Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach

251 odpowiedzi na ten temat

#201 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 06 styczeń 2014 - 14:46

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach I na co to komu? jedynie do napędzania jakiś maszyn z hydraulika na postoju które większej wydajności hydrauliki potrzebuję. W normalnych pracach polowo-łąkowych problem braku samego podnośnika nadal zostaje.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Dzisiaj, 23:36
  •  

#202 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 06 styczeń 2014 - 16:11

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Nic bez celu nigdy nie stworzono.Jak by to było w nowych ciągnikach to by ludzie gadali że dobra rzecz.Ja osobiście nie korzystałem ;)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#203 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 06 styczeń 2014 - 17:13

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Mi się przydawało jak ciąłem codziennie na zielono trawę dla krów rotacyjną i nie składałem jej do odpinania. Mogłem przy przypinaniu od razu założyć wałek i jechać z wyłączoną kosiarką w drugi koniec pola.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#204 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 17:32

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Napęd zależny od biegów pompy w 60-ce (jak i równoczesny napęd pompy i wom) to jeden z bardziej kretyńskich pomysłów polaków. Nawet porządnie zetora nie skopiowali, musieli namieszać.
Nie znam żadnej maszyny w której by się to przydało, żadnego innego ciągnika który coś tak bezużytecznego by posiadał za to kupę przykładów w których równoczesny napęd wom i pompy przeszkadza.
KPK Kumurun Team

#205 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 styczeń 2014 - 21:18

I na co to komu? jedynie do napędzania jakiś maszyn z hydraulika na postoju które większej wydajności hydrauliki potrzebuję. W normalnych pracach polowo-łąkowych problem braku samego podnośnika nadal zostaje.

W owijarce akurat się sprawdza. Silnik na niskich obrotach a pompa śmiga.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#206 Share maximus099

maximus099

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 02 kwiecień 2014 - 19:47

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Witam. Pytanie do znawców, czy istnieje możliwość zamontowania do 360 skrzyni z zetora np 70xx i pochodne czy 69xx i pochodne, taką z WOMem 540/1000? Generalnie chodzi mi o taką opcje WOMu 540/1000 w 360, czy trzeba montować całą skrzynie o zetora czy wystarczy pokrywę górną z zębatkami, wałkami tak aby to chodziło. Wiem że taka skrzynia pasuje do silnika, ale czy pasuje do mostu, czy wałki będą pasować. Jeśli ktoś posiada wiedzę to chciałbym wiedzieć wszystko o takiej przeróbce WOMu. Z góry dzięki za odpowiedź.

#207 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 02 kwiecień 2014 - 20:14

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach kiedyś na aledrogo widziałem takie skrzynie. w opisie aukcji pisało że pasuje p&p

#208 Share Bakik125

Bakik125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwiem, posiadam 20ha gospodarstwo oraz hoduję bydło opasowe, zapraszam również na mój kanał na YT

https://www.youtube.com/channel/UCd-j4rFWcjxB6peckv0rCoA

Napisany 21 kwiecień 2014 - 20:01

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Witam! ostatnio myślałem nad założeniem kabiny do c360 i użekły mnie kabiny od zetorów tylko chodzi mi o te nowsze modele 7211 1990+, i w związku z tym mam pytanie czy ta kabina pasuje do "sześdziesiątki" czy trzeba coś przerabiać, i ilę taka kabina może kosztować. Naglak nie wchodzi w grę!

#209 Share kondziufanJD

kondziufanJD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 20:09

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Oczywiście że trzeba przerabiać.

#210 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 20:10

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Wątpię czy znajdziesz kabinę od takiego zetora, te ciągniki są drogie na rynku używanych i nikt nie rozbiera ich na części tylko remontuje, picuje i na handel....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share tomeq

tomeq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 20:35

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Jak masz chęci i czas to można przerobić tylko troche zabawy jest z tym. Z tego co kojarze to tam podłoga jest równa to trzeba przedłużać pedały albo robić podwieszane tak jak w zetorze i masa innch pierdół typu mocowania itd

#212 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 21 kwiecień 2014 - 20:49

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Będzie pasować tylko musisz wywalić bak, przedłużyć dźwignie podnośnika a pedały to są razem z kabiną
Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

#213 Share Bakik125

Bakik125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwiem, posiadam 20ha gospodarstwo oraz hoduję bydło opasowe, zapraszam również na mój kanał na YT

https://www.youtube.com/channel/UCd-j4rFWcjxB6peckv0rCoA

Napisany 21 kwiecień 2014 - 21:43

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach A bak też razem z kabiną? i czy deskę rozdzielczą trzeba kupować od zetora bo w nich jest dość daleko z tyłu kierownica.

#214 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 kwiecień 2014 - 17:39

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach lepiej kup od starszych zetorów , kupisz za 2-3 tys i nie bedziesz prawie nic przerabiał... a od nowszych typu 72xx to raz , że za mniej niz 5 tys nie kupisz to jeszcze mase przeróbek bedziesz miał... i co do czego to sie narobisz a efektu nie bedzie , bo tu bedzie dziura ,a tam bedzie podwiewało ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#215 Share muflon19

muflon19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 18 maj 2014 - 12:16

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Kolega wyzej ma racje. Jak chcesz mieć komfort to sprzedaj 360 i kup zetora lepsze rozwiązanie.

#216 Share kubala

kubala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 09:43

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Święte słowa Seweryn co do tego rozwiązania zapewne rozwiązanie wałka/pompy i wygodności załączania rzutuje i na ilość wypadków w rolnictwie, np zapachanie się kombajnu czy kopaczki albo zakladanie sznurka w prasie po zerwaniu, zamiast wyłaczyć wałek a potem załaczyć jak np w zetorku to cyka sobie tak powolu
tku traktorek i się działa.... a potem pochwycenie itp

osobiscie przydaje mi sie jednak to rozwiązanie podczas podniesienia glebogryzarki jak opadnie podnosnik np stoję na utwardzonej powierzchni czy podnoszenie lejka z nawozem po załadunku, po co ma mi się tarcza kręcić i rzucać nawozem czy ziarem polponu kiedy rozłaczam skrzynię na reduktorze potem czwóreczka czy 3 i pompa zalezna od kół i maszynka w górę ale przebić się do tego ustawienia na dżwigni wałka a potem ponownie w położenie neutralne przyprawia o palpitację

Edytowany przez kubala, 24 sierpień 2014 - 18:26.

d.zamojskie

#217 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 16 wrzesień 2014 - 18:02

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Takie pytanie do kumatych osób.Czy pompa od zetora 4-cyl np 7211 podeszła by do c-360?Tutaj mam na myśli mocowanie i wycięcia na sprzęgiełku itd. Dawki paliwa na pewno muszą być inne i jak z ustawieniem wtrysku paliwa?Ogólnie działało by to?Ma ktoś coś takiego?Bo o pompach rozdzielaczowych,to wiem,a mi chodzi o sekcyjną pompę Motorpala.Może by była lepsza od tej mieleckiej.

#218 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 16 wrzesień 2014 - 21:21

No to ponoć podejdzie takie coś.Na YT jest filmik pracy silnika S-4003 właśnie z pompą z zetora.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#219 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 17 wrzesień 2014 - 08:54

Zetorowskie rozwiązania w Ursusach Ok dzięki,poszukam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share case845xl

case845xl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 12:27

Witam! Panowie mam taki problem: Zmontowałem u siebie przedni napęd do mojego C360. Przewałkowałem cały wątek takiej modyfikacji, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi co zrobić aby napęd działał również na biegach terenowych (redukcyjnych)? Podobno trzeba zmienić wałek główny skrzyni biegów na zetorowski (z Zetora starszej serii) ale o jaką serię chodzi? Czy taka modyfikacja pomoże? Będę wdzięczny za każdą radę.

Dodaj odpowiedź