Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ukraina -Dzierżawa

137 odpowiedzi na ten temat

#81 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 14:33

Ukraina -Dzierżawa Znalazłem gospodarstwo 500ha do wydzierżawienia w zachodniopomorskim (300km odemnie) klasa III i IV. Wszystko to kwestia dobrej organizacji i minimalizacji kosztów oczywiście nie tracąc na wydajności plonów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ukraina -Dzierżawa Dzisiaj, 23:35
  •  

#82 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 16 styczeń 2010 - 14:35

Ukraina -Dzierżawa No to bierz :) Życzę powodzenia na nowej drodze życia. Coś tam poza polem jest? Jak co to na priv, żeby OT nie robić
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#83 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 14:38

Ukraina -Dzierżawa dawidg2 dowiedz sie jaki koszt dzierżawy i na ile lat dadzą, byłem ostatnio w okolicy Pyrzyc i Gryfina, pola piękne ale głód ziemi ANR robiła przetarg na dzierzawę gruntów to słyszałem że duże gospodarstwa stawki wylicytowały duże.

#84 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 14:44

Ukraina -Dzierżawa Wysłałem maila ale czy odpowiedzą to się okaże. Najwyżej w pon zadzwonie. Tylko że bym musiał od zera startować.

#85 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 14:49

Ukraina -Dzierżawa

No właśnie Wielkopolska, zawsze jak jest szkolenie to przedstawiciele tłumaczą, że na Lubelszczyźnie to jest biedota, same małe gospodarstwa, zaniedbane budynki, małe pola, małe stada a w Wielkopolsce jest lux, nowoczesne duże gospodarstwa itp, jak jechaliśmy do Lichenia, to broń panie Boże ale wy tam zadupie macie :) chałupy malutkie ledwo się trzymają, pola max 1ha, nie wiem czy na taki region trafiłm czy co ale szok :) Teraz jak jest szkolenie to ojciec ze śmiechu nie mało z krzesła :) :) :) nie spadnie

to co powiem to pewnie cię kolego oświeci i może pozwoli żeby twój ojciec wstał z ziemi i usiadł na krześle. mianowicie sa regiony w polsce na ktorych sa gospodarstwa miejsze i wieksze, bardziej zadbane i mniej, bogatrze i biedniejsze ale to nie powod żeby mówić że zadupie. i na tej luxusowej wielkopolsce macie pola po 1ha. wszędzie jest tak samo, sa małe i duże. ja mieszkam w środkowej polsce i kolego nie wstydze się tego co mam, zapraszam do obejrzenia
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#86 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 16 styczeń 2010 - 14:59

Ukraina -Dzierżawa Ja rozumiem, że są tereny biedniejsze i bogatsze, tylko sam raz byłem na takim szkoleniu to kolo twierdził, ze cała wielkopolska to bardzo dobrze rozwinięta pod względem techniki rolniczej krainą geograficzna RP. Zdaję sobie sprawę z faktu, że na pewno są tam duże i małe gospodarstwa, ale jak by Ci ktoś kit wciskał, że z drugiej strony RP średnia powierzchnia pola jest jak u Ciebie średnie gospodarstwo, że tyle co u Ciebie na wsi jest sztuk bydła to tam trzyma jeden gospodarz, to jak byś zareagował. Ja też mieszkam też mieszkam na zadupiu i się tego nie wstydzę, cisza spokój i jest spoko, nie zamienił bym mojej wsi na żadna inną, średnie gospodarstwo u nas we wsi nie licząc 3 największych to jakieś 4ha może 5ha. Jeżeli Cie w jakikolwiek sposób uraziłem w imieniu swoim oraz ojca bardzo Cię przepraszam, nie miałem złych intencji
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#87 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 15:09

Ukraina -Dzierżawa Koledzy ten temat dotyczy Ukrainy a nie Polskiej wsi! Jka macie jakąś wiedzę i chcecie się podzielić to piszcie ale na temat!!!

#88 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2010 - 15:30

Ukraina -Dzierżawa

Znalazłem gospodarstwo 500ha do wydzierżawienia w zachodniopomorskim (300km odemnie) klasa III i IV. Wszystko to kwestia dobrej organizacji i minimalizacji kosztów oczywiście nie tracąc na wydajności plonów.

a czy to przypadkiem nei jest gospodarstwo w Braniewie??

#89 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 15:36

Ukraina -Dzierżawa nie to województwo :)

#90 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 15:36

Ukraina -Dzierżawa Nie w Czechach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2010 - 15:43

Ukraina -Dzierżawa kiedy znalazlem oferte,nie tylko ja,wydzierzawienia 450 Ha w braniewie. Wszystko ladnie pieknie,koles napisal ze chce 60,000zl odstepnego i 1t pszenicy z hektara. Pojechalismy z ojcem i co sie okazalo? ponac mial w chu.... dlugów , Przeswietl te oferte na wylot, jedz popytaj dopeiro pozniej sie napalaj. Ja sie na tamto ogloszenie napalilem i nic nie wyszlo

#92 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 15:58

Ukraina -Dzierżawa Ja się nie napalam bo jest nawet dużo przeszkód żebym to wziął. więc narazie tylko myślę o tym

#93 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 18:20

Ukraina -Dzierżawa @Lukasz1987 spoko nie ma sprawy :)
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#94 Share tiger101

tiger101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 10:44

Ukraina -Dzierżawa Mi sie pomysł ziemi na Ukrainie bardzo podoba. Mieszkam niedaleko granicy i sam bym chętnie wszedł w dzierżawę gdyż ziemi brakuje. Zastanawia mnie tylko wielkość gospodarstwa. Czy na start nie wystarczyłoby kilkadziesiąt ha? Wtedy cały proces byłby bez dużych nakładów pieniędzy i ryzyka a taki areał możnaby obrobić samemu.

#95 Share WarownY

WarownY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 20:30

Ukraina -Dzierżawa Też mieszkam blisko granicy i wokół mnie są różnej wielkości gospodarstwa. Są po 50 ale i są po 2500 ha z naprawdę dużym kapitałem. Ich właściciele wolą kupować lub wydzierżawiać ziemie u nas w Polsce, o Ukrainie nawet nikt nie myśli chodź jest tak blisko
!!! URSUS TEAM !!!

#96 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 21:39

Ukraina -Dzierżawa Odrobine liznąłem wiedzę na temat firm dzierzawiących ziemię na UA i powiem tak przytaczany Landkom głównie kładł nacis na wydzierżawienie i chciał zrobić interes na sprzedaży ziemi kiedy to będzie możliwe ale nie kogą się doczekać dopuszczenia ziemi do obrotu. Sprawa wygląda tak że moratorium przedłużono do 2012 i firmy które kładły łapę dostja po d*pie bo ponoszą koszty a wizja sprzedaży sie oddala. funkcjonują Ci którzy uprawiają i dzięki temu się utrzymują. Pozatym w dzierżawę na UA inwestują wszystkie wielkie fundusze inwestycyjne gdyż to dla nich dobra lokata i jak uprawiaja to zarabiają może nie osiągneli zakładanych zysków ale są do przodu. Sytuacja dotycząca moratorium na zakaz sprzedaży ziemi w tej chwili jest przedłużone do 2012 ale tam sytuacja wygląda tak że jak coś sobie wymyślą to jutro może być zniesione a wogóle teraż większość liczących firm zakłada że UA braknie pieniędzy i wtedy zacznie się wielka wyprzedaż ziemi zeby tylko uzyskać kasę.

#97 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa , samochody

Napisany 28 marzec 2010 - 16:59

Ukraina -Dzierżawa Witam
Czytając temat,który podoba mi się.
Myśle też o tym bo po skończeniu technikum chciałbym iść na studia chodzić z 3 lata a później wyjechać do Australii do kopalni podobno duże zapotrzebowanie górników popracować z 5 lat i z kapitałem ok. 3 mln Wydzierżawić ok. 1000 ha na ukrainie. Nie mam maszyn
Czy taki pomysł mógłby wypalić.
SKR Smutny Koniec Rolnictwa

#98 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 17:29

Ukraina -Dzierżawa Pewnie że może. Masz ode mnie życzenia powodzenia i krzyżyk na droge

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#99 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 17:35

Ukraina -Dzierżawa 3 miliony w pięć lat? Górnik? Brawo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 18:05

Ukraina -Dzierżawa

3 miliony w pięć lat? Górnik? Brawo

Znam osobiście człowieka który pracuje w kopalni radu i uranu w Australi zarabia duuuże pieniądze więc się może udać ;[

Co do Ukrainy to cały system prawny( a raczej bezprawny) wygląda inaczej niż u nas znam kilku Ukraińców sami stwierdzają że u nich ciężko jest się dorobić gdyż; maszyny których nie ma są bardzo drogie, polityka i właśnie duże obce gospodarstwa :) . Z ostatnim rozmawiałem 30min. o uprawie i mają bardzo dobre ziemie trudne w uprawie ale pszenica plonuje ok. 8t Kolejny problem to części on u nas kupuje części do ciągników a posiada 2 t25 graty do nich nawozu nie pamięta kiedy siał :(
Sam stwierdza że ich kraj to tereny dla ludzi ze sporym kapitałem i stalowymi nerwami ;)
trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy