Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ-80 - jak ustawić zapłon

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrek8000

piotrek8000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 21:45

MTZ-80 - jak ustawić zapłon Witam. Przeszukałem forum ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, dlatego zakładam ten temat. Jeżeli jest już taki to przepraszam ale musiałem przeoczyć. Tak więc mam problem z odpalaniem mojego mtz-80. Kupiłem nowy akumulator, wymieniłem rozrusznik na planetarny (12V), założyłem nowe przewody od akumulatora ale nic nie pomaga. Na "ostro" (zwarcie biegunów rozrusznika śrubokrętem) również nie pali. Ciągnik nie chce odpalić nawet przy temp 10 stopni. Oczywiście jeżeli zaleje go gorącą wodą to wtedy pali nawet na dużym mrozie, tak samo jeżeli zapale go na zaciąg i chwile pochodzi, nagrzeje się to wtedy również pali od ręki. Nie pomaga także palenie z odprężnikiem, czy też z podgrzaniem świecy. Ostatni był u mnie elektryk "pobadał" trochę rusina podregulował prądnice wziął 100 zł ale oczywiście nic nie pomogło. Rozmawiałem z mechanikami każdy proponował sprawdzić pompę i ustawić zapłon i tu zaczynają się schody ponieważ nie mam pojęcia jak to zrobić. Dlatego mam prośbę, czy mógł by mi ktoś w bardzo prosty sposób wyjaśnić jak to zrobić. Tak krok po kroku. Byłbym bardzo wdzięczny jeżeli by ktoś załączył jakieś zdjęcia/skany z instrukcji obsługi z dokładnym opisem co i jak. Dziękuje z góry za odpowiedzi i pozdrawiam :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ-80 - jak ustawić zapłon Dzisiaj, 15:57
  •  

#2 Share piotrek8000

piotrek8000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 21:16

MTZ-80 - jak ustawić zapłon Czyli nikt z Was nie ustawiał zapłonu w MTZ-80 ? Nikt też nie ma żadnej instrukcji gdzie jest to opisane???????? Ciekawe

#3 Share annabiedronka

annabiedronka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 19:29

MTZ-80 - jak ustawić zapłon na 3-ciej atronie jest temat"kąt wtrysku" tam troche sie dowiesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 09 grudzień 2009 - 20:28

MTZ-80 - jak ustawić zapłon pompę dajesz na regulację (mi przybyło mocy po tym i mówili że następnym razem do regeneracji)
odkręcasz ją i wyciągasz ma takie ząbki tzn że koło zostaje zapłonu nie ruszysz możesz wykręcić naprzeciwko pompy (tzn od przodu) pokrywkę na 3 śruby z jedną w środku jej nie ruszaj i będziesz widział wałek pompy. Wtryski wymień

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share JAREK6

JAREK6

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, dobra muzyka,

Napisany 28 grudzień 2011 - 19:22

MTZ-80 - jak ustawić zapłon Witam codo palenia ten typ tak ma ale przy zakupie rozrusznika planetarnego trzeba zwracać uwagę na liczbę obrotów czyli ,,przełożenie" stąd różnica pomiędzy cenami. A co do zapłonu jeśli kogoś naprawdw interesuje to niech odpisze to załączę instrukcje jak to zrobić .

Dodaj odpowiedź