Polecane posty

Gość   
Gość

Nie zawracaj sobie glowy tym wynalazkiem. Taniej kupisz normalna pszenice a nawet i qq

U mnie pierwsze efekty było widać na świeżo wycielonych. Jak trzyma mleko 5 mies na max poziomie to super. Przy I wizycie 3/20 dawały powyżej 30 l. Po 5 latach i podkręcaniu genetyki 3/20 dają poniżej 30l dziennie. W rok z 4,5 do 6 tys wydajności. Teraz ponand 8 tys. Tylko trzeba się słuchać i inwestować w dobre objętościówki.

3/20 daje tylko poniżej 30l to powinnaś miec grubo ponad 10 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Od dłuższego czasu mocznik oscyluje w granicach 280-290 wycielilo się kilka białogłowych białko 3.6 tłuszcz 4.8, dorzuciłem 2 kg wysłodek i za wiele nie pomogło...
Obciąć trochę rzepak? Bo zaraz somatyka będzie szaleć przy takim moczniku

Dodam, że rano sianokiszonka do woli z koniczyną i z lucerną naprzemiennie, na noc do woli kiszonka z owsa i jęczmienia, więc mocznik nie powinien tak szaleć ze względu na ten ubogi owies...

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

3/20 daje tylko poniżej 30l to powinnaś miec grubo ponad 10 tys.

Dużo jest w szczycie. Za kilka miesięcy to się zmieni. Pierwiastki dają średnio 30-35 l, ale w końcu też zejdą. Jak utrzymam 30 dziennie średnio, to blisko 9 tys. będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak utrzymasz srednio na poziomie co najmniej 30kg przez 12 miesiecy to bedziesz mieć ponad 10 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hehe najlepsza bedzi sucha qq ktora kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Od dłuższego czasu mocznik oscyluje w granicach 280-290 wycielilo się kilka białogłowych białko 3.6 tłuszcz 4.8, dorzuciłem 2 kg wysłodek i za wiele nie pomogło...

Obciąć trochę rzepak? Bo zaraz somatyka będzie szaleć przy takim moczniku

 

Dodam, że rano sianokiszonka do woli z koniczyną i z lucerną naprzemiennie, na noc do woli kiszonka z owsa i jęczmienia, więc mocznik nie powinien tak szaleć ze względu na ten ubogi owies...

Pomoże ktoś?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

wiecej energi a mniej białka w dawce i może powino być lepiej.Sianokiszonke w mniejszych dawkach podawaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulugula13    5

Mógłby ktoś spojrzeć jak karmie krowy o dać mi radę co zmienić? Nie mam paszowozu więc ilości nie są dokładnie znane
Dawka
Kiszonka z kukurydzy
Śruta ze zbóż własnych: pszenica 50%, mieszanka (jęczmień, owies, pszenżyto) 50%
Pasza pełnoporcjowa 24%białka (tylko krowy od ocielenia do 4 miesiąca po ocieleniu)
Sianokiszonka z seradeli
Słoma
Witaminy
Kwaśny węglan

Mocznik 130
Białko 3,18
Tłuszcz 4,31

Myślę nad dołożeniem śruty rzepakowej i zmianę na pełnoporcjową 26%. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Cieżko powiedziec po ogolnych danych, jesli masz ocene to podaj grupy laktacyjne , moze jakas mocno zmienia te ogolne wartosci. Jaka to pelnoporcjowka? Niby 26 % a z mocznika wynika ze to za malo białka. Musisz to zbilansowac , Widze ze nie dajesz sanokiszonki z traw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Jak utrzymasz srednio na poziomie co najmniej 30kg przez 12 miesiecy to bedziesz mieć ponad 10 tys.

Oby się udało utrzymać. Mam 30% stada w I laktacji i 30% w II. Jak te pierwsze się spiszą, a zapowiada się ładnie. To powinno być super. PMR ewidętnie im służy.

  

witam gdzie znajdę temat o zasuszaniu krów?

 

Szczerze nie wiem o takim, ale to też żywienie, więc pytaj i tutaj!

 

 

Pomoże ktoś?

Wysoki mocznik, to brak energii, słaba strawność lub/i mało białka w jelicie. Przydałoby się gówienko obejrzeć :P

 

Zulugula zważ i podaj nam ilość dzienną na sztukę w szczycie o max wydajności. A ta seradela to ciekawe jakie ma parametry? W fazie kwitnienia cięta? Jaką ma wilgotność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Podpowie mi ktoś tzn poleci jakieś witaminy zamiast dolfos bm lactan? U mnie nigdzie nie mogę ich dostać i z netu zamawiam a wiadomo to dodatkowy koszt lokalni oferuja dehaus i sano. Drożdże kupuje osobno teraz. Zastanawiam się również nad karotenem ale przy tej cenie mleka ciężko jest dawać wszystkim dodatkowo karoten, słyszałem od jednego gospodarza ze podaje karoten bodajze miesiąc od planowego zacielenia, czy to ma sens? I ostatnie pytanie, co stosujecie na opuchnięte wymie po ocieleniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulugula13    5

Nie jestem pod oceną więc dokładnych danych nie znam. Ta pełnoporcjówka to wimilk 24 z wipaszu, daje jej 4 kilo na sztukę do czwartego miesiąca po ocieleniu. Seradela była cięta w fazie kwietnia, lekko podsuszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

bez oceny to wróżenie z fusów jedna sztuka może zmienić wyniki u dziesięciu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Kto pomoże w żywieniu krów ? Wydajność ostatnio spadła bo była bieda z sianokiszonką ale już jest wszytko w normie. Wiec tak wydajność jest słaba naprawdę bardzo słaba jakieś 15litrów od krowy dziennie. A chciałbym ją podnieść do jakiś 25l w górę. Do dyspozycji mam sianokiszoknę z 1 ,2 ,3 trawy, kiszonka z kukurydzy i kiszonka z żyta ale z żyta raczej mleka nie będzie więc idzie dla jałowek oraz mieszanka swoich zbóż ( pszenica , owies , jęczmień ) nie mam paszowozu i na dniach przyjadą mi granulki z de heus. Co mam im kupić jakaś śruta rzepakowa czy coś ? Jak karmić ? I ile ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Mateusz napisz jaki masz mocznik bi i tł bo bez tego trudno cokolwiek powiedziec...

Ja daje 27kg kukurydzy, 15 sianokiszonki, 1kg słomy ,1kg suchej wysłodki, 2kg ziarna kukurydzy, 1 kg soja i 1.2kg rzepak + inwidualnie de heus ful 25%bi w zaleznosci od wydajnosci 

Z tej dawki wychodzi mi na prubnym ok 30L srednia

Nie wiem jakie masz krowy i w jakiej fazie laktacyjnej ale 25l powinnes smialo doic. a ta mieszanke mozesz dac zamiast ziarna kukurydzy tylko troche wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tłuszcz 4,5
Białko 3,3
Mocznik 118
A krowy to przeważnie hf i mieszance z hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Jaka jest bezpieczna ilość śruty rzepakowej? Warto zainteresować się DDGS i młótem ?

Edytowano przez PolskiRolnikt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Około 30% treściwych. Wszystko zależy od ilości białka w innych paszach i zapotrzebowania na białko i energie w zależności od ilości dawanego mleka. Czy ktoś takie normy ma pod ręką i prostym językiem umie to przekazać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Na start żeby przestawić krowy z pasz pełnoporcjowych i w oczekiwaniu na żywieniowca coś takiego było by ok?

2kg mieszanki ( owies, jęczmień, dodatek żyta )
1kg śruty rzepakowej ( ewentualnie mogę ddgs lub młóto )
0,5kg śruty sojowej


QQ: 22kg
Sianokiszonka: 13kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Śrutę sojową i mieloną kukurydzę (1 kg) przeznacz dla świeżo ocielonych i do 100 dni laktacji. W sumie jest około 40 kg. Jeżeli któraś ma moźliwości to daj wszystkiego więcej. Jak dobra strawność to i 60 kg potrafią, ale to na paszowozie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

OK do tego witaminy i soda wystarczy czy trzeba też dodać drożdże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Stosuję witaminy, tlenek magnezu, sodę, kredę, drożdże, sól i melasę. Z ręki to ostra zabawa. Więc bez mieszalnika część lepiej sobie darować.

Dodaj chociaż kredę. Kosztuje grosze, a ładnie wapno uzupełnia i również buforuje.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Acidbuf z tego co wymienilas zastąpi sode i tlenek magnezu bo ma kilkakrotnie wieksza sile buforowania i krede bo to glownie wapno znacznie lepiej przyswajalne niz kreda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj