Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9280 odpowiedzi na ten temat

#7621 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 23:01

Co z tą Pol... Fabryką

Nie masz się co martwić, bo na pierwszym i trzecim zdjęciu jest nowy Perkins. Na drugim jest jeszcze starszy 1104D.

Ciekawie jest zamontowana sprężarka w nowym Perkinsie. Ciekawe, czy jest jakoś rozłączana?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 09:45
  •  

#7622 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 07:08

Co z tą Pol... Fabryką

jeśli ma mieć 3,4 litra to lipa totalna

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#7623 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 07:28

Co z tą Pol... Fabryką Pisałem do Ursusa i ciągniki POWER mają być w sprzedaży NIEBAWEM:)

#7624 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 09:44

Co z tą Pol... Fabryką

Dokładnie ten sam silnik jest w New Hollandzie T5 pod nazwą FPT i tam lipy nie ma

#7625 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 10:16

Co z tą Pol... Fabryką

Chodziło mi o to że jeśli chcę ciągnik do orki, głębosza to jednak wydaje mi się że 4,4 L byłoby lepsze :)

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#7626 Share rafi1999

rafi1999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 15 listopad 2015 - 13:19

Co z tą Pol... Fabryką

Ursus na europejskie wystawie w HANOWERZE zamiast pokazać coś dla Niemca zaprezentował ciągniki przeznaczone na kraje Afryki, według mnie to strzał w kolano :o 

#7627 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 15 listopad 2015 - 13:39

Co z tą Pol... Fabryką He, germański kupi Ursusa???, nawet gdybybył lepszy od fenda to i tak nas nie wesprze tylko zaostrzy normy by nasze wysiudać a swoje wepchnąć.

#7628 Share Packo1

Packo1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,technika,militaria,patryjotyzm

Napisany 15 listopad 2015 - 18:32

Co z tą Pol... Fabryką

Ciągniki na Afrykę to nie jest strzał w kolano ,trzeba zauważyć że Hanower ściąga kontrahentów z całego świata.

#7629 Share arturtl

arturtl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 17:46

Co z tą Pol... Fabryką

Korzystając z tego, że mamy chwilowo sezon ogórkowy, mam pytanie z trochę innej beczki. Orientuję się ktoś z Was, Panowie czy Farmer Sokółka jeszcze funkcjonuje?  Nie mogę nic konkretnego znaleźć. Jeszcze dwa lata temu na Agritechnice wystawili Crystala w swoich barwach, na innych tragach się raczej nie wystawiali, mówiło się coś o zainteresowaniu przejęciem ze strony Metal-Fachu, strona www cały czas na serwerze, ale nie dzieje się tam nic od dawien dawna...

zZz

#7630 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 17 listopad 2015 - 19:01

Co z tą Pol... Fabryką

Ursus sprzedal 27 szt w pazdzierniku i chyba 7 miejsce ma w rankingu:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7631 Share krzychu12

krzychu12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Kombajny Bizon. Literatura rolnicza.

Napisany 17 listopad 2015 - 22:59

Co z tą Pol... Fabryką

Co powiecie o tym cudaku? 

http://allegro.pl/tr...5790421584.html

#7632 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 18 listopad 2015 - 01:27

Co z tą Pol... Fabryką Ktoś miał konkretną jazdę, kiedy tworzył te plastiki i kabinę.Ochyda totalna.Ja nie jestem miłośniiem zakładania wymyślnych "blach" i kabin na stare ciągniki, dlatego tym bardziej mi się to nie podoba, ale rozumiem,że komuś innemu może przypaść do gustu,bo przecież w cholerę widać poprzerabianych sześćdziesiątek na tych nowych plastikowych maskach.Dla mnie najładniej ten ciagnik wygląda z orginalną maską i błotnikami i jakąś kabiną typu sokółka,lub koja.Nie znoszę znowuż kabin,które wyglądają jak kiosk ruchu,czyli całkowicie kwadratowe,lub prostokątne,bez jakichkolwiek skosów.Jeśli juz bym miał udziwniać ten ciągnik i starał się go "podciągnąć" wizualnie pod obecny design, to raczej wolał bym zastosować kabinę z błotnikami i maską jak na nowych ursusach,tylko oczywiście dopasowane do gabarytów tego ciągnika.Jeszce gdyby był przedni napęd,to tym bardziej by to wyglądało ładnie.Takie moje zdanie.Akurat te nowe "ursusy" uznaję za dosyć niebrzydkie traktorki.Ciekaw jestem,jak by wygladąły,gdyby zmienić kolor maski itd na żółty,a korpusu na jakiś ładny szary.

Edytowany przez Marioboss, 18 listopad 2015 - 01:33.

#7633 Share pawel94

pawel94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 21:21

Co z tą Pol... Fabryką

Marioboss, mówisz i masz :> Na szybko w Photoshopie kilka wersji zrobiłem. Osobiście najbardziej mi się podoba nr1 i nr4

1.
YMzkxXLm.jpg

2.
2pcte8dm.jpg

3.
nLNM1gom.jpg

4.
jn2Ls3Km.jpg

#7634 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 21:32

Co z tą Pol... Fabryką Powiem Ci,ze niegłupio to wygląda,a śmiem twierdzić,że nawet lepiej,niż na czerwono,choć akurat sama kabina z czerwonym dachem i czarnymi wstawkami wygląda bardzo dobrze,ale mi osobiście bardziej podoba się jej kształt,niż kolor.Ma tak dziwnie wyprofilowany dach i nie wiem czemu,ale mi się to podoba.Wersja żółta jest bardzo ładna i jak dla mnie,to mogli by nawet robić cos takiego.Byc moze chętni by się znaleźli.Wersja z żółtymi plastikami powinna wychodzić z sarym korpusem,a czerwona mogła by z czarnym,czyli tak jak jest.Może to taka fanaberia,ale skoro chcą niby nawiązywać do tradycji i nazewnictwa itd. to taki chwyt raczej by chyba nie zaskodził.Co to za problem zastosować inne kolory?

#7635 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 21:34

Co z tą Pol... Fabryką

jak by kolorystycznie nawiązali własnie do starej serii to niedłupio by to wyglądało :)

nr 1 i 4 wygląda super no i inaczej a nie wszystko czerwone ostatnimi czasy.

#7636 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 18 listopad 2015 - 21:58

Co z tą Pol... Fabryką Tak dyskutując o kolorach,to czerwony z czarnym i tak lepszy,niż zielony z zółtym.Nie wszystkie firmy mają te same kolory,ale np. zetor i ursus,to nie wyróżniają się zbytnio obok siebie.Teraz widzę jakieś nowy design sobie wymyslili.Oglądając te fotki,do których link tu ktoś wrzucił,to miałem wrażenie,że cokolwiek mi to nowymi ursusami pachnie.Może to śmieszne,ale to trochę jakby w ten deseń były te kształty.

#7637 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 19 listopad 2015 - 02:38

Co z tą Pol... Fabryką

Ursus 5014 A ma silnik z tej serbskiej fabryki http://www.imr-rakov...ontaktmapa.html Interesuje mnie dla tego że chciałbym rodzicom zamienić go zamiast c-330 z 1981 roku .Z tego co wiem to jego cena w afryce wynosi 14000 $ .Nie wiem tylko czy to jest brutto już z vat .Rozstaw kół ma taki sam prawie jak c 330 a tylne maj tą samą oponę co c- 330 .Kabina mnie nie interesuje akurat bo zbędnie podnosi cenę przy czym w górach się nie sprawdza a wręcz produkuje śmierci podczas wywrotek bo ludzie są w marnej klatce.Jako ze 2 razy w roku jest co najmniej używany też w lesie (8 hektarów prywatnego) to również to za tym przemawia .Po prostu las jest porządkowany z chorych drzew itp .Używając tam kiedyś c-360P z kabiną miał 2 stłuczone szyby przez gałęzie po tygodniu więc dla mnie to przeszkoda droga niż pożytek ,Jest też niższy o kilka centymetrów od nowości c-350 więc będzie mniej wywrotny .Będę zainteresowany jego pozyskaniem tylko martwi mnie dostępność części .Poza tym na 7 hektarowe (3 hektary upraw 3 klasa + 4 łąki ) gospodarstwo będzie idealny i ma przedni napęd którego bardzo brakuje c-330

Edytowany przez akko, 19 listopad 2015 - 02:53.

#7638 Share piotreq8111

piotreq8111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo/maszyny rolnicze/bydło

Napisany 19 listopad 2015 - 17:15

Co z tą Pol... Fabryką

Z tego co wiem on jest na Afrykę i nie ma homologacji EU także nie kupisz go ani legalnie nie zarejestrujesz.

#7639 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 19 listopad 2015 - 22:29

Co z tą Pol... Fabryką

Wątpię by było tak jak mówisz bo silnik jest serbski i spełnia normy na pewno panujące w europie .Po prostu ten produkowany na afrykę jest maksymalnie prosty .  Bez elektronicznych głupot .Sam przedstawiciel ursusa powiedział że tak musi być bo a afryce praktycznie nie istnieje serwis i ta prostota powoduje że można go samemu naprawić .Kolejne co przemawia za tym że nie masz racji z co do homologacji EU  to to że MTZ BELARUS sprzedaje u nas traktory a nie jest w EU i je rejestrują .Zresztą ta strona zadaje również temu kłam http://www.agropol-p....pl/49-ciagniki .Zobacz gdzie te zielonego koloru są produkowane .To też była Jugosławia    

Edytowany przez akko, 19 listopad 2015 - 22:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7640 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 19 listopad 2015 - 23:16

Co z tą Pol... Fabryką

1. Belarus sprzedaje w europie ciągniki z silnikami spelniajacymi normy. 2 ursusy na Afrykę maja silniki nie spełniające norm dlatego są tak tanie.

Dodaj odpowiedź