Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pług obrotowy

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cycek192Mtz82tsa

cycek192Mtz82tsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 styczeń 2010 - 23:16

Pług obrotowy posiadam mtz 90 konnego i zastanawiam sie nad pługiem obrotowym do niego ??klasa 5 same piaski 30ha rocznie orze ok.60 hektarów i czy doradzacie 4 skibowy obrotowy??jakies propozycje ??obecnie posiadam pług 5 skibowy zagonowy od prywaciarza zastanawiam sie nad pługiem uni 4+1 oczywiscie orał by 4 skibami ostatnia by odkrecił pług na zabezpieczenia kołkowe.pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pług obrotowy Dzisiaj, 07:42
  •  

#2 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 05 styczeń 2010 - 01:01

Pług obrotowy Hmm ja bym powiedział że do takiego ciągnika to 3 skiby jak najszersze najlepiej 50 cm i bez gadania wał za pług Campbella najlepiej. Zobaczysz jakie to daje rezultaty. Jak łatwo się po takim wale uprawia i sieje :) Jestem za pługiem 3x50 :)
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#3 Share bialy1989

bialy1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 01:49

Pług obrotowy 3 skiby wystarczą. 4 pewnie nawet miałby ciężko podnieść i obrócić.

#4 Share mtz8223

mtz8223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 07:17

Pług obrotowy 3 skiby wystarcza .. w 4 skibach będzie Ci palił jak smok z 12 L/h i bedziesz musiał biegami redukować i co to za orka będzie .. o na dodatek 4 skibowy pług leki nie będzie i podnosnik bedzie dostawał .. do MTZ 3 skiby to dobry wybór ..

#5 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 05 styczeń 2010 - 08:35

Pług obrotowy MTZ 820 + Opal 110 4x40.
http://www.agrofoto....mage&img=178414

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0030 800x600 640x480 640x480.jpg

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#6 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 09:18

Pług obrotowy obrotowki z uni są mocno cięzkie. a jaką kasa dysponujesz??
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#7 Share cycek192Mtz82tsa

cycek192Mtz82tsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 11:57

Pług obrotowy a co sadzicie o tym http://www.allegro.p..._4_korpusy.html u mnie sasiad ma takiego tylko obrot mechaniczny ciagał go 80km fergusonem i dawał rade a do wykorzystania mam do 9tys ten jest za 4tys a tego uni co mam go naoku kosztuje 8tys http://www.otomoto.p...show&id=B160684 wiadomo by jedna odkrecił na zapas. bo jak by kupił taka 5 to z biegiem czasu jakby sobie mtz nie radził z ym pługiem to by kupił forschritta 323.

#8 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 13:01

Pług obrotowy Ten pierwszy z twojego linku to antyk ponad 30 lat więc nie radzę a ten drugi będzie za ciężki bo 5 fabrycznie ma skonstruowaną mocniejszą ramę.Niedawno sprzedałem OVERUMA 4 skiby do MTZ takiego jak ma S-PIOTR kolega ciągnie to bez problemu na ziemi 2-3klasa z gliną i górkami pod Nałęczowem.Tylko poniżej 10000zł trudno będzie coś znależć. Mam teraz VOGEL NOOTa za 12500zł, którego też pociągniesz bez problemu.Jak chcesz coś znależc wtwoich pieniądzach to nie musisz szukać firmowych marek bo według mnie np.FROST czy Brening , Ventzky bardzo ładnie pracują.

#9 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 16:20

Pług obrotowy ej ej spokojnie ciagnik 90Km spokojnie na takiej klasie da sobie rade z pługiem 4 skibowym ja swoim robie na ziemaich 4-6 tak wiec nie przesadzajcie;p unia to są ciękie pługi i z tego co wiem muszisz mieć do niego mocna hydraulike... jak gółwnie na 6 klasie ja bym sie odważył sprubowac 5 skibami nawet orac;d
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#10 Share wskw

wskw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem, zwłaszcza rolnictwem precyzyjnym..
    Lubię takie komputery i wszystko co z nimi związane..

Napisany 05 styczeń 2010 - 16:23

Pług obrotowy Ogólnie wyznaję taką zasadę, że porządny pług obrotowy wymaga około 30 km na jedną skibę. Proponowałbym ci zakupienie większego(cięższego) pługa 3 skibowego, tak żeby skiba brała od 40cm wzwyż. Sam posiadam podobny pług, a dokładnie niemiecki pług FROST, jak dotychczas jestem bardzo zadowolony. Bierze on około 45 cm na skibę i pracuję z ciągnikiem DEUTZ-FAHR DX90 (88km), a mocy jest w sam raz. Traktor naprawdę ma co robić...
Szukasz prawdziwych porad rolniczych? Stwórzmy je sami, skoro ich nie ma... Zapraszam na profil..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share cycek192Mtz82tsa

cycek192Mtz82tsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 08:49

Pług obrotowy a zna ktos jakies składnice z maszynami typu pługi??woj.łódzkie.mazowieckie.swietokrzyskie.wielkopolskie pozdrawiam

#12 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 09:58

Pług obrotowy zapraszam na allegro. kolego tam masz wybór jak w salonie, ceny, kolory a transportem ci przywiozą
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#13 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 11:39

Pług obrotowy Kolego @cycek192mtz82tsa chyba jestes nieswiadom tego co piszesz. Chcesz kupic do MTZ-a 4 skibowy pług UG Ibis ktory przewroci tego ruska na pierwszym wirazu o -ile go podniesie. Nawet jesli go podniesie to po poł godziny pracy olej ci sie tak nagrzeje ze zostawisz ten pług na polu. Juz były takie przypadki na AF wiec tylko nalezy dobrze poszukac w tematach. Unia to nie Lemken wiec nie ma co przesadzac.

#14 Share cycek192Mtz82tsa

cycek192Mtz82tsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 17:31

Pług obrotowy dzieki za komentarze lepiej posłuchac ludzi ktorzy sie znaja troske

#15 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 22:05

Pług obrotowy Szczewko ma rację, ja ciągałem 1224 unie ibisa 3+1 XXL to były ogromne problemy z podnoszeniem i zachaczaniem pługa o ziemię.

#16 Share JD3050

JD3050

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 15:04

Pług obrotowy Siemka jestem tu nowy i nie wie jaki pług mam wybrać do MTZ najlepiej żeby to był obrotowy i czy możecie podać kilka modelów pługów a mój John Deere 3050 ma 95 km 4x4 tp myślałem o kupnie nowego pługa obrotowego Agro-Masz 3+1 on ma szerokość orki od 32,35,do 45, i nie wiem czy by pociągnął w razie czegoś można przecież odczepić jedną skibę. Z góry dzięki za odpowiedź.

Połączony

Ortografia !!!!

Edytowany przez MAT912, 06 styczeń 2013 - 15:49.

#17 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3380 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 06 styczeń 2013 - 15:31

Pług obrotowy istnieją już podobne tematy-a tak w ogóle to zajrzyj do słownika

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#18 Share krzychuUrsus360

krzychuUrsus360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 luty 2014 - 14:48

Pług obrotowy

a zna ktos jakies składnice z maszynami typu pługi??woj.łódzkie.mazowieckie.swietokrzyskie.wielkopolskie pozdrawiam

W wielkopolsce to roltech w cielczy kolo jarocina http://rol-tech.otom...ny-rolnicze?p=2 albo w kaliszu http://agropark.otom...aszyny-rolnicze :)

#19 Share darekpiatkowski

darekpiatkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 maj 2014 - 07:28

Pług obrotowy Koledzy prosze o rade mam ciągnik 60 km z napędem jest sens myśleć o pługu obrotowym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 30 maj 2014 - 09:02

Pług obrotowy lekka 3 powinna być ok, przecież na yt można zobaczyć 360 z 3 obrotówką, jeszcze zależy jakie masz ziemie, bo jak jakieś gliny i ciężkie to może być problem.
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie