Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ -Coś o tych ciągnikach

101 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Bartek7

Bartek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 04 sierpień 2007 - 10:13

Dokładnie. Pronar to bagno, szkoda nerwów i pieniędzy na naprawe tego. Masz racje, że pronary psują opinie o mtztach bo to prawda, wszyscy co nie mieli MTZ to mówią, że ciekną itp. bo usłyszeli od kogoś tam. A te z Białorusi to są maszyny nie do zajechania, w przeciwieństwie do Pronarów

to dlatego bo pronar udoskonala swoje ciągniki i testuje je na użytkownikach :angry: , my mamy MTZ 82 z 2000r. jeszcze ten czerwony za dużo nie różni się od belarusa ma 1700 mth i żadnej poważnej awarii ( jeszcze nie udoskonalili go o awarie) a wujo kupił już pronara 82TSA i miał udoskonalone sprzęgło że bardzo ciężko chodziło od nowości i przy 2500 mth się rozsypało, może na takiego trafił ale w to wątpie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ -Coś o tych ciągnikach Dzisiaj, 11:40
  •  

#22 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 18:35

MTZ -Coś o tych ciągnikach Ale ten Belarus za przeproszeniem zap...... :) .
http://www.farmphoto...aspx?mid=427757

#23 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 19:20

Ale ten Belarus za przeproszeniem za***rdala :) .
http://www.farmphoto...aspx?mid=427757

Mój przy 1800 obrotów jedzie 41 km/h - wg. danych z instrukcji, ale wg. licznika z samochodu sąsiada ponad 50km/h :)
To sobie oblicz ile by jechał przy obrotach 2500 :)
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#24 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 19:29

MTZ -Coś o tych ciągnikach Heh to ile moze jechac taki MTZ 82TS na max obrotach wynoszących 1800rpm??
skrzynia to 16/4

Honda - The Power of Dreams :)

#25 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 06:57

MTZ -Coś o tych ciągnikach moj pronarek ma 2500 obr/min 43km/h serdecznie zapraszam do tego tematu: http://www.agrofoto....amp;#entry40184
a wracając to belarusa to samochod mogl go ,,doganiac" :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#26 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 09 listopad 2007 - 19:26

MTZ -Coś o tych ciągnikach Moim zdaniem MTZ to bardzo dobry ciągnik ja mam z 87roku i idzie we wszystkim pług 4-skibowy wchodzi po same ramy i ciągnik idzie.

#27 Share stachles

stachles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 18:28

MTZ -Coś o tych ciągnikach wy chyba sobie jaja robicie jak to cytam to mnie krew zalewa pronary m mtzy to jest jedna wielka ruska kuka złomu mam mtr-a 82 ts z 99 roku i to niedość że jest koza to i wciągle trzeba coś przy nim robić . Przedtem miałem sterego belarusa to tamto to była mniejsza koza ale mial jedną wade brak wspomagania i nieradze nikomu kupować nowego pronara . Mój tata zastanawiał się nad tym największym pronarem ale jak się nim przejechał to stwierdził dziękuję biorę zetora B)

#28 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 19:43

wy chyba sobie jaja robicie jak to cytam to mnie krew zalewa pronary m mtzy to jest jedna wielka ruska kuka złomu mam mtr-a 82 ts z 99 roku i to niedość że jest koza to i wciągle trzeba coś przy nim robić . Przedtem miałem sterego belarusa to tamto to była mniejsza koza ale mial jedną wade brak wspomagania i nieradze nikomu kupować nowego pronara . Mój tata zastanawiał się nad tym największym pronarem ale jak się nim przejechał to stwierdził dziękuję biorę zetora B)

Zgadzam sie z Toba. Jego najweksza zaleta jest to,ze jest tani. Innych raczej brak. Ja co sie przejade MTZ to zawsze musze wczesniej prace skonczyc,bo albo cos urwe,albo samo sie popsuje.

#29 Share PIOTR281

PIOTR281

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 20:17

MTZ -Coś o tych ciągnikach to sie nazywa alergia B) na mtz-a

#30 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 20:34

MTZ -Coś o tych ciągnikach witam i pozdrawiam byłem posiadaczem mtz 82 z 82 roku mała kabina i uwazam ze w porównaniu pracy w polu do 914 to ursusa mozna postawić w krzaki,oczywiscie ursus duza kabina lepsze wspom kier itd czyli komfort lepszy, ale ogólnie mniej wszechstronny niz mtz mój miał nakrecone 6000mth silnik igła poza małym wyciekiem spod głowicy swieca płomieniowa i palił przy -25 C a nie jak ursus4c kreci kreci i nic, ursus muł, mtz duzo biegów dosyć dobre przełożenia, oczywiscie hydrałlika srednia ale jak się dba daje rade, przez te lata niewielkie usterki i wymniana tarczy sprzęgłowych, a pracował naprawde w katorżniczych warunkach, przy pracy w rozsiewaczu brzeg ok1t zasypu i w mokrym polu (koleiny po 60cm spokojnie ) nie ma mocnych, ogólnie jako ciągnik pomocniczy supppppper bez sciemy polecam a do tego cena zakupu nawet od 8tys i ceny czesci w groszach. teraz mam pronara 1025 i napewno lepiej sie jezdzi niż starym można spokojnie mozna powiedzieć ze robi prace ursusa 1224 tyle tylko ze mniej pali orka obracalka 4 skiby + cambell, siew cyklotiler(lekki wał strunowy) + siewnik 3m. Oczywiście psuje się ale narazie to duperele np czujniki gdzieniegdzies przeciek ale mała kasa + troche checi i juz nie leci, ogólnie jest oki ciągnik oczywiście to nie fent itd, ale kupując go byłem świadom ze to nie fent, ps jesli ktoś mówi ze nic w ciagniku nie trzeba wymnienić od czasu do czasu nawet w fendzie albo ze nic a nic np z mf czy jd nie leci to chyba nie ogląda go dokładnie , opinie o nowych zetorach tez nie sa ciekawe. teraz nastepny bedzie jakiś zachodni ale nadal uważam ze mtz-pronar to nie az taki złom a cena +++ B) sorki za takie rozpisanie ale uważam ze rosjanie naprawde mieli głowe na karku robiąc mtz i tk pozdrawiam mordujących te maszyny.
kujawy to jes to!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share stachles

stachles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 21:03

MTZ -Coś o tych ciągnikach ale kolega czarny ma racje ja też tak mam to już jesteśmy we dwóch B)

#32 Share PIOTR281

PIOTR281

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 21:06

MTZ -Coś o tych ciągnikach a ja dolaczam sie do kolegi black08 no to jest nas po dwoch B)

#33 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 21:09

witam i pozdrawiam byłem posiadaczem mtz 82 z 82 roku mała kabina i uwazam ze w porównaniu pracy w polu do 914 to ursusa mozna postawić w krzaki,oczywiscie ursus duza kabina lepsze wspom kier itd czyli komfort lepszy, ale ogólnie mniej wszechstronny niz mtz mój miał nakrecone 6000mth silnik igła poza małym wyciekiem spod głowicy swieca płomieniowa i palił przy -25 C a nie jak ursus4c kreci kreci i nic, ursus muł, mtz duzo biegów dosyć dobre przełożenia, oczywiscie hydrałlika srednia ale jak się dba daje rade, przez te lata niewielkie usterki i wymniana tarczy sprzęgłowych, a pracował naprawde w katorżniczych warunkach, przy pracy w rozsiewaczu brzeg ok1t zasypu i w mokrym polu (koleiny po 60cm spokojnie ) nie ma mocnych, ogólnie jako ciągnik pomocniczy supppppper bez sciemy polecam a do tego cena zakupu nawet od 8tys i ceny czesci w groszach. teraz mam pronara 1025 i napewno lepiej sie jezdzi niż starym można spokojnie mozna powiedzieć ze robi prace ursusa 1224 tyle tylko ze mniej pali orka obracalka 4 skiby + cambell, siew cyklotiler(lekki wał strunowy) + siewnik 3m. Oczywiście psuje się ale narazie to duperele np czujniki gdzieniegdzies przeciek ale mała kasa + troche checi i juz nie leci, ogólnie jest oki ciągnik oczywiście to nie fent itd, ale kupując go byłem świadom ze to nie fent, ps jesli ktoś mówi ze nic w ciagniku nie trzeba wymnienić od czasu do czasu nawet w fendzie albo ze nic a nic np z mf czy jd nie leci to chyba nie ogląda go dokładnie , opinie o nowych zetorach tez nie sa ciekawe. teraz nastepny bedzie jakiś zachodni ale nadal uważam ze mtz-pronar to nie az taki złom a cena +++ B) sorki za takie rozpisanie ale uważam ze rosjanie naprawde mieli głowe na karku robiąc mtz i tk pozdrawiam mordujących te maszyny.

no z tym,ze duzo biegow to sie zgodze:D tyle do konca nie wiadomo,gdzie jest ktory

#34 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 21:12

MTZ -Coś o tych ciągnikach jak sie wprawisz to biegi same sie znajduja B) a co do tej wytrzymalosci kolego @czarny ja naleze do grupy z tzw. ciezka noga i podczas pracy MTZ ostro dostaje po tylku, ale nic sie psuje(nie liczac jakis drobniutenkich awari, ktore w pracy nie przeszkadzaja) B)

Honda - The Power of Dreams :)

#35 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 21:15

MTZ -Coś o tych ciągnikach Widocznie masz jakis wyjatkowy egzemplarz. Wszedzie sie wyjatki zdarzaja. Dzis kombajnista wybieral u nas wlasnie mtz-etem buraki i on tez stwierdzil,ze na widok to jakos wyglada ten ciagnik,ale cos sie chwyci to leci.

#36 Share PIOTR281

PIOTR281

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 21:22

MTZ -Coś o tych ciągnikach a moze nie taki wyjatkowy moj sasiad ma mtz z 98 nakrecone prawie11000mtg i tylko wymienial tarcze sprzeglowa no i zaworek w zaworze od hydrauliki a tak to caly czas na arizonie i ten traktor ma roznych kierowcow B)

#37 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 21:24

MTZ -Coś o tych ciągnikach A jak ja stalem w kolejce na zlozenie wniosku na PROW to wielu rolnikow mowilo,ze gdyby nie to,ze kupili jakis czas temu MTZ to by ich w kolejce nie bylo;) Ale ja moze jestem uprzedzony przez ten egzemplarz,ktorym jezdze,ale u nas wiekszosc rolnikow nie chwali tych ciagnikow.

#38 Share PIOTR281

PIOTR281

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 21:31

MTZ -Coś o tych ciągnikach u mnie w okolicy troche lata mtz pronarow i jakos nie narzekaja na te traktory i ja tez jestem posiadaczem pronara i tez nie narzekam ale milo by bylo mniec na podworku jakis zielony ciogniczek B)

#39 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 21:31

Widocznie masz jakis wyjatkowy egzemplarz. Wszedzie sie wyjatki zdarzaja. Dzis kombajnista wybieral u nas wlasnie mtz-etem buraki i on tez stwierdzil,ze na widok to jakos wyglada ten ciagnik,ale cos sie chwyci to leci.

niemieckie chwytasz lekko przez szacunek do ceny tego co trzymasz w dłoni. a ruskie jebut młotkiem bo to lub tamto wylata a później to już samo odlatuje, nie mówie ze rusek jest idealny ale myśleli nad nim najlepsi fachowcy z europy zesłani na sibir i to pod groźbą utraty życia, a polskie władze prl tworząc ursusa po kielichu stwierdziły eeeee może kupimy licencje i będzie git bo jak coś wymyślimy to i tak nie wejdzie do produkcji zrobili jak pomyśleli i dziś kupując 1234 lub pochodne kupujesz zetora z 1970r po liftingu za 1,5 ceny pronara. pozdrawiam uzytkowników ursusa bo sam też mam B)
kujawy to jes to!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 00:08

niemieckie chwytasz lekko przez szacunek do ceny tego co trzymasz w dłoni. a ruskie jebut młotkiem bo to lub tamto wylata a później to już samo odlatuje (...)

Ja właśnie podchodze zupełnie odwrotnie, przy ruskim jestem ostrożny bo zaraz sie coś ukręci albo ułamie, a niemieckiego nie oszczędam bo wiem że dali dobry materiał...

Mam komplet ruskich kluczy powyginanych w "C" na niemieckich i japońskich śrubach B) Praca przy starym ruskim sprzęcie to katorga, śruba albo sie ukręca albo cały czas idzie z wielkim oporem. Śruby w niemieckiej maszynie są dużo mocniejsze i twardsze dlatego lepiej sie odkręcają, za to japońskie śrubki to dla mnie fenomen, przy jakiejś tam 'ósemce' potrzebowałem metrowej przedłużki na klucz żeby ją ruszyć pół obrotu, dalej wykręcała sie palcami B)

Tak więc z przymrużeniem oka traktuje rosyjskie "gniotsja nie łamiotsja" B)

Dodaj odpowiedź