Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyłączenie WOM i sterownie podnośnikiem

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ekitowski

ekitowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 14:57

Wyłączenie WOM i sterownie podnośnikiem Witam wszystkich serdecznie.
Niedawno stałem się posiadaczem ciągnika MTZ 82 - 94r, zakupiony ciągnik całkiem dobrze się sprawuje - jednak ostatnio pojawiły się dwie sprawy z którymi nie bardzo mogę sobie poradzić...

Nie mogę wyłączyć WOM, mimo że dźwignia włączania jest przesunięta maksymalnie do przodu ciągnika wałek dalej pracuje...

Druga sprawa - jako że jestem początkującym użytkownikiem tych maszyn mam pytanie - u mnie obecnie sterowanie podnośnikiem odbywa się dźwigną przy kierownicy, jak spowodować żeby podnośnikiem można było sterować przy pomocy dźwigni po prawej stronie siedzenia - obok tej od WOM..

Z góry dziękuję za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyłączenie WOM i sterownie podnośnikiem Dzisiaj, 01:10
  •  

#2 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 15:01

Wyłączenie WOM i sterownie podnośnikiem Co do WOM to pewnie musisz podregulować tzn. wkręcić śrubę od mechanizmu zapadkowego który jest zamontowany w tylnym moście pod dźwigniami. Jak podejdziesz z tyłu ciagnika to będziesz widział ten mechanizm. Co do dźwigni od podnośnika próbowaliśmy to zmienic ale nie dało sie i tak juz u nas jest. Może jakis dobry mechanik jakoś by to zrobił...

#3 Share ekitowski

ekitowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 15:17

Co do WOM to pewnie musisz podregulować tzn. wkręcić śrubę od mechanizmu zapadkowego który jest zamontowany w tylnym moście pod dźwigniami. Jak podejdziesz z tyłu ciagnika to będziesz widział ten mechanizm. Co do dźwigni od podnośnika próbowaliśmy to zmienic ale nie dało sie i tak juz u nas jest. Może jakis dobry mechanik jakoś by to zrobił...

Dzięki za szybką odpowiedź - jutro sprawdzę czy to pomoże.

Co do dźwigni od podnośnika próbowaliśmy to zmienic ale nie dało sie i tak juz u nas jest. Może jakis dobry mechanik jakoś by to zrobił...

Z tym sterowaniem to jakaś dziwna sprawa jest - znajomy miał ten sam problem - i sprawę rozwiązał my spec z PGR-u - podobno coś pogrzebał pod siedzeniem i zaczęło wszystko działać... Niestety ten mechanik już nie żyje a znajomy nie widział co on tam zakombinował.

#4 Share hubcio224

hubcio224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 styczeń 2010 - 17:32

Wyłączenie WOM i sterownie podnośnikiem zdejmujesz siedzenie odkręcasz dekielek i tam jest taka śrubka musisz jak podkręcić przy rozdzielaczu

zdejmujesz siedzenie odkręcasz dekielek i tam jest taka śrubka musisz jak podkręcić przy rozdzielaczu
Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1066 postów

Napisany 13 luty 2010 - 12:15

zdejmujesz siedzenie odkręcasz dekielek i tam jest taka śrubka musisz jak podkręcić przy rozdzielaczu

Może ty coś pomożesz?
http://www.agrofoto....em-z-hydraulik/
Rolnik z powołania :-)

#6 Share Rav

Rav

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 luty 2010 - 12:26

Wyłączenie WOM i sterownie podnośnikiem Pod siedzeniem jest włacznik taka śruba krzywa długa trzeba ja przekręcić i bedzie chodził

wom

a ta wajcha od podnośnika to też pod siedzeniem jest rozdzielacz tam jest zawór musisz go otworzyć

#7 Share Pajej

Pajej

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1066 postów

Napisany 13 luty 2010 - 15:33

Pod siedzeniem jest włacznik taka śruba krzywa długa trzeba ja przekręcić i bedzie chodził

wom

a ta wajcha od podnośnika to też pod siedzeniem jest rozdzielacz tam jest zawór musisz go otworzyć

Chodzi mi o pomoc w tym temacie co podaje link, a tak dokładniej to w tym problemie co go opisuje ja Pajej
http://www.agrofoto....em-z-hydraulik/
To jest ten link
Rolnik z powołania :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 13 luty 2010 - 19:50

Wyłączenie WOM i sterownie podnośnikiem Wom załancza się po przez przestawienie dźwigni do tyłu.
Co do podnośnika to pod podłogą jest regulator siłowy może dźwignia od położenia ramion nie jest zazębiona na nim i dlatego nie reaguje.

Dodaj odpowiedź