Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6343 odpowiedzi na ten temat

#321 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 24 marzec 2011 - 11:04

Żywienie bydła mlecznego

dzisiaj albo jutro będę znał nowe wyniki mleka to zobaczymy co i jak??

Kolego jeśli chodzi o żywieniowca to skontaktuj się z Żywieniowcem z Josery jest dobry ten co jeździ na tym terenie.
Jeszcze jedno zgadzam się z kolegami że biaółko na poziomie 3.2 jest ok ale niestety nie mam najważniejszych danych jak tłuszcz i mocznik i również rozbite wyniki na poszczególne grupu laktacyjne. Pamiętaj aby krowy były zdrowe to stosunek białka do tłuszcz to 80%-85% (prosto mówiąc tłuszcz musi być większy od białka 0,4%-0,7% oczywiście jest to uproszczenie)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 03:42
  •  

#322 Share Montifan

Montifan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 12:02

Żywienie bydła mlecznego co sadzicie o mieszankach min-wit z firmy polmass?

#323 Share mariuszeck

mariuszeck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 14:45

Żywienie bydła mlecznego Ja ostatnio je stosowałem ale krowy za bardzo nie chciały ich jesc. Teraz podaje krowom min-wit z Nutreny. Zawierają ponadto drożdze i bufor i jestem z nich zadowolony.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#324 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1892 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 14:47

Żywienie bydła mlecznego Będzie spotkanie z żywieniowcem z Schaumann'a zobaczymy co powie

#325 Share Bugsik

Bugsik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 20:07

Żywienie bydła mlecznego

Ja ostatnio je stosowałem ale krowy za bardzo nie chciały ich jesc. Teraz podaje krowom min-wit z Nutreny. Zawierają ponadto drożdze i bufor i jestem z nich zadowolony.

Jakie dokładnie wit. z Nutreny kupujesz i w jakiej cenie?

#326 Share mariuszeck

mariuszeck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 20:30

Żywienie bydła mlecznego Te witaminy to Nutraminka i kupuje w cenie 40zł za 15kg.

#327 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 20:34

Żywienie bydła mlecznego robi ktoś z was pasze na witaminach schaumann'a rindavit/rindamin ? ja je stosuje a wy jakie macie opinie
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#328 Share Montifan

Montifan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 23:01

Żywienie bydła mlecznego w srode przyjezdza do mnie przedstawiciel z josera zobacze jaki makaron on mi nawinie na uszy chociaz firma raczej nie zla.

#329 Share mariuszeck

mariuszeck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 19:48

Żywienie bydła mlecznego Ktoś z was stosuje Progut Rumen(stymulator mikroflory żwacza)?

Edytowany przez mariuszeck, 27 marzec 2011 - 19:49.

#330 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 28 marzec 2011 - 13:12

Żywienie bydła mlecznego Kolego nie stosuje tego produktu i niemiałem z nim styczności ale prawdopodobnie jest to nic innego jak stabilizowane żywe kultury drożdzy. Tego typu produkty zawsze dobrze działają na żwacz tylko pytanie czy ci jest to potrzebne w dawce i ile będzie cię to kosztowało w dawce dziennej na krowe. Porównaj też sobie składy podobnych produktów i szczególna uwagę zwruć jakie są w tym produkcie drozdze i w jakiej ilości. Sprawdzaj dokładnie jednostki bo bardzo często są różnie podawane aby rolnik nie mógł porównać z innymi produktami.

Edytowany przez milanreal1, 28 marzec 2011 - 15:11.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 14:14

Żywienie bydła mlecznego tak jest :) są to drożdże piwowarskie .

#332 Share Jacentylog

Jacentylog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:32

Żywienie bydła mlecznego Witam. Mój znajomy stosuje u krów tzw `Petardy` Są to takie, jak plastikowe, `naboje` dużego kalibru (ok 2 cm), Witaminowo mineralne. Głęboko do pyska po zasuszeniu i nie częściej niż co pół roku. Twierdzi, że po zaaplikowaniu tego nie ma problemu z krową po wycieleniu. A jak nie zastosuje to często się kładzie i nie chce wstawać (porażenia czy coś:/ Zna Ktoś nazwę tego czegoś?? Bo nawet pokazywał mi ten aplikator i `naboje` a nie wiem jak się to nazywa. Nie potrafię znaleźć nigdzie informacji na ten temat... A może Ktoś ma doświadczenie z tym?? Dzięx
Porządek musi być!!!

#333 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 20:45

Żywienie bydła mlecznego Parametry w końcu się poprawiły - tłuszcz 4,5, białko 3,3. Z jednej strony to pewnie rezultat pasz białkowych, a z drugiej wejście w laktację kilku krów a zasuszenie innych. Ale jest już w miarę normalnie - wcześniej było nawet 5 tłuszcz, 3,12 białko... Zastanawiam się nad robieniem swojego koncentratu białkowego na bazie śruty sojowej, rzepakowej witamin, jakie proporcje proponujecie i co jeszcze dodać.

#334 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:11

Żywienie bydła mlecznego Koledzy gdzie badacie mocznik i białko?

#335 Share lusjan

lusjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 10:08

Żywienie bydła mlecznego Mocznik i białko są w podstawowym pakiecie oceny z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka

#336 Share Morfeusz69

Morfeusz69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 11:38

Żywienie bydła mlecznego Witam Wszystkich bardzo serdecznie !

Mam taki nietypowy problem wszedłem w posiadanie gospodarstwa a nie mam zielonego pojęcia na ten temat .Podoba mi się praca przy krówkach (mlecznych )i chciał bym to rozwijać co prawda mam swój sklep i za co żyć ale jak już się za coś biorę to chce to robić dobrze .
chodzi mi o to ze dotychczasowy gospodarz karmił swoje krowy w ten sposób że co dziennie rano dostawały kiszonkę z kukurydzy na to śrutę z żyta pszenżyta i pszenicy potem jak zjadły ,siano do oporu i na noc to samo krowy dają około 5500 litrów mleka prosiłbym bardzo o poradzenie mi jak mam żywić te krówki by były bardziej wydajne ( co muszę kupić a co im lepiej nie dawać )na sam początek chciałbym żeby ktoś mi pomógł ułożyć jakąś dawkę żywieniową dla 1 krowy a ja sobie już pomnożę prze te 25 . jak ktoś z szanownych kolegów i koleżanek zechciałby mi pomóc a podałem za mało informacji to przepraszam ale jak pisałem nie znam się na tym jak napiszecie jakich informacji wam potrzeba to ich udzielę

Pozdrawiam !

#337 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 12:17

Żywienie bydła mlecznego drogi kolego widzę że póki co jesteś trochę fanatykiem krów z brkaiem wiedzy, ułożenie dawki opiera się na dostepności pasz jakim i dysponujesz więc najlepiej zrobi to żywieniowiec bo wie co masz i z czego może doić mleko przez komputer to Ci nic nie da. kukurydza jest to ok ale zamiast dietetycznego siana proponuję zaczą wporwadzić sianokiszonki z traw a najlepiej traw z konczynami lub lucerną. nic tu nie wyczarujemy zgłoś się do zywieniowcs i on Ci pomoże. Poprawe parametór można za pomocą żywienia i doskonalenia genetyki. A tak poza konkursem jak masz z czego żyć to daj spokój z krowami bo bez wiedzy i doświadczenia będziesz tylko dokładał do tego interesu, poza tym szybko Ci minie zapał bo krowy to jest ogromny obowiązek bycia czasowym i uzależnionym
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#338 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 12:58

Żywienie bydła mlecznego atomik z "dietetycznym sianem" to ja bym go tak do końca sianokiszonką nie zastępował. Wiadomo sianokiszonka to bardzo dobra pasza mlekopędna, a jak z dodatkiem koniczyny i lucerny to już super. Dużo mleka i nie trzeba tyle kasy wywalać na śrutę białkową i rzepakową czy tam inną paszę białkową, ale jak siana nie dasz to później tylko problemy, bo krowy zaczynają kwasicy dostawać.

Marfeusz69 jak nie masz pojęcia o chowie krów to daj sobie spokój. Jest to chyba jedna z trudniejszych dziedzin rolnictwa i najbardziej pracochłonnych.

#339 Share Morfeusz69

Morfeusz69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 13:51

Żywienie bydła mlecznego

atomik z "dietetycznym sianem" to ja bym go tak do końca sianokiszonką nie zastępował. Wiadomo sianokiszonka to bardzo dobra pasza mlekopędna, a jak z dodatkiem koniczyny i lucerny to już super. Dużo mleka i nie trzeba tyle kasy wywalać na śrutę białkową i rzepakową czy tam inną paszę białkową, ale jak siana nie dasz to później tylko problemy, bo krowy zaczynają kwasicy dostawać.

Marfeusz69 jak nie masz pojęcia o chowie krów to daj sobie spokój. Jest to chyba jedna z trudniejszych dziedzin rolnictwa i najbardziej pracochłonnych.

atomik z "dietetycznym sianem" to ja bym go tak do końca sianokiszonką nie zastępował. Wiadomo sianokiszonka to bardzo dobra pasza mlekopędna, a jak z dodatkiem koniczyny i lucerny to już super. Dużo mleka i nie trzeba tyle kasy wywalać na śrutę białkową i rzepakową czy tam inną paszę białkową, ale jak siana nie dasz to później tylko problemy, bo krowy zaczynają kwasicy dostawać.

dzięki koledzy ale ja jestem uparty jak zaczynałem prowadzić sklep wszyscy mówili ze mam sobie dać spokój otworzyłem i nie narzekam więc skoro już jest to gospodarstwo i krówki, zrobię wszystko by się rozwijało nie muszę zarabiać milionów a każdy kiedyś zaczynał od podstaw

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 14:21

Żywienie bydła mlecznego Kolego zrobisz jak będziesz chciał, ale wyobraź sobie:
- roczek bez wolnego wszystko musi być zrobione na czas bo inaczej rykiem mury rozwalą,
- zarwane nocki bo odebrać trzeba poród,
- CODZIENNIE zapylasz do pracy,
- gawiedź wali nad jezioro, a Ty do obory lub na łąkę. W cieniu 35 stopni.
- w święta ściągasz garniturek i do obory,
- leżysz godzinę lub więcej za zadkiem krówki i układasz cielaka żeby mógł się urodzić,
To tylko niektóre z przyjemności jakie Cię czekają, to trzeba lubić , mieć lekko nierówno pod sufitem, albo wszystkiego po trochu.

Edytowany przez agromatik, 07 kwiecień 2011 - 14:21.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"