Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych

142 odpowiedzi na ten temat

#101 Share xxpiotrek1987xx

xxpiotrek1987xx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 03:29

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych i jak teraz robisz żeby jej nie łamać jak korzystasz dalej z tej maszyny. mój traktor ma opony 540 na przodzie a na tyle 650 to co już całkiem się nie nada z tego wynika, ale ty masz chyba pottingera

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Dzisiaj, 20:49
  •  

#102 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 21 grudzień 2011 - 16:43

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Pisałeś że jedziesz obejrzeć maszynę to sobie zmierz na ciągniku ile jest od wałka WOM do krawędzi koła a następnie porównać to z sieczkarnią być może się zmieści. ze swojej nie korzystam stoi i mogę sprzedać jest to POTTINGER MEX 4 jest taka na allegro przerobiona do wierzby energetycznej. zakupiłem MEX PROFI koszenie bokiem i tyłem.

#103 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 10:11

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych co mozecie powiedziec o tej sieczkarni otomoto.pl/claas-jaguar-A143574.html
czy mial ktos stycznosc z tym sprzetem ? jaka moc ciągnika potrzebna ,jak rozdrabnia qq....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share Brzoza13

Brzoza13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta... muzyka... dobra książka... ale co najważniejsze własne gospodarstwo ;)

Napisany 04 wrzesień 2012 - 14:16

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Witam panów. Mam mały problem z moją Mengelka SH 25 S. Zepsuła się oś, która napędza tarczę z nożami... Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam. Jestem w tym temacie dość zielona. Czy jest wogole katalog z częściami do maszyn Mengele?? Bo szukalam i nic nie znałazłam, a potrzebuje dane tej osi z katalogu... Proszę. Pomóżcie mi...

#105 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 19:21

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Witam koleżankę, posiadam katalog części do tej maszyny w formie elektronicznej, mogę oczywiście udostępnić. Z tego co Pani pisze chodzi o ten wałek na którym osadzone jest koło toporowe ?, z przodu jest zębatka napędzająca przystawkę a z tyłu koło pasowe. W katalogu jest podany numer 02-076 156 i długość 439mm, jeżeli jest to już wymontowane to proszę zmierzyć długość tego wałka, czy to na pewno chodzi o ten.

Edytowany przez bizar, 04 wrzesień 2012 - 19:32.

#106 Share Brzoza13

Brzoza13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Zwierzęta... muzyka... dobra książka... ale co najważniejsze własne gospodarstwo ;)

Napisany 04 wrzesień 2012 - 21:41

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Dziękuje :) właśnie o ten wałek chodziło. Uff, tylko teraz tą część zamówić i kiszenie czas zacząć. Przeszukiwałam sieć internetową aby sprawdzić czy przypadkiem nie ma żadnych katalogów części maszyn Mengele w formie elektronicznej ale chyba muszę trochę nad tym przysiąść bo nic nie znalazłam. Dziekuję jeszcze raz :)

#107 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 17:13

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Nie ma za co ,jak Pani chce to mogę wysyłac ten katalog na e-mail proszę tylko podać adres tutaj albo na priv.

#108 Share Brzoza13

Brzoza13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 22:53

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Jeszcze raz dziękuje. I proszę mi nie mówić na per pani bo to mnie postarza :)

#109 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 19:38

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Dobrze :) , po prostu trochę mi głupio zwracać się do nieznajomej kobiety od razu per TY, kobieta na tym forum to rzadkość :D

#110 Share Brzoza13

Brzoza13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 20:59

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Och dziękuje :) . Dzentelmeni w naszych czasach to rzadkość. Oj właśnie widzę, że tu mało kobiet jakoś. Aż mi głupio, ale przez ciekawość nie wytrzymałam, musiałam się zalogować :D a po drugie jak tu kobieta ma wytrzymać jak to forum dla ekspertów rolnictwa... ja bardziej taka nowicjuszka:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 22:25

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Nie, to forum dla wszystkich a nie tylko dla ekspertów. Ja akurat miałem taką sieczkarnię a katalog już nawet nie pamiętam skąd mam, chyba był na stronie mengele.

#112 Share Brzoza13

Brzoza13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 23:00

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych to miło:) ale na jakiej stronie?? bo jak szukałam, to mi wyskoczyło mengele.lely.com.de, no i Ci powiem że w tym serwisie chyba nie ma żadnego katalogu...

#113 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 17:46

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Już nie pamiętam dokładnie co to była za stronka, wydaje mi się że wcześniej firma mengele miała własną stronę a może już jej nie ma skoro jest teraz razem z Lely. Jak chcesz to podaj e-mail to Ci prześle, zajmuje tylko 4mb, jest w kilku językach ale oczywiście nie po Polsku ;[

#114 Share Brzoza13

Brzoza13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 21:34

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych dobra poddaje się :) o to mój adres: broszka_16@wp.pl. Nie wiem jak ja mam Ci się odwdzięczyć, bo naprawdę chciałabym wcisnąć tą zieloną strzałkę ale mi wyskakuje, że nie mogę:(

#115 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 18:36

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych pytanie do użytkowników MENGELE dwu rzędowych , dopiero kupiłem sh20 i jest taki problem , jak jest kuku wilgotna to po ujechaniu tak 20 m nabije się taka ilość liści w bębny z nożami ścinającymi w adapterze że zablokuje i stanie . co to za przyczyna , może ktoś wie.

#116 Share podcepiomy

podcepiomy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 16 październik 2012 - 19:23

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Mam Pottingera MEX Profi K i współpracuje ona z DF Agrotronem K420. Mam w nim przedni TUZ jak i WOM ale nie mogę tak kosić QQ gdyż sieczkarnia po zaczepieniu na przód kręci się w nie tą stronę co trzeba. Da się to przerobić poprzez np. zmianę przekładni tej z tyłu sieczkarni żeby można było nią z przodu kosić czy tylko tyłem i bokiem trzeba śmigać? I czy MEX Profi K seryjnie miał taką możliwość ?

#117 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 18 październik 2012 - 19:41

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Na gadu-gadu podałem ci nr. tel. zadzwoń to powiem jak to przerobić.

#118 Share Michal10a

Michal10a

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 październik 2012 - 09:22

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Dzień Dobry. Pisał Pan, że posiada sieczkarnie zawieszaną dwurzędową Pottinger mex IV. Chciałbym zakupić taką sieczkarnię. Jeżeli jest pan zainteresowany proszę o kontakt Michał - 508 100 966 . mail: michal10a@poczta.onet.pl

!!! DO UŻYTKOWNIKA mercedes250d !!!

Dzień Dobry. Pisał Pan, że posiada sieczkarnie zawieszaną dwurzędową Pottinger mex IV. Chciałbym zakupić taką sieczkarnię. Jeżeli jest Pan zainteresowany proszę o kontakt Michał - mail: michal10a@poczta.onet.pl

#119 Share Egzo

Egzo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 20:05

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych Witam czy ktosużytkuje lub miał doczynienie z sieczkarnia jf stoll fct 900 czy takie maszyny pracuja w polsce ?

Edytowany przez Egzo, 01 marzec 2013 - 20:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share redlevel

redlevel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 10:09

Wszystko o sieczkarniach dwurzędowych witam bardzo serdecznie wszystkich forumowiczow
jestem nowym urzytkownikiem forum co tlumaczy ilosc poytan jakie zadam
jakie sa ruznice konstrukcyjne miedzy poszczegulm
nymi modelami sieczkarni mengele sh20 sh22 sh25 czy wszystkie te sieczkarnie posiadaja tarki jak jest ze sterowaniem obrotami podbierakiem i wierzyczka czy orginalnie powinna byc to hydraulika czy kazdy model w kaplecie posiadal podbierak do trawy i rure przedlurzajaca wierzyczke tak by wylot z rury byl wyzej
no i najwarzniejsze czy ursus 1204 poradzi sobie z ta sieczkarnia czy niejest to za slaby ciagnik

z gory dziekuje za odpowiedzi jezeli uwazacie ze moj ursus 1204 jet za slaby do tej sieczkarni jakie inne maszyny polecicie czy m0oze wogule odpuscic sobie dwurzedowki :)