Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dlaczego Euro tanieje?

130 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Donato

Donato

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 06:52

Dlaczego Euro tanieje?

i tak kurs przeliczania dopłat jest ustalany przez EBC, a że rząd chce wymieniać euro po wyższym kursie to już inna sprawa, tak czy tak jest pewna pula euro przeznaczona na dopłaty i inne płatności (z czego te dopłaty jak przytoczono w tym artykule są z góry wiadome) a że rząd wiedząc o takim "stałym" źródle euro może sobie pozwolić na wyminę euro(nie jest tu ściśle określone czy te wcześniej wymieniane euro pochodzi z rezerwy walutowej czy z innych źródeł) może wymienić wcześniej taką samą ilość euro, co do tych wcześniejszych wymian przeprowadzanych przez rząd to jeżeli wymienia tylko taką ilość euro jaka jest przesyłana z UE na dopłaty to i tak ma to minimalny wpływ(ale jednak jakiś minimalny pewnie tam ma) na kształtowanie się kursu EUR/PLN

Kto powiedzial ze panstwo wymienia tylko euro z doplat?? Z zachodu naplywaja niewyobrazalne dla nas sumy za rozliczenia miedzynarodowe wlasnie w euro, NBP wypuszcza euro i robi cyrk z kursem. Nikt pozniej nikogo za to nie rozlicza. Jest to identyczna sytuacja jak masowe wypuszczanie akcji na giełdzie przez firme X. Efekt jest taki ze jest przewaga podaży nad popytem i cena spada.

Zeby było ciekawiej przeginaja swoje możliwosci do tego stopnia, ze UE powinna nam zabrac doplaty. Gdzies kiedy czytalem, ze warunkiem otrzymywania doplta jest ustablizowany kurs złotówki, bez wahniec wyższych niz 10% w stosunku do Euro. Wrzesien 2008 euro kosztowalo ok 3,3 zł, natomiast na poczatku 2009 ok 4,9 zł. Teraz kosztuje ok 4,15. Czy te wahania wynosza mniej niz 10%???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dlaczego Euro tanieje? Dzisiaj, 09:45
  •  

#42 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 07:09

Dlaczego Euro tanieje? a co maja robić z tym euro z rozliczeń międzynarodowych trzymać w skarpecie?? co do stabilnego kursu walutowego to jest warunek do wstąpienia w ERM2 http://www.nbportal....n...&pageId=608

co do dalszych spekulacji spiskowych to pozostawiam ten temat otwarty bez mojej interwencji w niem już kto wie że rząd i Bruksela nas okrada ten to wie widocznie, więc miłej zabawy z EURO

#43 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 31 sierpień 2009 - 07:40

Dlaczego Euro tanieje? @ Donate widzę że jesteś ekspertem w każdej dziedzinie,ale nie cytuj takich wypocin jak na agrofoto.pl, bo jest to ekonomiczny stek bzdur.
Cytuję "złotówka się umacnia w stosunku do euro, rząd dostanie więcej złotówek" Totalna bzdura,akurat jest odwrotnie,a więc czytaj ze zrozumieniem i nie wierz we wszystko co jest napisane w sieci.
a wracając do kursu Euro to jest normalna gra rynkowa wielkich swiatowych spekulantow,i nie ma tu żadnego miejsca na teorię spiskową wobec polskich rolników,a w tym roku kurs euro będzie 30 IX wyższy jak w zeszłym roku,a więc teoria ta wreszcie się załamie.

#44 Share Donato

Donato

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 07:52

Dlaczego Euro tanieje? [quote name='Vitasem' date='Aug 31 2009, 08:40 ' post='394024']
@ Donate widzę że jesteś ekspertem w każdej dziedzinie,ale nie cytuj takich wypocin jak na agrofoto.pl, bo jest to ekonomiczny stek bzdur.
Cytuję "złotówka się umacnia w stosunku do euro, rząd dostanie więcej złotówek" Totalna bzdura,akurat jest odwrotnie,a więc czytaj ze zrozumieniem i nie wierz we wszystko co jest napisane w sieci.
a wracając do kursu Euro to jest normalna gra rynkowa wielkich swiatowych spekulantow,i nie ma tu żadnego miejsca na teorię spiskową wobec polskich rolników,a w tym roku kurs euro będzie 30 IX wyższy jak w zeszłym roku,a więc teoria ta wreszcie się załamie.

Vitasem ja widze ze ty jestes jeszcze wiekszym ekspertem w kazdyje dziedzinie niz ja. Ty chyba sie starasz zostac jakim forumowym guru, co??

Kolego nie kompromituj sie, gdyz akurat w tym co zacytowales nie ma zadnego bledu. Euro zostaje wymienieone przy mocnym kursie i panstwu zostaje wiecej zlotówek, bo wyplaca doplaty przy nizszym kursie. Swoje wypowiedzi mozesz zamieszcac na tematach zwiazanych z wywozeniem obornika czy innych nie wymagajacych wiekszej wiedzy i zrozumienia wątkach. Ja sie nie uwazam za ekpserta rynkowego, ale ty lepiej zakoncz juz swoja kariere w tym temacie. Tobie to chyba najlepszy ekonomista nie wytlumaczy jakim to magicznym sposobem panstwo kradnie nam pieniazki i dzieki takiej ciemnocie jak ty dalej jest jak jest. Jezeli wiesz co to sa notowania to podpowiem ci ze dzis sredni kurs euro wynosi 4,09, a nie jak w moim ostatnim poscie 4,15. Jak teoria moze byc zlamana skoro euro kosztowalo 4,90 a przy ustalaniu kursu bedzie warta <4 zł. Fakt.. W tym roku panstwo wcale nie musi i nie bedzie ingerowac w to wszystko. Wystarczy to ze w Polsce podobno nie ma kryzysu, a ta sytuacja sprzyja lokowania u nas zagranicznego kapitałau.. Duzo euro = tanie euro. Ty sie Vitasem ogarnij.

#45 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 09:31

Dlaczego Euro tanieje? @ Donato po takiej wypowiedzi,mogę Ci pogratulować wysokiej kultury osobistej.Miej trochę szacunku dla starszych bo na takim pieniactwie daleko nie zajedziesz.Nie masz nawet odwagi podać w swoim profilu daty urodzenia, ani skąd pochodzisz.Myśle ,że twoją wypowiedzią powinien zająć się moderator.Na koniec życze dużo zdrowia i pozdrawiam.

#46 Share Donato

Donato

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 31 sierpień 2009 - 10:16

Dlaczego Euro tanieje? Przyganial kociol garnkowi... Ja tylko odbijam pileczke, poniewaz kroczysz za mna w kazdym temacie i starasz sie robic ze mnie idiote. Przykre, bo takie forum powinno raczej jednoczyc i dawac mozliwosc wymiany pogladow i dostepnych iformacji, a nie roznic i kwestionowac czyjas wiedze. Odnosnie wieku i miejsca zamieszkania moge wpisac ze mam 15 lat i pochodze z Czarnej Dziury i wcale nie musi byc to wiarygodne. Nie mow mi o kulturze osobistej, bo w swoich ripostach wcale ja tez nie zablysnales. Jezeli chodzi o rolnictwo wiele nie wiem, tak samo jak ty i ciagle sie ucze na bledach ale odnosnie dzialan panstwa zwiazanych z euro wypowiadalo sie juz kilku znanych ekonomistow - oczywiscie nieoficjalnie - takze to nie ja stworzylem te teorie. Ja tylko ja popieram. Pozdrawiam i zycze duzo zdrowia.

#47 Share kolo99

kolo99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Czytanie wypowiedzi Uwodzicieli z AF, można się nieźle uśmiać, POLECAM!!!

Napisany 02 wrzesień 2009 - 23:04

Dlaczego Euro tanieje? No to EURO ładnie podskoczyło na 4,18. Dla dopłat dobrze, dla kupowania maszyn z zachodu źle:)
Komu lepiej dogodzić?

#48 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 03 wrzesień 2009 - 06:54

Dlaczego Euro tanieje? http://www.bankier.p...12-2011749.html nie ma się co cieszyć, wszystko jest przygotowane żeby w słusznej sprawie czyli ratowaniu dziury budżetowej dać jak najmniejsze dopłaty bogatym chłopom

#49 Share Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 01 październik 2009 - 07:26

Dlaczego Euro tanieje? Kurs do dopłat 4,23,a niektorzy na tym forum kreślili czarne wizje ,a to tylko gra rynkowa.W tym roku pomogło nam holenderskie konsorcjum EUREKO.Pozdrawiam.

#50 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 październik 2009 - 11:10

Dlaczego Euro tanieje? Pożijom,uwidzim :)-jakoś ta "tylko"gra rynkowa nam do tej pory na zdrowie nie wychodziła-inna rzecz że mamy 90% dopłat "starej" Unii-a w rzeczywistości chyba nieco mniej ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 01 październik 2009 - 11:17

Dlaczego Euro tanieje? 4.23 to elegancko :) Ok 1 złotego więcej niż w tamtym roku :)

#52 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 01 październik 2009 - 11:28

Dlaczego Euro tanieje? Mniej jak 1zł. Bo w zeszłym roku jeśli dobrze pamiętam było przeliczane po kursie 3,39. Tak czy inaczej nie jest źle. Różnica w kursie + wzrost płatności o 10% to da już znaczną różnicę :)

#53 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 01 październik 2009 - 14:40

Dlaczego Euro tanieje? no własnie i co na to specjalisci od spiskowej teorii dziejów ???

tak zapytam może ktoś juz przeliczyłile to wyjdzie w złotówkach do hektara ???
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#54 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 01 październik 2009 - 15:45

Dlaczego Euro tanieje? 205 euro x 4,23 = 867,15zł

#55 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 październik 2009 - 15:56

Dlaczego Euro tanieje? za TNV24 : Podstawowa płatność do hektara wyniesie w tym roku 507 zł, producenci zbóż dostaną 866 zł na hektar, a bydła – 1010 zł.

#56 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 październik 2009 - 16:03

Dlaczego Euro tanieje? JPO ok 119.87 euro/ha x 4.23 = 507,05zł
UPO ok 84,93 euro/ha x 4.23 = 359,25zł
PZ ok 118,84 euro/ha x 4.23 = 502,69zł
ONW
I strefa 179 zł/ha
II strefa 264 zł/ha
III strefa 320 zł/ha

@MECHANIZATOR też jestem tego ciekaw

#57 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 październik 2009 - 16:37

Dlaczego Euro tanieje? prześledziłem średnie kursy euro miesiąc w przód i w tył, wyszło na to, że w latach 2004-2007 nie było żadnych istotnych zmian kursowych, które wskazywały by na to że ktoś specjalnie osłabił złotówkę na dzień obliczania kursu do dopłat. W roku poprzednim można by się czegoś doszukiwać, ale huśtawka kursowa była tak duża, że trudno cokolwiek powiedzieć :)

#58 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 październik 2009 - 16:51

Dlaczego Euro tanieje? polecam tę stronę Kursy walut - Wykres i analiza waluty USD, można przeanalizować kursy od 2003 do dziś z wykresami, życzę miłej lektury i wyobraźni w tworzeniu nowych teorii spiskowych

#59 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 październik 2009 - 18:59

Dlaczego Euro tanieje? Nie wiem czy ktoś oglądał dzisiaj Wiadomości-mam "N-kę" więc mogę cofać audycję-i tak :
-powiedziano że w związku z wyższym kursem euro rolnicy dostaną dopłaty wyższe o 40 % niż przed rokiem a następnie zademonstrowano kurs euro sprzed roku-3,41 zł i wczorajszy czyli 4,22 zł-moim zdaniem 3,41+40% to 4,774 a nie 4,22-widzicie różnicę ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 październik 2009 - 19:03

Dlaczego Euro tanieje? Nikt Ci nigdy nie mówił że telewizja kłamie??
naszczęście ja telewizji praktycznie nie mam i nie oglądam już ponad rok i żyje mi się lepiejDodany obrazek

a tak na marginesie mi wyszło że dopłaty bedą wyższe o ok 36%