Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pali John Deere??

1694 odpowiedzi na ten temat

#201 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 19:22

Ile pali John Deere?? Pokaż mi te fora (szczególnie niemieckie)na których to tak rozpisują się użytkownicy Kubot !-powiem tak-nie znajdziesz zbytnio użytkowników Kubot bo w Niemczech to egzotyka (ok.2-3 % rynku)-dopiero od paru lat sprzedają oprócz komunalnych nieco większe ciągniki tej marki-nie wątpię że może to być dobry ciągnik-ale do JD (przedewszystkim w komforcie to jeszcze Kubocie brakuje-właśnie te jakieś 50 lat)-zresztą jeżeli ta marka jest tak dobra itp.,itd-to dlaczego nie zawojowała rynków np.ciągnikami o mocy dajmy na to 200 KM ? ;)
Zresztą porównaj sobie wyposażenie tej Kuboty z JD 6230-przecież to w porównaniu z JD jakiś ciągniczek pomocniczy jest...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pali John Deere?? Dzisiaj, 10:03
  •  

#202 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 19:39

Ile pali John Deere??

Tematem na tym forum jest ile pali JD?.Ja opisalem traktory z serii 5015 sadownicze mocy 55-80KM,rolnicze ile palą i jaka jest trwałosc to ja nie wiem.Do MAV gwarancja wg dyrektywy Unii Europejskiej na wszystkie maszyny tj.traktory, samochody maszyny ogólnie itp oraz elektronika to dwa lata -przestrzegana w strej Unii a w Polsce oczywiscie nie i polski rolnk na JD dostanie tylko rok gwarancji a niemiecki dwa i kto tu jest jeleniem.?Jednak Kubota i Kioti na swoje traktory dają gwarancje 18-24mce bez limitu Mtg ,Kioti daje jeszcze darmowe Autocasco i OC.Odnosnie Kuboty to jezdzilem 108 KM traktorem silnik pracuje mieciutko jak w samochodzie sredniej klasy cisza w kabinie to JD musi jeszcze 50 lat produkowac traktory zeby dorównac Kubocie w komforcie jak sie sprawuje na polu w porownaniu z JD to ludzie ktorzy pracują na tych maszynach mają b dobre opinie prosze wejsc na forum Kuboty,a spala na zaoranie 1ha o 30% mniej paliwa jak porównywalne traktory o tej mocy innych marek tak piszą uzytkownicy Kuboty ktozy mają te maszyny kilkanascie lat fora niemieckie i francuskie.Bo w Polsce te traktory oficjalnie są dopiero od 3 lat, pozdrawiam wszytkich zawiedzionych spalaniem JD

Tak czytam te twoje wypociny i śmiać mi się chce ;)
Spalić może troche mniej spalą ale załóż ją do porzadnej maszyny to zobaczysz jak będzie zychać.

No i co że dostałem rok czasu tylko gwarancji, jak praktycznie mam JD 3,5 roku i i tak się nie popsuł ;)
Kubota daje taką piekną gwarancję to zobaczymy jak dużo gospodarstw zrezygnuje z JD i przerzuci się na Kubotę.

Chyba Renault daje na samochody 5 lat gwarancji, i jakoś ścisku u nich w salonach nie widzę.

#203 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 19:45

Ile pali John Deere?? heh ja ci powiem tak ile wlejesz to spali tak jest z kazdym ciagnikiem ;)

#204 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 19:47

Ile pali John Deere??

Pokaż mi te fora (szczególnie niemieckie)na których to tak rozpisują się użytkownicy Kubot !-powiem tak-nie znajdziesz zbytnio użytkowników Kubot bo w Niemczech to egzotyka (ok.2-3 % rynku)-dopiero od paru lat sprzedają oprócz komunalnych nieco większe ciągniki tej marki-nie wątpię że może to być dobry ciągnik-ale do JD (przedewszystkim w komforcie to jeszcze Kubocie brakuje-właśnie te jakieś 50 lat)-zresztą jeżeli ta marka jest tak dobra itp.,itd-to dlaczego nie zawojowała rynków np.ciągnikami o mocy dajmy na to 200 KM ? ;)
Zresztą porównaj sobie wyposażenie tej Kuboty z JD 6230-przecież to w porównaniu z JD jakiś ciągniczek pomocniczy jest...

Kobota -bez urazy dla posiadaczy to fakt egzotika i to nie tylko na naszym rynku więc aby się wbić w tak ciasny rynek daje to i owo gratis.
J-D to marka i nie musi się tak rozpychać .Co do spalania moje zdanie jest takie że nic z powietrza się nie bierze ciągnik o mocy 120-150 musi spalić
te 15-20 litrów bo niby z czego ta moc ma się brać .Mój J-D 6820 w orce pali 16-18 litrów i wcale nie narzekam.Na moich glinach te spalanie
to i tak mało w porównaniu z Ursusem 1634 który miałem .
Swoją drogą te gadki o spalaniu rzędu 10 litrów w orce przy ciągniku powyżej 120 koni to mnie śmieszą i przypomina mi się kiedyś rozmowa z
handlowcem z Agromy Sęmpulno na Dniach Pola w Grubnie który twierdził a było to wtedy nowość że ciągnik Pronar 1221 w pługu pali
i tu uwaga ---7-8 litrów :) ;)

#205 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 21:07

Ile pali John Deere?? Kubota w Japonii produkuje okolo 100000 traktorow małej sredniej i duzej mocy rocznie, exportuje do 130 krajów swiata ,produkuje rowniez maszyny budowlane,sprzet rolniczy np.kosiarki oraz silniki przemyslowe koncern porownywalny do Mazdy, Suzuki i innych wielkich koncernów przemyslowych w Japonii .A Johnn Deere nigdzie nie mozna znalesc wiarygodnego zrodla ile produkuje traktorow rocznie RPT podają ze okolo 30000 sztuk traktorow mało jak na taki duzy koncern .Sam mialem kilka Toyot obecnue Avensis i Yaris wiem co to swietna jakosc japonskiego przemysłu motoryzacyjnego jak i elektroniki-zadnych ustrek .Dzieki unii jak imoich podatków rolnicy mogli sobie kupic nowe traktory z programu Sapard i SPO a obecnie nasz rząd jak nie zmarnuje pieniedzy bo mamy przeszlo roczne opoznienie z programu PROW .Prosze wejsc na fora francuskie ,USA i poczytac o Kubocie,na niemieckich tez sa pochlebne opinie ,prawda ze Kubota malo ma nowych traktorów w Europie.Przoduje Fentd,Claas,John Deere,Deutz Fahr z Same i Lamborgini Landini,Valtra ,Case,Masey Ferguson,Neew Holland i inne.Kubota jest obecnie marką niszową ze sprzedarzą 4-8% podobnie bylo kiedys z autami z Japonii

#206 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 11:03

Ile pali John Deere?? To że mniej produkują nic nie oznacza. Ja wole 1 JD jak 3 Kuboty. Taka masowa produkcja to możliwe że idą na ilość a nie na jakość.

Jeśli ogromne gospodarstwa posiadają kilka JD i przesiąda się na Kubotę, która pali 30 % mniej to w stosunku roku mają 1 ciągnik gratis zaoszczędzony na paliwie.

Możliwe -raczej nie ;)

#207 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 11:22

Ile pali John Deere?? A ile bajerow jest w Kubocie a ile w JD?

Zna ktos specyfikacje silnikow w JD 6230 Pemium i Kubocie tej 105km ? Interesuja mnie przebiegi mocy i momentu obrotowego ;)

Honda - The Power of Dreams :)

#208 Share zbig

zbig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 13:54

Ile pali John Deere?? John Derre 6230 Premium i Kubota M 108 S to porównywalne mocą 108KM traktory .Kubota M 108S jest dokladnie opisana w AGROmechanice z Lutego 2008-ma np w standarcie pneumatyczny fotel Grammera w JD trzeba doplacic za taki bajer ma równiez ale w wersii na USA EHR na Europe tej funkcji hydrauliki nie montują chodzi
chyba o koszty bo w Polsce ten traktor kosztuje 39000 euro netto.Z plugiem Unii Grudziadz 4+1 wersja Corn podczas testu w ciagu 15 godzin z czego 90% stanowiła orka przedzimowa zuzył 130l ON [BP Ultimate] dało to 8,7l/mtg a JD o tej mocy jak piszą na tym forum pali 12-16l/mtg w orce ,zaraz napiszą ludzie ze inny pług itd ale fakt jest ze kubota pali mało z tym silnikiem w systemie Commonrail.

#209 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 15:30

Ile pali John Deere?? JD robi mtg w ciągu godziny zegarowej, a może Kubota mtg. robi przez niecałą godzinę ;)

To JD pali połowe więcej -to ja wróżę że firma John Deere upadnie jeśli nadal będzie stosował silniki Power Tech swojej produkcji ;)

#210 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 16:40

Ile pali John Deere?? 39 000 euro ;) ;) kogo stac na tak drogi ciagnik w porownaniu do wyposazenia.
ciekawe ktory posiadacz kuboty nie zamienilby sie na porownywalnego JD, jesli ktos by mu to zaoferowal :)
kubota zajmuje 4-8% rynku i tak zostanie!!! mysle, ze nawet w japonii nie maja zludzen, a ty opowiadasz jakies herezje
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 17:02

Ile pali John Deere?? O ja Kubota ma w standarcie fotel Gramera i EHR ;) Ja jakoś do tego fotela nic nie dopłacałem a EHR to już chyba wszyscy montują.
Podaj może linka do tego słynnego forum bo się zamieszanie ostre zrobiło.

#212 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 17:08

Ile pali John Deere??

Jeśli ogromne gospodarstwa posiadają kilka JD i przesiąda się na Kubotę, która pali 30 % mniej to w stosunku roku mają 1 ciągnik gratis zaoszczędzony na paliwie.

Ogromne gospodarstwa nie przesiądą sie raczej na Kubote bo firma ta nie produkuje ciągników dużej mocy i myśle że sie to nie zmieni. Jednak jeśli już porównywać te procenty na ryknu to wypadało by zawęzić przedział mocy gdzie górną granice w tym wypadku wyznaczy Kubota, a dolną JD. Inaczej nie ma to sensu, bo grupy odbiorców mogą być skrajnie różne.

Większość ludzi ostrożnie podchodzi do nowinek i kupuje ciągniki sprawdzonych marek, a że jest to ich idywidualny wybór poparty presją otoczenia, zasilany reklamami i wspomagany modą oraz okraszony socjotechniką ;) to wiadomym jest że Kubota nie zdobędzie szybko popularności na rynkach gdzie jest dopiero od niedawna. Tak było kiedyś z japońskimi samochodami dlatego nie zapierał bym sie że w przeciągu kilkunastu lat Kubota nie zwiększy swojego udziału na rynku ciągników średniej mocy, bo przypuszczam że zwiększy i to znacznie...

#213 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 03 marzec 2008 - 17:47

Ile pali John Deere?? co do zakupu kuboty to znam pgr w ktorym posiadaja praktycznie tylko same jd a teraz widze ze kupili tez kubote wiec cos w tym musi byc nie moze byc to zly ciagnik a wprost przeciwnie

#214 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 18:03

Ile pali John Deere?? to zależy co rozumiesz pod słowem "zły" bo kubota to ciągnik jak każdy inny i swoją prace też wykona

#215 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 18:27

Ile pali John Deere??

co do zakupu kuboty to znam pgr w ktorym posiadaja praktycznie tylko same jd a teraz widze ze kupili tez kubote wiec cos w tym musi byc nie moze byc to zly ciagnik a wprost przeciwnie

Może kupili ją jako pomocniczy...?? A do ciężkich prac jednak zostają JD??

#216 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 18:32

Ile pali John Deere?? wydaje mnie się, że Kubota w teście z Agromechaniki pracowała z pługiem 4+, ale sprawdzę to dopiero jutro.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#217 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 18:46

Ile pali John Deere?? Tak sobie poszukałem w Profi no i znalazłem-nr 3/2007 -krótki teścik Kuboty M 105-krótko-jeżeli za takie coś mam zapłacić tyle co za JD 6320 SE to ja bardzo przepraszam-przecież ten ciągnik waży raptem 4 tony,ma tylko dwa stopnie PowerShift,włączanie napędu mechaniczne,blokady sterowane pedałem (jak w c-360 :)),hamulce działają jedynie na tylne koła (co może być fajne przy 40 km/h),brak EHR-u,bardzo ale to bardzo mało miejsca w kabinie (brak możliwości zamontowania fotelika)-no nie wiem sam-może dla kogoś są to zalety-prosty znaczy itd.-no dobra ale myślę że jeżeli chodzi o prostotę to nie trzeba jechać aż do Japonii ;)-dużo bliżej znajdzie się Zetor np.(nawet z EHR-em ).
@mirasek-"Większość ludzi ostrożnie podchodzi do nowinek i kupuje ciągniki sprawdzonych marek, a że jest to ich idywidualny wybór poparty presją otoczenia, zasilany reklamami i wspomagany modą oraz okraszony socjotechniką to wiadomym jest że Kubota nie zdobędzie szybko popularności na rynkach gdzie jest dopiero od niedawna. Tak było kiedyś z japońskimi samochodami "-jak rozumiem z tą socjotechniką to do JD było pite ?;) (znaczy MF to się nie reklamuje ?-tylko sam się sprzedaje :) ).
Co do japońskich samochodów-i ich początków w Europie-całkiem nie wygrywały jakością ,trwałością,designem tylko ceną !-miałem tą wątpliwą przyjemność pojeździć(15 lat temu)już wtedy starą Hondą Prelude i Mazdą 626 (sportową-coupe)-wrażenia ?-kupa tandetnego plastiku.
Znajdź zresztą japońskie auta z tamtych lat :)(jeżdżące)-a takie np.Volvo czy inny Mercedes jeżdżą po dziś dzień ...

#218 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 18:49

Ile pali John Deere?? mysle, ze jednak z kubota jest inaczej niz z japonskimi autami w Polsce i Europie.
nie za bardzo maja jak rozwinac skrzydla i nie widac, aby planowali cos w tym aspekcie. mysle, ze oplaca im sie utrzymywanie dotychczasowej pozycji na rynku i tego sie beda trzymac, a pole do popisu maja w innych grupach produktow i na innych rynkach

#219 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 19:29

Ile pali John Deere?? Pożyjemy, zobaczymy ;) Może i lepiej jak nowe ciągniki będą wchodzić na rynek, inne firmy będą bardziej dbać o klienta, może ceny nie będą tak wygórowane.

Nie jestem przeciwny Kubocie, ale jakoś mam dystans do takich egzotycznych nowości ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Stasek

Stasek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 19:56

Ile pali John Deere?? silniki JD nie należą do najoszczednięjszych ;) ,w porównaniu do silników IVECO montowanych w NH to palą jak smoki ale za to jest odczuwalna różnica w mocy ;)

Dodaj odpowiedź