Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wyciągnać chłodnicę płynu Dominator 96/98?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 11:28

Jak wyciągnać chłodnicę płynu Dominator 96/98? Witam. Grzeje mi się kombajn. Wszystko wskazuje na to, że chłodnice są zabite. Chce je wyjąć i porządnie wyczyścić, tylko nie wiem za bardzo jak się za to zabrać. Wszystko wskazuje na to, że trzeba ją wyciągnąć do góry, w komorze silnika. Jesli ktoś przerabiał ten temat, to proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak wyciągnać chłodnicę płynu Dominator 96/98? Dzisiaj, 17:36
  •  

#2 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 15:36

Jak wyciągnać chłodnicę płynu Dominator 96/98? Nikt nie przerabiał tego tematu?

#3 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 16:13

Jak wyciągnać chłodnicę płynu Dominator 96/98? Chyba nikt nie wyciągał chłodnicy...:D

#4 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 lipiec 2009 - 11:26

Jak wyciągnać chłodnicę płynu Dominator 96/98? Widocznie nikt się w to nie bawił bo nie potrzebne to nikomu. Ja w swoim chłodnice czyszczę w rzepaku raz na 4dni a w zbożu raz na 3 dni sprężonym powietrzem. Wszystko wskazuje na to że tylko górą ją wydostaniesz
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 14:22

Jak wyciągnać chłodnicę płynu Dominator 96/98? Gangster dzięki za odpowiedż. Próbowałem górą, jest lużna przód/tył (silnik/bęben), ale do góry jej nie mogę wyciągnąć. Jakby chciała wyjść, to demontaż byłby bajecznie prosty. Chłodnica jest konkretnie zabita, muszę czyścić codziennie a i tak złapie temp. Jak jej nie wyciagne to muszę ją jakoś wymyć tak, bez wyjmowania. Znacie jakiś dobry środek odtłuszczający?

#6 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 lipiec 2009 - 20:08

Jak wyciągnać chłodnicę płynu Dominator 96/98? witam jaką wysokość ma dominator 66?? Peron jak znasz to dzieki z góry za odp. :D pilne :)

bo chce sobie zakupić :)

My siejemy, a Bóg daje plony.

#7 Share Lucuti81

Lucuti81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Historia
    Militaria

Napisany 08 lipiec 2009 - 10:35

Jak wyciągnać chłodnicę płynu Dominator 96/98? Tylko w górę wyjdzie chłodnica (najprościej) po odkreceniu jej trzeba jeszcze wywalic osłone wiatraka (a najlepiej cały wiatrak) a następnie powoli w górę, najlepiej jeszcze od spodu druga osoba powinna asekurowac i pomagac ruchami bocznymi itp. Od góry pamietam, że zamocowałem chłodnice na starym pasku klinowym (łatwiej ciągnąc) Chłodnice są bardzo ciasno spasowane tak więc ciężko wychodzą ale jest to do zrobienia, ja się z jakąś godzinę z nią mocowałem fakt że z 88sl ale są to podobne kombajny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 13:14

Jak wyciągnać chłodnicę płynu Dominator 96/98? Wyciągnąłem ją dzisiaj. Ona jest od spodu przykręcona, więc żeby ją wyciągnąć, to trzeba odkręcić osłonę wentylatora, wtedy chłodnica odejdzie od tego kanału, ale żeby ją wyciągnąć, trzeba wyjąc też ten kanał, żeby dostać się do tych dolnych śrub. Chłodnica masakrycznie zabita jest. Męczę się już kilka godzin z nią, a i tak nie wszystkie kanały drożne...