmieszaj. Jakość tych ciągników to dno, a podejście serwisu do klienta to jest całkowita  PORAŻKA.  Ile Ci płacą za pisanie tych bredni ? Może czas najwyższy pojeździć po użytkownikach ?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ursusc385 Nie, nikt mi za to nie płaci. A jak ty oceniasz jakość po wadliwych egzemplarzach, które się zdarzały, i będą zdarzać, no to brawo. 

Ty myślisz, że np Zetor jest taki super? Też są wadliwe egzemplarze. Przy kupnie nowego ciągnika masz loterie, albo trafisz dobry, albo użerasz się z serwisem. W przypadku Ursusa to masz rację, nie zawsze serwisanci mają odpowiednie podejście do klienta, albo czasami nawet tragiczne.

Wejdź sobie w temat Znalezione na Allegro... Tam dwie strony wcześniej przesłałem zrzut ekranu gościowi, który pisał o składakach tureckich, z komentarzem z youtuba od mikrodawid dż, który osobiście mi odpowiedział na pytanie o to, jak się sprawuje jego c382. I to nie jest jeden, bo takich kanałów użytkowników odwiedziłem i zasubskrybowalem dużo więcej i pisali w komentarzach różnie, ale po tych wypowiedziach stwierdziłem i faktycznie było widać, że są zadowoleni. 

Edytowano przez MARTINEZUrsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Kolego @MARTINEZUrsus - rozumiem, że jesteś bardzo młodym człowiekiem i z takim podejściem czytam Twoje wpisy, ale zanim coś więcej o tych ciągnikach napiszesz, to poszukaj jakiś użytkowników ( fizycznych nie urojonych ) i porozmawiaj o tych super maszynach.

Za pewne, nie masz i nie zamierzasz w najbliższym czasie nabyć ciągnika tej marki, a pisząc na forum psalmy pochwalne zaczynasz robić się więcej niż śmieszny.

Ciągniki jak ciągniki, nikt tu nie dyskutuje o ich legendarnej niezawodności, bo co można napisać po kilku latach na rynku, tylko o podejściu do klienta? Poczekaj, zobaczysz co będzie, bo teraz to możesz sobie wraz z prezesem wymyślać dyrdymały i co gorsze, jeszcze w to wierzyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Jak chcecie realne opinie na temat tych ciągników to nie pisać przez neta tylko przez te jutuby sie umówcie z właścicielami żeby wpaść na odwiedziny, 30min pogadać obejrzeć, może sie przejechać i wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@akmaly W zasięgu kilku lat byłbym skłonny do kupna od nich ciągnika c335b. Co do tych opinii, nie uroiłem sobie, możesz se ich na YT poszukać pod filmikami z nowych Ursusów. 

Kolego @ACoCieTo masz rację. To w sumie najlepszy sposób, żeby zobaczyć, czy dany ciągnik jest warty uwagi. Jednakże jeżeli bym chciał tak testować Ursusy, to musiałbym jeździć min. pareset kilometrów, bo w mojej okolicy jest tylko ten 11024, który omijalbym szerokim łukiem.

Jeżeli chodzi o ich zapowiedzi, to już nie raz mówiłem, że jest to żenujące i u mnie też Zarajczyk na tym traci, ponieważ jeżeli on mówi, że Vigus będzie w 2018 roku, a potem, że w 19, to prawda jest taka, że za rok dowiem się, że jednak w 20.  I teraz taki schemat, w 2016 bardzo się cieszyłem, że coś swojego zrobili, 2017 zapowiedź na 2018, super, potem 2018 zapowiedź na 2019 i już poczułem minimalny zawód.@akmaly 

Edytowano przez MARTINEZUrsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Jeżeli brać nowy to celowałbym tylko w new hollanda... Ursus i zetor to bieda na kołach ale ursus typu c380 to tragedia, jako pomocnik do tura albo do paszowozu to sie nada, ale w polu tym robić... Jak już wydawać 130tys to lepiej dołożyć i kupić coś faktycznie wartego uwagi a nie gówno zawijane w złoty papierek bo nowe i polskie...

A te bronsony czy co to jest to już całkiem polecieli...

A co do tego mikrodawida to lepiej pogadaj z jego tatą o tym traktorze.

Edytowano przez ACoCieTo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

W zasięgu kilku lat byłbym skłonny kupić Ferrari 812 ale słyszałem na YT, że kolektor lubi się przegrzewać i chyba się jeszcze wstrzymam. 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ha , ha . Miałem coś w tym stylu dorzucić . No  i ważne że znajomy znajomego tak mówił , a On się zna bo instalacje gazowe widział jak się zakłada . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj