Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6359 odpowiedzi na ten temat

#2321 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 01 kwiecień 2013 - 15:18

Żywienie bydła mlecznego To tak koledzy rano dostają jakieś 20-30kg QQ pasze badane 34% skrobi, na qq sypie osypke ilośc 5-6kg( owies jęczmien pszenica peluszka taka konkretna mieszanka), do osypki witaminy oczywiście, mocznik też dodawalem pare miesięcy znikoma poprawa, milkor 38% tez dawalem ilośc 0,5kg pierwszy miesiąc potem 1kg bez poprawy, obiad sianokiszonka i słoma, wieczorem osypka ilośc 3-4kg i sianokiszonka do oporu. Z tego co czytałem to może byc bardzo prosta sprawa teraz mam same jałówki pocielone i tylko od nich mleko idzie reszta zasuszona i przerzedzone stado, ale już sam nie wiem.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 04:16
  •  

#2322 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 01 kwiecień 2013 - 15:29

Żywienie bydła mlecznego krówki rano i wieczorem powinny dostawać tę samą paszę a nie jak co niektórzy dają rano tylko kuku a wieczorem sianokiszonka.jak nie miałem wozu paszowego to najpierw sianokiszonka potem kuku i na to dodatki.rano i wieczorem zawsze tak samo.

#2323 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 01 kwiecień 2013 - 15:34

Żywienie bydła mlecznego Ja już miałem ten eksperyment przerobiony mleko spadło i to odrazu, liczyłem że faktycznie do miesiąca muszą sie przyzwyczaic ale rewelacji w dzielonej dawce nie było
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2324 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 21:02

Żywienie bydła mlecznego

a czy podawanie gliceryny w ilości 150ml/ dzień przez dłuższy czas (do 6 miesięcy po ocieleniu) jest szkodliwe dla zdrowi krów i wpływa na jej długowieczność ?

a czy nie lepiej byloby podac z 200g tluszczu chronionego a i dlaczego tak dlugo chcesz to podawac? takie rzeczy podaje sie glownie po ocieleniu a jak ktos ma bardzo duza produkcje od krowy to wtedy sie przedluza do skutecznego pokrycia musisz rozwazyc wszystko ale przedewszystkim w jakim celu podajesz tak dlugo ?

Ja już miałem ten eksperyment przerobiony mleko spadło i to odrazu, liczyłem że faktycznie do miesiąca muszą sie przyzwyczaic ale rewelacji w dzielonej dawce nie było

No ale zobacz rano podajesz 20-30kg kukurydzy i 5-6kgsruty glownie zbozowej czyli dostaja sama energie i powiem ci ze odwazna dawke tej sruty dajesz w jednym odpasie az dziwne ze ci sie nie zakwaszaja bo sruty zbozowe sa latwo fermemtujace chyba ze bardzo duzo owsa jest w mieszance
ja na twoim miejscu sprobowałbym tak 15kg kukurydzy na to 1kg rzepakowek(oczywiscie nie odrazu taka dawka)+2-3kg tej mieszanki z witaminami i dolozyłbym drozdze jeszcze i jakby zjadly z grubsza tresciwo i kukurydze to 10kg sianokiszonki w poludnie moglbys dac 0,5kg rzepakowej plus 1-1,5kg tej mieszanki zbozowej i wieczorem znowu 10kg kukurydzy na to taka dawaka rzepakowej i mieszanki jak rano i 10 kg sianokisznki i musi sie poprawic bo nie wiadomo jaka masz sianokiszonke ale praktycznie wogole bialka nie masz wiec mocznik nie dziwi ze taki niski
A kukurydza jaka SM,NEL i strawnosc?

#2325 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 07:24

Żywienie bydła mlecznego

a czy nie lepiej byloby podac z 200g tluszczu chronionego a i dlaczego tak dlugo chcesz to podawac? takie rzeczy podaje sie glownie po ocieleniu a jak ktos ma bardzo duza produkcje od krowy to wtedy sie przedluza do skutecznego pokrycia musisz rozwazyc wszystko ale przedewszystkim w jakim celu podajesz tak dlugo ?

podaję tak długo, bo nie mam kiszonki z QQ i tylko sianokiszonka, wysłodki toffi gold i śruta z własnych zbóż + rzepakowa i ziarno QQ, a podaje tylko tym co dają ok 30l/dzień dodam, że nie są to jakieś HF tylko zwykłe czarno białe

#2326 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 07:31

Żywienie bydła mlecznego to nie lepiej podac im 0,5kg tych toffi wiecej badz ziarna QQ

#2327 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 18:29

Żywienie bydła mlecznego Panowie Jaką umieszac treściwa zeby było dobrze?? :D :D
Daje krowom kiszonke z kuku, sianokiszonke i siano.
Kupiłem PIASTmix KROWA STANDARD, do tego mam śrute rzepakową, otręby pszenne, śrute z owsa i zyta.
Tylko w jakich proporcjach to mieszać?? a moze jeszcze czegos dokupic?

Może warto dodac drożdży?? Tylko moze ktos sie orientuje jaka jest ich cena?

Edytowany przez Grzesiu95, 02 kwiecień 2013 - 18:37.

#2328 Share Krzynio

Krzynio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:723213616

Napisany 02 kwiecień 2013 - 19:13

Żywienie bydła mlecznego

Panowie Jaką umieszac treściwa zeby było dobrze?? :D :D
Kupiłem PIASTmix KROWA STANDARD, do tego mam śrute rzepakową, otręby pszenne, śrute z owsa i zyta.

104zł z soymaxu a 150 z sano Drożdze:)

#2329 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 19:40

Żywienie bydła mlecznego A opłaca sie wgl w to bawic?

#2330 Share siwaasia

siwaasia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 10:23

Żywienie bydła mlecznego Witam,czy moglibyście mi odpowiedzieć czy taka dawka jaką stosuję jest dobra czy powinno się coś zmienić.
Dla krów rasy jersey dwie są w 120 dniu laktacji(ok 15 l mleka),jedna jest tydzień po wycieleniu ,dwie zasuszone.
Dostają
siano do woli,słoma do woli
rano i wieczór -1,5kg mieszanki treściwej (śruta zbożowa z owsa,jęczmienia i pszenżyta i śruta kukurydziana stosunku 2:1)+0,75kg otrąb+0,75kg wysłodek buraczanych(moczonych)+witaminy
południe marchew ok 4kg

Krowy zasuszone dostają siano do woli i 1kg owsa na dzień + trochę marchwi w południe

proszę o odpowiedz czy nie za dużo albo za mało treściwych, tak żeby osiągnąć jak najlepszą wydajność nie stosując gotowych pasz i sianokiszonek. I jeszcze jedno pytanie jak pójdą na pastwisko i będą na nim przebywać od rana do wieczora to ile treściwej powinny dostawać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2331 Share Egzo

Egzo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 10:29

Żywienie bydła mlecznego komodo w twoim rozumieniu wieczorem to jest po dojeniu czy przed?

Bo ja właściwie podaje podobnie do tego co ty napisałes z małymi wyjątkami: rano 10kg sianokiszonki + za 30 min 4,5kg sruty (pszenzyto 1,5kg,sojowa z rzepakową 0,5kg, toffi 0,5kg, witaminy 0,25 kg i do tego jeszcze okolo 1,75 pełnoporcjowej 18)
w południe 10kg kukurydzy
przed dojeniem wieczornym czyli około 17.30 dostaja 10kg kukurydzy na to 1,5kg sruty
po dojeniu sianokiszonka 10kg
Wszystkie dawki które podałem sa w przeliczeniu na 1 krowe.
I co w tej dawce można zmienic aby zwiększyć wydajność, bo moim zdaniem chyba mam za mało białka w dawce ale ekspertem jeszcze nie jestem

#2332 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 20:44

Żywienie bydła mlecznego wedlug mnie lepiej przed dac wtedy odrazu po doju sie krowy nie klada tylko jedza i zaworki maja czas sie zamknac przed kontaktem z podlozem
No malo bialka bo w sumie 0,5kg poekstarkcyjnych srut i troche pelnoporcjowki i pozniej jeszcze jakis maly procent wiec musisz dolozyc rzepakowej wiecej na kukurydze im posyp i efekt w mleku powinien byc widoczny tylko stopniowo 'A jakie masz parametry mleka?

#2333 Share Egzo

Egzo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 03 kwiecień 2013 - 21:41

Żywienie bydła mlecznego Paramatry mam zadziwiajaco dobre bo tłuszcz 4,3 i białko 3,4

#2334 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 07:16

Żywienie bydła mlecznego a mocznik znasz moze?i ile doisz srednio od krowy dziennie?

#2335 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 13:35

Żywienie bydła mlecznego

Panowie Jaką umieszac treściwa zeby było dobrze?? :D :D

Pomoże ktos?

#2336 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 13:48

Żywienie bydła mlecznego zawsze ktos pozmoze
tylko napisz co chesz osiagnac jaka chcesz osiagnac produkcje mleka i jakie masz parametry tej kiszonki chociazby sucha mase to juz cos bedzie wiadomo z kuku i sianokiszonki i ile tego dajesz to wtedy cos sie ulozy

#2337 Share Egzo

Egzo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 14:13

Żywienie bydła mlecznego Na mocznik ostatanio nie zwracałem uwagi ,a jest niski bo aby 150~. Co do wydajności to na dzien dzisiejszy srednia wychodzi 17,5l na sztuke ;/ Chyba musze posłuchac twojej rady komodo i dawac wiecej rzepakowej

#2338 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 14:30

Żywienie bydła mlecznego no najrozsadniejsze i najtansze posuniecie bo mocznik nie jest za wysoki a i wydajnosc jest tez napewno do poprawienia :)

#2339 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 18:13

Żywienie bydła mlecznego Kiszonka ma ok 35-40% suchej masy, Daje 20 kg na krowe do tego 10 kg sianokiszonki 3 kg siana

Wydajnośc mysle ze jakby spróbowac podnieśc do ok 20l na dobe to już by było coś. :)

Edytowany przez Grzesiu95, 04 kwiecień 2013 - 21:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2340 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 08:36

Żywienie bydła mlecznego wez wage gramowke i mikrofalowke i dokladnie zbadaj takie mowienie 35 40 to wiesz jest roznica w wartosci duza i sianokiszonke zbadaj tez