adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Teraz nie udowodnie tego. Ale pamiętasz może na starej stronie internetowej Ursusa były przetargi i w tych plikach były podane wszystkie części... i sprawdzałem producenta klimy to z Turcji. i one są do wszystkich ursusów montowane. dzwignia zmiany biegów angielska. (ciężko to było znaleźć bo strony zagraniczne. Ekran dotykowy isobus 7" marki wurth. już się pojawiał w ursuach (Kielce 2015)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Prowadzicie dyskusję jakbyście mieli przynajmniej po 20% udziałów w Ursusie:) 

Swoją droga to cała ta farsa z Ursusem zaczyna być już męcząca. Prezesiki zapowiada coraz to lepsze bajki, na stronie sprzedają ciągniki, których nie mają, przy czym jeszcze opisują jako: "niezawodne i trwałe"

Klepią jakieś wynalazki i prowadzają pokrętnie do sprzedaży - jak ten niby 5314.

Zetor ma sporo niedoróbek, nawet ten nowy, może to takie pierdoły ale te śrubki na  panelach, nawet ta dźwignia - od razu widać jakby brakowało jakiejś nakładki:), oraz soro innych. Choć i tak porównując do niby konkurencji jaką ma być Ursus - to jednym słowem: przepaść. 

Edytowano przez akmaly
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie tylko widzę u nas taka mentalność co do "Ojczystych" producentów. 
Ktoś z Czech pod postem Zetora Crystala HD na FB napisał: "škoda že to už není Zetor...." 
Nic już nie będzie takie jak było. Wszystko musi się zmieniać aby nie zostać w tyle. 
Ja jestem na dzień dzisiejszy zwolennikiem każdej marki która ceni sobie swój rozwój i dobro klienta.
Wiadomo, każdy chce zarobić i nic nie poradzimy na to, że nowe (współczesne) produkty nie będą tak długowieczne jak z ubiegłych lat. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@akmaly Błagam Cię, skończ już te swoje wywody. Ty to byś chciał, żeby cała Polskę sprzedali  i żeby było to, co przed 1918 rokiem. Jeżeli tak, to podejście masz dobre.

Niezawodne i trwałe: a żebyś wiedział, że tak. Dlaczego ludzie je kupują? Dlaczego większość je chwali? Odpowiedz sobie najpierw na te pytania i napisz na forum. 

Z jakością, chciałem Ci przypomnieć, zrobili w ciągu ostatnich 5 lat duży krok do przodu, czy Ci się to podoba czy nie. Zapowiedzi ich owszem, mają dużo do życzenia, jednak powoli je wypełniają 

Przepaść między Zetorem: Serio? Może różnica, ale nie przepaść.

Ostatnia sprawa. Ciągle walkujesz temat, jaki to Ursus zły i niedobry. A sam byś był w stanie poprowadzić markę, tak jak to zrobił Zarajczyk. Nie wydaje mi się.

Albo zacznij pisać z sensem, albo przejdź do innego tematu, bo to już się staje żenujące. 

Poza tym tutaj nikt nie wychwala obecnie Ursusa pod niebiosa, tylko wszyscy się skupiają na ocenie ich obecnej działalności oraz na nowinkach przez nich wprowadzonych. Rozmawia się też o jakości i nikt z tutaj zgromadzonych oprócz Ciebie nie zarzuca nic temu ,, parametrowi''.

Jeszcze trzy pytania na koniec. Czy Zarajczyk coś Ci zrobił, pobił Cie, zwyzywał? A może ktoś Ci grozi czymś albo Ci zapłacił spora sumę za te Twoje wypowiedzi? 

Powiedz, co Ci się tak nie podoba w Ursusie? Wymień najlepiej to w punktach. Bo jak masz to w sobie dusić, to nie ma co się sprzeczać :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

MARTINEZUrsus - śmieszny jesteś, tyle mogę Ci napisać. 

Niezawodne i trwałe - takich określeń używa się do produktów sprawdzonych w czasie, tego akurat o tym ciągniku nie można napisać, ba nawet nie można go kupić.

"Z jakością, chciałem Ci przypomnieć, zrobili w ciągu ostatnich 5 lat duży krok do przodu, czy Ci się to podoba czy nie. Zapowiedzi ich owszem, mają dużo do życzenia, jednak powoli je wypełniają " - udowodnij swoja tezę, co takiego zrobili, że jakość wzrosła?

 

Moje wypowiedzi w tym temacie nie grzeszą inteligencją, wynika to z poziomu dyskusji i ja  się dopasowałem:)

Na całe szczęście Twój poziom jest wysoki i merytorycznie piszesz o marce z niedźwiedziem w logo. 

"Czy Zarajczyk coś Ci zrobił, pobił Cie, zwyzywał? A może ktoś Ci grozi czymś albo Ci zapłacił spora sumę za te Twoje wypowiedzi?" - już Ci podpisuję, po prostu nie znoszę ściemniaczy, znam tą firmę i mogę Ci napisać, że to tylko działa na moją niekorzyść ( przynajmniej bym się łudził ).

 

"Poza tym tutaj nikt nie wychwala obecnie Ursusa pod niebiosa" - tak? A Ty co robisz? Rozumiem, że jesteś młody i masz jeszcze inne, świeże spojrzenie na pewne  sprawy ale żeby aż takiej ściemy nie widzieć jaką uprawia Zarajczyk?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli właściwie co ? Powinni zamknąć fabrykę , bo tobie się ich produkty nie podobają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zetorki12 Dokładnie. On by chciał, żeby wszystko szlag trafił. 

@akmaly,, udowodnij swoją tezę '' 

Już ją udowadniam.

Dali do kabiny plaskiki lepszej jakości w ciągnikach z nowym wzornictwem.

Poprawili ergonomię, która nie jest nadal najlepsza, ale i tak dobra w porównaniu z np 2013 rokiem.

Użytkownicy coraz mniej się skarżą na awarie, ba, już prawie tego nie uswiadczysz. Ciągniki do 2015 roku z reguły po kilku miesiącach miały ciagle coś.

Od 2016 do dziś zostały już tylko drobnostki, czyli np pękające linki od sprzęgła czy gazu. Mikrodawida z YT pewnie znasz, mogę Ci dać screena, jak osobiście go pytałem o jakość w komentarzach. Powiedział, że wszystko świetnie, poza właśnie linkami, których już 4 poszły u niego.

Ktoś tu napisał na forum, że lepiej z jego ojcem porozmawiać, ale po 1, on w internetach nie siedzi, a po 2, jego syn widzi na bieżąco, co i jak z ciagnikiem.

No i co Ci mam więcej powiedzieć.  Ja swoje powody podałem, dlaczego jestem za Ursusem, a nie przeciw. 

Mówisz, że wychwalam pod niebiosa. 

Ja w chwili obecnej tego nie robię (na razie skupiam się na dyskusji o Vigusie, bo głośno się ostatnio o nim zrobiło) ale robiłem. Dobrze kombinujesz, ale jednak nie zgadłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Powinien sobie claasa kupić co kadłub pęka a 400 godzin, a malowanie pod siłownikiem to chyba pod wiatr i nie doleciało

imag0114_jpg_f6806b729197b674319de2ef75bce973.thumb.jpg.c0eeb8c73f36a1596bd66269d273e9d0.jpg

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Łursus nie lepszy, zapraszam do mnie zaprowadzę do sąsiada chętnie opowie o nim wszystko ;) Cuda niewidy, serwis nic nie chce wymieniać, ta gwarancja to porażka. I nie, nie jest tu winny dealer, to fabryka leci sobie w ch*ja ;)  Teraz kwiatki wychodzą, rozdzielacza hydraulicznego nie chcą wymienić bo nie jest od tego ciągnika - a kogo to obchodzi, że oni go z odpadów poskładali ? Ten ciągnik to jedno wielkie dno, radzę się zastanowić tym którzy chcą to kupić, zanim wpakują się w bagno ;) Ciągnik 500 mth a jak najchętniej pozbył by się go ;) W kabinie to jak w parniku 46 stopni wysiedzieć nie idzie. Drzwi też nie można dla przewiewu otworzyć bo szyba wygina się we wszystkie strony i zaraz pęknie ;) Nie wspominając o postawie za kierownicą, gdzie trzeba być ciągle pochylonym do przodu by do czego kolwiek sięgać mimo długich rąk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ursusc385 Tak trafił ten Twój sąsiad. Powinno być takie coś w gwarancji, że gdy trafi się bubel, to wymieniają na nowy. 

I nie tylko Ursusy się takie trafiają, bo inne marki mają podobny problem, a mianowicie, że coś ujdzie uwadze podczas kontroli jakości

Słyszałem nawet, że ktoś se trafił na Zetora nowego oczywiście, z którego lakier płatami odlatywał i oprócz tego jeszcze technicznie miał awarie.

Jak kupujesz ciągnik, to masz loterię. Albo trafisz na ten dobry egzemplarz, albo masz skarbonkę. Nawet w zachodnich możesz trafić tą gorszą sztukę :)

Co do marki, która jest wspomnianym przez Ciebie dnem, to jest to Farmer z Sokółki. Tam to podobno się dzieje. Ciągniki te po kilku miesiącach łamią się w pół. Nie dziwię się, że ogłosili upadłość, jak nikt tego szmelcu nie chce.

 

Jeszcze takie pytanie, kiedy ten sąsiad kupił tą felerną sztukę? 

Dopowiem jeszcze na temat serwisu. Jak nie jest winny dealer? A kto się zajmuje serwisowaniem? Przecież nie zaklady z Lublina. Poza tym nie u wszystkich dealerów jest taki serwis, jak u Twojego sąsiada. Choć często taki się zdarza, niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Taaa już Ci na nowy wymienią 😂 W jakim Ty świecie żyjesz, czemu czytając Twoje posty mam wrażenie, że pisze je 13 latek ? ;) Nie tak nie trafił tylko sąsiad, to nie jest jedyny ciągnik w okolicy taki, z którym są takie problemy. Jest też 110 km który miał zatarty silnik i inne cuda, też były duże problemy z gwarancją ;)  Zacznij człowieku słuchać się opinii użytkowników tego sprzętu, a nie naczytasz i nasłuchasz się 10 latka na "jutube" który chwali tatusia sprzęt, a g*wno o nim wie ;)

Ten ciągnik to DNO i mam pełnoprawne podstawy by tak twierdzić. Jeszcze trochę to ten ciągnik znajdzie się w jakiejś gazecie opisany ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też o takim czymś, że gościowi przyświeciło słońce i nie zauważył kontrolki od ciśnienia oleju. Tym samym zarżnął silnik. Czy to ta osoba u Ciebie w okolicy? Czy inny przypadek?

5 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Powinien sobie claasa kupić co kadłub pęka a 400 godzin, a malowanie pod siłownikiem to chyba pod wiatr i nie doleciało

imag0114_jpg_f6806b729197b674319de2ef75bce973.thumb.jpg.c0eeb8c73f36a1596bd66269d273e9d0.jpg

Ulala. Ale korozja :D cos go chwyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Udowodnił tezę o jakości na podstawie opinii użytkownika z yt - żałosne.

Może kiedyś sam będziesz się śmiał ze swoich wypowiedzi, tak za parę lat.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@akmaly Nie tylko. Napisałem jeszcze, że w pewnym stopniu poprawiła się ergonomia, bo to jest prawda i dali do kabiny plastiki lepszej jakości.

A to wychodzi poza opinie z yt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Gdzie poprawiła się ta ergonomia ? W którym miejscu?   Siedziałeś Ty w ogóle w tym ciągniku czy jedynie po zdjęciach oceniasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ursusc385 Dawniej wiele dźwigni ocieralo się o nogę. Na przykład jak trzymałeś nogę na pedale gazu, to zahaczałeś kolanem o wajchę od zmiany biegów. Dzisiaj tego nie ma i tego rozwiązania nie uswiadczysz. 

Teraz nie mam czasu poszukać, ale znajdę zdjęcia z Ursusa np 11054 z 2014 roku i c3110 z 2018 roku. Wstawię je na AF i dokładnie Ci opiszę, co uległo zmianie.

Bardzo mi także utkwila w pamięci stary boczny panel (ten przy prawej ręce). 

Teraz jest szerszy i większość dźwigni się na tym panelu mieści, a dawniej była tam tylko dzwigienka od hydrauliki i EHR. Dzisiaj tylko zakresy i biegi (dźwignie) odchodzą od ziemi. Jest to wygodniejsze, bo wszystko masz pod ręką obecnie (z wyjątkiem komputera pokładowego, który jest cofniety i trzeba ręką do tyłu sięgać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Określenie "komputer pokładowy" jest trochę przesadzone jeśli mówisz o tym panelu z zegarkiem i 4 przyciskami do włączania świateł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tumiwisizm Tak, mówię o tym paneliku. Masz rację, to jest tylko sterowanie światłami i kilka parametrów on pokazuje. 

No bo w komputerze pokładowym, tak jak masz w samochodach na desce rozdzielczej, ustawiasz wiele parametrów, a to jest różnica. Dzięki za korektę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rewers mechaniczny w ciągniku 11054. Znajduje się po lewej stronie od siedzenia operatora. Łatwo zahaczyć o niego przy gwałtownych manewrach kierownicą (przy użyciu dwóch rąk). Teraz, jak pewnie wszyscy wiedzą, jest pod kierownicą, czyli w wygodnym i nieuciążliwym miejscu.

Screenshot_2018-08-26-09-22-28.png

I tutaj z automatu naniosę poprawkę, bo znajduje się na tym panelu tyle samo funkcjonalności, co na starym, tyle tylko, że wszystko jest wygodniej ułożone i nie ma takiej ,,dziury'' między siedzeniem kierowcy i panelem. Dźwignie odstajace od podłogi kabiny zostały trochę cofnięte (takie mam wrażenie), albo w inny sposób zostało poprawione ich położenie. 

Screenshot_2018-08-26-09-24-45.png

Screenshot_2018-08-26-09-30-05.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Sory Panowie, ale obaj się ośmieszacie . Jeden chce udowodnić, ze Ursus jest spoko ma podstawie jednego usera z yt, a drugi, bo zna jednego sąsiada. No tak moi drodzy nie liczy się niezawodności maszyn i kazdy to wie, kto mial do czynienia z kontrolą jakości. Liczy się ogół, wiec po pierwsze musi być reprezentatywna liczba maszyn, poprzetelnie drugie rzetelnie i poprawnie prowadzone zapisy uszkodzeń, trwałości itp. Oczywiście bardzo trudno takie dane dostać od producentów, ale tylko na podstawie takich danych można rozmawiać. A nie bo somsiadowi coś tam się popsuło, albo ze jakiś tak koleś juz ma ileś lat i wszystko super.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

Ty jesteś śmieszny człowieku, kolejny obrońca od siedmiu boleści co ten ciągnik tylko na zdjęciach ogląda ;) Widzę codziennie ten ciągnik, często pracuje z nim na jednym polu, i niestety często zdarza mi się nim pracować (niestety bo jest w ch*j niewygodny) także mam prawo wyrazić o nim swoją opinie i zbytnio nic Ci do tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lukig A jakbym chciał takie dane od Ursusa, to do kogo mam napisać/zadzwonić? Bo co z tego, że podali publicznie info o kontroli jakości, jak mogą po łebkach to sprawdzać.

@Ursusc385 Kolega Lukig nie jest obrońcą Ursusa od siedmiu boleści, ponieważ w jego wpisie nie pojawiło się nic chwalacego tą markę.

Co do opinii, ja użytkownika z YT podałem jako przykład, a pozytywnych opinii o Ursusie jest więcej. Wystarczy się trochę rozejrzeć. Nie powiem dokładnie, na którym portalu takie wyczytałem, bo nie pamiętam, ale można sobie wpisać frazę w google ,,nowy ursus opinie''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ja wyczytałem na jednych z portali, że LPG nadaje się do mojego Ferrari ale jak pieprz... w kolektor to aż spojler odpadł.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj